Skocz do zawartości
MariuszAMD

Jaka obudowa zamiast SilentiumPC Ventum VT2 EVO TG ARGB

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, ponieważ obudów na rynku jest całe multum i ciężko się na coś zdecydować proszę o pomoc w dobraniu obudowy do zestawu poniżej. Do tej pory myślałem, że cena i wygląd to najważniejsze kryteria ale pojawił się pewien problem przy składaniu zestawu i trzeba coś z tym zrobić. 

Zestaw:

AMD Ryzen 5 5600
Chłodzenie AIO Krux Hydropump 240
Geforce RTX 3060 Gigabyte Gaming OC 12GB
Gigabyte AORUS B450 Elite V.2
Patriot 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 Viper Steel
Goodram PX500 m2 512GB
SilentiumPC Ventum VT2 EVO TG ARGB
Corsair VS650

Do rzeczy, trzy elementy ze sobą kolidują (płyta, RAM i AIO), chłodnica AIO koliduje z tym chłodzeniem sekcji zasilania płyty które jest dosyć masywne, po drugiej stronie koliduje z pamięciami RAM, na tyle, że płyta jest nawet lekko wygięta. Myślałem, żeby zmienić jednak chłodzenie CPU ale ten zestaw całkiem nieźle się spisuje (temp. w spoczynku poniżej 30st, a podczas grania ok 50st.) dzięki czemu komp jest cichy. Całość jak widać dało się poskładać ale trochę na siłę. Dodatkowym minusem jest to, że chłodnica zasłania też częściowo RAM więc jego wymiana bez demontażu chłodnicy jest niemożliwa.

Wygląda na to, że potrzebna jest szersza, większa obudowa, ze szkłem hartowanym i w kwocie 300-500zł. Coś z doświadczenia doradzicie? 

b2ece9b7477d.jpg

011afc8279ba.jpg

 

Edytowane przez MariuszAMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te kasę to nawet 500DX albo P400A czy Lancool II w dobrej wersji

Popatrzyłem i sporo miejsca nad jest w Crate X która była w gorącym strzale x-komu za 349zl więc popatrz na stronie xkom a potem Potarguj się z gościem :D

Edytowane przez SDH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...