Skocz do zawartości
Gakuto

The Last of Us [HBO]

Rekomendowane odpowiedzi

ponoć najlepsza ekranizacja gry w historii. Z wywiadów wynika że Druckman miał mnóstwo ofert ekranizacji swojej gry ale konsekwentnie odmawiał szukając odpowiedniego zespołu. Dopiero przy HBO się dogadali co do wizji. Przy serialu pracuje też współreżyser słynnego Czarnobyla.

Ja myślę że to będzie EPICKA podróż na miarę GOT. HBO ma rękę do wysokiej jakości produkcji. Ja się nie martwię o jakość. Martwi mnie tylko to że niestety już przeszedłem obie części gry i nie mogę się zatopić w ten świat z taką samą emocjonalną huśtawką jak za pierwszym razem, oraz martwię się o to że to tylko niecała godzina rozrywki tygodniowo (serial) i to tylko przez ile 2 miesiące? Ehhhhh.....

Mam taki sam smutek jak wtedy gdy zaczynałem grać w TLoU Part II. Grając od samego początku lizałem ściany i powoli chodziłem czerpiąc nieprawdopodobną satysfakcję z przemieszczania tego świata. To samo mam czekając na serial. Będzie za krótko i przez zbyt krótki okres czasu... :( 

Edytowane przez Legoman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja już czytam, że ponoć w serialu dziecko Joela było czarne ?,a jeden z dziewięciu odcinków został poświęcony na "homo-love story" plus kilka innych pomniejszych bubli. Jakoś się człowiek łudził ale teraz jakby lepiej rozumie czemu Druckman odrzucał mnóstwo ofert i czekał na ODPOWIEDNIĄ ekipę żeby zrealizować ten serial....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

homopropaganda to jest to na co rzucają się wszyscy. Wątki homo też są częścią TLoU.... Nie cieszy mnie to ale szczerze mówiąc to co zobaczyłem grając w TLoU w ogóle mnie nie zniechęciło do gry. Było to ukazane w taki ludzki i dramatyczny sposób. To kompletnie inny  poziom niż to co robi netflix. Gdzie jest tępa propaganda i robienie z tego obowiązkowego elementu produkcji. To widać jak się ogląda netflixa.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Cóż ja już czytam, że ponoć w serialu dziecko Joela było czarne ?,a jeden z dziewięciu odcinków został poświęcony na "homo-love story" plus kilka innych pomniejszych bubli. 

A grze Joel nie był Latynosem. Ale to nikomu nie przeszkadza. 

Plus na "homo-love story" w grze poświęcono cały dodatek do jedynki. 

Update: sprawdziłem, aktorka grająca córkę Joela nie jest czarna, zdecydowanie pasuje na córkę Pedro Pascala. 

nico-parker.jpg

Update2: to córka Thandiwe Newton. I białego jak śnieg Anglika. 

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To recenzenci faktycznie muszą sobie sprawić lepsze okulary bo na córkę latynosa pasuje jak ulał. 

Odnośnie Joela- latynosa też ludzie marudzą choć tutaj powiedział bym, że wybrany aktor jest dość podobny do pierwowzoru. Gorzej z aktorką, ta za nic w świecie mi nie pasuje ( choć biała jak śnieg ;) )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest szansa na dobry serial bo robi to HBO , gdyby to był Netflix Amazon lub Disney to odrazu było by wiadomo że to będzie syf

Nie ma co zachwalać przed obejrzeniem wszystkich 10 odcinków 1 sezonu

7 godzin temu, Lypton napisał:

A grze Joel nie był Latynosem. Ale to nikomu nie przeszkadza. 

Plus na "homo-love story" w grze poświęcono cały dodatek do jedynki. 

Update: sprawdziłem, aktorka grająca córkę Joela nie jest czarna, zdecydowanie pasuje na córkę Pedro Pascala. 

nico-parker.jpg

Update2: to córka Thandiwe Newton. I białego jak śnieg Anglika. 

Tylko że córka będzie 1 odcinek a niepasująca totalnie ellie przez cały sezon , fajna aktorka Bella ramsey ale nie pasuje do ellie , Pedro w roli joela mi pasuje

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2023 o 16:57, voltq napisał:

Bella ramsey ale nie pasuje do ellie , Pedro w roli joela mi pasuje

Jak dla mnie to oboje nie pasują. Bella ma po prostu twarz która średnio pasuje do 14-letniej Ellie a Pedra wzięli chyba tylko dlatego, że jest na fali (GoT, WW i Mando)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedro mi nie przeszkadza, Bella tak - ma nienachalną urodę upośledzonego dziecka (wiem jestem na maxa niepoprawny politycznie ale szczery ;))
W grze Ellie jest waginoentuzjastką i jakoś mnie to nie drażni (nie to co w 99% nowych produkcji Netflixa ).

Pierwsze przedpremierowe recenzje bardzo optymistyczne oby wyszło fajnie. Głównie czytam zarzut ze za mało zombiaków ;)

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim że będziemy musieli czekać tydzień na kolejne odcinki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to irytuje :/ Serial zgrany i zmontowany a będa go wypuszczać przez 2 miesiące żeby ktoś czasem nie wykupił abonementu na miesiąc i nie wciągnął całości. Nic, czekam do marca i oglądam całość.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie też to zasmuciło. Myślałem, że wypuszczą całość lub podzielą na 2 części a tu odcinek co tydzień :(
Niektóre seriale na tym tracą.
Inaczej mi się oglądało GoT jako całość.

Andor ze swoim flegmatycznym tempem też na pewno lepiej obejrzeć jako całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się dziwicie. Przecież puszczanie odcinka co tydzień to standard na HBO (czy Disney+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Keken napisał:

No mnie też to zasmuciło. Myślałem, że wypuszczą całość lub podzielą na 2 części a tu odcinek co tydzień :(
Niektóre seriale na tym tracą.
Inaczej mi się oglądało GoT jako całość.

Andor ze swoim flegmatycznym tempem też na pewno lepiej obejrzeć jako całość.

W Andorze ....previously... dopilnowało, żebyś nie zgubił wątku. Mam nadzieję, że tu będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że się nie mylę. Odpaliłem właśnie The Last of Us. Jest pierwsza scena z Ellie. Kto casting do tej roli robił? W głowie strzelałem, że to pewnie Brytyjka i nie myliłem się. Ale frańca brzydka. Ellie z gry może i była lesbijką, ale nie była przynajmniej taka szkaradna :E . Nie wiem, czy dam radę to oglądać z tak odpychającą postacią główną.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z profilu to nie za bardzo, ale gra Ellie moim zdaniem dobrze. Świetnie oddaje jej charakter. 

Obejrzałem ten pierwszy odcinek, ale nie wiem czy dalej chcę to oglądać,  bo nieco dziwnie się to ogląda jak już się wie co będzie dalej. :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

No z profilu to nie za bardzo, ale gra Ellie moim zdaniem dobrze. Świetnie oddaje jej charakter. 

Obejrzałem ten pierwszy odcinek, ale nie wiem czy dalej chcę to oglądać,  bo nieco dziwnie się to ogląda jak już się wie co będzie dalej. :E  

Co mi po charakterze, jak sam wygląd mnie odpycha. Ale frańca brzydka, masakra :D

catherine-called-birdy-premiere-the-upco

Wyjaśniło się. Trochę poguglałem. Wiedziałem, że mój heteroradar się nie myli. Dziewcze jest gender fluid. Dlatego tak dziwacznie wygląda.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JDX napisał:

Co mi po charakterze, jak sam wygląd mnie odpycha. Ale frańca brzydka, masakra :D

catherine-called-birdy-premiere-the-upco

Wyjaśniło się. Trochę poguglałem. Wiedziałem, że mój heteroradar się nie myli. Dziewcze jest gender fluid. Dlatego tak dziwacznie wygląda.

I tak dobrze że zamiast Ellie nie ma jakiegoś Elliasza murzyna pedała :E

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

I tak dobrze że zamiast Ellie nie ma jakiegoś Elliasza murzyna pedała :E

Ale patrz jakie cwaniaki. W grze byli biali wszyscy, teraz Joel jest Latynosem, jego brat też, a cóka wygląda na Murzynkę. Ale już Ellie nie mogli zmienić z lesbijki na hetero tylko zostawili wg pierwowzoru. Cwaniaki :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JDX napisał:

W grze byli biali wszyscy

Nie wszyscy. ;) Akurat Marlene pasuje świetnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem 5 min po obejrzeniu i jest dobrze.  Fabuła niemal identyczna, dobrze się ogląda.
Ellie szpetna nadal na maxa ale gra ok. 
Szefowa świetlików chyba się mocno opaliła ale nie będe rasistą :-)


 

Cytat

— Myślę, że moja płeć zawsze była bardzo płynna. Kiedy ktoś mówił w stosunku do mnie "ona" lub "jej", za wiele o tym nie myślałam. Ale wiedziałam, że gdy ktoś mówił do mnie "on", to było to trochę ekscytujące.

Cytat

Zaznaczyłabym pole] osoba niebinarna. Jestem po prostu osobą. Bycie kimś danej płci nie jest czymś, co szczególnie lubię, ale jeśli chodzi o zaimki, naprawdę mnie to nie obchodzi.

Eh najpierw wciskają nam homo, a teraz niebinarność - kurde już nawet nie może być less ?

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomcat napisał:

Jestem 5 min po obejrzeniu i jest dobrze.  Fabuła niemal identyczna, dobrze się ogląda.
Ellie szpetna nadal na maxa ale gra ok. 
Szefowa świetlików chyba się mocno opaliła ale nie będe rasistą :-)


 

Eh najpierw wciskają nam homo, a teraz niebinarność - kurde już nawet nie może być less ?

Tu nie ma żartów. Niedawno była afera na jakimś uniwerku na Zachodzie, bo wykładowcy mówili do niej per ona, a ona kazała per on. Ja już nie nadążam za tymi zmianami/dziwactwami. No i nigdy tego nie zaakceptuję. Jak można być raz facetem lub kobietą. To już podchodzi pod chorobę psychiczną, nic więcej :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wzoruje się na Eliocie Page dawniej Ellen. 
Swoja drogą wizualnie Eliot bardziej by pasował na Ellie ;-)

Elliot_Page_at_TIFF_2009_cropped.jpg

ps. może jak sobie Eliot wycieła cycki to już nie chcie grać kobiet  no i stara dupa juz 35 lat ma ...

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomcat napisał:

Może wzoruje się na Eliocie Page dawniej Ellen. 
Swoja drogą wizualnie Eliot bardziej by pasował na Ellie ;-)

Elliot_Page_at_TIFF_2009_cropped.jpg

ps. może jak sobie Eliot wycieła cycki to już nie chcie grać kobiet  no i stara dupa juz 35 lat ma ...

Wiem, że ta aktorka została teraz facetem. Dziwię się jej, bo brzydka nie była. Nawet zagrała w jednym filmie, gdzie młody chłopaczek ją zapyla i zamierza oddać dziecko rodzinie zastępczej. Z zachowania trochę chłopczyca, ale wiele takich lasek jest, a mimo to nie zmieniają płci :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...