Skocz do zawartości
Gakuto

The Last of Us [HBO]

Rekomendowane odpowiedzi

ten serial powinien mieć moim zdaniem jednak konwencję GORE.

Powinna być krwawa jatka, ale nie jak w Left for Dead tylko taka walka o przeżycie ze ślizgającymi się we krwi bohaterami trzęsącymi się rękami jak ładują broń, walką o amunicję, brutalnych i przejmujących scen jak w grze, fajnych ujęć kamery jak wtedy jak Joel ostrzeliwał się wisząc do góry nogami. A wątki emocjonalne powinny wypełniać resztę w proporcjach 50 na 50%. Na razie akcji było w tych 3 epizodach może 10%?

Natomiast otrzymaliśmy gejowską bonanzę. Patrzę na grę - patrzę na serial i coś mi się to zaczyna rozjeżdżać. Obawiam się że serial będzie taki ciepły i rozlazły  do końca. Widać już w jakim duchu jest nakręcony. To jest dalej adaptacja gry, ale w innym duchu, w innej konwencji  nakręcona.

Edytowane przez Legoman
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ombre070 napisał:

Dużo ludzi pisze że można ominąć trzeci i tak chyba zrobię.Nie jestem i nigdy nie byłem homofobem,ale bez przesady.Obawiam się jednak o dalszy los serialu.

No i klasyczne "nie jestem homofobem, ALE:szczerbaty:

Ja zastrzeżenia mam główne do pacingu, bo mogli to szybciej upchnąć. Ale ten przekaz z listem na końcu był mocny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kamiyan napisał:

No i klasyczne "nie jestem homofobem, ALE:szczerbaty:

Ja zastrzeżenia mam główne do pacingu, bo mogli to szybciej upchnąć. Ale ten przekaz z listem na końcu był mocny.

To plus opis kwarantanny ludności w rowie było mocne.
Reszta szkoda czasu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Kamiyan napisał:

 ALE

Przerażające jest to ,że dziś już nie wolno powiedzieć ALE.Trzeba wszystko przyjmować tak jak ci dyktują i nie mieć zastrzeżeń.

W Rzeszy od mniej więcej 33 też tak było.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów widzę to samo co zawsze , odchodzą od materiału źródłowego, zamiast skupić się na tym co ważne to marnują czas na jakieś zapychacze żeby było LGBT i cyk odrazu oceny z 9 na 6 i tendencja spadkowa xD

P.s pewnie tgolik stwierdzi że ten odcinek jest 10/10

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ombre070 napisał:

Przerażające jest to ,że dziś już nie wolno powiedzieć ALE.Trzeba wszystko przyjmować tak jak ci dyktują i nie mieć zastrzeżeń.

W Rzeszy od mniej więcej 33 też tak było.

Panie, albo jesteś, albo nie jesteś. Nie można mieć ciastko i zjeść ciastko.

Nie jesteś homofobem, ALE wątek gejowski to gruba przesada i śmierć serialu :szczerbaty:

Logiczna i spójna całość :szczerbaty:

Edytowane przez Kamiyan
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kamiyan napisał:

Panie, albo jesteś, albo nie jesteś. Nie można mieć ciastko i zjeść ciastko.

Nie jesteś homofobem, ALE wątek gejowski to gruba przesada i śmierć serialu :szczerbaty:

Logiczna i spójna całość :szczerbaty:

Panie świat nie jest czarno-biały.Mozna nie być homofobem,ale mieć dość natarczywej i  już w prawie każdym serialu (w streamingach) występującej Homo-propagandy.

Od dziecka uwielbiam placki ziemniaczane,ale jakbym musiał je oglądać codziennie to w końcu na ich widok dostawałym mdłości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ombre070 napisał:

Panie świat nie jest czarno-biały.Mozna nie być homofobem,ale mieć dość natarczywej i  już w prawie każdym serialu (w streamingach) występującej Homo-propagandy.

Od dziecka uwielbiam placki ziemniaczane,ale jakbym musiał je oglądać codziennie to w końcu na ich widok dostawałym mdłości.

I co tu było natarczywego? Orientacja zgadza się z gierką, a cały wątek rozbudowali i wpletli w fabułę, gdzie stworzył logiczną całość.

Poza tym nie wiedziałem, że codziennie oglądasz wątki gejowskie, że tak cię to ugodło :szczerbaty:

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kamiyan napisał:

Poza tym nie wiedziałem, że codziennie oglądasz wątki gejowskie, że tak cię to ugodło 

Codziennie oglądam telewizję.To to samo.

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem homofilem i to już wystarcza  żeby być zmęczonym tą nachalną propagandą.

Sam głosno protestowałem jak hejtowano Tlou2 za nadmair tęczy ale po 3 odcinku jestem mocno zniesmaczony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filler - ?

Filler but G?A?‍❤️‍?Y?️‍? - ?

  • Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomcat napisał:

Ja nie jestem homofilem i to już wystarcza  żeby być zmęczonym tą nachalną propagandą.

Sam głosno protestowałem jak hejtowano Tlou2 za nadmair tęczy ale po 3 odcinku jestem mocno zniesmaczony.

Chopie, ale gdzie ty tam propagandę jakąś widzisz. Urojenia się leczy. Pokazywanie związku hetero to też propaganda? XDD

Zasadniczo pokazali normalny związek, który sobie wpletli w fabułę i logicznie wyjaśnili. Gdyby dali babę z chłopem, to magicznie byłby dobry odcinek dla polaka :szczerbaty:

Ja rozumiem, gdybyśmy tu dostali Netflixa, czyli wpychanie poprawności/kolorowości, nawet gdy nie pasuje do uniwersum. Ale to jest zgodne z pierwowzorem i rozbudowano wątek, by na końcu nawiązać do Tess. O ile przydługie, to jakiś sens ma i żadnego propagowania tam nie widzę. Chyba że ktoś nie jest homofobem, ALEEEE... :szczerbaty:

Edytowane przez Kamiyan
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak w grze ten związek i wydarzenia wokół trochę inaczej były przedstawione.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę klasyczna ścieżka dzisiejszego modnego serialu 8:E

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ten odcinek miał szokować i to zrobił. Tylko w najbardziej prymitywny sposób. Nie tedy droga mości geje.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamiyan napisał:

Chopie, ale gdzie ty tam propagandę jakąś widzisz. Urojenia się leczy. Pokazywanie związku hetero to też propaganda? XDD

Zasadniczo pokazali normalny związek, który sobie wpletli w fabułę i logicznie wyjaśnili. Gdyby dali babę z chłopem, to magicznie byłby dobry odcinek dla polaka :szczerbaty:

Społeczność oceniła - epizod 1 i 2 okolice 9/10 3 odcinek i jest 4/10 a było chyba nawet już poniżej.
https://www.metacritic.com/tv/the-last-of-us/season-1/episode-3-long-long-time

W grze była lekka sugestia że gość ma magazyn dla gejów i ten jego kumpel co się powiesił to chyba był ktoś więcej i tyle.
Tutaj zrobili z  tego zawartość całego odcinka z finałem jak z Romea i Julii(a) ... 
Znamienne że wieloletni związek  głównego bohatera z  Tess jest nie rozwinięty prawie wcale, no ale kto by to obrzydliwe hetero chciał oglądać...

ps. na pewno będzie wątek z dodatku Left Behind i absolutnie nie będę hejtował relacji Ellie z Riley - miało to sensowna fabułę, pokazuje tło zarażenia, pierwsze szczeniackie zauroczenie itp.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite! Dwóch gości się całowało na wizji, a ból dupy dopadł niektórych oglądających. Tu chyba nawet Freud by nie pomógł.

  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamiyan napisał:

Gdyby dali babę z chłopem, to magicznie byłby dobry odcinek dla polaka

Nie tam, nadal był by nudny, nic nie wnoszący odcinek. Ten to po prostu zwykły zapychacz. 

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nawet chciałby traktować takie odcinki na poważnie a oni wyskakują z czymś takim i jeszcze te truskawki. No nie da się. Dobra parodia panie cuckmann. 

1fe39f645addc7999964abf8603db3f3.jpg

Edytowane przez lpcl
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Maziomir napisał:

Niesamowite! Dwóch gości się całowało na wizji, a ból dupy dopadł niektórych oglądających. Tu chyba nawet Freud by nie pomógł.

Robili to 60 minut w serialu co ma 9 odcinków i to migdalenie nic nie wniosło do fabuły...  Nawet lesbijski trójkąt by tego nie zmienił, ale chociaż oglądało by się ciut lepiej ?
Dodatkowo relacja i docinki Bill vs  Ellie w grze to było złoto, a tu jest słodko momentami do pożygu.

Chcieli rozbudować świat to mieli idealną okazję - kulisy poznania się i życia Joela z Tess i tyle.
Była wzmianka że robili rzeczy z których nie byli dumni , chętnie bym o tym coś pooglądał - w końcu Joel nie jest rycerzem bez skazy i zmazy i ma sporo za uszami .

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Maziomir napisał:

Niesamowite! Dwóch gości się całowało na wizji, a ból dupy dopadł niektórych oglądających. Tu chyba nawet Freud by nie pomógł.

Kto by się nie całował to to był zapychaczowy gówno-wątek i tyle. Idealny przykład tego, że zawartości z gry może nie starczyć w przełożeniu na serial, a nie mają pomysłu na ciekawe wątki dodatkowe.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, crush napisał:

Kto by się nie całował to to był zapychaczowy gówno-wątek i tyle. Idealny przykład tego, że zawartości z gry może nie starczyć w przełożeniu na serial, a nie mają pomysłu na ciekawe wątki dodatkowe.

Niestety, nie jestem konsolowym pesantem i nie znam gry. Jeszcze. I z takiego punktu widzenia historia tych dwóch typów była zupełnie wiarygodna. Co prawda całowanie się dwóch gości z brodami wygląda technicznie niechlujnie, ale nie widzę tu problemu z punktu widzenia opowieści. Większość oglądających chyba również, gdyż i Rotten Tomatoes, i IMDB są zgodne w swoich ponad 90% ocenach.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maziomir napisał:

Niestety, nie jestem konsolowym pesantem i nie znam gry. Jeszcze. I z takiego punktu widzenia historia tych dwóch typów była zupełnie wiarygodna. Co prawda całowanie się dwóch gości z brodami wygląda technicznie niechlujnie, ale nie widzę tu problemu z punktu widzenia opowieści. Większość oglądających chyba również, gdyż i Rotten Tomatoes, i IMDB są zgodne w swoich ponad 90% ocenach.

A niech się całują. Ale już sceny łóżkowe mogli sobie darować.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, crush napisał:

Kto by się nie całował to to był zapychaczowy gówno-wątek i tyle. Idealny przykład tego, że zawartości z gry może nie starczyć w przełożeniu na serial, a nie mają pomysłu na ciekawe wątki dodatkowe.

Poprzednie lata Tess, Joela, Tommyego,  powstanie Świetlików i Fedry, młodość Ellie i realia nauki w szkole prowadzonej przez Fedrę itp.
Pomysłow jest sporo, spoko by starczyło na zapchanie 9 odcinków...

3 minuty temu, Maziomir napisał:

Niestety, nie jestem konsolowym pesantem i nie znam gry. Jeszcze. I z takiego punktu widzenia historia tych dwóch typów była zupełnie wiarygodna. Co prawda całowanie się dwóch gości z brodami wygląda technicznie niechlujnie, ale nie widzę tu problemu z punktu widzenia opowieści. Większość oglądających chyba również, gdyż i Rotten Tomatoes, i IMDB są zgodne w swoich ponad 90% ocenach.

W grze jechano na relacji Bill vs Ellie 
https://www.youtube.com/watch?v=4QT-cZAdolA

i to było świetlne

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomcat napisał:

Poprzednie lata Tess, Joela, Tommyego,  powstanie Świetlików i Fedry, młodość Ellie i realia nauki w szkole prowadzonej przez Fedrę itp.
Pomysłow jest sporo, spoko by starczyło na zapchanie 9 odcinków...

Kasa, kasa. To kosztuje wszystko. Warner tnie koszty wszędzie. Zrobienie odcinków o gejskowskim romansie niewiele kosztuje. Nie trzeba żadnych efektów robić do tego. Jedynie brody trzeba zapuścić :E . Feeee i jeszcze raz feee.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...