Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@Keken

https://eu.redmagic.gg/pages/redmagic-4k-gaming-monitor

Na panelu inno, inno ma w maju swój 32 na Europę wypuścić, 27 nie zamierzają. 

4090 i 5800x3d chyba wystarcza do 4k ?

Zastanawiam się nad tym monitorem właśnie przed strachem przed burn in, niby jest gwarancja 3 lata ale i tak mam oled 55 c1 to zawsze na padzie mogę grać na OLED, w takim wypadku chyba ten miniled będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No typowo pod pc i przeglądanie neta pewnie tak. Lepszy układ pixela, będzie gładziutka ostra czcionka i brak ryzyka wypalenia. Diodki nie powinny padać ale 4k zł za jakiegoś chińczyka. Szukaj z dobrego sklepu z długą bezproblemową gwarancją.

A do gier to ten ips z miniled ma 1100 stref wygaszania a oled 4k ze względu na to, że każdy pixel świeci własnym światłem około 8,3mln stref.

No i oled ma szybszą rekcję pixela.
 

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDa i tak wymienisz na następnego (LG OLED 32" 4k) zanim skończy się gwarancja więc po co bać się tych wypaleń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2023 o 20:17, MSky7 napisał:

GJyFsiZL9zNz9XDbPZDHL9-1200-80.jpg.webp

Takie zdjęcia potrafią mnie konkretnie wyleczyć z OLEDa, nie ma co.
Narazie 27GL850 musi wystarczyć a ja będę spokojnie obserwował temat :E 
OLEDa to chyba sobie sprawię ale jako TV jak będę miał nadmiar gotówki. LG C2 55" (więcej mi się w norce na poddaszu nie zmieści) powinien niedługo lecieć z ceny bo C3 się pojawi lada chwila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie kupowałem LG UltraGear OLED 45GR95QE-B, który prawie pod każdym względem byłby dla mnie idealny. No właśnie... prawie, bo jeden z minusów był dla mnie dealbreakerem i było to niskie ppi (ok 80 jeśli dobrze pamiętam). Gdyby ten monitor był choć trochę mniejszy. Nie mogę sobie pozwolić na to żeby siedzieć dalej, monitor ma być do normalnego użytkowania przy biurku. A przy takiej odległości na pewno mógłbym liczyć piksele. :E Z drugiej strony znajomy, przyzwyczajony do 160 ppi kupił i jest zadowolony.

Ten 27gr95qe też byłby ok, ale chyba miał być w lutym, a nadal go nie ma?

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2023 o 09:58, Isharoth napisał:

Ja już prawie kupowałem LG UltraGear OLED 45GR95QE-B, który prawie pod każdym względem byłby dla mnie idealny. No właśnie... prawie, bo jeden z minusów był dla mnie dealbreakerem i było to niskie ppi (ok 80 jeśli dobrze pamiętam). Gdyby ten monitor był choć trochę mniejszy. Nie mogę sobie pozwolić na to żeby siedzieć dalej, monitor ma być do normalnego użytkowania przy biurku. A przy takiej odległości na pewno mógłbym liczyć piksele. :E Z drugiej strony znajomy, przyzwyczajony do 160 ppi kupił i jest zadowolony.

Ten 27gr95qe też byłby ok, ale chyba miał być w lutym, a nadal go nie ma?

Z niemiec sobie go możesz ściągnąć przez pośrednika, za 1k e stoi na stronie LG.

Jakby ktoś szukał to aw3423DW za 4300 na allegro powystawowy albo po zwrocie jest, jeszcze 4% idzie ugrać kupując karty podarunkowe allegro przez alerabat, cena ostatencza 4085zł po takim myku. Gorzej jeśli wyjdzie że z monitorem coś nie tak jeśli zakupi się karty podarunkowe, wtedy zwrot jest na kolejną kartę, a nie gotówką.

https://allegro.pl/oferta/dell-alienware-aw3423dw-34-oled-uwqhd-175hz-0-1ms-13581282129?utm_source=notification&utm_medium=PLobserved_similar&utm_campaign=PLobserved_similar&utm_content=13581282129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2023 o 18:54, pwn napisał:

przedsprzedaż 27gr95qe 4499zł

 LG UltraGear OLED 27GR95QE-B - Monitor - Morele.net

Cena wysoka ogółem ale szok bo myślałem że na nasze wyjdzie więcej niż 5k :D

w x-kom też jest ale bez ceny https://www.x-kom.pl/p/1133277-monitor-led-27-lg-ultragear-27gr95qe-b-oled.html

tylko się zastanawiam czy zawsze w przed sprzedaży jest napisane pod spodem wycofany? :E (ten napis jest tam cały czas)

 

 

Edit: premiera za około 40 dni? to praktycznie premiera Diablo 4 8:E

l_1823446110c6aa0582dbc85f250f_osize9.jp

Edytowane przez Broly
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś z 4K +120Hz 27-35" jest na horyzoncie? Ogólnie wybór nadal kiepski, ale cieszę się że coś w końcu ruszyło z tymi OLEDami. Brałbym ten 27gr95qe, ale najbardziej skłaniałbym się w kierunku jakiegoś 4K, albo ultra wide (też z wyższą rozdzielczością). Chciałbym mieć już monitor na długie lata, ale z tymi parametrami co chcę to są tylko same wielkie powyżej 40 cali.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Isharoth napisał:

A coś z 4K +120Hz 27-35" jest na horyzoncie?

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Isharoth napisał:

A coś z 4K +120Hz 27-35" jest na horyzoncie? Ogólnie wybór nadal kiepski, ale cieszę się że coś w końcu ruszyło z tymi OLEDami. Brałbym ten 27gr95qe, ale najbardziej skłaniałbym się w kierunku jakiegoś 4K, albo ultra wide (też z wyższą rozdzielczością). Chciałbym mieć już monitor na długie lata, ale z tymi parametrami co chcę to są tylko same wielkie powyżej 40 cali.

OLED i długie lata? Chyba tylko jak będzie mało używany :szczerbaty:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo na matrycy LG (nie podkręconej przez jakiegoś Asusa) :E <copium>

edit: w rok nabite 4k godzin na gp850. czas na zmiane nawyków ?

IMG_20230422_222625104.thumb.jpg.750da0dfcce6338a303e1d836defce10.jpg

Edytowane przez pwn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Isharoth napisał:

Chciałbym mieć już monitor na długie lata

Nie myśl o długich latach bo tak tylko mijają długie lata ale na czekaniu ;) Nic się teraz nie zmieni, bierzesz 27" lub 34" i za rok-dwa jak dobrze pójdzie będziesz mógł wymienić na coś jak 32" 4K

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MSky7 Ten 31,5" 4K wygląda sensownie. Dla mnie to taki sweetspot jeśli chodzi o monitor do biurka. I byłby to największy przeskok względem tego co mam.

11 godzin temu, sideband napisał:

OLED i długie lata? Chyba tylko jak będzie mało używany :szczerbaty:

To po ilu latach OLED nie nadaje się już do użytku? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sideband napisał:

OLED i długie lata? Chyba tylko jak będzie mało używany :szczerbaty:

Jak to jest ze monitor Oledowy ma HDR10 w spec? :D Powinien miec chyba cos wiecej niz tak kiepski certyfikat?? 

Te monitory maja cos takiego jak w TV  czyszczenie pixeli ??

Lub jakies inne zabezpieczenia przeciw wypalaniu pixeli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Jak to jest ze monitor Oledowy ma HDR10 w spec? :D Powinien miec chyba cos wiecej niz tak kiepski certyfikat?? 

Te monitory maja cos takiego jak w TV  czyszczenie pixeli ??

Lub jakies inne zabezpieczenia przeciw wypalaniu pixeli ??

Masz pixel refresh co 4h lub jak monitor będzie w standby mode, jesli do 12h(?) nie wyłączysz monitora to sam to zrobi, panel refresh jest rowniez co 1500 albo 2000h, pixel shift też tutaj jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ewentualnym zakupie LG UltraGear 27GR95QE-B oczywiście planuję granie w Diablo 4 głównie (statyczne elementy 8:E

Ale nie przewiduję maratonów po 8-12 h.

bardziej 4-6h i przerwy co najmniej na godzinę a w tygodniu wiadomo praca więc granie po 3-4h

myślę że zwiększy to żywotność matrycy, oczywiście wszystkie technologie "ochrony" obrazu włączę od razu po włączeniu do prądu po raz 1 :E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 27" nie ma wysokiej jasności więc trochę pociągnie ;) a do dłuższych sesji pewnie i tak nie będziesz leciał na 100%.

Nic się nie bać, grać obserwować :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Isharoth napisał:

To po ilu latach OLED nie nadaje się już do użytku? ;)

To jest zależne od ilości przepracowanych godzin, jasności i co będziesz na nim robił. Poza tym to masówka to każdy panel jest jednak inny.

Ten monitor LG akurat przy tej kasie ma zbyt dużo wad jak dla mnie ;)

Prócz wypalenia dochodzą uszkodzone piksele i pewnie będzie trzeba robić przy zwroty jeżeli chodzi o banding.

LG ma konkretną marże na tym monitorze także ewentualne problemy z matrycami są wliczone w cenę ;)

Jak zaczną dawać te min 5lat gwarancji na wypalenia to wtedy można zapomnieć o wadach OLED-a i wymieniać w razie potrzeby.

4 godziny temu, Phoenix. napisał:

Jak to jest ze monitor Oledowy ma HDR10 w spec? :D Powinien miec chyba cos wiecej niz tak kiepski certyfikat?? 

Te monitory maja cos takiego jak w TV  czyszczenie pixeli ??

Lub jakies inne zabezpieczenia przeciw wypalaniu pixeli ??

Mają te same systemy co TV nie licząc przyciemniania loga. Inaczej zajechałbyś byś szybko matrycę bez szybkiego czyszczenia matrycy co 4h.

To jest monitor to tam żadnego Dolby Vision i innych cudów nie będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do x-kom z zapytaniem kiedy ten LG będzie dostępny i jaka cena :

 

"dzień dobry,

aktualnie czekamy jeszcze na informacje w kwestii terminu dostawy. Gdy tylko zostanie ona potwierdzona dostępność na stronie powinna ulec zmianie."

Wiadomo coś na temat dostępności tego modelu w PL ? https://rog.asus.com/pl/monitors/27-to-31-5-inches/rog-swift-oled-pg27aqdm/

jedyny konkurent dla tego lg chyba.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Broly napisał:

jedyny konkurent dla tego lg chyba.

Na tej samej matrycy będzie jeszcze:

          Corsair Xeneon 27QHD240

          Acer Predator X27U

A dodatkowo w wersji glossy:

         Dough (kiedyś Eve) Spectrum Oled

Ten ostatni jest od kilku miesięcy w kończącej się jutro przedsprzedaży po 819 EUR bez podstawki. 

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MSky7

xkom nie wie kiedy będzie ten asus u nich a on tego lg lekko zjada choć pewnie będzie droższy :E

wiadomo może czy w ciągu 2 miesięcy pojawi się on na rynku PL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG z nowszym firmware poprawiło jasność i ma lepszy HDR (w sensie lepszy od swojego poprzedniego). Asus nie radzi sobie z kolorami HDR, zarówno w modelu z matrycą 42, jak i z tą.

Poza tym w telewizorach widać, że LG najlepiej umie zabezpieczać swoje matryce przed wypaleniem. Imho, LG 27GR to bezpieczniejszy wybór. No i tańszy. 

Edytowane przez MSky7
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...