Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

G8 v2 to będzie inna klasa , 240hz , jaśniejsze panele ,  lepsze zabezpieczenia , inna siatka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Keken napisał:

Ja to przycebuliłem i za 3600zł kupiłem c2 42.

Kiedy i gdzie za tyle był? Najtaniej pokazuje okolice 4k w PL sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, SylwesterI. napisał:

G8 v2 to będzie inna klasa , 240hz , jaśniejsze panele ,  lepsze zabezpieczenia , inna siatka

Dokładnie i to dopiero będzie nastepny Top level wyżej ? na dziś Topem jest DW - jasność, poprawny HDR 1000 z automatu, gwarancja na pixele 3 lata, cena jeśli chodzi o monitory. Mam tylko cichą nadzieję że alien powtórzy też na tej matrycy obecne modele

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

12 minut temu, SylwesterI. napisał:

G8 v2 to będzie inna klasa , 240hz , jaśniejsze panele ,  lepsze zabezpieczenia , inna siatka

Na razie wygląda to po prostu na marketing. Póki ludzie tego nie będą mieli i nie będzie przetestowany to wszystko można wcisnąć bo problemy zaczną wychodzić za kilka miesięcy.

Dadzą 5 -7lat gwarancji na wypalenia to będzie można myśleć o tych marketingowych cudach. Oczywiście nie podwyższając znacznie ceny.

LG w serii G i Z wlicza wymiany bo produkcja oledów jest tania.

10 minut temu, DavePapaya napisał:

Kiedy i gdzie za tyle był? Najtaniej pokazuje okolice 4k w PL sklepach.

To ze zwrotu. Po prostu udało się. W sumie chciałem zwrócić ale za te pieniądze szkoda było.

Edytowane przez Keken
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Keken napisał:

 

Na razie wygląda to po prostu na marketing. Póki ludzie tego nie będą mieli i nie będzie przetestowany to wszystko można wcisnąć bo problemy zaczną wychodzić za kilka miesięcy.

To ze zwrotu. Po prostu udało się. W sumie chciałem zwrócić ale za te pieniądze szkoda było.

Niby według niusów wersję V2 to te same matrycę co w nowych przyszłych TV Qd-oled v2 Samsunga także raczej będzie regres wyżej, obaczymy po testach

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
37 minut temu, SylwesterI. napisał:

G8 v2 to będzie inna klasa , 240hz , jaśniejsze panele ,  lepsze zabezpieczenia , inna siatka

Wiadomo kiedy premiera i jaka cena?

Aktualnie w moje cenowe parametry i wymagania wpasowuje się tytułowy LG :E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Czarny_PLone napisał:

Dokładnie i to dopiero będzie nastepny Top level wyżej ? na dziś Topem jest DW - jasność, poprawny HDR 1000 z automatu, gwarancja na pixele 3 lata, cena jeśli chodzi o monitory. Mam tylko cichą nadzieję że alien powtórzy też na tej matrycy obecne modele

 

Dw nie jest topem , topem są wszystkie oledy na tej matrycy , a wybór sprowadza się cena vs funkcje , ma dobra gwarancję,  ale to goły panel , z głośnymi wentylami ,  firmware nie zupgrejdujesz w domu , trzeba dawac do serwisu i za darmo tego nie zrobią ,  co dla niektórych  go dyskwalifikuje , tak samo jak dla innego smart tv w g8 będzie nieistotne , ważne że jest wybór  , każdy sobie coś wybierze

2 minuty temu, Broly napisał:

Wiadomo kiedy premiera i jaka cena?

Aktualnie w moje cenowe parametry i wymagania wpasowuje się tytułowy LG :E

Nic nie wiadomo , na razie panele przeszły  jakieś testy czy certyfikację,  najwcześniej  koniec roku , chyba że ktoś  ma nowsze info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby tytułowy LG miał tak 30 cali to było by cud i miód, nie ma chyba oled-a 2560x1440 30-32 cale?

W sumie spoko bo przesiadam się na lepsze monitor i tak ale nie wiem czy nie zaszkodził by większy ?

Ultra wide nie chcę bo nie tylko gram i wkurzały by mnie pasy w filmach + musiał bym mieć co najmniej 4080 dla komfortu gry.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 32" va w 1440p I to już za małe ppi , 27 jest optimum , wyżej to 4k

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SylwesterI. napisał:

Miałem 32" va w 1440p I to już za małe ppi , 27 jest optimum , wyżej to 4k

No to czekam na tego LG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niby czerwiec ale to pewnie w korei, a europa pozniej.

Najlepiej poczekac na corsair jak nie chesz ultrawide tylko 27 ktory ma byc w maju w sprzedazy, ten sam panel co lg ale jasnosc asusa + poprawny hdr chyba ze tez popsuja oraz 3 lata gwarancji na wypalenia.

Co do braku upgrade firmware to pytanie co to za roznica, DW juz ma wszystkie bugi poprawione wiec na ten moment to nie ma jakiekolwiek znaczenia. DW ma lepsza krzywa eotf niz samsung tez. Minus DW to glosny wentyl w niektorych sztukach i processing lag przez g-sync choc niby zmieniene w ustawieniach Tryb niskiego opoznienia na ultra niweluje ten problem choć to nie potwierdzone przez zaden test.

Edytowane przez Lifusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lifusiek

 

Corsair jaki model? zakup mam w planie gdzieś po połowie maja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Lifusiek napisał:

Napisałem do x-kom czy coś wiedzą a jak nie to niech zapytają corsaira o cenę i kiedy ma być 8:E

 

Jednak obawiam się tutaj o cenę, ten LG za 4,5k i tak kosmos dla mnie :E

 

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję że jednak z tej trójki to najdrozszy będzie albo na równi z asusem, jedna jako jedyny daje gwarancje na wypalenie + kvm ma i pare innych funkcji ktore raczej podnosza cene monitora + hdmi 2.1 i dp 1.4.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, SylwesterI. napisał:

Dw nie jest topem , topem są wszystkie oledy na tej matrycy , a wybór sprowadza się cena vs funkcje , ma dobra gwarancję,  ale to goły panel , z głośnymi wentylami ,  firmware nie zupgrejdujesz w domu , trzeba dawac do serwisu i za darmo tego nie zrobią ,  co dla niektórych  go dyskwalifikuje , tak samo jak dla innego smart tv w g8 będzie nieistotne , ważne że jest wybór  , każdy sobie coś wybierze

Nic nie wiadomo , na razie panele przeszły  jakieś testy czy certyfikację,  najwcześniej  koniec roku , chyba że ktoś  ma nowsze info

Hdr już nie trzeba poprawiać z nowszym firmware - obecnie sprzedawane modele mają tylko najnowszy , brak problemu z hdr1000 od wersji mob1002, ja mam nawet 1003 model z pażdziernika, alien ma najaśniejszy hdr przeszło 250 nitów przy 100 procent białego ekranu, pełne 1000nitów szczytowe w HDR , Ultima gysnc , a o krzywej eotf nie wspomnę , wentyli to ja nie słyszę dopiero jak przyłożę ucho do szczelin na górze monitora coś tam wibruje :)

 

 

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Lifusiek napisał:

Najlepiej poczekac na corsair jak nie chesz ultrawide tylko 27 ktory ma byc w maju w sprzedazy, ten sam panel co lg ale jasnosc asusa + poprawny hdr chyba ze tez popsuja oraz 3 lata gwarancji na wypalenia.

 

Skad info, ze corsair bedzie miec lepsza jasnosc? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, Lifusiek napisał:

Jak zawsze od x-kom na razie zero konkretów :E

"jak model będzie dostępny do sprowadzenia od dystrybutora/ producenta to postaramy się go sprowadzić do oferty lecz na ten moment nie mamy żadnych konkretnych terminów więc zachęcam do śledzenia oferty."

Jaką cenę obstawiacie za niego? realnie to z 6k :x chociaż może corsair nas zaskoczy ceną :P

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ASUS PG27AQDM

Userzy Asusa zgłaszają taki problem, jak na zdjęciach poniżej. 

 

1) 

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/134hxzy/warning_asus_pg27aqdm_240hz_oled_issuereview/

Ten pojawił się po 3 godzinach grania w HDR i "naprawił się sam" po wystudzeniu monitora.

j3rbnocly6xa1.jpg?width=3936&format=pjpg

 

2) 

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/12w4m0g/pg27aqdm_broke_after_23_week/

Coś takiego potwierdziło pod postem jeszcze dwóch innych userów.

7p6zvsudonva1.jpg?width=640&crop=smart&a

 

3) 

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/12yeb36/my_pg27aqdm_broke_after_a_few_weeks/

Podobnie jak powyżej. Problem rozwiązany przez downgrade firmware'u.

lrb8x3kp30wa1.jpg?width=4000&format=pjpg

 

4)

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/134mnuc/heres_my_new_asus_pg27aqdm_oled_when_i_tabbed_out/

Tutaj pomógło odłączenie zasilania.

xin15hcw28xa1.jpg?width=960&crop=smart&a

 

5)

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/125uv9s/asus_pg27aqdm_issues_rip/

Tutaj pomogło czyszczenie pikseli.

178ru5p8spqa1.jpg?width=960&crop=smart&a

 

6)

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/12gz5r5/random_white_squares_on_pg27aqdm/

Ten poszedł do zwrotu.

k6zqxnn2fzsa1.jpg

 

7)

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/11rgndk/asus_27aqdm_picture_error/

Ten ma problem z VRR na 240Hz. Pomogło albo obniżenie na 120Hz albo wyłączenie gsynca.

g3bw513fvsna1.jpg?width=4032&format=pjpg

 

 

?

https://www.reddit.com/r/ASUSROG/comments/12ex4fl/pg27aqdm_brand_new_out_of_box_bas_a_distinct/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=ioscss&utm_content=2&utm_term=1

Ten został wymieniony na nowy w ramach gwarancji.

1rrx84x66ksa1.jpg?width=960&crop=smart&a

 

9)

W tym wątku również dziwne objawy po HDR albo VRR 240Hz

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/126uhrk/comment/jhb4t0j/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=ioscss&utm_content=1&utm_term=1&context=3

https://streamable.com/p9n6n2

Zrzut-ekranu-2023-05-02-181415.png

 

 

 

LG 27GR95QE

10) 

Do tego jeden podobny przypadek z LG.

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/12en5an/what_happened_to_my_27gr95qe/

 

j1zgtckokisa1.jpg?width=960&crop=smart&a

 

11,12,13)

W LG było jeszcze kilka wpisów pokazujących silny banding na szarym tle. Takich jak ten:

 

KMmRxnhMwjezRU0GV5PHXHMRB75FM6smZkBJDzyz

 

Edytowane przez MSky7
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, MSky7 napisał:

ASUS PG27AQDM

Userzy Asusa zgłaszają taki problem, jak na zdjęciach poniżej. 

Ten pojawił się po 3 godzinach grania w HDR i "naprawił się sam" po wystudzeniu monitora.

Coś takiego powierdziło pod postem jeszcze dwóch innych userów.

Podobnie jak powyżej. Problem rozwiązany przez downgrade firmware'u.

Tutaj pomógło odłączenie zasilania.

Tutaj pomogło czyszczenie pikseli.

Ten poszedł do zwrotu.

Ten ma problem z VRR na 240Hz. Pomogło albo obniżenie na 120Hz albo wyłączenie gsynca.

LG 27GR95QE

W LG było jeszcze kilka wpisów pokazujących silny banding na szarym tle.

7k837y.jpg

?

Edytowane przez Broly
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i monitor drogi, ale za to awaryjny ;) 

Pewnie minie z 5 lat zanim to stanie się powszechne w domach, jak nie dłużej. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, galakty napisał:

Może i monitor drogi, ale za to awaryjny ;) 

Pewnie minie z 5 lat zanim to stanie się powszechne w domach, jak nie dłużej. 

Ja nawet jak kupię tego corsaira co ma wyjść i mieć 3 lata na wypalenie to w razie co wezmę jakieś rozszerzone ubezpieczenie :E 

 

edit : wersja AW3423DWF ma opcję update firmware bez serwisowania? i na przyszłość czym czyścić monitory oled? pytam o środki bo ściereczka wiadomo mikro fibra.

tutaj wersja bez F po roku

 

 

 

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie przy tej cenie i nowej technologi to moim zdaniem dobry pomysł ?

DWF - można upgrejdować

na ten czas raz czyściłem swojego g8 oled , mam 3 rodzaje ściereczek , taką grubaśną miękką jak ręcznik do wstępnego czyszczenia , średnią do osuszania i mikrofibrę do ostatecznego przetarcia , a z chemii to używam takiego płynu z atomizerem specjalnie do ekranów , stosowałem taki zestaw też na 2 poprzednich monitorach i nigdy problemu nie miałem , ani żadnych przetarć czy zmatowień

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, SylwesterI. napisał:

ubezpieczenie przy tej cenie i nowej technologi to moim zdaniem dobry pomysł ?

DWF - można upgrejdować

na ten czas raz czyściłem swojego g8 oled , mam 3 rodzaje ściereczek , taką grubaśną miękką jak ręcznik do wstępnego czyszczenia , średnią do osuszania i mikrofibrę do ostatecznego przetarcia , a z chemii to używam takiego płynu z atomizerem specjalnie do ekranów , stosowałem taki zestaw też na 2 poprzednich monitorach i nigdy problemu nie miałem , ani żadnych przetarć czy zmatowień

DO mojego IPS mam taką piankę na alkoholu a pytam o środki bo widziałem że coś się na OLED-ach porobiło ludziom chociaż nie pamiętam czym czyścili dokładnie tzn jakim środkiem.

Chwilowo mój faworyt ten corsair 27" 1440p co ma wyjść no i gwara 3 lata na wypalenie, tylko ciągle myślę nad jego ceną i oby pojawił się w sklepach do końca maja :E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...