Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, monitor oled to jest totalnie inny świat. Tu nie ma o czym dyskutować. Sam ekran jak pisałem jest totalnie idealny. Tu nie ma się do czego doczepić. Nawet nie występuje ściemnianie w SDR jak ekran robi się cały biały w standardowym trybie. 

Cewki nie mają nic wspólnego z oled. Bo i na TN i na LCD potrafią hałasować. 

Tyle, że cewki na tn za 2k czy lcd za 2-3k można jakoś tłumaczyć. Ale za 4.5k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SylwesterI. napisał:

Nie każdy,  tylko ty tak stwierdzasz , ja pisałem o g8 oled i jestem z niego bardzo zadowolony , mimo że sprawia pewne problemy,  ale można to obejść  łatwo,  a zalety przeważają kosmicznie  w porównaniu do tradycyjnych wyświetlaczy,  ktoś wcześniej chwalił  della DW , generalnie większość posiadaczy wypowiada się in plus , na minus najwięcej płacze tych którzy nie mają tych monitorów

Widzę że cię naprawdę 4 litery szczypią,  te monitory to kosmos w porównaniu do wyświetlacza obrazu z którego korzystasz , holduj sobie ile chcesz , kiedyś ceny spadną to sobie kupisz

Tak tak twoja stara śpiewka ze płaczą ci co nie maja. Jak uznam ze monitor jest wart zakupu i ma na tyle mało wad to go kupie a teraz mam zdanie jakie mam za to ty masz bol tylka ze ktoś może się negatywnie wypowiadać.  Nie musisz mi pisać o jakości Oledow bo TV mam od 3lat  i wiem z czym to się je ;) Po co wspominasz cenie? Cena nie gra roli bo nawet jak będzie za pół ceny to wady nagle nie znikną.

8 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie no, monitor oled to jest totalnie inny świat. Tu nie ma o czym dyskutować. Sam ekran jak pisałem jest totalnie idealny. Tu nie ma się do czego doczepić. Nawet nie występuje ściemnianie w SDR jak ekran robi się cały biały w standardowym trybie. 

Cewki nie mają nic wspólnego z oled. Bo i na TN i na LCD potrafią hałasować. 

Tyle, że cewki na tn za 2k czy lcd za 2-3k można jakoś tłumaczyć. Ale za 4.5k?

Już widzę ile będzie zwrotów, bywało ze zwracałem monitor bo obecny ips to trzecia sztuka ale martwych pixeli i stuck pixeli oraz jedna sztuka padła po jednym dniu używania nie da się zaakceptować za żadne pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamówiłeś monitor , ludzie pisali tu lub w innym temacie że cewki grają  w tym modelu , dla tego ja wybrałem g8 bo tu ani wentyla ani cewek , większość wczesnych problemów naprawił nowy soft (a te problemy to bardziej popierdolki niż coś poważnego ) pozostałe można obejść,  a jakość obrazu , uuu kosmos  , nawet ostatnio widziałem jak ktoś grał w TLoU na wypasionym asusie IPS,  to bieda panie ,  bieda,  te pseudo czernie.  ,kolory , generalnie jakość

Tv to nie monitor , tym bardziej że b9 szału nie robi , jak coś jest dobre to chwalę  , jak skopane to ganię , a o jakości oleda konkretnego to osoby które to widziały na necie , na bida panelach nawet nie wiedzą co widziały,  bo zobaczą tylko to co ich monitor wyświetli,  niestety ale smaku ciasta nie poznasz przez żadne opisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SylwesterI. napisał:

 ludzie pisali tu lub w innym temacie że cewki grają  w tym modelu

Jakoś to przeszło bez echa, ale faktycznie, na redit też jest dużo skarg na cewki w LG 27GR. Niestety, w duchu 'it's not a bug, it's a feature'.

Btw, LG C2 nie ma tej cechy.

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SylwesterI. Bez urazy, ale Twoje ciągle porównania do G8 są totalnie bezsensu. Miałem G8 i dla mnie proporcje są nie do zaakceptowania. Chcę mieć 16:9 i nie mam innego wyboru niż to LG albo 3 inne firmy na jego matrycach. Wszyscy już wiemy, że jesteś zachwycony G8 który u mnie po 40 min był spakowany do odesłania, tyle, że to nie ma żadnego znaczenia dla świata i ludzi którzy chcą 16:9. Więc serio, nie musisz w każdym poście o nim pisać i go zachwalać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MSky7 napisał:

Btw, LG C2 nie ma tej cechy.

No i firmware aktualizuje się w kilka minut a nie godzinami. Coś LG chyba za mocno przyoszczędziło w tym monitorze. Szkoda, że cena tego nie odzwierciedla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SylwesterI. napisał:

jak coś jest dobre to chwalę 

Niestety jedynie co robisz to masz manie wyzszosci i glowe pelna przechwalek oraz doznan jakich tylko ty doswiadczasz a reszta sie nie liczy bo widzisz tylko czubek wlasnego nosa ;) Na tym zakoncze.

7 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

@SylwesterI. Bez urazy, ale Twoje ciągle porównania do G8 są totalnie bezsensu. Miałem G8 i dla mnie proporcje są nie do zaakceptowania. Chcę mieć 16:9 i nie mam innego wyboru niż to LG albo 3 inne firmy na jego matrycach. Wszyscy już wiemy, że jesteś zachwycony G8 który u mnie po 40 min był spakowany do odesłania, tyle, że to nie ma żadnego znaczenia dla świata i ludzi którzy chcą 16:9. Więc serio, nie musisz w każdym poście o nim pisać i go zachwalać. 

Mnie tez tylko interesuje 16:9, czekam na jakies opinie nt tego ASUSA, chyba ze przeoczylem i tez go miales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Stało się coś czego się nie spodziewałem. Dziś nie słychać cewek. Nie wiem czy to kwestia tego, że soft dopiero zaczął działać po przerwie nocnej? A może to przypadek i raz będą słyszalne raz nie. Ogólnie dziwny klimat. Nawet pograłem trochę w cod przy 240hz i dalej jest cisza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grajace cewki będą  wracać,  o tym piszą na reddicie , to właśnie irytuje ludzi najmocniej , losowanie , raz grają, za chwilę cisza

Może przed następnym zakupem powinieneś zrobić lepszy zwiad , oszczędził byś sobie tasowania wyświetlaczami,  ja tak zrobiłem  , dla tego chwalę sobie swój wybór i będę go polecał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie nowych sprzętów zawsze wiąże się z ryzykiem, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MSky7 napisał:

Jakoś to przeszło bez echa, ale faktycznie, na redit też jest dużo skarg na cewki w LG 27GR. Niestety, w duchu 'it's not a bug, it's a feature'.

Btw, LG C2 nie ma tej cechy.

Tak jak pisałem to cecha tego modelu , mimo wysokiej ceny , producent zawsze będzie ba czymś oszczędzał,  bo dla niego to większy zysk

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnych rewizjach pewnie to poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby,  wielu ludzi nie chce 21:9 i szerszych (czego nierozumiem ale szanuję), a pomijając cewki to zacny monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na 32" QHD.
Chociaż może ostatecznie skończy się na tym ze się kupi jakąś 40" chociaż tam znowu problem że na QHD już kompletnie nie ma co liczyć plus PPI raczej będzie nieciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, SylwesterI. napisał:

Grajace cewki będą  wracać,  o tym piszą na reddicie , to właśnie irytuje ludzi najmocniej , losowanie , raz grają, za chwilę cisza

Może przed następnym zakupem powinieneś zrobić lepszy zwiad , oszczędził byś sobie tasowania wyświetlaczami,  ja tak zrobiłem  , dla tego chwalę sobie swój wybór i będę go polecał

Szkoda, że ciągle nie rozumiesz tego co piszą do Ciebie ludzie. Chwalisz coś co nikogo z nas nie interesuje. My chcemy 16:9. Tak jak bym szukał wygodnej limuzyny, a Ty byś polecał minivana. Ktoś już Ci wyżej pisał, że chwalisz coś tylko dlatego, że to kupiłeś i w sumie odnoszę podobne wrażenie. Dla mnie system w g8 który jest wyjęty z ich TV, szeroki ekran na którym nie obejrzę nic na netflix na całym ekranie, to samo na yt, to totalna porażka i tyle. Wciskasz w niemal każdym poście w tym temacie G8. Strasznie to irytujące. Tyle, że w porównaniu do 90% tego forum, ja go również miałem i nikomu bym nie polecił 😊

A co do cewek jeszcze nie słyszałem żeby cewki zniknęły i wróciły. Jak giną to na zawsze. No ale sprawdzę do poniedziałku czy coś się zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty w kolejnym poście widzisz chwalenie , bo jego przekaz był zupełnie inny , chcesz coś kupić i chcesz żeby to było dobre to robisz zwiad na internetach , wtedy unikasz wpadek , jak choć by z obecnym monitorem , ale widzę że potwierdza się to co juz o tobie pisał kto inny , chyba raczej nie zależy Ci żeby kupić coś w końcu,  a bardziej na tym żeby pokozystac w ramach czasu na sprawdzenie

 

A skoro jako problem wymieniasz brak wsparcia dla pełnego obrazu to mały tip , dla tego że to jest smart tv , to bezproblemowe jest wrzucanie WSZELKICH treści również z smartfona , wtedy masz problem z głowy,  a tego inne monitory nie zapewnią  , ale jak chce się znaleźć  problem żeby monitor zwrócić  , to zawsze się coś znajdzie

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

szeroki ekran na którym nie obejrzę nic na netflix na całym ekranie, to samo na yt, to totalna porażka i tyle

Przecież w najgorszym wypadku "pełny ekran" na 27" to ten sam rozmiar co 34" z czarnymi pasami po bokach. Nic nie zyskujesz siedząc na 27". 

A na YT czy netflixa wystarczy jedno z rozszerzeń dla ultrawide i już się wyświetla fullscreen. https://chrome.google.com/webstore/detail/zoom-to-fill-ultrawide-vi/adpjimagbfpknkodpofjphpbdlfkeiho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, someI napisał:

Przecież w najgorszym wypadku "pełny ekran" na 27" to ten sam rozmiar co 34" z czarnymi pasami po bokach. Nic nie zyskujesz siedząc na 27". 

A na YT czy netflixa wystarczy jedno z rozszerzeń dla ultrawide i już się wyświetla fullscreen. https://chrome.google.com/webstore/detail/zoom-to-fill-ultrawide-vi/adpjimagbfpknkodpofjphpbdlfkeiho

Nie no, super. Jedynie czarne pasy po bokach. Faktycznie, żaden problem. Cutscenki w grach to samo. Ba, większość gier nawet menu ma 16:9 i ciągle mam tylko czarne pasy. Ale kto by się przejmował 🙃

Nie używam Chrome. Ale rozumiem, że to też nie problem bo powinienem zacząć używać aby być na siłę szczęśliwy. 

Podziwiam ludzi że potrafią wydać 6-7k na monitor i robić jakieś kombinacje aby było względnie po ludzku. Ale co kto lubi 🙂

Dla mnie koniec tematu w kwestii szerokich ekranów. Jak komuś pasuje to spoko. Dla mnie ma być płasko i 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie używam Chrome. Ale rozumiem, że to też nie problem bo powinienem zacząć używać aby być na siłę szczęśliwy. 

Do każdej przeglądarki bez problemu znajdziesz rozszerzenia, które robią to samo. Ale skoro po 40 minutach poddałeś się i spakowałeś monitor, to faktycznie, lepiej siedź już na mniejszym ekranie, bo na ultrawide faktycznie czasem trzeba coś ręcznie przestawić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, someI napisał:

Do każdej przeglądarki bez problemu znajdziesz rozszerzenia, które robią to samo. Ale skoro po 40 minutach poddałeś się i spakowałeś monitor, to faktycznie, lepiej siedź już na mniejszym ekranie, bo na ultrawide faktycznie czasem trzeba coś ręcznie przestawić. :)

No nie. Nie do każdej. Do opery nie znalazłem. Zresztą Ty dalej nie rozumiesz, że tam masz wbudowane apki, bo system jest z TV i nic nie zrobisz z tym. A oglądając przez przeglądarkę tryb obrazu masz totalnie niepasujący do filmów, więc kolejna rzecz to ciągłe zmiany ustawień. No sorry, to ma być proste i intuicyjne. Tak jak na TV. A na G8 totalnie nie było. I 40 min czy 440 nic nie zmieni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, someI napisał:

Do każdej przeglądarki bez problemu znajdziesz rozszerzenia, które robią to samo. Ale skoro po 40 minutach poddałeś się i spakowałeś monitor, to faktycznie, lepiej siedź już na mniejszym ekranie, bo na ultrawide faktycznie czasem trzeba coś ręcznie przestawić. :)

Mało tego miał zdaję się wcześniej della na tym samym panelu , więc wiedział jakie proporcje kupuje , ale oddał bo oddał  , no nic życzę mu żeby w tej dekadzie coś wybrał , jeśli rzeczywiście chce za coś zapłacić a nie po używać za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SylwesterI. napisał:

Mało tego miał zdaję się wcześniej della na tym samym panelu , więc wiedział jakie proporcje kupuje , ale oddał bo oddał  , no nic życzę mu żeby w tej dekadzie coś wybrał , jeśli rzeczywiście chce za coś zapłacić a nie po używać za free

Nie miałem żadnego Della. Ale wymyślaj dalej swoje teorie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie używam Chrome. Ale rozumiem, że to też nie problem bo powinienem zacząć używać aby być na siłę szczęśliwy. 

Jak używasz Opery, to przecież każdy dodatek do Chrome'a możesz zainstalować w Operze bezpośrednio ze sklepu z dodatkami dla Chrome'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...