Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kris Dee napisał:

@Art385 Typ ma też G1. Wszystkie OLEDy od LG mają porównywalne lustro, dopiero G3 świetnie sobie radzi z odbiciami. Nie linkuje filmu, bo za dużo już tego😆, ale zwróć uwagę jakie jest lustro na LG. Dokładnie tak, też wygląda u mnie na C2.

Potwierdzam, G3 sobie swietnie radzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Art385 napisał:

Nie no śmiechy hihy ale czemu na tym zdjęciu są tv z innych epok? 

c8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie muszę mam i znam to lustro i wiem też, że powłoka radzi sobie świetnie do momentu jak zgasną pixele. To co jest na tym filmiku o S95b to ja nie wiem co to ma przedstawiać ale to tak samo wygląda na lustrze w LG. Delikatna różnica na korzyść nie panelu glossy nie robi mi absolutnie żadnej różnicy w użytkowaniu. Znowu tam gdzie chętnie się pokazuje większą przewagę powłoki np. lampe na wygaszony panel, to wszystko fajnie pięknie ale ja jako krótkowidz nie widzę nigdy jakiejś super ekstra różnicy. Co do nowej Vanty na G3 to zupgradeowana powłowka + jaśniejszy panel robi robotę. Dlatego tez się przychrzaniłem do porównania gdzie mamy powłokę z przed kilku generacji i dużo ciemniejszy panel i topowy oled samsunga z bardzo jasnym panelem. 
Heh ciekawe na jakim FW jest ten S95B bo na anapeaku to S95B może z rękami w obu kieszeniach zdezintegrować wszystkie LG'ki poza G3 jeśli chodzi o radzenie sobie z odbiciami.  

@up no właśnie pokazałaś różnice na korzyść C3 i co w związku z tym?

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

g3 od 55 lub 65 cali ma panel MLA z matową powłoką.
Wszystkie niższe modele lustro i są na starszych panelach.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Art385 

Ok, rozumiem, ale nie chodziło mi w ogóle o porównanie telewizorów, tylko bardziej o porównanie powłok w monitorach OLED. Dlatego też nie wspomniałem o G3. 

Ja przez długi czas nie brałem w ogóle pod uwagę monitorów QD-Oled, z względu na tą niby fatalną czerń przy świetle, a biurko mam w salonie i jeszcze okno po lewej. Wieczorem też nie lubie siedzieć po ciemku i często włączam żyrandol. Szczególnie mnie przeraził ten fragment z recenzji Vincenta!

50884176_1.gif

Dopiero Adam Simmons z pcmonitors.info mnie przekonał i postanowiłem sam sprawdzić i wszystkim też tak polecam zrobić.

"Yeah, the lightening up is far from ideal but that example shows you two extremes and is at an angle which further exaggerates the effect. There are many conditions between “dark” and “bright” where the QD-OLED screen surface fares well. Take a look at our review of the AW3423DW with images shot in various lighting conditions for some examples. The notion that you have to use it in a dark room for a good experience is flat out false, but you do need to be able to control your lighting environment to avoid strong ambient light and minimise direct light where possible. In at least reasonably controlled conditions from a normal viewing distance, the reflections I personally find less distracting than the glare patches invited by matte screen surfaces. And yes, I find the reflections more subdued than the sharper glare patches on ‘light to very light matte’ surfaces. The diffusion of light on matte screen surfaces lighten up the screen surface in some conditions significantly more than on the QD-OLEDs, but it is localised or variable across the screen rather than a lightening up of the entire screen. I have extensive (and I mean extensive) experience with QD-OLEDs as I use the AW3424DW as my ‘daily driver’. I’m using it right now, in fact."

Edytowane przez Kris Dee
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe czy C4 dostanie panele MLA czy LG będzie chciało podbić sprzedaż G i lepsze matryce zostawi dla tej serii.

Albo g4 będzie matowa a c4 lustro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, Kris Dee napisał:

@Art385 

Ok, rozumiem, ale nie chodziło mi w ogóle o porównanie telewizorów, tylko bardziej o porównanie powłok w monitorach OLED. Dlatego też nie wspomniałem o G3. 

Ja przez długi czas nie brałem w ogóle pod uwagę monitorów QD-Oled, z względu na tą niby fatalną czerń przy świetle, a biurko mam w salonie i jeszcze okno po lewej. Wieczorem też nie lubie siedzieć po ciemku i często włączam żyrandol. Szczególnie mnie przeraził ten fragment z recenzji Vincenta!

Dopiero Adam Simmons z pcmonitors.info mnie przekonał i postanowiłem sam sprawdzić i wszystkim też tak polecam zrobić.

"Yeah, the lightening up is far from ideal but that example shows you two extremes and is at an angle which further exaggerates the effect. There are many conditions between “dark” and “bright” where the QD-OLED screen surface fares well. Take a look at our review of the AW3423DW with images shot in various lighting conditions for some examples. The notion that you have to use it in a dark room for a good experience is flat out false, but you do need to be able to control your lighting environment to avoid strong ambient light and minimise direct light where possible. In at least reasonably controlled conditions from a normal viewing distance, the reflections I personally find less distracting than the glare patches invited by matte screen surfaces. And yes, I find the reflections more subdued than the sharper glare patches on ‘light to very light matte’ surfaces. The diffusion of light on matte screen surfaces lighten up the screen surface in some conditions significantly more than on the QD-OLEDs, but it is localised or variable across the screen rather than a lightening up of the entire screen. I have extensive (and I mean extensive) experience with QD-OLEDs as I use the AW3424DW as my ‘daily driver’. I’m using it right now, in fact."

Nie no twoje warunki nie powodują, że czerń na QD-Oledzie zniknie całkowicie. Wieczorem masz warunki z żyrandolem porównywalne do sklepu rtv w galerii i jakby rozproszone oświetlenie z góry powodowało całkowita utratę czerni to nie sprzedaliby nawet sztuki jakby to stało przy woledzie. 
U mnie jak przywali na ostro światło przez okno na TV to potrafię odpalić pasek HUE za TV na full i nagle pokusa dania maksymalnej jasności w HDR na wysoką pryska i nie trzeba grzać bialego pixela ;) 
O oledach we własnych łapach nauczyłem się jednego nigdy nie jest tak strasznie jak to opisują. Najczęściej to w ogóle nie jest strasznie a jak masz w jakikolwiek sposób możliwość kontroli warunków oświetleniowych to już w ogóle pojawia się w***rw, że przez takie pierdololo mogłeś pominąć super produkt dla siebie i męczyć się na jakimś szrocie za wcale nie mniejszy hajs.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Art385 

Według mnie różnica pomiędzy C2 a DWF w odbiciach jest znacząca.

Właśnie sobie testuje RE4 w HDR.

IMG-20231201-121045.jpg

Na C2 w jasnym pomieszczeniu wszystkie te detale w cieniach są zjedzone przez odbicia. Nie da się tak grać.

Pokazałbym wam dwa ekrany obok siebie, ale nie chcę mi się ściągać C2 ze ściany w sypialni.

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj też są zjedzone albo mój monitor w robocie tak wyświetla 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz kontrast w panelu della na swoim DWF @Kris Dee ? Wedlug poradnika powinno być 67 ale cos mi to ciemne sie wydaje :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@joloxx9 

Olej te wszystkie poradniki. Kontrast ma być zawsze na poziomie 75.

Sprawdź sobie http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php i ustaw gamme, bo działasz na presecie Creator, sRGB?

Ciekaw jestem czy u ciebie na 2.4 też jest aż taki duży 'black crush'🤔

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz już tak, mialem standardowy :E 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@joloxx9 Ja działam na Custom color i Saturation 40,35,40,40,40,40. Odzwyczaiłem się już od sRGB w monitorach.

Usuń ten cytat, bo @kadajo wytarga cię za uszy.😉

@Isharoth jest spora różnica pomiędzy DW i DWF. Dla DF optymalne jest 2.4.

U mnie dwf przy 2.2 wygląda kiepsko, bardziej jak 2.0, a przy 2.4 jest katastrofalny 'black crush'

W ogóle nie widać 6 pierwszych kwadratów w http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php

IMG-20231110-091427.jpg

Edytowane przez Kris Dee
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jaka masz gamme na DWF, 2.4?

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kris Dee Ciekawe. U mnie przy kontraście 75 i 2.4 wszystkie są do odróżnienia. Włączyłem teraz ten tryb Creator z DCI-P3. Czyli mam zielonkawo-żółty obraz, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Na IPS obok musiałem ustawić preset ciepły, żeby na obu monitorach temperatura kolorów była podobna.

Wcześniej korzystałem z niestandardowego presetu, gdzie ustawiłem zielony aż na 60%... ze 100. :P  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@joloxx9 w trybie Custom Color nie ma ustawienia gammy. Jest dostępna tylko w Creator i Console mode

@Isharoth widziałem kilka recenzji DW i na 2.4 jest spoko i wciąż widać kwadraty conajmniej od drugiego.

Spróbuj moich ustawień Custom Color z obniżoną saturacją. Pełny gamut QD-Oled to z deczka za dużo pod sdr.

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha ok :) NIe widze black crush, szczerze odpalile guano war thunder na 5 min po zmianie ustawien i kopara mi opadla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@joloxx9 Creator, srgb, 2.4 i od którego kwadratu widać w Lagom?

Pamiętaj żeby usunąć profil kolorów w Windows.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja oprócz usunięcia profilu Della, stworzyłem jeszcze swój profil pod HDR. Ale to nie jest wymagane, bo domyślny też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Kris Dee napisał:

@joloxx9 Creator, srgb, 2.4 i od którego kwadratu widać w Lagom?

Pamiętaj żeby usunąć profil kolorów w Windows.

W sumie to juz pierwszy widac. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Kris Dee napisał:

@joloxx9 

Olej te wszystkie poradniki. Kontrast ma być zawsze na poziomie 75.

Sprawdź sobie http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php i ustaw gamme, bo działasz na presecie Creator, sRGB?

Ciekaw jestem czy u ciebie na 2.4 też jest aż taki duży 'black crush'🤔

Ja siedzę na 2.2 gamie i nic nie jest zjedzone tyle, że ja na południowym oknie nie odsłaniam rolet nigdy, bo bym musiał sobie załatwić maskę spawalniczą i zawinąć jakiegoś TCL z ultra super bright kurde 3000 nitów. Widoczny black crush to miałem przez pierwsze 200h a potem stopniowo przez kolejne setki h detal w cieniu się poprawiał. Teraz mam nalot jak inni przez 3 lata to nawet jaśniej świeci ;) Teraz tylko czekać na MLA w C4 a nawet jak nie będzie to na chillu może uda się przytulić za grosze S90c 55 a są już na panelach 2 generacji i wycisnąć go jak cytrynę przez SM:) 

Edit: sprawdziłem nawet ten link elegancko poziom czarnego jest. Gorzej z białym :E ledwo widać 253 i 254 trzeba się dobrze przyjrzeć aby coś wyłapać praktycznie się zlewa z tłem na 255

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli moja sztuka ma tak beznadziejnie ustawioną gamme. Lagom oczywiście sprawdzany w ciemności, gdyż na Oledzie 2 pierwsze kwadraty powinny być ledwo widoczne, ale nie tak jak u mnie na 2.4, że pierwszych sześciu nie widać 😆

Zrobiłem nowe fotki na których widać jak na dłoni jakie lustro jest w C2 w średnio oświetlonym pomieszczeniu. Sypialnia z oknem po prawej, 2m oddalonym od ekranu.

945118_IMG_20231201_155256.jpg

img_20231201_155148-jpg.617244

W salonie mam okno po lewej, 50cm od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież ten C2 na zdjęciu to bije na łeb na szyje detalem tego alienwara a jedyne mocniej widoczne odbicie jest po lewej stronie ekranu na C2 za to to co się dzieje po prawej na DWF to jest dramat 

To wygląda jakby DWF miał problem jak S95B całkowicie rozwiązany na 2nd genie QD-Oled. Po lewej QD-Oled 1st Gen po prawej Woled 

conjuring2_s95b-vs-c8-jpg.3374451

Edytowane przez Art385
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi