Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

950$ bym bardziej obstawiał ~4800zł 

1200$ to 6000zł

MSI faktycznie sobie słono liczy za przewalutowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie dla tych 3 osób im się nie opłaca importować :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zwróciłem AW3423DWF, proporcje ekranu doprowadzają mnie do szału i nie jest to sprzęt dla mnie.

Czy istnieje coś z parametrami MSI MPG 321URX tylko zakrzywione 1800R? Dla mnie idealne proporcje ma Dell S3220DGF, aczkolwiek chciałbym go zmienić na coś z 4K i OLED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, gret napisał:

950$ bym bardziej obstawiał ~4800zł

Zbyt hojny jesteś. 4699zł to powinno być wyceniane, a jak więcej, to niech spadają na drzewo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Ja monitor MPG321URX kupuję dużo taniej   ( wrzuca się  w koszty firmy  oraz wykorzystuję mój rabat  MSI ) i zamiast  6 tys wychodzi  mi 4150  PLN  . Można ? Można i trzeba . ;)  Czekamy aż zaczną rozsyłać monitory po 27 lutego gdy w końcu dotrze do nich pierwsza partia .  Xkom również otrzyma pierwszą partię po 27 lutego a nie dziś jak to niektórzy przewidywali ( z ciekawości rozmawiałem z xkom , pierwsza partia została przesunięta na 27 lutego tak jak sklep MSI Polska . Pozbierali kasę od klientów , którzy nie wybrali za pobraniem i są zadowoleni :) . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@KrzysztofPL nie wolałbyś tego udanego OLED 31,5" 4K ASUS? Też zmniejszysz cenę wrzucając w koszty ... no tylko rabatu MSI nie masz ... a duży ten rabat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Napisałem kwotę końcową wiec łatwo sobie go wyliczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Powiedzcie mi, ja jestem jakiś pojechany i tylko ja zwracam uwagę na takie rzeczy, jak idiotyczna dioda informująca, że monitor działa (bo przecież ludzie idioci, i jak widzą obraz to nie wiedzą, że działa) w MSI pod monitorem, która świeci na biało i nie da się jej wyłączyć jak w każdym innym monitorze na świecie? 

Kupujesz oled, masz czerń, a pod nią świeci Ci się biały plastikowy punkcik z diodą wysrywając Cię z całej immersji.

Także ja jeszcze nie odebrałem monitora, a już wiem, że wróci do sklepu. 

Tak, sprawdziłem instrukcje obsługi i można wyłączyć rgb z tyłu, ale tej diody nie. 

I dlatego Asus King i warto dopłacić nie tylko do obrazu ale też do logiki obsługi i wyglądu (srebrna listwa na dole ekranu w msi to jeden wielki rzyg przy czarnej reszcie). 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak wiem. Ale kupić monitor za 6k i używać taśmy izolacyjnej to jakiś abstrakcyjny żart. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PiPoLiNiO nie tylko Tobie to przeszkadza. W swoim ASUSie wyłączyłem wszystkie świecidełka od razu we wstępnym nastawianiu monitora. Każde takie światełko rozprasza uwagę przy tak doskonałym obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszkadzająca świecąca lampka, problemy pierwszego świata :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Necronom napisał:

DWF dostał ostatnio update firmware'u.

"Fixes & Enhancements

Fix to intermittent screen corruption and image degradation during heavy graphical load."

Jeszcze nie robiłem aktualizacji. Ktoś już może próbował?

Ja robiłem. Mimo, że nie zauważyłem wcześniej "screen corruption and image degradation during heavy graphical load" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, KrzysztofPL napisał:

Ja monitor MPG321URX kupuję dużo taniej   ( wrzuca się  w koszty firmy  oraz wykorzystuję mój rabat  MSI ) i zamiast  6 tys wychodzi  mi 4150  PLN  . Można ? Można i trzeba . ;)  Czekamy aż zaczną rozsyłać monitory po 27 lutego gdy w końcu dotrze do nich pierwsza partia .  Xkom również otrzyma pierwszą partię po 27 lutego a nie dziś jak to niektórzy przewidywali ( z ciekawości rozmawiałem z xkom , pierwsza partia została przesunięta na 27 lutego tak jak sklep MSI Polska . Pozbierali kasę od klientów , którzy nie wybrali za pobraniem i są zadowoleni :) . 

Według maila którego dostałem od xkomu dzisiaj to jednak już mają te monitory bo jest info że jest spakowany i czeka na odbiór od kuriera. Numer przesyłki też podali do śledzenia paczki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś takiego jak świecąca diodka jest do załatwienia programowo i pewnie z którymś update to zrobią.
A na razie czarna taśma izolacyjna. Zaklejasz i masz spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też pomyślałem, że może to ogarną w jakimś nowszym firmware ... a jak ogarną, to bym na miejscu kolegi dopiero zakupił ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Necronom napisał:

Przeszkadzająca świecąca lampka, problemy pierwszego świata :P

Miałem kiedyś Twojego nano IPS, tam faktycznej dioda by nie przeszkadzała bo świecił każdy róg w czerni więc było 5 świecących punktów zamiast czerni...

Ale w oled, uwierz, to jest problem. 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nano IPS wylądował do piwnicy. OLED Alienware mi służy obecnie do wszystkiego. Oprócz aktywnej diody mam w nim włączone ambilight. I szczerze? Nie przeszło mi przez myśl ani razu, że to problem czy powodowało "wytrącenie z immersji" do tego stopnia, że już wiem że zwrócę monitor jak jeszcze nawet nie przyszedł. Czasami się zastanawiam skąd się takie coś bierze. Serio bez cienia uszczypliwości.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak. Jeśli na 100 monitorów 99 pozwala wyłączyć diodę zasilania, a 1 nie, to nie ze mną jest coś nie tak, tylko z nim :)

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak z tym się mogę zgodzić, że jest to ewidentna bezmyślność producenta. Ale jak na listę rzeczy które można zwalić w monitorze to dioda jest całkowicie trywialnym problemem imho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL
Napisano (edytowane)

Oczywiscie że to nie problem. Również przeczytałem całą instrukcję , nie ma info o możliwości wyłączenia diody , ale nie popadajcie w paranoję - to żaden problem i łatwo na to zaradzić . Dla mnie to żadna wada , jakbym miał z tego powodu odsyłać monitor to lepiej go nie zamawiać wcale . Jesli go zamowiles to poprostu anuluj zamowienie bo tak jak wczesniej pisalem ani sklep msi polska ani xkom nie ma jeszcze tych monitorów, dotra ok 27 lutego wiec jest czas . 

Poza tym moze w przyszlosci pojawi sie taka opcja w aktualizacji oprogramowania lub juz jest a opis manual jest niekompletny , moze wylaczenie podswietlenia tylniego Mystic spowoduje rowniez zgaszenie diody powiadomienia ( ktora jakby nie patrzac pelni funkcje informacyjna podczas procesu odswieżania matrycy - moze to jest rowniez jakis powód).

Nie ma co gdybać , w przyszlym tygodniu sami sie przekonamy w domu gdy go uruchomimy .

Edytowane przez KrzysztofPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem i odbiorę, bo liczę, że instrukcja jest niekompletna lub niedokładna. 

Wierzę w logikę firmy wartej miliony dolarów 🤣🤣🤣

A jak się zawiodę, to dostaną zwrot. Proste, logiczne, zgodne z prawem :)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PiPoLiNiO z ciekawości zapytam: jakie masz temperatury na swoim procku w grach ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi