Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrzysztofPL

Niestety jesteś w błędzie. W grudniu kupowałem tam oleda Philipsa, w sklepie rozpakowalismy, sprawdzilismy i po kilku dniach zwrociłem. Obejrzenie w sklepie nie anuluje Ci mozliwosci zwrotu gdyz liczy sie to  ze zamowiles produkt przez internet z odbiorem w sklepie . Tyle w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mylę się. Przeczytaj co napisałem. Jeśli zamówiłeś przez stronę to jest tak jak piszesz. Ale Ty pisałeś niedawno, że zamówiłeś przez telefon. Więc wtedy nie oddasz. Tyle w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

X-kom ma dziś dostać dostawę 32. Jak dojdzie do 16, to jeszcze dziś będą wysyłać :)

Jak zwykle 27 w d na samym końcu :E

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie mylę się. Przeczytaj co napisałem. Jeśli zamówiłeś przez stronę to jest tak jak piszesz. Ale Ty pisałeś niedawno, że zamówiłeś przez telefon. Więc wtedy nie oddasz. Tyle w temacie. 

A to różnica czy przez internet , czy przez telefon? Jedno i drugie to zakup na odległość

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Najważniejsze to czy kupił czy zarezerwował. Bo jeśli to drugi to traktują to jako zakup stacjonarny. 

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, SylwesterI. napisał:

A to różnica czy przez internet , czy przez telefon? Jedno i drugie to zakup na odległość

Różnica jest taka, że przez stronę kupujesz. Przez telefon nie :) I jak kolega wyżej napisał, rezerwacji nie można oddać :) Dlatego na wszystko musi być kwit w tym kraju :P

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, KrzysztofPL napisał:

Niestety jesteś w błędzie. W grudniu kupowałem tam oleda Philipsa, w sklepie rozpakowalismy, sprawdzilismy i po kilku dniach zwrociłem. Obejrzenie w sklepie nie anuluje Ci mozliwosci zwrotu gdyz liczy sie to  ze zamowiles produkt przez internet z odbiorem w sklepie . Tyle w temacie. 

To polecam sprawdzić w RTV AGD to się mocno zdziwisz.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Euro nawet zakup przez stronę traktuje jako rezerwacje przy odbiorze w sklepie :) Patola w uj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Temat przerabialem dwukrotnie z zakupem i zwrotem  w identyczny sposób wiec wiem co pisze . Jak widze co sklep to inne zasady. 

Bardzo jestem ciekaw co ta zabawka potrafi, za godzine jade po niego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupowanie dzisiaj sprzętu komputerowego stacjonarnie to trochę hazard, a nawet rosyjska ruletka 😏

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Euro nawet zakup przez stronę traktuje jako rezerwacje przy odbiorze w sklepie :) Patola w uj.

W Euro jak wybierasz opcję zakupu na stronie, ale płatność w sklepie, to wyskakuje to na stronie jako rezerwacja. Natomiast jak kupujesz na stronie i od razu zapłacisz przelewem, to już jest ok, wtedy masz spokojnie 14 dniowy zwrot.

Edytowane przez MarioDee
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, MarioDee napisał:

Natomiast jak kupujesz na stronie i od razu zapłacisz przelewem, to już jest ok, wtedy masz spokojnie 14 dniowy zwrot.

Przeczytaj ich regulamin. Jeśli nic się nie zmieniło w ostatnim czasie, to tak czy siak jest to rezerwacja. To, że nie wyskakuje info nie ma znaczenia, bo powołują się na regulamin sklepu internetowego. A tam było jak byk :)

Chyba, że coś się zmieniło w ostatnim czasie i zmienili zapis o zakupach z odbiorem.  Ale wątpię, bo tam było na to mnóstwo skarg, ale wszystko zgodne z prawem niby :)

Przestałem śledzić temat i od nich biorę tylko do domu zakupy. 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie ja kupowałem w Euro ostatnio monitor na stronie z obowiązkiem zapłaty przelewem, odebrałem tylko w sklepie i poinformowali mnie że przysługuje mi normalnie zwrot 14 dniowy, tylko żeby było tak samo zapakowane jak przy odbiorze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

ok monitor sprawdzony w sklepie i odebrany. Oczywiscie dopytalem, 14 dniowy zwrot obowiazuje. Zakonczmy ten glupi temat . Philipsa tak samo odbieralem i zwracalem. koniec. wracam do domu. Folia na ekranie jest identycznie naklejona tak jak mialem w Samsungu G8 , jest dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cóż, powtarza się kolejny raz to co pisałem wielokrotnie, że X-kom to największa spierdolina na rynku sklepów w tym kraju. 

Monitor zamówiony 16 lutego, 17 lutego mail, że nie mają i że wyślą 27 lutego, dziś czyli 26 rano na czacie info, że dziś dostawa i może nawet dziś będzie wysłany, teraz na czacie info, że dostali jedną sztukę, a moja kiedyś tam będzie ale uj wie kiedy. 

Brak słów 

Oczywiście od 16 lutego do teraz, wciąż można sobie zamawiać. Nikt nie wpadnie na to aby przestać wku ludzi i zdjąć możliwość zakupu. Oby to się kiedyś wielką czkawką odbiło... 

@X-KOM.PL czemu jesteście tacy beznadziejni? 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Moje podejrzenia się sprawdziły co do dostępności monitorów na xkom . Nawet w głównym sklepie MSI już ich nie ma, termin końca marca zniknął, niewiadomo kiedy dotrze kolejna dostawa .  :) . Dobrze, że udało się kupić chyba jedyną sztukę w Media Expert . 

Ok monitor rozpakowany i wstępnie przetestowany .  Matryca posiada naklejoną folie ochronną jak Samsung G8 , bardzo dobrze , ma się pewność, że matryca nie jest porysowana i faktycznie jest nieskazitelna . 

Model ze stycznia 2024 r . Diodka LED nie przeszkadza w niczym . Licznik monitora dobiłem już do 2h .  Nie ma pasów widocznych na szarym tle w bardzo niskiej jasności ( zakrzywiony G8 miał widoczne 2 linie od nowości  , tutaj MSI kompletna czysta równomierna szarość ) .  Co najważniejsze niezależnie który tryb wybiorę ( Gsync compatible czy też nie ) w identycznych ustawieniach , w których OLED Philipsa migotałtak , że po 15 minutach miałem piekące oczy  tak tutaj  brak jakikolwiek migotania nagrywanego w trybie slow mo w S23 Ultra  ( Philips  Evnia migotał strasznie ) , wiec tutaj jest rewelacyjnie . 240 hz podczas pracy pulpitu jest widoczne , można z automatu ustawić 60, 120 , 180 i 240 hz . Widać różnice podczas wysuwania menu start w win 11 , podczas przeglądania stron internetowych itp . Filmy 4K ogląda się w końcu z prawdziwa przyjemnością ( na G8 OLED nie było to samo, tutaj 140 PPI robi robotę nawet na filmach UHD co jest oczywiste . 

Uruchomiłem  grę córeczki Stray z kotem w roli głównej  w trybie HDR - rewelacja , w końcu ostry wyraźny obraz bez widocznych postrzępionych krawędzi tak jak to było w 1440p . Na max ustawieniach detali  140-200 FPS , gra się z prawdziwą przyjemnością , córka zadowolona .  Odpaliłem zaś na chwilkę swojego najnowszego Calla , jest miodnie . 

Regulację monitora ogarnia się w 15 minut niezależnie czy to sterowanie joysticiem czy to myszką z poziomu aplikacji . Jest prosto i estetycznie bez kombinacji i kosmicznych bajerów .

Używam skalowania 125% , czcionka kapitalna, wyraźna ostra bez przebarwień . 

Cewki nie piszczą , świeciłem latarką poprzez otwory , zasilacz podzielony jest na  2 główne segmenty , które posiadaja radiatory, nagrzewają się równomiernie . Matryca po ponad 2 h pracy zimna , jasność 0 do 100 , ja natomiast mam ustawioną  30 ( contrast oczywiscie auto) .  Jutro możliwe, ze zamontuję swój gazowy uchwyt , ale oryginalny stojak jest w porządku , lekko reguluje się monitor . Sama obudowa matrycy jest cienka  i solidna  ( bardzo podobna jak w G8)  . 

Jestem bardzo zadowolony z zakupu . 

Jutro wrzucę lepsze fotki . 1.thumb.jpg.52c59c6fa6c3e83208fed14aba14f45e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, chociaż jeden coś napisał :)

A sprawdziłbyś na ile można ustawić podświetlenie w SDR aby nie nie ściemniało z małego skrawka bieli przechodząc na cały ekran? W senie przy jakim maksymalnie ustawieniu nic się nie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Zmniejszyłem białe okno forum PC laba z naszym tematem ( ustawiłem jasność na 100 %) po czym trzymając myszką okienko zmniejszałem szybko do minimum (  kilka % ekranu )  i do max , w ogóle nie widać , żeby jasność spadała . Tryb Custom w SDR  , może pobawię się w innych trybach  . O właśnie po 4 h pojawiła się pierwsza informacja o odświeżeniu,  kliknę w nią i odezwę się kiedy skończy, będziemy wiedzieć ile trwa.  Wracam za kilka minut . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Jestem po pierwszym odświeżaniu, trwało równe 8 minut,  dioda miga na pomarańczowo po czym monitor wyłącza się ( zasilacz odcina napięcie, słychać przekaźnik ) . Trzeba uruchomić ręcznie . Info pokazuje liczbę cykli odświeżania , czas się zresetował i liczy znowu od 0h ale licznik odświeżenia matrycy wyświetla już 1 . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ta matryca jest matowa?

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Budzę się, a tu mail, że X-kom spakował monitor i czeka na odbiór kuriera 🙃

Więc albo dostałem jedyną sztukę jaka dotarła, albo na czacie zatrudniają coraz głupszych ludzi. 

@Starh Tegoroczne qd-oled nie są matowe dzięki Bogu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LG i Asus mają chyba jednak jakąś matową powłokę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asus nie. LG do połowy roku wydaje 1 ekran który nie ma matowej, a w drugiej połowie roku wydaje taki z matową :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Budzę się, a tu mail, że X-kom spakował monitor i czeka na odbiór kuriera 🙃

Więc albo dostałem jedyną sztukę jaka dotarła, albo na czacie zatrudniają coraz głupszych ludzi. 

Nie jest wykluczone, że obydwa zdania są prawdziwe ;)

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi