Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Super porównanie. W cenie ciągnika można kupić auto sportowe. I co z tego. 2 rzeczy do różnych zastosowań. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

A mówiłem, że cena będzie w okolicach 7,5k . Jeszcze bardziej się cieszę, że udało się kupić MSI MPG321URX . Odpaliłem z ciekawości Forze Horizon w HDR - 4K  wszystko na max bez dlsa i generatora klatek - 100-150 fps . Z generatorem 140-200 . Nie potrzeba tylu klatek .  Majac 32 cale z plamką 0,18mm to piękna sprawa . Moment początku gry gdy otwiera się samolot by spuścić pierwsze auto i jego jasność na tle czarnego pomieszczenia - kapitalna sprawa . To samo w grze córki Stray, tam to HDR pokazuje się ze świetnej strony , neony i inne źródła swiatła na tle nocnego miasta . A wszystko to mega ostre przy 170-200 fps . Zero migotania nawet w trybie slow mo , zero zmęczenia oczu . drugi dzień a trzecie odświeżenie przedemną. Człowiek się nacieszy za kilka dni to potem zwyczajnie się przyzwyczai i przestanie tyle siedzieć przed komputerem . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Starh napisał:

Z tą ceną to ich poje… za tyle można kupić 65 cali g3 od lg jak się dobrze znajdzie, a to nowa matryca i model. 

Owszem jest, ale nie dlatego, że można mieć TV. Porównanie nie pasuje bo oba sprzęty są do czego innego. Trudno raczej, żeby TV 65" służył za monitor. Cena na teraz z 4 liter w porównaniu do innych modeli monitorów o podobnych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rano dzwoni kurier czy brać paczkę z magazynu bo ma "dziurkę". 

DZIURKA 

8d1154f7-5be8-4e01-90ef-a67cb7b7ae86.jpg

@KrzysztofPL Ty masz dostęp do kartonu. Jak to jest pakowane, jest opcja że ekran tu dostał strzała? 

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ups, ale niefart. Najpierw tyle czekania a teraz to. I akurat tobie się to przytrafiło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

DZIURKA 

@KrzysztofPL Ty masz dostęp do kartonu. Jak to jest pakowane, jest opcja że ekran tu dostał strzała? 

Niezły lot przez magazyn musiał wykonać ten karton...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 minut temu, Necronom napisał:

Ups, ale niefart. Najpierw tyle czekania a teraz to. I akurat tobie się to przytrafiło :)

No pytanie czy tylko karton, czy jednak zahaczyło o monitor... X-kom twierdzi, że mogę odebrać i jak będzie uszkodzony to przyjmą zwrot jak będzie protokół szkody. Tyle, że ta paczka idzie największym pato kurierem czyli fedex, i nie wiem czy kurier wpadnie spisać ten protokół jeśli się okaże, że po podłączeniu ekran jest na przykład rozlany. Bo wizualnie może być okej przecież, a po włączeniu klops. 

Z drogiej strony w X-Kom nie mają pojęcia kiedy będzie kolejna dostawa tych monitorów. Sklep który dodał Asus odpisał, że dodali ale nie mają pojęcia kiedy będą je mieli. 

Czyli tak naprawdę jak chce mieć monitor przed kwietniem, to pewnie muszę zaryzykować tego co dziś przyjdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Yebać X-kom, yebać fedex. (sorry mody, ale irytuje mnie ta cała patologia) 

Wyskoczyła 1 sztuka monitora w Morele, więc kupiłem :) Jednak ten strzał wygląda na zbyt duży na tym kartonie. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, KrzysztofPL napisał:

Aktualizacja trwała 5 minut przez program w windows . Do monitora wpięty może być tylko kabel Display Port ( hdmi nie wchodzi w grę a kabla DP nie ma w komplecie ) oraz kabel USB B  . Dodano język polski , poza tym żadnych zmian nie widzę , przynajmniej na razie . 

Jak ustawić język polski? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Zaaktualizuj sobie przez aplikacje soft ( wybierz przez Scalar w aplikacji msi) ma byc ver 009 w monitorze po aktualizacji i wowczas po aktualizacji bedziesz mogl ustawic jezyk polski w ustawieniach jezykowych w monitorze.

2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

DZIURKA 

8d1154f7-5be8-4e01-90ef-a67cb7b7ae86.jpg

W zyciu bym go juz nie wzial, nawet jak monitor jest caly to pcb z elementami smd sa bardzo delikatne . Bierz w morele a tego nie przyjmuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaktualizowałem. Nie wiem jak sprawdzić wersję po i jak ustawić język polski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Klikasz joysticiem i na pierwszym menu glownym w lewym dolnym rogu masz numery lekko podswietlone, ma byc 009 . Wowczas jezyk masz w koncowych ustawieniach tam gdzie ustawiasz jezyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie to dziwki, ze nikt nie pakuje tych monitorow nawet w folie babelkowa, kumplowi szedl monitor przez pol swiata i tez w oryginalnym kartonie gdzie kazdy widzi co jest w srodku :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitory, telewizory, dawno nie przypominam sobie, żeby jakiś mi przysłali czymś owinięty. Fabryczne pudło i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mam. Ps. Refresh Rate ma być włączone i Adaptive-sync?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Phoenix. napisał:

Mnie to dziwki, ze nikt nie pakuje tych monitorow nawet w folie babelkowa, kumplowi szedl monitor przez pol swiata i tez w oryginalnym kartonie gdzie kazdy widzi co jest w srodku :D

To wynika z tego, że nie jesteś w stanie wtedy zobaczyć uszkodzenia. Nigdy nie wysyła się paczek owiniętych streczem. Jak dostanie strzała takiego jak na focie dałem, to w strecz nie będzie tego widać. Strecz zostaje cały, a w środku dziura. 

Ale mogliby używać jeszcze jakiegoś kartonu po prostu, albo 2. Przecież strzał od strony matrycy w oled i jest po zabawie. A oni pakują te matryce tak, że są na samym dole, ekranem do kartonu... 

Morele: 9.38 zamówione 10.00 spakowane dla kuriera. Do tego ceny niemal zawsze najniższe w kraju. Jedyny sklep który szanuje. Żal jedynie, że paczki wysyłają GLS. U mnie ten kurier jest wyjątkowo dziwny i potrafi nie zadzwonić, przyjechać, zostawić paczkę pod drzwiami i pojechać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, lysyn napisał:

Już mam. Ps. Refresh Rate ma być włączone i Adaptive-sync?

Wiekszosc opji domylsnie w monitorze sa ustawione na wlaczona i tak powinny zostac, adaptive jak chcesz uzywac gsync czy fresync to wlacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL
Napisano (edytowane)
28 minut temu, Phoenix. napisał:

Kupowalem wzmacniacz audio Boulder  865 ( swego czasu 64 tys zł  jako nowy, kupiłem uzywany za 30 tys zl ) , przyleciał do mnie z Glasgow, podwojny  fabryczny karton zaklejony tylko 1 paskiem taśmy klejącej. Miałem stan podwyzszonego cisnienia gdy to zobaczylem . Na szczescie doszedl caly i zdrowy. Tak jak to rozmowcy pisza to sa dobre i zle strony, przynajmniej widzisz jak obchodzono sie z przesylka i latwiej Ci podjac decyzje co do odbioru.

Co do refresh rate to wyswietla ilosc fps . 

Edytowane przez KrzysztofPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Phoenix. napisał:

Zwyczajnie nie ma takiej potrzeby - w środku jest jeszcze wiadro styropianu i ciało obce które przebija karton musiałoby wniknąć całkiem głęboko by go uszkodzić.

Ten ze zdjęcia kolegi jest tak na 99% sprawny , ale nie warto ryzykować przy takiej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Morele dostało kasę, niby spakowali i teraz mail, że jednak nie mają na stanie i nie wiedzą kiedy dostaną 🙃🙃🙃🙃 Niewiarygodne to jest po prostu. 

• Haha 3
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitory są dobrze zabezpieczone bo one wszystkie latają po magazynie, nie tylko te z uszkodzonym kartonem ;) Temu ze zdjęcia najpewniej zupełnie nic nie jest ale można się przestraszyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nic, zostaje odebrać uszkodzony karton i sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważaj tylko, raz miałem akcje z TV - karton cały, odebrałem od kuriera. Kurier wyszedł otwieram a TV miał uwaloną matrycę. Ponad miesiąc pisania i dzwonienia w różne miejsca aby go wymienili.

Sprawdź przy kurierze czy jest OK. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotarł, cały i zdrowy. Jestem po operacji kręgosłupa, więc dałem radę jedynie złożyć i odpalić na 10 min więc ciężko o wrażenia. Jedyne co już mnie zirytowało, to przekaźnik jak dostaje prąd albo się wyłącza. Głośne nie widomo po co. Pierwszy raz coś takiego słyszę w monitorze :p 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysztofPL

Warstwa styropianu od strony matrycy jest bardzo cienka w MSI MPG321URX. Sprawdz dokladnie monitor, odpal go jesli mozesz w obecnosci kuriera .  Najgorsze jest to , ze widac przesylka miala przejscia . Wielokrotnie juz naprawialem pekniete pcb sprzetow elektronicznych, sama matryca jest delikatna, cewki , przetwornice sa delikatne i podatne na drgania podczas pozniejszej eksploatacji. Ryzyko bierzesz na siebie . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi