Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Necronom napisał:

Gram, ale to są dalej różnice, że z lupą szukasz.

Klasyczna magia cyferek, też bym wolał Hz

1 godzinę temu, gret napisał:

Ja bym chciał z 4000-4500zł za takiego 4k 32. Podobnie jak kosztuje LG 42. 

Wrzucałem instrukcję jak kupić poniżej 4k, dla mnie te wszystkie ceny >5k to śmiech

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, joloxx9 napisał:

pytanie z zasady nie moze byc teza. 

"Czy dzieci gwałci pań tylko w piwnicy, czy też w parku?"

😋

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, aureumchaos napisał:

Kombinowalem z tym CRU u siebie i tylko gorzej bylo. Ustawilem np 100hz i freessync na 24 - 99 i lock fps na 99 i migotanie sie pojawilo nawet w forbiden west gdzie go nie bylo...

Potem zrobilem 155hz i FS na 24 - 154 i czy z lockeim na 100 lub bez locka znowu migotanie w kazdej grze nawet w tych gdzie nie bylo. 

Bez kombinowania w cru w forbiden west nie ma mogotania, pojawia sie w kilku grach ciemnych horrorach indie i np w starfield lun ME andromeda... 

A Ty grasz w HDR i 10 bit czy masz ustawiony monitor na 8 bit i max Hz?

HDR mam wyłączony, ale idzie pełny obraz 10 bitów.

20 minut temu, michaelius33 napisał:

Hmm z tym migotaniem i CRU to czy obniżenie dolnego zakresu nie powoduje właśnie migotania ?
Bo z tego co ja rozumiem migotanie w OLEDzie powstaje tam gdzie częstotliwość odświeżania jest za niska. Więc czy nie powinno się podnosić dolnego zakresu tak by podwojenie Hz uruchamiało się szybciej ?

Właśnie w moim monitorze jest to o tyle dziwne, że migotanie ustępuje przy obcięciu górnych częstotliwości 240->220 fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Ale wiesz, że Asus bez dp 2.1 kosztuje 6800?

A co do MSI, tam oprócz diody, ekran się wyłączał po czyszczeniu pikseli :)

A wiesz ze w Asusie, w każdym ich produkcie, doplacasz extra za ich logo?

Cos mi swita, ze moj G8 po refreshu tez sam sie nie wlacza... Normalnie dramat... Z tym ze ja pixel refresh robie jak odchodze na dluzej od monitora i tez nie chce zeby sie wzbudzal sam, tylko wlaczam go pilotem sam jak wracam do kompa.

Takie szukanie wad troche na sile, aby sie przy...p...czepic do czegos.

Ludzie kupuja i sa zadowoleni z MSI

Ja tez pewnie bym byl, ale g8 mi w zupelnosci wystarcza, choc czekam na swojego swietego gralla - oled 38" wide. To bedzie spelnienie moich oczekiwan moze w nastepnej, albo za dwie generacje....

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
27 minut temu, SylwesterI. napisał:

"Czy dzieci gwałci pań tylko w piwnicy, czy też w parku?"

😋

"Nie gwalce dzieci"  to jest wystarczająca odpowiedź. Już to w nieco innej wersji słyszałem kilkukrotnie, nawet się jakiś polonista czy ktoś obeznany z tym wypowiadał i tam wyszło, że o ile może to brzmieć podchwytliwe to jest to nadal takie samo pytanie.

@Necronom

Ustaw sobie customowq rozdzielczośc w panelu nvidi, 30 sekund roboty i masz 144hz 10bit

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień bez kłótni w tym temacie to dzień stracony 😅

Temat wyczyszczony, panowie przestańcie spamować bo następnym razem będą już nagrody i nie będą to monitory OLED. ;)

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Acha. Okej 

VA2719-2K_10-Bit-Color.jpg

16 milionów odcieni kolorów vs 1 miliard odcieni. No nie ma różnicy :) Zwłaszcza na niebie w Cyberpunk albo RDR2 :)

Ale nie mówimy o profesjonalnym zastosowaniu, a o grach.

Zaznaczyłem fragment wypowiedzi, gdzie o tym mówi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Necronom napisał:

o grach

No to zrób sobie porównanie nieba w RDR2, Cyberpunk w dzień i w nocy. Bo niebo to takie miejsce gdzie najłatwiej idzie zobaczyć skopane przejście tonalne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę specjalnie instalował RDR2, ale CP2077 mam to dzisiaj zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, michaelius33 napisał:

Hmm z tym migotaniem i CRU to czy obniżenie dolnego zakresu nie powoduje właśnie migotania ?
Bo z tego co ja rozumiem migotanie w OLEDzie powstaje tam gdzie częstotliwość odświeżania jest za niska. Więc czy nie powinno się podnosić dolnego zakresu tak by podwojenie Hz uruchamiało się szybciej ?

No nie.. Migocze nawet przy 100 FPS na locku tutaj moj przyklad w Andromedzie. Mam locka na 100 fps, gsync wlaczony a na szarym tle stroboskop (od 0:31s widac to dokladnie):

Edytowane przez aureumchaos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skopane przejścia tonalne to najczęściej wina elektroniki i ustawienia monitora. Nie matrycy 8 czy 10 bit.

Jakoś 5 lat temu większość matryc była 6+2 bit. Sam mam taki i nie ma problemów z przejściami.

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, galakty napisał:

Oesu, czemu kupujecie szybkie OLEDy a potem je kastrujecie do 100 Hz? Ja rozumiem że jakieś wolne gry AAA, ale to i tak boli :( 

Bo 10 bit tylko w max 100 hz dziala. Ja nie gram w gry multi tylko i wylcznie single player, suwaki zawsze w prawo wiec zazwyczaj mam 70 do 80 FPS.. Karte mam za slaba, czekam na 5080... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze żeby oprócz HDR było coś co faktycznie tych 10 bit by wymagało...

A te marketingowe obrazki z różnicą miedzy 10 bit a 8 bit to można sobie włożyć do śmieci, jak widzę takie materiały to mi się to przypomina:

aQELvdd_460s.jpg.e6879f8b59c92a4acb7cbbd9ea318ec6.jpg

Za chwile zacznie się pisanie ze bez 10bit i HDR nie można już grać 🤣

• Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

To tak na serio? Wy tu kupujecie i podniecacie się monitorem, który ma różną ostrość po obu częściach ekranu?

Może to efekt występujący po włączeniu wyostrzania/rozmywania, więc przy poprawnym ustawieniu ten problem nie występuje zupełnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, aureumchaos napisał:

Bo 10 bit tylko w max 100 hz dziala.

Ale że gdzie? Normalnie działa 10 bit z 240Hz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Keken napisał:

Skopane przejścia tonalne to najczęściej wina elektroniki i ustawienia monitora. Nie matrycy 8 czy 10 bit.

Dokładnie tak. Jak monitor wewnętrznie przetwarza bez nadmiarowości (np. obraz 8bit/kanał i go koryguje na 8bitach, zamiast na 10/12/14/16) to już wystarczy, by był banding.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Ale że gdzie? Normalnie działa 10 bit z 240Hz. 

Ale to było o monitorze, który on posiada.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, kadajo napisał:

Jeszcze żeby oprócz HDR było coś co faktycznie tych 10 bit by wymagało...

A te marketingowe obrazki z różnicą miedzy 10 bit a 8 bit to można sobie włożyć do śmieci, jak widzę takie materiały to mi się to przypomina:

aQELvdd_460s.jpg.e6879f8b59c92a4acb7cbbd9ea318ec6.jpg

To lepsze.

addb0ecdf9d3374ccf410d5d2a02f98626bddb89

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

41 minut temu, aureumchaos napisał:

Bo 10 bit tylko w max 100 hz dziala. Ja nie gram w gry multi tylko i wylcznie single player, suwaki zawsze w prawo wiec zazwyczaj mam 70 do 80 FPS.. Karte mam za slaba, czekam na 5080... 

Juz Ci pisalem tutaj, bzdury. 10BIT dziala normalnie w 144Hz.

26 minut temu, Kyle_PL napisał:

Może to efekt występujący po włączeniu wyostrzania/rozmywania, więc przy poprawnym ustawieniu ten problem nie występuje zupełnie?

Oczywiscie, ze tak. Normalnie zadnego problemu z ostroscia nie ma, jak ktos dodatkowy sharpness narzucil to moglo tak sie dziac. 

Stary monitor odebrany, dell wysyla kolejnego refurba(jeszcze mi nie chca dac nowego, wiec chyba zasada 3 refurbow wciaz obowiazuje) tym razem zapewniaja, jaki to on sprawdzony nie bedzie, ta jasne :E  No ale przynajmniej 50% szans jest na to, ze tego nie pakowal jakis cwiercmozg i folia ochronna bedzie nalepiona prawidlowo, prawda? 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, kadajo napisał:

To już nie jest śmieszne od kiedy wszedł RTX HDR. Dla mnie gra bez HDR wygląda teraz tak archaicznie jak 720p 30fps. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I używasz RTX HDR do każdej gry? Dobre to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No ale tak jest, ten RTX HDR potrafi w niektorych grach dac niezlego kopa. 

Troche z innej beczki, jaki jest sens pchania sie w 4K 240Hz na dzien dzisiejszy?  Na dobra sprawe, majac top konfig w tych 4k nie zblizymy sie do 100hz, mozna zarzucic DLSS itp ale znowu to nie jest juz 4k :E  

@galakty ja uzywam do conajmniej kilku, tam gdzie natywny HDR jest skopany(Cyberpunk) albo go brak sprawuje sie to na prawde fajnie. 

Edytowane przez joloxx9
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jakiś dobry poradnik jak to ustawić, czy proste to? Jak dostanę minileda to bym chętnie przetestował (tak wiem, bez OLED nie ma HDRu ale odpuśćmy xD) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem to włączać, ale jeżeli starsza gra nie ma wsparcia HDR to wygląda to jak włączenie HDR na pulpicie, strasznie wyblakłe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@galakty To dziala na zasadzie filtra od Nvidi, w sensie najlepiej jak masz ta ich nowa apke, znajdujesz w niej gre, ustawiasz sobie RTX HDR na wlaczony przy tej grze(nie ustawiaj RTX dynamic vibrance bo to jest przesada). Wylaczasz automatyczny HDR w windows i HDR w grze jesli jest, restart  gry i po odpaleniu wchodzisz w te filtry cale i tam bedziesz miec aktywny RTX HDRi  masz suwaki, dzieki ktorym mozesz zmienic jasnosc/kolory podbic i chyba kontrast. IMO po 2 min zabawy w takim CP2077 czarny w koncu byl czarny a nie szary.

1 minutę temu, Necronom napisał:

Próbowałem to włączać, ale jeżeli starsza gra nie ma wsparcia HDR to wygląda to jak włączenie HDR na pulpicie, strasznie wyblakłe.

Masz suwak od kolorow, plus jak masz mega wyblakle to odpal dynamic vibrance i nim sobie kolorki podbij. 

Edytowane przez joloxx9
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi