Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
9 minut temu, galakty napisał:

I używasz RTX HDR do każdej gry? Dobre to?

W dużej większości, praktycznie w każdej, w której da się ustawić, bo czasami starsze gry na vulcanie nie działają. 

3 minuty temu, Necronom napisał:

Próbowałem to włączać, ale jeżeli starsza gra nie ma wsparcia HDR to wygląda to jak włączenie HDR na pulpicie, strasznie wyblakłe.

Czyli coś nie działa, bo to właśnie ma dać efekt HDR do gier, które tego natywnie nie obsługują. Daj jakiś przykład, to sprawdzę u siebie inny sposób włączenia RTX HDR - nie przez apkę, tylko modem NvTrueHDR.

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mod i apka dzialaja tak samo bo zmieniaja tam sama wartosc w sterowniku :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Od autora modu:

The app activates RTX HDR differently to how NvTrueHDR activates it, app requires NVIDIA overlay & freestyle filters to be enabled, while NvTrueHDR lets the D3D driver activate it instead, might mean there's some differences in performance/compatibility between them, can't really say which method is better.

The NV App HDR also only allows using the most expensive quality level, while NvTrueHDR can let you pick between 3 levels with lowering performance costs (hopefully NV can add an option for this in future since HDR can have a pretty noticeable FPS hit)

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, MSky7 napisał:

Od autora modu:

The app activates RTX HDR differently to how NvTrueHDR activates it, app requires NVIDIA overlay & freestyle filters to be enabled, while NvTrueHDR lets the D3D driver activate it instead, might mean there's some differences in performance/compatibility between them, can't really say which method is better.

The NV App HDR also only allows using the most expensive quality level, while NvTrueHDR can let you pick between 3 levels with lowering performance costs (hopefully NV can add an option for this in future since HDR can have a pretty noticeable FPS hit)

Tutaj chodzi o to, że mając nakładkę można sterować wszystkim, mod odpala tylko i wyłącznie samo rtx bez możliwości regulacji, a to jest IMO słabe bo zazwyczaj trzeba sobie co nieco ustawić, co do profilu wydajności, tutaj mod ma przewagę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, joloxx9 napisał:

Juz Ci pisalem tutaj, bzdury. 10BIT dziala normalnie w 144Hz.

W nvcp przy 10 bit mam do wyboru tylko 100hz lub 60hz... Wiec natywnie sie nie da, chyba ze custom resolution lub cru. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, joloxx9 napisał:

jak masz ta ich nowa apke

Dla nie świadomych ona potrafi obniżyć wydajność o ~10% także polecam :szczerbaty:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, joloxx9 napisał:

Wylaczasz automatyczny HDR w windows i HDR w grze jesli jest

A na Windows 10? Nie ma auto-HDR, jest po prostu HDR. To wtedy włączony, czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, sideband napisał:

Dla nie świadomych ona potrafi obniżyć wydajność o ~10% także polecam :szczerbaty:

Skromnie 🙃🙃🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@galaktyMusi być windows 11- bez tego rtx hdr nie zaskoczy w ogóle niestety. Sam z uwagi na to kilka tyg. temu przeskoczyłem z w10 na w11 właśnie.

A polecam korzystać z tego do różnej masci vod/youtube. Jak ktoś ogląda na monitorze to oled + rtx hdr + rtx super resolution na 4 i wygląda to bardzo dobrze. Przykładowo ostatnio cyberpunk edgerunner odpaliłem na netflixie to wyglądało to obłędnie, a tylko 1080p., A że wszystkie te streamingi na PC nie pozwalają w hdr oglądać to można to tak przeskoczyć. 

Jako że główny TV w domu to nie OLED to się właśnie przerzuciłem na AW3423DWF z oglądaniem VOD i przy powyższej kombinacji nie narzekam

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ehhh nie chcę zmieniać na W11 bez czystej instalacji bo system mam już sporo czasu i wolałbym na czysto, a na czysto nie chcę instalować wszystkiego od zera :F

Albo spróbuję i najwyżej od zera pójdzie, na SSD to w sumie moment wgrać.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A i tu problem się rozwiązał, ja dalej na windzie 10 jestem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, aureumchaos napisał:

W nvcp przy 10 bit mam do wyboru tylko 100hz lub 60hz... Wiec natywnie sie nie da, chyba ze custom resolution lub cru. 

Dlatego Ci napisalem, zrob sobie customowa przeciez to 20 sekund zajmuje, robisz raz i z glowy :E 

Godzinę temu, sideband napisał:

Apka czy HDR?  Bo to, ze HDR ma wplyw na wydajnosc to wiadome, ale apka zeby takie cyrki robila?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

To norma tam. Milion bezsensownych pytań w prostych kwestiach. 

Jeden z użytkowników napisał że wyje podczas korzystania i jak jest wyłączony. Lepszy model

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Nikelajer napisał:

A polecam korzystać z tego do różnej masci vod/youtube. Jak ktoś ogląda na monitorze to oled + rtx hdr + rtx super resolution na 4 i wygląda to bardzo dobrze. Przykładowo ostatnio cyberpunk edgerunner odpaliłem na netflixie to wyglądało to obłędnie, a tylko 1080p., A że wszystkie te streamingi na PC nie pozwalają w hdr oglądać to można to tak przeskoczyć. 

Jako że główny TV w domu to nie OLED to się właśnie przerzuciłem na AW3423DWF z oglądaniem VOD i przy powyższej kombinacji nie narzekam

Eh a już obejrzałem Fallouta 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, galakty napisał:

Ehhh nie chcę zmieniać na W11 bez czystej instalacji bo system mam już sporo czasu i wolałbym na czysto, a na czysto nie chcę instalować wszystkiego od zera :F

Albo spróbuję i najwyżej od zera pójdzie, na SSD to w sumie moment wgrać.

przejście z 10 na 11 to jak instalacja większej paczki poprawek.

To nie są czasy dziadków Xp czy 7.

Nie ma po co robić formatów czy innych dziwnych rzeczy. Windows poszedł bardziej w cywilizowaną jabłkową stronę.

Edytowane przez Keken
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie siedzę na W11 i sprawdzam czy wszystko działa :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MSky7 napisał:

W dużej większości, praktycznie w każdej, w której da się ustawić, bo czasami starsze gry na vulcanie nie działają. 

Wtedy wystarczy w panelu ustawień 3d Nvidii zmienić Vulkan/OpenGL preset metod na prefer DXGI. Dzięki temu mam HDR w Doomie 3😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, dzięki, bo właśnie wróciłem do D3 BFG :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To teraz powiedz co Ci w nim nie pasuje :D

dp 2.1 z za mala przepustowoscia? :D

Moze jakies plastikowe wykonanie?

Edytowane przez zachy
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zszargane pudełko - zwrot :E

• Haha 1