Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy te QD-OLEDY będą miały szerszą dostępność? Bo jak na razie to chyba tylko XKOM jakimś cudem dostał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja mam teraz LG C2 42 i Aorusa FO27Q3. Mogę powiedzieć subiektywnie i mogę też zmierzyć jasność w luxach, jak trzeba coś dowieść - mimo różnic w rozmiarach i w krzywych jasności, HDR-y są tych obu ekranach są bardzo dobre. Tak samo jak dobre są i jabłka i gruszki :-).

LG ma mniejszy peak ale zazwyczaj wyższą jasność ogólną w scenach. Ale zauważyłem, że bardzo krótkie sygnały - błyskawice, czy np. światła w szybko jadącym pociągu w Jedi Kinght Ocalały (polecam jako pokaz możliwości HDR RTX) są naprawdę bardzo jasne, jaśniejsze od stałego małego okienka "ileś tam procent" wyświetlanego w sposób ciągły.

Aorus ma wyższy peak, ale z mniejszej powierzchni, realne sceny zazwyczaj ciemniejsze, ale nadrabia tym, że jego wszystkie kolory bardziej świecą i odbiór scen HDR jest równie imersyjny. Zwłaszcza jak się siądzie bliżej ekranu - co jest łatwe przy 16:9 (a pewnie nie było przy 21:9 @MuziPL?)

Jak bym miał pogodzić oba światy, to 42" QD OLED poproszę...

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

tak, 16:9 na 42 calach daje większą immersję niż 21:9 na 34 calach - to moje subiektywne odczucia, większy i wyższy ekran to jednak większy i wyższy ekran 

i zgadzam się z twoim powyższym porównaniem (u mnie 34 qd oled vs 42 woled)

C3 42 ze mną zostaje i niech mi służy, a jeśli chodzi o przyszłość to chciałbym zobaczyć na rynku 42 calowy qd oled 4k (TV)  lub monitor 21:9 w 38-40 calach i rozdziałce 3840x1600 (woled lub qd oled)

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie to który OLED 27" na dziś będzie najbardziej dopracowany pod względem oprogramowania i tych wszystkich przygwizdów dbających o matrycę ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4090 to nie tylko klatki ale potrzebujesz też mocne CPU aby pluło tak szybko te klatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, MSky7 napisał:

Jak bym miał pogodzić oba światy, to 42" QD OLED poproszę...

Duze QD oled juz maja nizsza jasnosc max. Tutaj 55 S95B

image.png.c128093ea3658f19b702ade21025c42e.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, sniper76 napisał:

Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??

4080 z Ryzen 5600X daje mi w Doom Eternal stabilne 360 klatek. Ale wiadomo, to Doom - mistrz optymalizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 minut temu, sniper76 napisał:

Zeby miec 360 to jeszcze na tej grafie chyba na medium musialbys grac.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, gret napisał:

a to RTXy maja DP 2.1? :D

za dwie generacje chyba ;-D To będzie taki nowoczesny ficzer mast have jak kurteczka wyjmie kabel z piekarnika :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to cacko warte uwagi ?? ALIENWARE AW3423DWF QD-OLED 34" WQHD 165Hz 21:9

Nie będzie za duży pod gry FPS ?? siedzę blisko 70-90 cm  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak warty uwagi jeśli lubisz ultrawide, 90cm to raczej daleko a nie blisko pod taką odległość to bym brał 42" :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jest spoko ale nie za pełna cenę, 2 do 3 razy w roku idzie go za jakieś 3300zl wyrwać. 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, sniper76 napisał:

Osobiscie wolalbym G8 gdybym mial wybierac miedzy tym Dell.

Od reki 3599zl idzie dostac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, sniper76 napisał:

G8 ?? co to za wersja ??

Samsung G8 qd-oled

Dell do DW/DWF daję gwarancję na wypalenia

Samsung nie

PS. Mam używany AW3423DW na gwarancji na sprzedaż jakby co 😀 stan malina

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Juz wiem gdzie lezy problem Asus'a:

image.png.e8d1ad75fb4f60ae4374bf138788b092.png

Przy takich wynikach to sie nie dziwie, ze jest ciemny :E 

Akurat tu wrzuciłeś dane z testów PG27AQDM, który jest bardzo jasnym modelem jak na OLEDa. 750 nitów w real scene, co odstawia resztę testowanej przez RTINGS OLEDowej konkurencji. Od 2 do 25 procent mamy świetną jasność. Mam u siebie w pokoju ustawionego tego ASUSa, a obok stoi LG 55 C1 do TV i streamingu. I tak o ile HDR w TV nie robi na mnie większego wrażenia, to ASUS bawi się wieczorem w spawanie moich oczu😄Oczywiście ASUS ma problem z agresywnym ABL, ale realnie jest to rzadko dokuczliwe w zastosowaniach multimedialnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, sniper76 napisał:

Do 90cm to daleko. Ja gram na 48" z takiej odległości w Apex Legends.

UltraWide w FPSach wypada różnie. Nieraz trochę bardzo ucieka minimapa w bok albo inne czesci interfejsu. W CoD można sobie go zadiustować. Ale w Apexie już nie. Z kolei w Overwath na UltraWide przez pewien czas grało się z pasami po bokach, bo niby czitujesz jak taki używasz. idąc w tą stronę powinni byli zablokować 30FPS/Hz bo nie każdy ma monitor 100Hz+ albo komputer który pociągnie ponad 30FPS ;-)

Za to z technicznego punktu widzenia, nawet DukeNuken3D działa z UWQHD całkiem sprawnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, CajraX napisał:

Akurat tu wrzuciłeś dane z testów PG27AQDM, który jest bardzo jasnym modelem jak na OLEDa. 750 nitów w real scene, co odstawia resztę testowanej przez RTINGS OLEDowej konkurencji. Od 2 do 25 procent mamy świetną jasność. Mam u siebie w pokoju ustawionego tego ASUSa, a obok stoi LG 55 C1 do TV i streamingu. I tak o ile HDR w TV nie robi na mnie większego wrażenia, to ASUS bawi się wieczorem w spawanie moich oczu😄Oczywiście ASUS ma problem z agresywnym ABL, ale realnie jest to rzadko dokuczliwe w zastosowaniach multimedialnych.

Miałem porównanie tego asusa z moim monitorem(jak i TV) i IMO wypada słabej od alienware przez mega ale to mega agresywny ABL, ciemne sceny z hdr może i troszkę lepiej mogą wypadać jak je postawisz obok siebie( co w zwykłej rozgrywce jest malo widoczne) ale potem grasz masz jaśniejsza część ekranu i różnica jwst tak kolosalna że nieprzyjemnie się to oglada.

C1 to dość ciemny oled na dziwiejszw standardy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, joloxx9 napisał:

Miałem porównanie tego asusa z moim monitorem

Na pewno piszesz o PG27AQDM? Akurat tam ABL jest bardzo mały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego ja napisałem, że ABLu praktycznie nie widzę w codziennym użytkowaniu. Może akurat gram w takie gry, ale nawet scena testowa HDR w RTINGS jest bardzo jasna, a wykazuje świetne wyniki tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ktoś używa jakiś "przenośnych" monitorów oled do gier? Jak się sprawują? Kupiłbym sobie jakiegoś taniego do gier i filmów, ale niestety większość nie obsługuje trybu 24hz, przez co filmy nie są takie "płynne" lub obsługują go w trybie 15-255, przez co obraz odstaje :P 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Na pewno piszesz o PG27AQDM? Akurat tam ABL jest bardzo mały.

Jak maly jak na 100% masz ledwo 100 nitów?

Cytat z rtings

The firmware update allows small highlights to get extremely bright, but there's an aggressive ABL that causes large highlights to be very dim, and the changes in brightness can be noticeable even while gaming. 

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak to jest z utrata ogolna jasnosci z biegiem czasu? Ile taki panel traci nitow po 1 roku lub 2 latach? Moj s10+ stary ma 5 lat i jak przyloze go do s23u to bialy w nim jest zolty.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi