Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Macie skrzywione umysły :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakrzywienie jest fajne też lubię. Miałem monitor z zakrzywieniem 1800R ale 800R przy tak małym ekranie to już mocne przegięcie dla mnie.

To chyba jakieś zawody z samsungiem kto mocnej wygnie ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Następny planuję 39" 5120x2160 też banan 🙂 Ale to jeszcze daleka droga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, DarkEater napisał:

Zapewne dla tych co narzekali że nie ogarniają Wzrokiem 21:9 z 1800R,

z opinii na reddit o 800R to kwestia przyzwyczajenia, a immersja w grach lepsza. 

I ja się do takich zaliczam. Ja miałem aliena DWF, który ma krzywiznę 1800r i w zasadzie to niby to krzywe, ale promień tak mały że w praktyce odbierałem to jak płaski ekran. Nie ma to wpływu na immersję i łatwość ogarnięcia wzrokiem lewo-prawo. Taki w sumie pić na wodę mówiąc krótko. Miałem jeszcze wcześniej Samsunga odyssey g7 32 calowego, który ma 1000r i mi to pasowało, robiło robotę. Ja właśnie też jutro będę chyba zamawiał tego lg 34gs95qe. Liczę, że to będzie właśnie ten monitor, który mnie kupi w 100% i zostanie na kilka lat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Robi robotę. Ale Calisto robi lepszą. 

obydwa mają hdr ładny , ale niestety przestrzeń kolorów tylko scRGB , cyber z fixem na czerń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No proszę, teraz już 800r jest ok, a pamiętam jakie pomyje na g7 się wylewały, w tym tutaj 🤗😁

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Jeśli Gigabyte szybko nie wyda nowego firmware, to będzie miał lawinę wypalonych ekranów do wymiany. 

Czyszczenie pikseli jest totalnie skopane. Żeby zadziałało prawidłowo bez ingerencji człowieka musi nastąpić wyłącznie komputera i wyłączenie monitora. 

Jeśli wyłączymy monitor, ale komp zostanie w standby to zacznie robić ale wywali błąd. 

Jeśli monitor i komp będą w standby, zacznie robić ale wyywali błąd. 

Manualne odpalenie czyszczenia uda się tylko jeśli: komputer lub jakiekolwiek podpięte urządzenie nie przejdzie w jego trakcie w standby. Inaczej trzeba co chwilę sobie ruszać myszką aż do zakończenia czyszczenia. 

To też jedyny monitor który nie daje monitu o konieczności czyszczenia, więc jak ktoś się nie zna i nie wie, że powinno się odbywać, a trzyma monitor w standby, to może nabić setki godzin bez żadnego czyszczenia 🙃

U mnie jest napisane że czyszczenia zakończyły się sukcesem, a czasem po prostu wyłączyłem monitor I poszedłem sobie, może kwestia egzemplarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Necronom napisał:

Kwestia jedynie preferencji. Jednemu będzie odpowiadać innemu nie. Ja bym nie kupił już 34" płaskiego.

Zgadzam się to kwestia jedynie preferencji.

U mnie nie ma szans na żadnego krzywulca, nie znoszę :E Tak samo jak nigdy na biurku na dłużej typowego jamnika typu ~21:9. W większości zastosowań i gier wolę 16:9, a mając 42" oleda na biurku jak najdzie ochota to w każdej chwili robię sobie UW 3840x1600. Dla mnie to idealny kompromis. Na co dzień duży ekran 16:9, okazjonalnie bez problemu i to sporego jamnika idzie z tego zrobić bo wychodzi ~39" przy 3840x1600.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Kaiketsu napisał:

U mnie jest napisane że czyszczenia zakończyły się sukcesem, a czasem po prostu wyłączyłem monitor I poszedłem sobie, może kwestia egzemplarza?

Czyli zrobiłeś tak jak człowiek z klasą. Są 3 róże możliwości aby włączyć Pixel Cleaning

1) Ręcznie odpalić

2) Wyłączyć monitor (2 sekundy przytrzymując przełącznik)

3) Monitor przełącza się w tryb standby jak tylko wyłączysz kompa/uśpisz kompa (ta metoda nie działa i potrzebny quick fix)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie wstrzymam się z LG 34GS95QE-B, gdyż na tę chwilę nie ma żadnej promocji od strony producenta... tylko gołe 2 lata i 45 dni na matrycę (zero pikseli) po rejestracji produktu też 2 lata no słabo...

Matryca to trzecia generacja - rozmawiałem z konsultantem LG 

Mam przeczucie, ze ten zakrzywiony R800 spełni moje oczekiwania :)

Jedyne co otrzymam to 3% opustu przy zakupie jako nowy klient.

Po za tym szkiełko naprawdę konkret :P tylko, czy 4080S ogarnie stabilnie 237 FPS ?? mam na myśli Battlefield 2042 

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A jaka ty chcesz miec promocje na monitor ktory jest dostepny od kilku dni a zamawiasz starocia za 4k od reki bez zastanowienia:rotfl:

Napewno ten rok GW zrobi roznice :E

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

parę dni temu była jeszcze promka że do monitora dodawali podkładkę LG UltraGear i  2 lata gwarancji 

2TCvxzv.jpg

Edytowane przez DarkEater
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, sniper76 napisał:

Po za tym szkiełko naprawdę konkret :P tylko, czy 4080S ogarnie stabilnie 237 FPS ?? mam na myśli Battlefield 2042

w bf2042 to nie karta będzie miała problem z utrzymaniem 237 fps tylko proc , sam na 4090 nawet po obniżeniu detali do low mam czasem problem z utrzymaniem 240fps, proc nie wyrabia w zadymie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wydłużenie gwarancji w przedsprzedaży (i jeszcze o tyle) to jest srogi dick move

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

mam zapytanie odnosnie tego nowego aurousa Gigabyte 32 oled + gsync czy da radę odpalić na nim bezproblemowo?  bo nikt tego tematu nie poruszył. W specyfikacji ma tylko amd freesync premium pro

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisali pisali. Działa G-Sync, ale po włączeniu mruga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Mruga tak, że podczas ładowania shader w calisto może główka rozboleć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Da się włączyć, tylko jest komunikat w panelu, że monitor nie jest zatwierdzony. Migotania nie spotkałem, może coś mrygnęło w jakimś ekranie ładowania, ale nie pamiętam nawet w której grze.

Jedyna aplikacja, która u mnie migocze, zarówno na LG C2 42 jaki i na Aorusie, to Davinci Resolve, gdzie GPU wspomaga w jakiś sposób wyświetlanie interfejsu przy pomocy OpenGL (MSI Afterburner overlay pokazuje wtedy 0 fps, więc pewnie dlatego mruga).

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mi jakaś firma da 10 lat gwary na wypalenia, to lecę i kupuję. Mogę zapłacić ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, SylwesterI. napisał:

w bf2042 to nie karta będzie miała problem z utrzymaniem 237 fps tylko proc , sam na 4090 nawet po obniżeniu detali do low mam czasem problem z utrzymaniem 240fps, proc nie wyrabia w zadymie

4090 i gra na low?  Ouch...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Czyli dalej DW nie pokonany jesli chodzi o nie migotanie w gsync 🤓 Kurde czemu nie ma nowej matrycy z modułem ultima gsync w 4K ?

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, joloxx9 napisał:

4090 i gra na low?  Ouch...

W bf low ustawia się nie bez powodu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no spoko, kazdy gra jak chce, tylko ciekawe, ze jak ciupalem w BF1/BF V to na full detalach z tymi 80-100 klatkami w topce tabelki bylem bez jakiegos gigantycznego tryhardowania, IMO placenie 8k za grafe a potem low to nieporozumienie, ale to tylko moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest c3 42 w morele za niecałe 3900zł jak ktoś się boi z mniej znanych sklepów.

https://www.morele.net/telewizor-lg-oled42c31la-oled-42-4k-ultra-hd-webos-12997549/?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&ceneo_cid=c2954f5b-20c6-6097-01b9-172ac38ccd77

Zaczął się pojawiać c4 42 więc może będą w ciągu miesiąca, dwóch promki na c3 tak za 3000-3200zł.

ale według mnie te 3600zł obecnie to i tak dobra cena tylko jest 2 lata gwarancji i nie ma gwary na wypalenia ale to dalej najlepszy z dużych ekranów do pc i jednocześnie najtańszy.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi