Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, platyniak18 napisał:

OLED42C32LA (...) przeznaczony na inny rynek niż polski, z innej dystrybucji itp? Jak wtedy z gwarancją? 
A Kajt24? Kupował ktoś tam?

Kupiłem u nich rok temu C2 42. Telewizor bez problemu zarejestrowałem na lg.com/pl. Mój miał końcówke 1LA, o czym poniżej.

Co do do dystrybucji i gwarancji to wygląda to tak.

W numerze oprócz:

• typu i serii OLED42C32LA
  • oznaczony jest rok OLED42C32LA
  • oraz seria na dany kraj albo danego dystrybutora OLED42C32LA
  • a także typ tunera (dla europejskiego DVBT jest to L) OLED42C32LA
  • ostatnia litera to wzornictwo OLED42C32LA, najczęściej zazwyczaj jest A, ale ostatnio seria OneWall ma literę W na końcu.

Więc numery telewizorów LG w Europie w praktyce różnią się tą trzecią cyfrą od końca. Nie udało mi się rozkodować jakie partie LG przeznacza na dane kraje albo danych dystrybutorów (duża sieć detaliczna też może mieć swoją partię, tak ma np. Wallmart w Stanach), ale generalnie na jednolitym rynku w UE gwarancja powinna być respektowana bez względu na miejsce zakupu w UE.

W praktyce być może potrzeba trochę asertywności, bo o ile LG Polska pisze tak:

"1. Gwarancja dotyczy wyrobów powszechnego użytku dystrybuowanych przez LG Electronics Polska Sp. z o.o. na terenie Unii Europejskiej"

to LG Deutchsland pisze tak:

"Usługa gwarancyjna świadczona jest zasadniczo na terenie Niemiec. Jeśli produkt LG zostanie przywieziony lub używany poza granicami Niemiec lub jeśli tam wystąpi wada w rozumieniu niniejszej gwarancji, wszelkie usługi gwarancyjne mogą być świadczone z reguły w Niemczech. Poza granicami Niemiec nie ma żadnego prawnego uprawnienia do serwisu gwarancyjnego. Jednakże świadczenie serwisu gwarancyjnego dla takich urządzeń poza granicami Niemiec jest możliwe w indywidualnych przypadkach i jest świadczone przez odpowiednią firmę LG Electronics zgodnie z odpowiednimi krajowymi warunkami gwarancji."

• Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, SylwesterI. napisał:

sprawdz jeszcze na pulpicie, jako tło ustawiając odpowiedni odcień szarości czy porządany kolor, YT wprowadza zakłócenia od kompresji obrazu, jak dziś zrobiłem test szarości przez YT to się prawie obs... , wygladało jak bym miał wypalone paski od przeglądarki, góre i boczne od przewijania :

Sprawdzałem wcześniej  robiąc plansze z odcieniami szarości. Ta strona z testami na YT ma też pliki osobno do pobrania i to samo było. Testy testami najważniejsze jest zwykłe użytkowanie gdzie widzę na pulpicie w przeglądarce ten jeden pas. Pierwsze co robię odpalając  kompa sprawdzam w jakim stopniu widać ledwo widzialny pas w Chrome. Obraz jest rewelacyjny tyko ten jeden mankament mnie męczy. Ogólnie mam mętlik w głowie: oddawać-zostawić ?

Edytowane przez P@wlo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli to widać w normalnym użytkowaniu to bym oddał,  ponoć banding jest na wszystkich nowych oledach, poprawia się po kilku-kilkunastu godzinach, ale lepiej wybrac taka sztukę gdzie od początku nie sprawia problemów, tzn. nie przeszkadza w normalnym korzystaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, czym może być spowodowany czarny ekran trwający ok. sekundę? Kablem?

Jeśli tak , to jaki kabel polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak mocno polecą klatki jak kumpel z full hd przejdzie na ultra wide? czai się na  AW3423DWF w dobrej cenie.

ryzen 5800x 3dx i chyba radek 7800 xt 

Ram ma 32gb 3600

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z 50-60% mu spadnie klatek 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
47 minut temu, gret napisał:

z 50-60% mu spadnie klatek 

Nie będzie zadowolony z tej wiadomości :E

Ale tak obstawiałem około 50%

Myślał też nad 2k ale nie ma chyba ponizej 4 tysięcy oled 2k  27 ? (z gwara na wypalenie)

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, cichy45 napisał:

ale kibel xD nieźle jakbym miał qd-oleda to bym już go musiał na śmietnik wystawić. Do tego koleś te testy też lajtowe zrobił

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Art385 napisał:

jakbym miał qd-oleda

Jakbym miał... Jakbyś miał to byś też miał 3 lata gwary na wypalenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Broly napisał:

Nie będzie zadowolony z tej wiadomości :E

Ale tak obstawiałem około 50%

Myślał też nad 2k ale nie ma chyba ponizej 4 tysięcy oled 2k  27 ? (z gwara na wypalenie)

co prawda nie poniżej 4k, ale nieco powyżej i z gwarancją na wypalenia

na przykład:

https://www.proshop.pl/Monitor/27-GIGABYTE-AORUS-FO27Q3-2560x1440-QHD-360Hz-QD-OLED-18W-USB-C-003-ms-Monitor/3263075?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite&ceneo_cid=acac3229-c8ea-5ac0-a989-37378f11c35f

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Jakbym miał... Jakbyś miał to byś też miał 3 lata gwary na wypalenia :)

Niby tak ale po 1) na wymianę dostaniesz refurba który wcale nie musi być lepszy, albo może być podrapany czy mieć inne wady

2) co 3 miesiące zgłaszać gwarancję i zmieniać ekran?

Gdybym ja tak statycznie używał ekranu jak na filmie a nie miał latających okienek, to po 2 miesiącach miałbym już wypalenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To, że go wypalisz to kwestia czasy, pytanie jaki headroom jest w QDO, ale podejrzewam ze może być niski w porównaniu do WO jak QDO po 800h już może pokazać oznaki degradacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, kadajo napisał:

headroom

Rozwiń proszę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Art385 napisał:

ale kibel xD nieźle jakbym miał qd-oleda to bym już go musiał na śmietnik wystawić. Do tego koleś te testy też lajtowe zrobił

Ja mam więcej godzin na moim aorusie niż ten koleś na filmie i zero wypalenia. (a panel ten sam) Ludzie nie ogarniają że oledy będą się wypalały ale te akurat lubią wypalać się równomiernie = zero widocznego wypalenia. A jak to uniknąć? Może na początek nie zostawiać przez kilkaset godzin w jednym miejscu białych elementów gdzie reszta jest ciemniejsza albo piksele są off (jak jest czarny ekran)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monitors Unboxed narobił takiej samej paniki z pierwszym Dellem QD OLED a potem po dwóch latach przyznali, że oprócz tej pionowej kreski na środku, która się nie powiększyła, monitor nie wypalił się nic więcej po dwóch latach.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Art385 napisał:

700 godzin... Mój LCD po półtora roku nabił 4000 godzin XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zazwyczaj ludzie chwalą sobie czerń, responsywność pikseli, kolory, hdr w oledach ale...

Czy tylko ja tak mam że kąty widzenia na qd-oled są nie z tej ziemi? Nawet na IPS mogłem zauważyć czy to śnieżenie czy lekki shifting a tutaj mogę robić fikołki po 170+ stopni w każdą stronę a obraz pozostaje bez zmian jest niczym jednolita skała - obraz na płótnie przy oglądnięciu z bliska. To robi naprawdę piorunujące wrażenie powiem wam.

Edytowane przez sniperwolf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nic nowego, OLEDy tak mają. Tylko kto się gapi pod kątem 170 stopni na ekran że robi to wrażenie?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.04.2024 o 23:54, Necronom napisał:

T2llsKg.jpeg

Na razie nie mam jak zrobić lepszego.

4 kwietnia wrzucałem zdjęcia mojego Della po ok 750-800 godzinach na tamten czas i jaki piękny pasek już 🙂 I to nie żadne hardcorowe używanie. Zwykłe użytkowanie monitora, regularne czyszczenie cały czas robione. Na razie obiekt testowy pozostał, bo póki co nie pogłębia się to jakoś i jeszcze nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, galakty napisał:

To nic nowego, OLEDy tak mają. Tylko kto się gapi pod kątem 170 stopni na ekran że robi to wrażenie?

No nie, woled tak nie ma. Zwłaszcza jak jest biel na ekranie. Nawet na wprost, ale lekko z boku i już będą zmiany. 

Na qd-oled cokolwiek nie włączysz będzie identyczne pod każdym kątem. 

2 minuty temu, Necronom napisał:

piękny pasek już

Ten u góry? Od czego to jest w takim miejscu? Bo mi to wygląda bardziej na taki typowy banding, który bywa też poziomy wbrew temu co niektórzy myślą. Czasami nawet widać taką szachownicę na ekranie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, to większość OLEDów tak ma ;) I to już od wielu lat w telefonach można zauważyć, że kąty są bardzo dobre.

WOLED to czasami mam wrażenie że powinien się nazywać LOLED 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@PiPoLiNiO Tak ten, to nie banding. Jest idealnie w miejscu zakładek przeglądarki. A że ja dużo na tym monitorze korzystam z przeglądarki i nie używam autoukrywania itp.

Edytowane przez Necronom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, galakty napisał:

No dobra, to większość OLEDów tak ma ;) I to już od wielu lat w telefonach można zauważyć, że kąty są bardzo dobre.

WOLED to czasami mam wrażenie że powinien się nazywać LOLED 

Telefon telefonem ale w świecie monitorów jakby przekłamanie kolorów przy równych kątach widzenia było wpisane w DNA monitorów 😆 tak więc można poczuć świeżość jak ustawi się takiego oleda przed sobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MSky7 napisał:

Monitors Unboxed narobił takiej samej paniki z pierwszym Dellem QD OLED a potem po dwóch latach przyznali, że oprócz tej pionowej kreski na środku, która się nie powiększyła, monitor nie wypalił się nic więcej po dwóch latach.

2 lata i ile godzi?  Pewnie około 800.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi