Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja tam myślę że sobie każdy niech używa monitora w ustawieniu jak mu pasuje :E

Ja sam na chwilę włączyłem w AW34 tryb ten z mniejsza przestrzenią kolorów do pracy w SDR bo tak niby jest "realistycznie" to myślałem że rzygne, wszystko jakby na 10% saturacji. Obraz jak z drukarki atramentowej która od miesiąca błaga o wymianę tuszu :E 

Ja tam lubię jak jest kolorowo i jaskrawo, więc sobie używam szerokiej przestrzeni na SDR, a to że to nie jest to zgodne z tym, że według purystów kolorki powinny być wtedy wyprane no to cóż, to ich problem a nie mój :E 

Edytowane przez cichy45
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mówisz o tym trybie Creator sRGB?

Mi on tez totalnie nie pasuje. nie dość, że mocno ściemnia wszystko, na 100% jasności musiałbym go używać, żeby jakoś mi to wyglądało, to też w moim odczuciu za mało nasycone te kolory. U siebie działam w custom z R96 G98 B100 i offset - każdy pasek - do 52% podniesiony.  Do tego profil icc z rtings - bo bez niego jest za duże nasycenie z kolei ;) i wygląda to jak dla mnie dobrze.

Edytowane przez Nikelajer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, o ten profil właśnie mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, spec_od_kompa napisał:

OLEDy to miał być ekran idealny i pod wieloma względami tak jest, ale te problemy z ostrością to jest coś okropnego. Podłączasz komputer to musisz zmieniać ClearType, potem zmieniać z powrotem jeśli użyjesz LCD. A tak było blisko do ekranu idealnego.

to nie jest wada OLED tylko wada Windows, microsoft jeszcze się nie obudził i nie dotarło do nich że mogą być ekrany z innym  układem subpikseli, na jabłkach nie ma tego problemu, nawet w pingwinie to już jest ogarnięte

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Microsoft jest teraz zajęty wyszukiwaniem sposobów na wepchnięcie reklam do płatnego systemu operacyjnego, oraz zbieraniem coraz większej ilości danych o użytkownikach. Nie mają czasu na takie głupoty. ;) 

Edytowane przez Isharoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

to nie jest wada OLED tylko wada Windows, microsoft jeszcze się nie obudził i nie dotarło do nich że mogą być ekrany z innym  układem subpikseli, na jabłkach nie ma tego problemu, nawet w pingwinie to już jest ogarnięte

Ale nawet jeśli się to pozmienia samemu, to mając dwa monitory LCD i OLED obok siebie denerwowałoby mnie to, że czcionki inaczej wyglądają na jednym i drugim. Albo używając wirtualnych maszyn czy podpinając inne komputery znowu by trzeba ustawiać.

Nie sądzę, żeby to wprowadzili prędko bo w windows coś zmienić to musi być kompatybilność wsteczna, dlatego jest np stary panel sterowania, context menu hell itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, spec_od_kompa napisał:

OLEDy to miał być ekran idealny i pod wieloma względami tak jest, ale te problemy z ostrością to jest coś okropnego.

"trzecia generacja" jest już OK. 1440p wygląda dla mnie bardzo podobnie, jak wyglądało to na XB271HU, który - przyznaję od razu - ostrością nie grzeszył, ale też nie był jakiś mega rozmazany.

Na panelu 4K już siłą rzeczy nic nie widać z uwagi na ppi.

Jeżeli denerwuje Cię ostrość tekstu, to polecam poczekać rok na panele 27" 4K, albo kupić 32" (dla mnie to już telewizor jest - za duże - ale może Tobie podpasuje).

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

offtop:

Zastanwiam sie jak mozna wydac taki bubel gdzie w trybie gra bez kalibracji to jest jakas sieczka z obrazu, nie mowiac juz o tej bladej czerni pod swiatlo.. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czego się spodziewałeś po Samsungu ? :E
Chyba nie dobrego obrazu prosto z pudla, chociaż kiedyś się im zdarzały :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rozumiem jakies odchyly ale to mi sie w glowie nie miesci taka roznica :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.05.2024 o 09:45, MuziPL napisał:

Nie planujesz przesiadki? : ) 

Na razie nie widzę godnego zastępcy po za rozdziałką 4K ale dochodzą inne problemy który obecny staruszek ich nie ma 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że byli milion razy, ale co ciekawego jest aktualnie na rynku z mobilniejszych rozmiarów niż LG 42".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@PiPoLiNiO jest tutaj dość zorientowany więc możesz jego pytać. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, Minciu napisał:

Wiem że byli milion razy, ale co ciekawego jest aktualnie na rynku z mobilniejszych rozmiarów niż LG 42".

Z 32 qd-oled już z naprawiony softem i bez większych wad masz Gigabyte i MSI. Do tego Asus który ma mimo 3 miechów nadal pełno problemów z firmware. Zakrzywionego Della, ale o nim to ja nic nie wiem oprócz tego, że mnóstwo sztuk przychodzi porysowanych i niektórzy po 3-4 razy wymieniali. 

Z 32 woled to tylko LG z przełączeniem na 380Hz w 1080p ale ogólnie to mało kto miał z nim styczność. 

27 qd-oled to identyczna sytuacja jak z 32 :)

27 woled tu mimo ponad roku na rynku dalej woled od Asus jest najlepszy :) LG ma 2 modele, ale wentylatory doskwierają :) Do tego zeszłoroczny jest mega ciemny. Tegoroczny miałem też w domu i był okej, ale Asus świecił jaśniej :)

Do tego, żeby nie było, w Qd-oled masz pod światło szaro fioletową czerń, w woled banding i zafarb na bieli (czasami też na innych kolorach). 

No i woled to mat, a ten powoduje ziarnistości obrazu. Qd-oled to glossy i więcej odbija, ale obraz czyściutki. 

Edytowane przez PiPoLiNiO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
9 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Z 32 woled to tylko LG z przełączeniem na 380Hz w 1080p ale ogólnie to mało kto miał z nim styczność. 

Jak już to 480Hz. A styczność chyba mieli wszyscy oprócz polskiej dystrybucji ;) Zresztą dostępność innych 32" monitorów w Polsce też jest znikoma.

Edytowane przez bourne2008
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dokładnie, 480. Nie ta cyferka wlazła z fona. 

No ja z nim nie miałem styczności, więc nie mam co napisać:) Z pozostałymi miałem.

Na reddit też szału nie ma z ilością użytkowników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę abstrahując, na netflix pojawił się film "Atlas". Chyba najlepszy HDR i największa ilość efektów Atmos jakie kiedykolwiek widziałem i słyszałem w pojedynczym filmie. 

Sam film taki sensacyjny odmóżdżacz, ale w klimatach komputerowych :) No i starsza od węgla Jenifer Lopez, wyglądająca jak by wczoraj 30 skoczyła 😎

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

LG32 vs nowy Samsung G8 (G80SD) z 32 4k qd-oled, czyli to samo co MSI, Gigabyte, Asus i Dell. Aczkolwiek autor nie jest zbyt rozgarnięty, bo zmienia tryb z 1000 na 400 i odwrotnie, i dziwi się, że przepala chmury mimo, a nie zmienił ustawień hdr w grze aby dostosować je do dowego peaku ekranu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz te oled 27 będą do happy meal dodawać :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że 32" potrzebuje, żeby nie popaść w klaustrofobię po przesiadce z 48".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 32" tak na styk tylko z zakrzywionym ekranem Samsung

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kadajo, polecam Ci od 3:20 obejrzeć porównanie retencji na qd-oled vs woled. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Retencja to nie duży problem w oledach ale jest mocno zależna od tego jak dobrze panel jest chłodzony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi