Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja sprawa, ale taki monitor to patola do pracy i przeglądania neta. I nie cytuj posta pod postem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

faktycznie gość jest upośledzony pod koniec filmiku kładzie monitor ekranem na goły blat, przesuwa i dokręca ramię. 

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Do pracy jest rewelacyjną alternatywą jeśli ktoś nie może pozwolić na 2 monitory na biurku z różnych powodów (oczywiście o ile w pracy dobrze mieć 2 monitory, nie w każdej to potrzebne). 

Dla mnie do neta też jest najlepszym rozwiązaniem, bo niemal zawsze równoległe oglądam YT czy coś innego. Ekran jest podzielony po połowie.

Do filmów i gier to są też najlepsze proporcje. Filmy nie mają czarnych pasów, w grach większa imersja.

Także jak widzisz wady według Ciebie, to dla mnie same zalety ;) 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy monitor możesz podzielić na dwie części, UW podzielony na dwie części co ci daje 2x24 cale ? Trochę mało jak do pracy, jako laptop to może by było spoko.

Do gier to żadne najlepsze proporcje, bo w każdej grze możesz manipulować FOV co do filmów to jeszcze zgoda, ale tylko tych, co są  21:9, reszta nadal będzie z czarnymi pasami tylko po bokach zamiast u góry. To samo seriale, większość jest 16:9 i to dziś najpopularniejsze aspect ratio, nie tyczy się to tylko filmów kinowych.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, kadajo napisał:

Twoja sprawa, ale taki monitor to patola do pracy i przeglądania neta. I nie cytuj posta pod postem.

Do pracy UW jest OK. Dzielisz to na 2 w pionowe w przypadku tekstu. Albo nawet na 3 w zależności od sytuacji. U mnie np kod w robocie mam w oknach około 1/4 szerokości zwykłego wide. Dzięki czemu na upartego da się ogarnąć 4 kody na raz z programu. Ale przeważnie mam 3/4 na pocztę, www innne bzdety a kod 1/4. Obok z kolei fullscreen obszaru roboczego na zwykłym wide.  Jakbym miał UW to puściłbym kod na tych dodatkowych 30% i w sumie wcisnalbym się na jeden ekran wygodnie. No ale że mam dwa ekrany to ten niewidoczny z zewnątrz dobrze przyjmuje Chrome ;)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co na netflixie nie odpalę to od dawna mam pasy na 16:9 czy to serial, czy to film ;)

Do pracy to już bezdyskusyjnie na plus bo 2 monitory to od dawna standard w biurach, zamiast tego ludzie biorą też 21:9 lub odpowiednik 1:1 bez ramki czyli 32:9

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, MaxaM napisał:

Do pracy jest rewelacyjną alternatywą jeśli ktoś nie może pozwolić na 2 monitory na biurku z różnych powodów (oczywiście o ile w pracy dobrze mieć 2 monitory, nie w każdej to potrzebne). 

Ja nie mogę pozwolić sobie na 34". Ale 2x24" jest OK. Tylko muszą być kupione osobno. Jak chciałem LG Ergo z Vesa w standardzie i dwoma ekranami w jednym pudle to już było za drogo. Focklogic Corpo nie przeskoczysz. Dwa ekrany z Vesa do biura do stacji roboczej 2800zl za drogo.  Jeden ten sam ekran za 1600zl już jest ok, kupiłem i zamontowałem na sprawdzian na halę XD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kadajo

Napisałem, że dla osób, które nie mogą pozwolić na 2 monitory z różnych powodów (małe biurko/koszta/estetyka/2 monitor potrzebny okazjonalnie/whatever). Wówczas UW bije na głowę klasyczny monitor.

FOVem w grach nie osiągniesz takiej imersji jak na UW. Proporcje UW są bardziej zbliżone do tego jakie kąty widzenia ma ludzki wzrok. Na co dzień używam UW 34 i klasycznego 27" (czyli mają tą samą wysokość), więc codziennie mam porównanie ;) 

O ile kiedyś wszystkie seriale miały proporcje zbliżone do klasycznych, to teraz bardzo dużo wychodzi właśnie w proporcjach kinowych ;) 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osiągniesz dokładnie taka sama imersje i jeszcze więcej będziesz widział w pionie, to kwestia tylko wielkości ekranu i odpowiedniego FOV:

16e0876f7b38c311f3cb166105799d36.png

c677a1770168bca843011c50f841b5ab.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W TV 21:9 nie przeszło, ale w monitorach bakcyla złapali gracze, zapewne dlatego ze ogólnie to są mniejsze ekrany.

1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:

@kadajo Tak jak czasami mnie irytujesz, tak czasami Cię podziwiam :D :D :D

Nie rozumiem :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, że chce Ci się czasami prowadzić te dyskusje, ogarniać rysunki i tłumaczyć :D

UW jest be bo ma pasy. YT pasy, filmy pasy, gry pasy w menu i filmikach. Do pracy super sprzęt. Ale raz wziałem do normalnego użytkowania, to 2 dni i koniec przygody. Fakt, w grach jest wczuta, ale pasy mi zniszczyły psychikę i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kadajo

A wiesz, że jak wezmę UW 45", to osiągnę jeszcze większą imersję? A jaką imersję osiągną koledzy wyżej, co mają 55 z pół metra? 

To nie jest argument 'weź większy i to samo będzie'. Zresztą, jeśli masz 'dużo' wysokości i 'mało' szerokości', to ludzkie oko gorzej to odbiera. Najlepiej jest gdy wzrok widzi tyle samo poza monitorem i w wysokości i szerokości, a tego klasyczne proporcje nie zapewnią ;) 

@PiPoLiNiO

No i git, Ty tak używasz kompa, że masz okazje ciągle do czarnych pasów, no to Ci nie pasuje. Mi też nie pasowałoby. Ale nie wszyscy tak używają, że mają ciągle czarne pasy ;) 

Tak jak wspomniałem wyżej, oglądam bardzo dużo YT i innych rzeczy, a nie mam czarnych pasów ;) 

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Keken napisał:

faktycznie gość jest upośledzony pod koniec filmiku kładzie monitor ekranem na goły blat, przesuwa i dokręca ramię. 

Przecież to zwykły influ a nie żaden guru komputerowy, 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, bourne2008 napisał:

Tu wystarczy mieć mózg aby wiedzieć, że się nie powinno.

Aczkolwiek fakt, influ to zawsze "ja nie chcioł, ja nie wiedzioł" :D :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MaxaM chodziło mi ogólnie ze to tylko i wyłącznie kwestia preferencji, nie ma lepszy-gorszy w ogólnym znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, PiPoLiNiO napisał:

Przecież on doskonale o tym wie, jakby miał pewność że przetrwa to by jeszcze nim rzucał ;)

Tak się robi na yt, później ludzie to komentują i pokazują te filmiki ludziom którzy normalnie nigdy by tego nie zobaczyli

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kadajo

No dokładnie, kwestia preferencji. A raczej bym powiedział, kto jak używa i do czego monitora. Z tego wychodzi co mu najlepiej leży ;) 

To tak samo jak z tymi nieszczęsnymi oledami. Podobna sytuacja. Zaraz ktoś przyjdzie i będzie mówi, że to największy szajs, bo się wypalają u niego, bo 8h dziennie pracuje na statycznych obrazach ;) Po prostu nie są dla niego przy jego sposobie używania monitora.

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, bourne2008 napisał:

4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Aczkolwiek fakt, influ to zawsze "ja nie chcioł, ja nie wiedzioł" :D :D

A teraz pomyślmy, jaka on ma widownię dużą, co to nam mówi o odbiorcach :E

9 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

No, że chce Ci się czasami prowadzić te dyskusje, ogarniać rysunki i tłumaczyć :D

Lubie dyskutować, chociaż czasem faktycznie nie ma sensu :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Wu70 napisał:Dlatego odpowiedziałem że to żadna wymówka i limit, podłogę należy powiększyć tak jak się powiększa biurka żeby wszedł POTĘŻNY monitor

Obrazkowo.pl - najlepsze memy, demotywatory, motywatory ...

59 minut temu, Wu70 napisał:

Dlatego odpowiedziałem że to żadna wymówka i limit, podłogę należy powiększyć tak jak się powiększa biurka żeby wszedł POTĘŻNY monitor

Obrazkowo.pl - najlepsze memy, demotywatory, motywatory ...

• Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekrany UW to "doświadczenie" jednym lezy innym nie.

Sam kiedyś chciałem UW do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, kadajo napisał:

Każdy monitor możesz podzielić na dwie części, UW podzielony na dwie części co ci daje 2x24 cale ? Trochę mało jak do pracy, jako laptop to może by było spoko.

Jak wracam do 24" to autentycznie mam problem z pracą i oknami, za mało informacji w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@kadajo

Jeszcze tylko dodam, mi np. do domowych zastosowań tylko UW leży. Ale do pracy, to używam 3 klasycznych monitorów (25", 27", 25") i nie widzę UW, czy UltraUW aby mogły je zastąpić ;)  Oczywiście zdarza mi się popracować okazjonalnie w domu i wówczas UW jest super (no bo nie będę stawiać 3 monitorów do okazjonalnej pracy).

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, MaxaM napisał:

...a tego klasyczne proporcje nie zapewnią ;) 

Jakie to są te klasyczne proporcje?😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi