Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mocno, pasek Windowsa mam wyświetlany 8h dziennie. Ah tak, mam go chować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mimo tego że wiem jak korzystać z OLEDa wiem jakie są jego wady i zalety nie zdecydowałem się mimo to na jeden główny monitor w tej technologii. I w sumie nie żałuje ani złotówki wydanej na LCD. Mam w tym monitorze wszystko czego potrzebowałem. No i nadal nie ma na rynku OLEDów 32" 4k?. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak schowanie paska to taki duży problem, to rzeczywiście lepiej OLEDa nie kupować. Po prostu rozbawiła mnie sugestia że monitor po 4 miesiącach będzie do wyrzucenia, bo na RTINGS, gdzie katują monitory bez przerwy, też tak było. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Minciu napisał:

Problem w tym że właściciel Daci biega po osiedlu i pluje na tych w Audi tylko dla tego, bo nie chcą dać mu auta służbowego i musi walić kilometry w Dacie bo na audi nie ma już miejsca w garażu.

Dacią przynajmniej jak chce jechać 60 to jedzie 60 a w Audi elektronika go hamuje wbrew jego woli - to tak jak zjazdy z jasnością na Oledzie do 200cd, szlak trafia ale tak pan chciał i tak ma być :szczerbaty: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Isharoth napisał:

No jak schowanie paska to taki duży problem, to rzeczywiście lepiej OLEDa nie kupować. Po prostu rozbawiła mnie sugestia że monitor po 4 miesiącach będzie do wyrzucenia, bo na RTINGS, gdzie katują monitory bez przerwy, też tak było. :E

Nie katują bez przerwy. Procedura testowa jest złożona. Zakłada codzienne przerwy na retencję pikseli i przerwę na wykonanie czyszczenia matrycy przez kontroler. Oczywiście, że test jest intensywny i obciąża matryce bardziej niż w typowym użytkowaniu (aby nie trwał za długo) ale stwierdzenie, że leci bez przerwy jest dalekie od prawdy. 

Edytowane przez kola01
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zrobią normalnego monitora Oled tylko albo maławy 34" albo przesadzony 45" gdzie zrobili taką paranoje że jest agresywnie zakrzywiony gdzie żeby z tego zakrzywienia czerpać imersję musisz się przybliżyć ale wtedy razi niskie PPI to znowu się odsuwasz ale wtedy traci sens zakrzywienie 😀 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, bbandi napisał:

Nie zrobią normalnego monitora Oled

O Paniee, aż się z Tobą zgodzę. Gdzie 40 cali 3840x1600 - idealnie na biurko 80 cm. Producenci się nie znajo, ze niejeden gajmer kupi? A no muszą wiedzieć, przecież np. znany LG 42 cale w trybie UW jest powszechny i lubiany, no albo przytoczony 32 w 4k. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mojemu 42" C2 na nowym panelu WBE właśnie przed chwilą stuknęło 4166 h :E

Obleciałem plansze i dalej zero wypaleń :D Banding może marginalnie większy, ale bardzo porównywalny jak miał od nowości, czyli dalej mały w zasadzie nie rzucający się w oczy. W porównaniu do DSE z mojego poprzedniego momentuma VA czy Samsunga VA to i tak jak niebo, a ziemia :E

Więc dalej katuję, a jak pojawią się pierwsze oznaki wypaleń to na pewno dam wam znać na forumie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że wniosek z tego wszystkiego jest taki, że każdy ekran teraz ma jakiś problem :E

Korci mnie by rzucić kostkami i zobaczyć co przyjdzie z Samsungiem G7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, lukadd napisał:

Mojemu 42" C2 na nowym panelu WBE właśnie przed chwilą stuknęło 4166 h :E

Obleciałem plansze i dalej zero wypaleń :D Banding może marginalnie większy, ale bardzo porównywalny jak miał od nowości, czyli dalej mały w zasadzie nie rzucający się w oczy. W porównaniu do DSE z mojego poprzedniego momentuma VA czy Samsunga VA to i tak jak niebo, a ziemia :E

Więc dalej katuję, a jak pojawią się pierwsze oznaki wypaleń to na pewno dam wam znać na forumie.

U mnie na tv  Twitch leci glownie po 10h-12h dziennie od jakis 3lat i glownie ta sama scena, nic sie nie dzieje. Takze jak kupie monitor oled to bede mial to totalnie w tylku czy sie cos wypali. Czekam tylko do nowego roku co nowego na CES bedzie. A jak sie cos wypali to jest GW i zapewne za kilka lat Oled w monitorach dojrzeje tak jak to jest juz na TV dzis.

Gdzie w tv sprawdza sie czas?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mojego C2 TV 42" wykorzystuję jako główny monitor, normalnie teraz nawet piszę na pclabie, przeglądam neta, gram, odpalam softy i na nich pracuję. Totalny mix wszystkiego.

W zasadzie nawet jakbym miał zmieniać co 4 lata wyświetlacz bo przy intensywnym katowaniu się potencjalnie wyjara to i tak nie wrócę już do VA czy IPS w obecnej formie nawet z kilkuset strefami czy kilkoma tysiakami stref.

Mam też OLEDa C9 bardziej kanapowe użytkowanie z 2019 roku model, ale nie jest mocno katowana statykami, bo w zasadzie okazjonalnie filmy/youtube i kanapowe granie na tym przeważnie leci. TV nie oglądam. I też do dziś śmiga bez oznak wypalenia.

Edytowane przez lukadd
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

. Czekam tylko do nowego roku co nowego na CES bedzie. 

240Hz+ i nowe rozmiary.

Ale plus czyli chyba 480Hz będzie tylko w trybie HD zamiast 4k. 

Powoli zmiany na poziomie, dla którego można rozważać wymianę na nowy model.. i tyle będzie z czekania na wypalenie ;)

Godzinę temu, Phoenix. napisał:

.Gdzie w tv sprawdza sie czas?

Menu serwisowe można jakoś ze strony odpalić albo wsadza się pendrive i dusi chyba niebieski guzik kilka razy na pilocie. W temacie z BigScreen chłopaki zawsze przypominają jak wejść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Minciu napisał:

Powoli zmiany na poziomie, dla którego można rozważać wymianę na nowy model.. i tyle będzie z czekania na wypalenie ;)

Czyli jakie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, michaelius33 napisał:

Myślę, że wniosek z tego wszystkiego jest taki, że każdy ekran teraz ma jakiś problem :E

Dla mnie LCD ma realny i namacalny problem na każdym kroku od pierwszego wejrzenia.

OLED moze mieć potencjalnie problem najmocniej demonizowany przez osoby, które takie coś tylko w sklepie na wystawie widziały. 

Ja ostatnio w salonie oglądałem 77" czy robi wrażenie vs 65" i jak b z podchodzenia wszystkie LCDki się wyróżniały, jedynie z Samsungiem dało się pomylić z serii 90+ na dodatkowej powłoce. 

2 minuty temu, kadajo napisał:

Czyli jakie :E

240-480hz vs 120Hz..

Bo 120Hz vs 144Hz mnie nie bardzo przekonuje. Cokolwiek innego poza rozdzielczościa i rozmiarem w oledach mnie nie zachwyca. No i 8k na razie do PC i tak nie ogarnę. Rozmiaru zmieniać nie muszę, 42-48" mi pasi. Jak będzie taniej 42" 240Hz to ok. A jak tańszy 48" to też gitara. Oba bym przygarnął. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Minciu ostatni raz cie ostrzegam przestań za przeproszeniem pitolić typu "demonizowany przez osoby, które takie coś tylko w sklepie na wystawie widziały.". Mam z Oledami styczność zacznie dłużej niż ty, używam ich od 2016 roku wiec przestań pitolić jak potłuczony w kolko to samo. Jeszcze raz zobaczę taki wpis z twojej strony i się pogniewam.

6 minut temu, Minciu napisał:

240-480hz vs 120Hz..

Bo 120Hz vs 144Hz mnie nie bardzo przekonuje. Cokolwiek innego poza rozdzielczościa i rozmiarem w oledach mnie nie zachwyca. No i 8k na razie do PC i tak nie ogarnę. Rozmiaru zmieniać nie muszę, 42-48" mi pasi. Jak będzie taniej 42" 240Hz to ok. A jak tańszy 48" to też gitara. Oba bym przygarnął. 

A 240 fps czy 480fps to na jakiej karcie ogarniesz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się nie gniewam. Pokaż komu u nas OLED się rozleciał? Ty masz nawet wersje potencjalnie jeszcze mocniej podatna na przypalenia. Od wersji 8 zdecydowanie sporo się zmieniło na plus w tym temacie. 

Już nie będę pisał że są fajne. I lepsze. Zaraz swojego na śmietnik wyrzucę zanim się wypali i TNkę se kupię ;) 480Hz FHD za 5k właśnie weszła na rynek.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie postępuje degradacja dosyć mocna na krawędzi prawej górnej, pewnie felerna matryce trafiłem, ale nic nie wypalone, chociaż mam ledwo 10 tys godzin dopiero. Kiedyś więcej na nim grałem, teraz już praktycznie tylko filmy. W przyszłym roku mam nadzieje ze uda się wymienić na 77".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś używa LG C2 i LG TV Companion - może się przyda.

Napisałem jeszcze jeden skrypcik, dzięki któremu można zmieniać jasność telewizora skrótami klawiszowymi w Windows.

1) Wymagane LG TV Companion 3.x

2) Zrób dwa pliki bat: jeden na zwiększanie, drugi na zmniejszanie jasności.

3) Zrób skróty do tych plików (w sensie link do lokalizacji).

4) Zdefiniuj skóty klawiaturowe dla tych skrótów, np Ctrl+Alt+Num8 dla zwiększania, Ctrl+Alt+Num2 dla zmniejszania.

Taka kombinacja jest potrzebna, bo nie można zrobić skrótu klawiszowego bezpośrednio do plików bat.

Jedyna wada, to fakt, że Windows jest trochę powolny w otwieraniu plików ze skrótów klawiaturowych. Ale i tak jest szybciej niż klikając w pilota.

Batch do zwiększania jasności o 5

@ECHO OFF

CD /d c:\Program Files\LGTV Companion

FOR /F %%i in ('LGTVcli.exe -ok backlight -get_system_settings picture [\"backlight\"]') DO SET obecna=%%i

SET /A jasnosc = %obecna% + 5

"LGTV Companion.exe" -backlight %jasnosc%

@ECHO %jasnosc%

TIMEOUT 2 > NUL

Batch do zmniejszania jasności o 5

@ECHO OFF

CD /d c:\Program Files\LGTV Companion

FOR /F %%i in ('LGTVcli.exe -ok backlight -get_system_settings picture [\"backlight\"]') DO SET obecna=%%i

SET /A jasnosc = %obecna% - 5

"LGTV Companion.exe" -backlight %jasnosc% 

@ECHO %jasnosc%

TIMEOUT 2 > NUL

A skróty klawiaturowe są we właściwościach skrótów-linków do pliku. Coś takiego:

115218d1485975290t-shortcut-keys-not-wor

Edytowane przez MSky7
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, kadajo napisał:

U mnie postępuje degradacja dosyć mocna na krawędzi prawej górnej, pewnie felerna matryce trafiłem, ale nic nie wypalone, chociaż mam ledwo 10 tys godzin dopiero. Kiedyś więcej na nim grałem, teraz już praktycznie tylko filmy. W przyszłym roku mam nadzieje ze uda się wymienić na 77".

U mnie wysyp bad pixeli był, ale z okresu co brałem ekran to pixele sporo osób trafiło. I po rogach przy krawędziach najczęściej wyłaziły. Wydaje mi się że Oledy potrafią zepsuć seryjnie. Mocny banding pionowy. Bady. I chyba przebarwienia w pewnym okresie też się trafiały. Raz jedno, i bym razem drugie.. 

3 godziny temu, kadajo napisał:

. W przyszłym roku mam nadzieje ze uda się wymienić na 77".

Oglądałem, 55" przy 77" jak stoi ramię w ramię, to ten 55 wygląda jak jakiś zabawkowy monitorek. 65 niby lepiej, ale dalej karłowaty. A w sklepie na dużej przestrzeni to i tak dalej te 65 jak zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, lukadd napisał:

Ja mojego C2 TV 42" wykorzystuję jako główny monitor, normalnie teraz nawet piszę na pclabie, przeglądam neta, gram, odpalam softy i na nich pracuję. Totalny mix wszystkiego.

W zasadzie nawet jakbym miał zmieniać co 4 lata wyświetlacz bo przy intensywnym katowaniu się potencjalnie wyjara to i tak nie wrócę już do VA czy IPS w obecnej formie nawet z kilkuset strefami czy kilkoma tysiakami stref.

Mam też OLEDa C9 bardziej kanapowe użytkowanie z 2019 roku model, ale nie jest mocno katowana statykami, bo w zasadzie okazjonalnie filmy/youtube i kanapowe granie na tym przeważnie leci. TV nie oglądam. I też do dziś śmiga bez oznak wypalenia.

Jak tak możesz, przecież wypali ci się forum pclab.  🤣

Ja z Oled zostaje tak długo, jak nie wymyślą czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może szczerbol :E mi się wypali bo go często używam :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po oddaniu swojego AW3423DWF nadal chciałbym wybrać jakiegoś OLEDa ale nie widzę nic ciekawego narazie :( IPS po posiedzeniu na OLED to już nie to samo :E 
Gdyby tylko AW3423DWF nie migotał na poziomie swojego odświeżania czyli 165hz to byłaby perełka. Dziwne, że w żadnych recenzjach o tym nie wspominają. Lata temu jak się zaczął cały szał z flicker free i ciężko znaleźć teraz migotający LCD to przecież z jakiegoś powodu się to zaczęło, ludzi oczy bolały od tych monitorów.

A tu na tym Alienware migotanie 165hz to jedne z najniższych wartości jakie widziałem czy to w monitorach czy ekranach w telefonach a w ogóle zero o tym mowy w reckach na YT.
RTINGS dające temu 10tkę w tej kategorii to jakaś kpina. PWM które jest w starych LCDkach jest z reguły na dużo wyższej wartości niż 165hz więc oczy tak nie bolą.
Odosobniony z bólem oczu na DWF nie jestem z tego co widzę na reddicie.

czM0IJ6.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po paru dniach użytkowania.

Do wielkości i jasności już się przyzwyczaiłem.
Oglądanie YT czy granie to czysta poezja.

Trochę lukałem na testy - Corsair Flex oraz ten LG mają taka samą matrycę, ale elektronika Corsair pozwala na więcej. Można wyłączyć ABL, sam obraz w trybie SDR jest trochę jaśniejszy, oraz w trybie HDR znacznie jaśniejszy. Więc LG blokuje to programowo po swojej stronie.

Do ukrytego paska Windows jestem od wielu lat przyzwyczajony bo zawsze tak miałem.

Wychodzi jeden minus: migotanie obrazu przy włączonym Gsync Compatible - niestety jest to zbyt denerwujące, więc opcja off.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, RTX4090 napisał:

Wychodzi jeden minus: migotanie obrazu przy włączonym Gsync Compatible - niestety jest to zbyt denerwujące, więc opcja off.  

Ale to migotanie to masz tylko jak jest mega niski FPS albo ładowanie gier? Czy jak biegasz po planszy w 100FPS to też migocze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy lekkim dropie fps ekran staje się jaśniejszy i wraca do swojej pozycji jasności - mega to wkurzające i jest to opisane również na reddicie. 

A i posiedziałem trochę na reddicie - i faktycznie monitor ma ustawione winietowanie, przez co obraz na biały tle wydaje się ciemny. Zamówiłem za 45 zł pilota serwisowego do LG - dziś powinienem mieć. Podają dokładnie jak wejść w menu serwisowe i co wyłączyć aby znieść to winietowanie. 

"i have the 27 inch and this works. if you have a lg service remote modle MKJ39170828, then on the remote press in start, then turn on aging, then exit, press in start again, go down to debug module oled, then set cpc enable to off, this removes the vignetting which makes screen alot brighter, you can also turn off lea refresh enable this gives a small amount of brightness. these monitors come with vignetting that makes them darker around the edges of the monitor it looks way better and brighter with it off" 

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi