Skocz do zawartości
Lameismyname

HP (OEM) RX 5700 XT Referent od ASTG za 888zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zamówiłem dzisiaj tą kartę: https://allegro.pl/oferta/amd-radeon-rx-5700xt-8gb-fh-pciex16-12111552082

Karty nowe, 2 lata gwarancji (jak w przypadku sławnego ASRocka).

Powinna dotrzeć we wtorek przy dobrych wiatrach. Planuję mini recenzję i undervolting - aby poprawić kulturę pracy możliwie najbardziej, w końcu to turbina.
Chwilowo informacji jest jak na lekarstwo, ale planuję to zmienić. Może tym razem uda mi się zrobić zdjęcia pod mikroskopem, jednak nie będę zrywał plomb bo szkoda mi gwary.

Informacji jest jak na lekarstwo na tą chwilę. Użytkownik o nicku kapibaron rzucił trochę światła ponieważ posiada jeden egzemplarz (niedawno mu dotarł).
Oczywiście organoleptycznie stwierdził, że karta jest zupełnie nowa. Posiada OEMowy vBIOS gdzie HP jest oznaczone jako subvendor.

12416629_1.jpg

Wspomniany vBIOS HP blokuje możliwość regulacji częstotliwości pamięci i szybkości wentylatora. Wgranie domyślnego vBIOSU AMD ponoć rozwiązuję sprawę.
Domyślam się, że chodzi dokładnie o ten który linkuje: https://www.techpowerup.com/vgabios/212120/amd-rx5700xt-8192-190616
Metoda flashowania zapewne identyczna z tą, którą opisałem w instrukcji zaawansowanej dla karty ASRock RX 5600(XT) Challanger. Trzeba oczywiście pamiętać o innej nazwie pliku rzecz jasna - 1 post w temacie poniżej dla niezorientowanych.

Mi osobiście zmiana biosu się pewnie nie przyda, nie celuję w OC tylko w undervolting.
Jeżeli kultura pracy po undervoltingu będzie satysfakcjonująca, to uzyskamy wydajność ~RX6600XT w cenie 888zł  niestety z większym poborem mocy i gorszą kulturą pracy.
Spróbować? Warto. Jaki będzie efekt? Nie wiem, chociaż jestem dobrej myśli.

Tutaj dzisiejsze fotki. Może się znaleźć parę śladów moich palców od oglądania jej na około + widać skroploną wilgoć m.in. na elementach metalowych (krzyżyk przy plombie, śrubki) bo zdjęcia robione świeżo po wyjęciu z paczkomatu, a pogodę mamy jaką mamy.

IMG-20230117-171915.jpg
IMG-20230117-172338.jpg
IMG-20230117-172555.jpg
IMG-20230117-172610.jpg
IMG-20230117-172701.jpg
IMG-20230117-172712.jpg

Edytowane przez Lameismyname
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem te karty mogą być nowe, skoro:

- premiera była jakoś czerwiec/lipiec 2019

- był boom na krypto

oczywiście pytanie retoryczne :D 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówili cały kontener kart of ASRocka i te nieużywane poszły na sprzedaż. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ronin69 napisał:

Jakim cudem te karty mogą być nowe, skoro:

- premiera była jakoś czerwiec/lipiec 2019

- był boom na krypto

oczywiście pytanie retoryczne :D 

Hmm może takim sposobem, jak w przypadku ASRocka RX5600XT.
Zauważ, że RTX 2060 są dokładnie z tego samego okresu, a cały czas są na półkach. 
RTX 2060 były raczej kiepskim kąskiem dla kopaczy, RX 5700XT wręcz przeciwnie. Moim zdaniem były tak samo ciągle produkowane jak RTX 2060, tyle, że trafiały bezpośrednio do górników i kopalń w masowych ilościach, dlatego na zwykłym rynku konsumenckim odzwyczailiśmy się od ich widoku.
Krypto jebło, natłukli kart, to się teraz pojawiają takie rodzyny jak RX5600 na mobilnym navi 10.

Kartę dostanę do łapki prawdopodobnie we wtorek, wtedy sobie ją pooglądam, potem pewnie mi się uda wziąć pod mikroskop (chociaż to co z wierzchu widać).
Osobiście mam dosyć tego pitolenia o "szrocie z koparek" przez osoby, które nie kupiły nic w tym sklepie. Ogrom ludzi kupił ASRocki, może ze 2 osoby dostały rzeczywiście egzemplarz ze śladami użycia, ale sklep bez problemu wymienił.
Sam miałem 2 karty i wszystko OK, teraz będzie trzecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lameismyname napisał:

Osobiście mam dosyć tego pitolenia o "szrocie z koparek" przez osoby, które nie kupiły nic w tym sklepie.

Nick dżentelmena wyżej zobowiązuje. Na Pepperze też jest pierwszy do pisania o używkach z koparek z tego sklepu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lameismyname napisał:

Osobiście mam dosyć tego pitolenia o "szrocie z koparek" przez osoby, które nie kupiły nic w tym sklepie. Ogrom ludzi kupił ASRocki, może ze 2 osoby dostały rzeczywiście egzemplarz ze śladami użycia, ale sklep bez problemu wymienił.
Sam miałem 2 karty i wszystko OK, teraz będzie trzecia.

Tak zupełnie szczerze - bronisz tego sklepu jak Częstochowy, jakbyś w nim pracował. Na zasadzie "nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie" możemy się bajerować do upadłego, ale wrażenie sprawiasz jakie sprawiasz.

A karty jak karty, jak są brandowane HP to wystarczy poszukać w jakim gotowym desktopie HP były montowane. Mieli pewnie kontener do napraw/wymian gwarancyjnych, gwarancja się skończyła, pozbywają się. Tutaj dochodzimy do definicji słowa "nowy". Jak przeleżały 3 lata na półce, ale nigdy nie były wkładane do kompów, to zasadniczo nadal są "nowe" :E Ja sądzę, że każdy kto kupuje podejrzanie tani towar w dziwnym sklepie, jest świadom że przeszłość karty nie jest tu najważniejsza, tylko cena, sposób działania, ewentualnie zachowanie sklepu w przypadku padu.

Idąc za poprzednim doświaczeniem, jak powstanie tu wątek o tym 5700X, to zaraz zacznie kosztować 999, a potem 1100 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaradny handlarz wyczuje zmiany rynkowe

Archiwalne przedmioty użytkownika ASTG-PL - Komputery - Oficjalne Archiwum Allegro

Kiedyś sprzedawca koparek, teraz nowiutkiego sprzętu gamingowego

Tutaj opcja dla ryzykantów - kolega od razu informuje, że karty kopały

Radeon RX 5700 XT Phantom Gaming 8G | Warszawa | Kup teraz na Allegro Lokalnie

Co do 5700xt to ostrzegam przed zakupem w przypadku, gdy posiadamy słaby zasilacz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Nick dżentelmena wyżej zobowiązuje. Na Pepperze też jest pierwszy do pisania o używkach z koparek z tego sklepu. 

No tak, może konkurencja albo co. W sumie opinia kogoś, kto ze sklepem nie miał nic wspólnego, a karty widział tylko na zdjęciu jest warta tyle co nic.
 

31 minut temu, Pioy napisał:

Tak zupełnie szczerze - bronisz tego sklepu jak Częstochowy, jakbyś w nim pracował. Na zasadzie "nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie" możemy się bajerować do upadłego, ale wrażenie sprawiasz jakie sprawiasz.

Nie, nie pracuję tam, nawet nie to województwo, a w IT nie siedzę w hardware - to robię tylko hobbystycznie. Możesz mi nie wierzyć ale kij... przedstawiam inny punkt widzenia niż to co się utarło, bazując na doświadczeniu swoim i labowiczów.
Gdyby wierzyć pepperowi, karty powinny być pokoparkowym szrotem, kontakt ze sklepem powinien być nędzny, zwroty kasy długie, a parę osób, łącznie ze mną "zaryzykowało" i się okazało zupełnie inaczej czyli towar nowy, kontakt i prędkość wysyłki wzorowa, zwroty kasy szybkie. Za nami poszli inni labowicze, pepperowicze, allegrowicze i przypadkowi internetowicze, gdzie jedyna krytyka sporadycznie spada na fabryczne wady chłodzenia (trzeszczące plastiki, wentylatory, finy), czasem egzemplarz z głośniejszymi cewkami i to wszystko.
Były 2 przypadki podparte fotorelacją jakoby ktoś dostał kartę ze śladami użycia, polubownie sklep zaproponował wymianę na nowy egzemplarz. Czy w tym układzie lepiej wierzyć własnemu doświadczeniu i innych np. labowiczów, którzy nie mają żadnego interesu w przekłamaniu rzeczywistości, a wypowiedzi opierają o realne doświadczenia, swoje zdjęcia i filmiki, czy hejtowi sianemu przez jakieś niewyżyte bachory prześcigające się między sobą w rozlewaniu hejtu (bo ciężko to jakoś dosadniej określić).  

Odnośnie samego sprzedawcy, trafiłem na parę komentarzy osób, które kupiły u nich telefony i głównym zarzutem było "produkt przeznaczony na rynek azjatycki".
To mi dało do myślenia, bo łącząc parę faktów i domysłów można zarysować sobie pogląd na całość.
Mogę być w błędzie, ale moim zdaniem XTG jako hurtownik zaopatruje się właśnie bezpośrednio w azji, biorąc produkty przeznaczone na rynek azjatycki.
To tłumaczy dlaczego są:
1. Nowe
2. Tanie (często najtańsze, zauważalnie tańsze względem ofert konkurencji).
3. Niektórych z nich nie ma nikt na polskim rynku
4. Na allegro obowiązuje gwarancja sprzedawcy nie producenta/dystrybutora

Szukając po naklejce z kodem kreskowym mojego egzemplarza RX 5600 XT trafiłem na tą stronę:
https://pricelist.xtg.pl/
Patrząc na asortyment, jest szeroki i cennik logistyczny wskazuje, że straszną masówkę mają (sprzedaż hurtowa).
 

25 minut temu, masterlight napisał:

Zaradny handlarz wyczuje zmiany rynkowe

Archiwalne przedmioty użytkownika ASTG-PL - Komputery - Oficjalne Archiwum Allegro

Kiedyś sprzedawca koparek, teraz nowiutkiego sprzętu gamingowego

Tutaj opcja dla ryzykantów - kolega od razu informuje, że karty kopały

Radeon RX 5700 XT Phantom Gaming 8G | Warszawa | Kup teraz na Allegro Lokalnie

Co do 5700xt to ostrzegam przed zakupem w przypadku, gdy posiadamy słaby zasilacz.

Parę już razy była już o tym mowa. Sprzedawca cały czas handluje m.in. sprzętem do koparek.
Różnica natomiast wynika w określeniach. Jest to sprzęt przedkoparkowy czyli sprzęt nowy, nieużywany, z przeznaczeniem do koparek. Przez bum krypto ujrzał pewnie światło dzienne na rynku konsumenckim.
Nie rozumiem dlaczego w kontrze do mojej wrzutki - karty nowej na 2 letniej gwarancji, wrzucasz link do karty starej bez gwarancji. Sensu brak.

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

Zamówili cały kontener kart of ASRocka i te nieużywane poszły na sprzedaż. 

https://www.dobreprogramy.pl/amd-radeon-rx-5700-xt-i-rx-5700-w-wersji-referencyjnej-sa-wycofywane-z-rynku,6628576039565441a zwróć uwagę na datę od czasu premiery :) 

46 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Nick dżentelmena wyżej zobowiązuje. Na Pepperze też jest pierwszy do pisania o używkach z koparek z tego sklepu. 

a co, mało było komentarzy o używkach po zakupie? no właśnie... daj swój nick, poczytam co sam doradzasz 

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Ronin69 napisał:

https://www.dobreprogramy.pl/amd-radeon-rx-5700-xt-i-rx-5700-w-wersji-referencyjnej-sa-wycofywane-z-rynku,6628576039565441a zwróć uwagę na datę od czasu premiery :) 

a co, mało było komentarzy o używkach? no właśnie...

To jak wyjaśnisz istnienie nowych ASRocków 5600 OEM na procesorze 5600M z vBIOSem z 2021 roku?
Rynek dla zwykłych konsumentów, a to co się działo na rynku minerskim to 2 różne rzeczy. Konsumenci kolokwialnie zostali olani, a minerzy jako hurtownicy byli priorytetem, a produkcja skierowana pod nich. Żadna to ameryka.

Ogrom ludzi ma karty od ASRocka z sąsiedniego tematu, każdy stwierdził, że są nowe. Ty jak wcześniej wspomniałem - nie miałeś ani karty w ręku ani tym bardziej kontaktu ze sklepem, a piszesz jakieś swoje domniemania na podstawie fusów z herbaty. 
No taka działalność jest szkodliwa, chyba, iż masz ku temu jakiś swój ukryty cel (czyli nadal jest szkodliwa dla reszty ale Tobie w jakiś sposób służy). 
 

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lameismyname napisał:

To jak wyjaśnisz istnienie nowych ASRocków 5600 OEM na procesorze 5600M z vBIOSem z 2021 roku?

Fizycznie to jeden i ten sam chip laptopowy i do pecetów, jedynie kwestia tego co nadrukowali na jądrze krzemowym ;)

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedalem tego asrocka i kupilem 5700 xt gaming x. Z checia zobacze co uda ci sie z tej turbiny uzyskac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lameismyname napisał:

To jak wyjaśnisz istnienie nowych ASRocków 5600 OEM na procesorze 5600M z vBIOSem z 2021 roku?
Rynek dla zwykłych konsumentów, a to co się działo na rynku minerskim to 2 różne rzeczy. Konsumenci kolokwialnie zostali olani, a minerzy jako hurtownicy byli priorytetem, a produkcja skierowana pod nich. Żadna to ameryka.

Ogrom ludzi ma karty od ASRocka z sąsiedniego tematu, każdy stwierdził, że są nowe. Ty jak wcześniej wspomniałem - nie miałeś ani karty w ręku ani tym bardziej kontaktu ze sklepem, a piszesz jakieś swoje domniemania na podstawie fusów z herbaty. 
No taka działalność jest szkodliwa, chyba, iż masz ku temu jakiś swój ukryty cel (czyli nadal jest szkodliwa dla reszty ale Tobie w jakiś sposób służy). 
 

poświęciłem jakieś 15min, resztę sobie przeklikaj z innych wstawek, mnie szkoda czasu

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-powercolor-rx-6600-xt-hellhound-oc-8gb-gddr6-8-gb-618932#comments

https://www.pepper.pl/promocje/karta-graficzna-powercolor-radeon-rx-6700-xt-red-devil-12-gb-625911#comments

a teraz grzecznie przeproś

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w koncu ktos zrobil temat na temat tej karty. ten 5600xt za 800 nie oplaca sie kompletnie a na ten model chyba sie skusze. niby suszarka ale moze po undervolcie da rade. skonczcie z offtopem czy nowa czy po koparce bo nie chce sie nawet tego czytac. tylko info o karcie prosze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ronin69 napisał:

Powielasz jakieś bzdury. Jak sprawdzisz te komentarze co tak leją hate, okazuje się, że piszą je osoby, które tak jak ty - w sklepie nic nie kupiły, nie miały z nim żadnego kontaktu, a ich produkty widziały tylko na zdjęciach.
Wejdź na allegro, zobacz negatywne komentarze. Odnośnie GPU jest ich ok. 8, z czego większość np. "brakowało płyty ze sterownikami" lub "miało być non-LHR, przyszło LHR". 2 realnie są z zarzuceniem sklepowi, że wysłał kartę używaną, z czego w jednym sklep przeprosił, że przez przypadek wysłał egzemplarz po zwrocie (błąd na magazynie). To są fakty.

Następnym faktem jest to, że kartę z tego tematu będę miał realnie w rękach w tym tygodniu i na pewno o niej napisze. Minirecenzja + fotorelacja. Staram się zrobić coś produktywnego.
A Ty? Pewnie dalej będziesz wylewał bezsensowny hate, powielał jakieś zasłyszane bezpodstawne mity. 

Co do samej karty wiele osób mnie prosiło bym się nią "zajął" bo są ciekawi, sam z resztą też jestem.
 

Godzinę temu, nisoyoy232 napisał:

no w koncu ktos zrobil temat na temat tej karty. ten 5600xt za 800 nie oplaca sie kompletnie a na ten model chyba sie skusze. niby suszarka ale moze po undervolcie da rade. skonczcie z offtopem czy nowa czy po koparce bo nie chce sie nawet tego czytac. tylko info o karcie prosze 

Sorry, ale takich trolli jest dużo, najwięcej na pepperze, chociaż tutaj też czasem jakiś się trafi na zasadzie "nie wiem ale się wypowiem". Czasami mi już ręce opadają.
Tak szczerze patrząc na sprzęt dostępny na rynku, to 5600xt opłaca się jeżeli popatrzymy na inne produkty w tym segmencie - GTX 1630, RX 6400.
Jednak jak dostawimy 5700XT w obecnej promce, sytuacja się zmienia, dlatego warto zbadać tą kartę.

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze moja bedzie sroda - czwartek to porobie konkretne testy. ciekawie czy znajda sie zapalency co pokombinuja z biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, nisoyoy232 napisał:

mam nadzieje ze moja bedzie sroda - czwartek to porobie konkretne testy. ciekawie czy znajda sie zapalency co pokombinuja z biosem

Wystarczy wgrać ten od referenta z TechPowerUP aby zdjąć blokady.
Nie wiem jak tam wyglądają górne limity - można przerobić, ale na turbinie bardziej sens jest pójść w UV możliwie najniżej jak w OC.

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrac przez wiersz polecen analogicznie jak w poradniku od asrocka czy jest jakis latwiejszy sposob ? podrzisz link do tego biosu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nisoyoy232 napisał:

wgrac przez wiersz polecen analogicznie jak w poradniku od asrocka czy jest jakis latwiejszy sposob ? podrzisz link do tego biosu ?

W pierwszym poście masz link do techpowerup - to jest ten bios.

Robisz analogicznie krok po kroku jak w poradniku zaawansowanym z 5600xt, tylko musisz pamiętać jaką masz nazwę tego pliku rom. Jak zapiszesz plik pod nazwą 5700XT.rom, to tak tam musisz zmienić w jednej komendzie. Ta metoda jest pewna, 1 minuta roboty, nawet nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie za ta karta ma 8gb mimo wszystko 6gb to juz jak na dzien dzisiejszy za malo, osemka to takie bezpieczne minimum

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te temperatury na hotspot ponad 100*C nie wróżą dobrze tej karcie.
Co prawda jakbym nie kupił tamtej za 666 to też dzisiaj bym się pewnie skusił, moja karta jest na strychu tam temperatury powietrza w ciagu roku to stabilne 2-20*C :D

Czekam aż wyciągną jakiegoś stwora ze stajni nvidii, przynajmniej do klastra obliczeniowego się nada. RDNA 1 nie jest wspierane w zasadzie w żadnym projekcie, a w tych co można go wykorzystać i tak jest niestabilny.

Edytowane przez Kenavru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kenavru napisał:

nadal ta ze wstawki to odpowiednik 6600XT a nie zwykłej.

No tak, gorsza kultura pracy ale wydajność 6600XT, no i o te ~250zł taniej jak chwilowa okazja, której już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...