Skocz do zawartości
karsone

Rtx 3090 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj oc spada przy takich wysokich temperaturach.

Będzie 30stopni mniej to zrobi zauważalną różnicę ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N @sideband czy coś tu jest źle zrobione ?

image.thumb.png.a86ab515263136346b7297ab42033a4f.png

Przy 1800 0.825 pc się zawiesza na początku 3dmarka. Sam już nie wiem jak to ustawić żeby nie było większego spadku wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duże napięcie jest widzisz spadek wydajności jak masz 50mhz mniej? :E próbuj 1785mhz przy jak najniższym i tak zbija ci takty do 1815 więc 0 różnicy a może się okazać że ustabilizujesz na niskim napięciu tyle, pobór mocy rośnie od temperatury tak samo karta się szybciej destabilizuje jak wyżej side pisał.

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zotac 3090 leci 1830 na 0.793. W warzone 1815. Przed wymiana pasty miałem 2100-2300rpm i nawet 75-76c hot spot nawet 96c. Po wymianie sam się zdziwiłem - mam max 65c i 1300-1600rpm. Hot spot spadł o 15-20 stopni. Ja zmieniLem na jakiegoś gelida extreme starego. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dzień - dwa było ok. Nie chcę zjeżdżać poniżej 1770 mhz. Generalnie coś jest zje.. bo nagle rośnie temp do momentu aż zacznie zbijać zegary....

image.png.6d694d6646eeea60a78248aaa0f8bee0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mozonek napisał:

Rozumiem ze wentylatory się kręcą?

Jasne że tak xD Po prostu z tego co widzę to co bym nie zrobił z tym uv to są momenty ze temp rośnie i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś czy radiator gorący? Może chłodzenie nie przylega do rdzenia? Pasta wyschnięta? Rozumiem ze jak ustawisz wentylatory na 100% to nic nie daje? Przeczytałem wątek i raz masz 65st i 1800 rpm teraz masz 77st? Nie kumam. Tuf to dobre karty powinno się to dać ogarnąć jak jest sprawna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mozonek napisał:

Pasta wyschnięta?

Ta karta nawet roku nie ma. Poza tym gdybym zmienił pastę na własną rękę to gwarancji nie tracę?  

26 minut temu, mozonek napisał:

raz masz 65st i 1800 rpm teraz masz 77st? Nie kumam.

Ba.. czasami to gram I jest 58-62. Na tych samych ustawieniach uv innym razem 82 dobija i zrzuca zegary - tak jakby mimo uv za duże napięcie szło. Nie wiem nie znam się... Jak znajdę jakąś okazję na 4070ti lub 4080 to kupię a tą w końcu odeślę (francja). Już pomysły się mi kończą Jak to ustawić. Jak piszą tu niektórzy że mają mniej Jak 0.8v przy 1800 to szok.... moja przy 1770 MHz potrzebuje ok. 0.850v

Na poprzednim 1080 ti też miałem czasami takie skoki temperatur. Może wina mobo ?

@edit teraz sobie gram i tak to wygląda heh zjechałem nawet do 1755 mhz

image.png.031516804ef96d9c4dda77cb750c113a.png

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, karsone napisał:

Ta karta nawet roku nie ma. Poza tym gdybym zmienił pastę na własną rękę to gwarancji nie tracę?  

Ba.. czasami to gram I jest 58-62. Na tych samych ustawieniach uv innym razem 82 dobija i zrzuca zegary - tak jakby mimo uv za duże napięcie szło. Nie wiem nie znam się... Jak znajdę jakąś okazję na 4070ti lub 4080 to kupię a tą w końcu odeślę (francja). Już pomysły się mi kończą Jak to ustawić. Jak piszą tu niektórzy że mają mniej Jak 0.8v przy 1800 to szok.... moja przy 1770 MHz potrzebuje ok. 0.850v

Na poprzednim 1080 ti też miałem czasami takie skoki temperatur. Może wina mobo ?

@edit teraz sobie gram i tak to wygląda heh zjechałem nawet do 1755 mhz

image.png.031516804ef96d9c4dda77cb750c113a.png

No ale tu już masz elegancko 59 stopni to jaki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lukibossss napisał:

No ale tu już masz elegancko 59 stopni to jaki problem?

Gdyby nie było problemu to bym nie pisał dalej w tym temacie.  Wyżej wspomniałem że raz śmiga dobrze a za chwilę/kilka godzin lub następnego dnia są nagle skoki temp. do 82 stopni aż zrzuca zegary. Wcześniej znowu temp zaczęła rosnąć, włączyłem na chwilę escape - po chwili wróciłem do gry i temperatura ustabilizowala się. Magia...

Czekam na nowe ryzeny, zmienię cpu, mobo i ramy wtedy zobaczymy jak będzie. Nie wiem dlaczego ale podejrzewam płytę główną bo na poprzedniej grafice też miałem podobne akcje tylko rzadziej.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

A nie zapominasz zrobić UV? :szczerbaty:

Zrobiłem. 1755 MHz 0.843v. Niżej z MHz nie chcę schodzić a jak daje niższe napięcie to co z tego że 3dmark przechodzi jak po włączeniu rdr2 w ciągu max kilku minut (czasami po kilkunastu sekundach) zawiecha gry i pcta... ?

Wczoraj grałem na 1770 przy 0.837v i przez kilka godzin było git - później gra stanęła :D

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro RDR2 łapie zwiechę to jest niestabilnie za wysoki takt lub zbyt niskie napięcie.

Jeżeli w danej grze przy tym samym poborze mocy masz 60stopni, a innym razem 80stopni to rzeczywiście jest problem z kartą ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sideband napisał:

rzeczywiście jest problem z kartą ;)

Na szczęście kupiłem z papierami tylko miesiąc bez gpu... kombinuję żeby kupić 4070ti chociaż wtedy tą odeślę jak wróci to sprzedam i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez odpal gpuz-z z zakładką gdzie masz dane karty jak napięcie itd i pograj. Może są jakieś spadki napięc lub inne anomalie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz bardzo dziwnie uszkodzoną kartę, albo UV przestaje działać. Nie uwierzę w to, że karta pracując np. na 0.8V raz pracuje poprawnie i ma ~65 stopni, a za chwilę szaleje i ma 80 - tu muszą być jakieś skoki napięć. Tak jak wyżej napisali, graj i w momencie problemu sprawdź na wykresy co się dzieje, czy napięcie nie wzrasta, ile W ciągnie karta, czy temperatura spokojnie rośnie czy od razy wystrzela w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że chłodzenie zaczyna za bardzo odstawać od rdzenia po obciążeniu, albo czujnik głupieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, lukibossss napisał:

Albo masz bardzo dziwnie uszkodzoną kartę, albo UV przestaje działać. Nie uwierzę w to, że karta pracując np. na 0.8V raz pracuje poprawnie i ma ~65 stopni, a za chwilę szaleje i ma 80 - tu muszą być jakieś skoki napięć. Tak jak wyżej napisali, graj i w momencie problemu sprawdź na wykresy co się dzieje, czy napięcie nie wzrasta, ile W ciągnie karta, czy temperatura spokojnie rośnie czy od razy wystrzela w górę.

Napięcie nie wzrasta. Ciekawe jest też to że jak ustawie powiedźmy 0.843v to czasami samo podbijało mi jak grałem do 0.881v. W momencie kiedy temp rośnie Napięcie nie wzrasta - co sekundę max dwie stopień do góry aż osiągnię 82 stopnie. Zrzuci wtedy zegary troszkę + wentyle na 100% i temp spada. Jak pisałem wyżej wczoraj gdy rosło włączyłem na kilka sekund esc , wróciłem do gry, temp wtedy spadła i była niska jak już dalej grałem xD Tylko jakim cudem na 0.843v zjada 340-350 w ? Tutaj jest problem bo wtedy zaczyna się grzać.

@edit powiedzmy wzrost z 60 stopni do 82 zajmuje ok. dwóch minut.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz UV? Bo napięcie nie może sobie rosnąć powyżej tego co ustawiłes (na AMD tak się dzieje, ale tu nie powinno). Albo karta uszkodzona, albo coś źle robisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, galakty napisał:

Jak robisz UV? Bo napięcie nie może sobie rosnąć powyżej tego co ustawiłes (na AMD tak się dzieje, ale tu nie powinno). Albo karta uszkodzona, albo coś źle robisz. 

Dokładnie. Jak napięcie rośnie to źle zrobiłeś UV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, galakty napisał:

Jak robisz UV? Bo napięcie nie może sobie rosnąć powyżej tego co ustawiłes (na AMD tak się dzieje, ale tu nie powinno). Albo karta uszkodzona, albo coś źle robisz. 

Uv robię Tak jak mówił ten z techManiac. Zaznaczam cały wykres i jadę od punktu który daje napięcie 0.843 do poziomu 1770 MHz. Zaznaczam między 0.837 a 0.843 i cała do prawej , trzymam sfiht i enter. Zatwierdzam wykres ustawam krzywą wentylatorów, karta jest cicha więc przy 60-65 stopniach 75 %.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć screena z krzywej napięć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.5d36e1c1b3ed281684e8e9217c405973.png

image.png.e686d23d432295bcfd1a2d571b4c3e71.png

wczoraj tak zostawiłem. Pograłem chwilę przed spaniem i było wszystko w porządku.

 

image.png.62b3c54529a166978231690bd065a730.png

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia. Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
    • https://www.itemfix.com/v?t=hrpf5c
    • https://www.pap.pl/aktualnosci/beda-szkolenia-wojskowe-dla-mlodych-kogo-obejma
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...