Skocz do zawartości
karsone

Rtx 3090 problem

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, karsone napisał:

image.png.5d36e1c1b3ed281684e8e9217c405973.png

image.png.e686d23d432295bcfd1a2d571b4c3e71.png

wczoraj tak zostawiłem. Pograłem chwilę przed spaniem i było wszystko w porządku.

 

image.png.62b3c54529a166978231690bd065a730.png

A czy wykres do samego końca jest prosty? Bo jeśli przy np. 1V będzie górka, no to UV do dupy, bo i tak będzie podbijać napięcie (od 0.85V linia musi być idealnie prosta do samego końca).

Edytowane przez lukibossss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukibossss napisał:

A czy wykres do samego końca jest prosty?

Oczywiście 

@edit Teraz odpaliłem rdr2. Zależy od dnia chyba hahhaa i weź tu ogarnij temat..

image.png.ef3f8d614ff5c6dacaceca713073d494.png

 

Co jeszcze zauważyłem to jak są te skoki temp. to tutaj jest ok 100% czasami 100-parę...

image.png.885b510b5df862c90a3009798993b81d.png

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może krzywa Ci się przestawiła jak coś zmieniałeś, czasami dajesz OK i wywala ją do góry nogami.

Na screenie jest w porządku. Ma być 850 mV jak skała ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, galakty napisał:

Może krzywa Ci się przestawiła jak coś zmieniałeś, czasami dajesz OK i wywala ją do góry nogami.

Na screenie jest w porządku. Ma być 850 mV jak skała ;) 

Nic z tych rzeczy. Zawsze dokładnie sprawdzam czy się ustawiło jak trzeba. Poza tym jak występują te cyrki to wracam i sprawdzam czy wszystko jest ok. Z tym skokiem napięcie to już miałem kilka razy tak że ustawiłem daną wartość a on i tak dał więcej... W 95% przypadków jak ustawiałem tak trzymało. Co ciekawe jak podbijał sam napięcie to tych skoków temp raczej nie było wtedy. W rdr 2 czasami zużucie gpu spada ale to już może być wina procka bo momentami na 9900k zjada ~70%

@edit pojechałem do sklepu wielobranżowego i jak przeglądałem co ma do sprzedania to proszę co się dzieje...

image.png.83730ae336adb20be83d816e42618def.png

 

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz to dziwne, nie może tak się dziać :D Ja bym jeszcze spróbował (o ile nie robiłeś) wywalenie sterowników w trybie awaryjnym przez DDU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, karsone napisał:

Nic z tych rzeczy. Zawsze dokładnie sprawdzam czy się ustawiło jak trzeba. Poza tym jak występują te cyrki to wracam i sprawdzam czy wszystko jest ok. Z tym skokiem napięcie to już miałem kilka razy tak że ustawiłem daną wartość a on i tak dał więcej... W 95% przypadków jak ustawiałem tak trzymało. Co ciekawe jak podbijał sam napięcie to tych skoków temp raczej nie było wtedy. W rdr 2 czasami zużucie gpu spada ale to już może być wina procka bo momentami na 9900k zjada ~70%

@edit pojechałem do sklepu wielobranżowego i jak przeglądałem co ma do sprzedania to proszę co się dzieje...

image.png.83730ae336adb20be83d816e42618def.png

 

Zastanawia mnie skok poboru z 298 na 340w. Dziwne. Pisałem Ci już 2 razy wstaw screen z gpu-z z zakładki sensor. z AB się nie dowiesz za wiele. 

Edytowane przez mozonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz to dziwne, nie może tak się dziać :D Ja bym jeszcze spróbował (o ile nie robiłeś) wywalenie sterowników w trybie awaryjnym przez DDU. 

Przy najnowszych instalowałem bez użycia DDU. Mogę spróbować... Te pozostałe opcje w afterburnerze są dobrze ustawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wygląda wszystko w porządku. Jeśli krzywa jest płaska od punktu 850 i nie ma ANI JEDNEGO skoku do końca wykresu to musi działać, nie ma bata. Czasem podskoczy jakiś punkt i może nie być widać na pierwszy rzut oka, wtedy napięcie podskoczy. Inaczej nie ma prawa, prędzej sterownik wywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mozonek napisał:

wstaw screen z gpu-z

Wstawię.  Sterowniki ogarnę najpierw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być rozumiem wyłączone ?

image.png.8312be53f38a5ad62eb27692f4159e6c.png

Odpalam grę przy włączonym gpu-z. Dam znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Dokładnie w tym samym miejscu. W momencie przeglądania "gazetki" w sklepie wielobranżowym xD Sterowniki wcześniej odinstalowane DDU. Zrobiona czysta instalacja 528.49.

image.thumb.png.4772aa67bb2f84d65ee3e4e93701ccce.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie wygląda ok, ale.. 333W? Przecież to leci praktycznie na power limit :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/25830e13fd85f.png.html tutaj włączyłem jakie wartości były max.

1 minutę temu, galakty napisał:

Napięcie wygląda ok, ale.. 333W? Przecież to leci praktycznie na power limit :E

Czasami dobija do 350 w przy zrobionym uv. Zobacz w jakim momencie to jest zastanawiające. Gpu nie ma nic do roboty - oglądam ofertę u sprzedawcy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz włączoną wysoką wydajność w sterowniku? Ustaw na normalne zarządzanie energią. 

Przecież Ci dobija do Power Limitu tutaj... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

Masz włączoną wysoką wydajność w sterowniku? Ustaw na normalne zarządzanie energią. 

Przecież Ci dobija do Power Limitu tutaj... 

image.png.85acd87a20364a564f69d66dbe465b41.png

Nic tu nie zmieniałem. Jedyne co w zarządzaniu energią w ps jest wysoka wydajność.

image.png.ed5a231eb55eb0a9f8f01e00bae76b44.png

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz w menadżerze zadań co Ci złopie grafikę... Przecież ewidentnie coś jedzie na max limicie, nie masz jakiegoś wirusa, koparki w tle? :/ 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

A zobacz w menadżerze zadań co Ci złopie grafikę... Przecież ewidentnie coś jedzie na max limicie, nie masz jakiegoś wirusa, koparki w tle? :/ 

Przypomnę że podobne dżezy miałem na 1080 ti. System specjalnie postawiony nowy. Wszystkie dyski były formatowane - jeden nawet hdd przez przypadek, tutaj robiłem odzyskiwanie plików przez program. Nigdy nic nie kopałem.

image.thumb.png.2b33ad2477cf3b09a450e7aa87f71863.png

Przy tym wykresie dopiero grę odpaliłem - jestem w menu.

Edytowane przez karsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o listę procesów, jak znowu Ci wejdzie na 100% to zobacz który ciągnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, galakty napisał:

Chodziło mi o listę procesów, jak znowu Ci wejdzie na 100% to zobacz który ciągnie. 

tu już było 75 stopni jakoś https://zapodaj.net/96efc177056c9.png.html

Ja tu nic nie widzę. Może płyta daje za duże napięcie? Zmieniłem vcore na sztywno 1.275, vcc i asystent na 1,22 bo ramy ustawiałem. Zmieniłem teraz nawet w ps na zrównoważone zarządzanie energią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma VCORE do GPU? :E

Tylko Ty masz problem nawet przeglądając internet... Coś musi ciągnąć GPU do oporu. Weź przeskanuj może Malwarebytes. Nie wiem dziwne to xD 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić w Afterbruner power limit na 75% i zobacz. Dla mnie dziwne jest to że karta pobiera 350w mimo uv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie trzeba dalej jechać z UV, gdzieś się natknąłem na info że na 3090 to jeszcze niżej trzeba schodzić żeby to ogarnąć. 

Co nie zmienia faktu, że podczas przeglądania neta 100% PL nie powinno wystąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Co nie zmienia faktu, że podczas przeglądania neta 100% PL nie powinno wystąpić.

chyba rdr2 w tle było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz odpalonego jakiegos programu typu gpu tweek czy msi dragoncenter? wyglada jakby inny program narzucal swoje ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TheEnter napisał:

Nie masz odpalonego jakiegos programu typu gpu tweek czy msi dragoncenter? wyglada jakby inny program narzucal swoje ustawienia

image.png.c0b93e33cc6681e687e85c1e375410b3.png

Tylko nzxt do krakena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...