Skocz do zawartości
Frantically

Wymiana gtx 1060 na Radeona rx 6600

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim. Przykra sprawa się stała. Właśnie wsadziłem nową kartę graficzną i ku mojemu zdziwieniu jest tragedia. Sterowniki robione przez ddu także chyba okej. 

Płyta główna ASRock z370m Pro4

Grałem narazie tylko w overwatcha 2. Gra na starej karcie miała jakieś 130fps że spadkami może do 100. 

A to co się dzieje przy tej karcie to jest tragedia. Niby 260 a obraz jakby tnie, spadają nagle klatki do 50 do 30. Nie da się grać kompletnie. 

Nie wiem o co chodzi, jestem gotowy odesłać kartę bo takiego gówna się nie spodziewałem. Gram na 1060 od dobrych 5 lat i żadnych kompletnie problemów.

Czy ja coś źle zrobiłem, czy ta karta jest dupna?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało informacji:

  • Jakie są temperatury
  • W innych grach jest to samo?
  • Jaki zasilacz
  • Jaki procesor
  • Podpiales dobre piny do karty?

 

  • Ogolnie nie moze byc gorzej RX 6600 jest sporo lepszy od Twojej starej karty
  • Moze trzeba bedzie zrobic format

Pomyslimy dalej jak dasz powyzsze info

Edytowane przez spec90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, spec90 napisał:

Za mało informacji:

  • Jakie są temperatury
  • W innych grach jest to samo?
  • Jaki zasilacz
  • Jaki procesor
  • Podpiales dobre piny do karty?

 

  • Ogolnie nie moze byc gorzej RX 6600 jest sporo lepszy od Twojej starej karty
  • Moze trzeba bedzie zrobic format

Pomyslimy dalej jak dasz powyzsze info

Temperatury utrzymują się na poziomie 60. Ale gra od początku tnie, nawet nie zdążyło by się nic nagrzać. Inne gry dzisiaj potestuje, ale sam fakt, że jedna gra będzie chodzić dobrze a druga źle już mnie zniechęca do AMD. Zasilacz 650W. Piny podpiąłem te które były w 1060. Procek Intel i5 2500K.

Po napisaniu postu, próbowałem jeszcze instalować same sterowniki bez tej nakładki AMD. Było to samo. Potem znów zainstalowałem nakładkę i poblokowałem pracę karty w najwyższych wartościach, dalej to samo. 

Trochę absurd ogólnie, że po zmianie karty na nową, gdzie dużo więcej prądu nie ciągnie takie rzeczy się dzieją. A miałem kiedyś AMD i też był problem x niektórymi grami ehhhh...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie co cię skłoniło żeby łączyć 12 letni gówno procek z nową kartą i to jeszcze od AMD?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fifci napisał:

Tak na marginesie co cię skłoniło żeby łączyć 12 letni gówno procek z nową kartą i to jeszcze od AMD?

To samo, co skłoniło Cię do napisania tej pomocnej wiadomości :*

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci napisał, chyba słyszałeś o czymś takim jak bottleneck

a przy słabym, starym procku jakim jest i5 2500 z karta amd potrafi być już bardzo duży, z nvidią będzie mniejszy, ale bez szału,

wpisz sobie w google bottleneck calculator, swój procesor i karty, potem popatrz na gry itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mimuszek napisał:

dobrze ci napisał, chyba słyszałeś o czymś takim jak bottleneck

a przy słabym, starym procku jakim jest i5 2500 z karta amd potrafi być już bardzo duży, z nvidią będzie mniejszy, ale bez szału,

wpisz sobie w google bottleneck calculator, swój procesor i karty, potem popatrz na gry itd itp

Nie nie słyszałem i Twój komentarz chociaż coś wnosi do tego tematu, dzięki zaraz sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale i5 2500k to bootleneck i nie ma szans by dobrze działało. Podam przykład jaki sam miałem. Szczególnie, że AMD słynęło i chyba nadal słynie od narzutu na cpu w swoich sterownikach. Wtedy miałem Adrenalin 2019, więc to było kilka lat temu.

Miałem i5 3570k czyli z lekka szybszy, pamięci miałem na 1600mhz ale to nic nie dawało, Grafa RX 570 8GB, bo wtedy takową miałem, się nudziła, Proc non stop 100% ściny, niski fps to norma, zmiana na Xeona czyli 4/8 z lekka poprawiła sytuację w niektórych grach, ale nadal proc nie był demonem i grafa działała kiepskawo mimo lepszej grafiki-detali, i czasem większych fpsów- zależy od gry. Ale wymiana na Ryzena 3600 dała drugie życie RX 570 8GB, tam gdzie proc ją limitował to nagle przybyło miejscami 100% więcej fpsów.

Mam chyba screeny, bo kiedyś opisywałem tutaj tę sytuację. Więc 2500k to jest za stary proc

edit:

Dodam, że mając monitor fullhd ustawiałem 1440p w grach i fps był ten sam, co znaczyło, że CPU ograniczyło mi kartę w danej grze.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mimuszek napisał:

dobrze ci napisał, chyba słyszałeś o czymś takim jak bottleneck

a przy słabym, starym procku jakim jest i5 2500 z karta amd potrafi być już bardzo duży, z nvidią będzie mniejszy, ale bez szału,

wpisz sobie w google bottleneck calculator, swój procesor i karty, potem popatrz na gry itd itp

Wpisałem, wyszło że karta używana jest w  98.8% a karta graficzna w 100.

7 minut temu, Reddzik napisał:

Sorry, ale i5 2500k to bootleneck i nie ma szans by dobrze działało. Podam przykład jaki sam miałem. Szczególnie, że AMD słynęło i chyba nadal słynie od narzutu na cpu w swoich sterownikach. Wtedy miałem Adrenalin 2019, więc to było kilka lat temu.

Miałem i5 3570k czyli z lekka szybszy, pamięci miałem na 1600mhz ale to nic nie dawało, Grafa RX 570 8GB, bo wtedy takową miałem, się nudziła, Proc non stop 100% ściny, niski fps to norma, zmiana na Xeona czyli 4/8 z lekka poprawiła sytuację w niektórych grach, ale nadal proc nie był demonem i grafa działała kiepskawo mimo lepszej grafiki-detali, i czasem większych fpsów- zależy od gry. Ale wymiana na Ryzena 3600 dała drugie życie RX 570 8GB, tam gdzie proc ją limitował to nagle przybyło miejscami 100% więcej fpsów.

Mam chyba screeny, bo kiedyś opisywałem tutaj tę sytuację. Więc 2500k to jest za stary proc

Czyli raczej cała jednostka do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że to jest kosztowne i ciężko się z tym zgodzić, ale chciałem pokazać na moim przykładzie jak sam do tego doszedłem, nie ma sensu kupować używki i7 czy xeona jako zamiennik i5, lepiej taką kasę przeznaczyć na nową jednostkę- dołożyć.
Mogę wrzucić kolejny przykład, tym razem najnowszy, podparty testem Liptona, i to zmiana z lepszego procka od twojego na jeszcze nowszego i też w niektórych grach jest jeszcze szybciej, oglądnij.
https://www.youtube.com/watch?v=x4gn1Dv6Cjc

 

Screen z tego filmiku, by pokazać o czym piszę:
Widać, jak na środkowym screenie niewiele przybyło fpsów w miejscu procesorowym, gdzie nagle po wymianie procka widać spory boost.
LAxtCnp.jpg

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Reddzik napisał:

Ja rozumiem, że to jest kosztowne i ciężko się z tym zgodzić, ale chciałem pokazać na moim przykładzie jak sam do tego doszedłem, nie ma sensu kupować używki i7 czy xeona jako zamiennik i5, lepiej taką kasę przeznaczyć na nową jednostkę- dołożyć.
Mogę wrzucić kolejny przykład, tym razem najnowszy, podparty testem Liptona, i to zmiana z lepszego procka od twojego na jeszcze nowszego i też w niektórych grach jest jeszcze szybciej, oglądnij.
https://www.youtube.com/watch?v=x4gn1Dv6Cjc

 

Screen z tego filmiku, by pokazać o czym piszę:
Widać, jak na środkowym screenie niewiele przybyło fpsów w miejscu procesorowym, gdzie nagle po wymianie procka widać spory boost.
LAxtCnp.jpg

Nie no spoko, po prostu odłożę w czasie odświeżenie sprzętu. Tylko zastanawiają mnie te skoki nagłe. A jakbym podkręcił procka do 4,5 GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, podałeś że masz płytę "Płyta główna ASRock z370m Pro4 " a potem w odp odnośnie procesora "Procek Intel i5 2500K. "     Zweryfikuj co posiadasz, bo te dwie rzeczy nie mogą ze sobą współgrać.
Podaj jakie masz pamięci, możesz ściągnąć też cpuz i wrzucić screena dla ukazania co tam się u Ciebie kryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Frantically napisał:

Nie no spoko, po prostu odłożę w czasie odświeżenie sprzętu. Tylko zastanawiają mnie te skoki nagłe. A jakbym podkręcił procka do 4,5 GHz?

To tak jakbyś do malucha wsadził silnik od ferrari i zastanawiał się czy jak wymienisz opony na letnie to będzie duża zamiana względem tego co było. Ten procesor to zabytek który miał premierę w 2011 roku. Żadne podkręcanie tutaj nic nie da. 

Jeśli cię zastanawiają nagłe skoki to obejrzyj sobie to:

https://www.youtube.com/watch?v=LWdTo18l5GU

i będziesz miał odpowiedź. Masz idealnie pokazane jak to działa w połączeniu ze stosunkowo nową kartą. 

Edytowane przez Scisorhands
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Scisorhands napisał:

To tak jakbyś do malucha wsadził silnik od ferrari i zastanawiał się czy jak wymienisz opony na letnie to będzie duża zamiana względem tego co było. Ten procesor to zabytek który miał premierę w 2011 roku. Żadne podkręcanie tutaj nic nie da. 

Raczej jakbyś wsadził silnik malucha do ferrari, w przypadku który opisałeś liczba FPS-ów poszybowałaby w kosmos ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Czyzyk80 napisał:

Raczej jakbyś wsadził silnik malucha do ferrari, w przypadku który opisałeś liczba FPS-ów poszybowałaby w kosmos ;)

Tylko że ja napisalem coś zupełnie odwrotnego. A to co ty napisałeś nie ma kompletnie sensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Scisorhands napisał:

Tylko że ja napisalem coś zupełnie odwrotnego. A to co ty napisałeś nie ma kompletnie sensu ?

Dokładnie do tej odwrotności się odniosłem. I moim zdaniem sens ma jak najbardziej. Silnik ferrari sparowany z maluchem będzie zapier..,  odwrotnie będzie jechało tylko wolno i żadne zastanawianie się nad oponami nie będzie sensowne. Tak czy siak analogię podałeś z dupy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Reddzik napisał:

Czekaj, podałeś że masz płytę "Płyta główna ASRock z370m Pro4 " a potem w odp odnośnie procesora "Procek Intel i5 2500K. "     Zweryfikuj co posiadasz, bo te dwie rzeczy nie mogą ze sobą współgrać.
Podaj jakie masz pamięci, możesz ściągnąć też cpuz i wrzucić screena dla ukazania co tam się u Ciebie kryje.

Masz rację, tak w pracy z czapki chyba powiedziałem wcześniejszy procek jaki miałem. Mam i5 8600K

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

 

Dodatkowo ograłem przed chwilą Horizon Zero Dawn, na 1060 na ultra grałem płynnie. Teraz widać że klatkuje a dodatkowo flora w grze dziwnie tańczy, w sensie krzaki i trawa jakoś się rozciągają dziwnie.

Edytowane przez Frantically

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jednak procesor masz ok, żeby wykluczyć wpływ jakiegokolwiek zewnętrznego oprogramowania, postaw czysty system i sprawdź działanie gier. Jak będzie to samo to po prostu dostałeś uszkodzoną kartę i trzeba reklamować. To się zdarza, nie tylko u AMD.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Blind-Wizard napisał:

No to jednak procesor masz ok, żeby wykluczyć wpływ jakiegokolwiek zewnętrznego oprogramowania, postaw czysty system i sprawdź działanie gier. Jak będzie to samo to po prostu dostałeś uszkodzoną kartę i trzeba reklamować. To się zdarza, nie tylko u AMD.

Czyli, że jakieś oprogramowanie mogłoby wpływać na działanie tego AMDka ale 1060 działała super. Dzięki za radę, może ktoś ma inny pomysł? Bo szczerze jak kiedyś na AMD grałem OW to też artefakty dziwne klatkowanie itd. Aktualnie grałem już w 4 gry, każda działa gorzej, a Days Gone się w ogóle nie włącza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Frantically napisał:

Czyli, że jakieś oprogramowanie mogłoby wpływać na działanie tego AMDka ale 1060 działała super. Dzięki za radę, może ktoś ma inny pomysł? Bo szczerze jak kiedyś na AMD grałem OW to też artefakty dziwne klatkowanie itd. Aktualnie grałem już w 4 gry, każda działa gorzej, a Days Gone się w ogóle nie włącza. 

Na jaki pomysł liczysz? Wygląda, że masz uwaloną kartę, dałem Ci sposób na sprawdzenie tego, żeby mieć pewność. Nie chcesz to odsyłaj od razu na reklamacje. I nie, to nie jest tak, że na AMD artefakty i dziwne klatkowanie to norma. Wiem ,że ogólnie z Radeonami jest więcej problemów niż z Geforcami, ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tematem, ale ustaw sobie profil pamięci RAM, bo pracuje na domyślnym b. wolnym – co prawda, te kości i tak mają wolny profil XMP, ale zawsze trochę lepszy niż ten domyślny. 

Edytowane przez Mastero100g
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga, pamięci masz 2133mhz zamiast 2666mhz, ustaw XMP w biosie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, powodzenia w pomaganiu mu skoro geniusz nawet nie wiedział co ma w tym komputerze.

Cytat

 

- Mam i5 2500K i gry mi zacinają

- Nie no, jednak chyba mam i5 8600K

- Mam ASRock z370m Pro4 z i5 2500K

- Jednak nie, bo ten procesor nawet by nie wszedł do tej płyty. Mam jakąś tam inną płytę i w sumie to sam nie wiem co mam 

 

XD

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...