Skocz do zawartości
Frantically

Wymiana gtx 1060 na Radeona rx 6600

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Blind-Wizard napisał:

Spokojnie, jak tak dalej pójdzie karty AMD znikną z rynku i w końcu będziemy mogli płacić za niezawodną Nvidię po 20k zł za serię xx80. ;) 

To że omijam AMD nie znaczy, że jest mi na rękę to że AMD tak cienko sobie radzi. Są osoby które mogą dłubać przy karcie dniami, ale są sytuacje gdy chce się kartę bezproblemową. Podam konkretną sytuację, młodszy brat potrzebował karty do grania w jakiegoś lola/minecrafta/te sprawy, tak się złożyło, że do jego budżetu najwydajniejszy był RX580. Sam mu tę kartę wybrałem i poleciłem, bo po prostu na wykresach wypadała na ten moment najlepiej. Pół roku wytrzymał męcząc się każdego dnia z tą kartą, w niektóre gry nie mógł zupełnie grać - crashowało mu, w innych miał ściny, w innych jeszcze co innego. Dzieciak sam nie potrafił tego ogarnąć, ja raz wpadłem myślałem że może UV pomoże, ale dupa, dalej to samo. Sterowniki aktualizował jak tylko wychodziły nowe i też to niczego nie zmieniało. Dlatego nigdy więcej nie polecę karty od AMD osobom, które nie mają znajomości ani chęci na grzebanie przy karcie.

Od tamtego czasu minęło parę lat, a po tematach na forum widzę, że dalej jest to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz do sprawdzenia, zainstaluj same sterowniki bez bez tego panelu amd ,czyli czyścimy ddu restart i  instalacja samego sterownika  bez panelu amd.Dziwna sprawa ale tak jak wcześniej pisał bodajże krzysiak też trochę tych radków miałem w swojej karierze i tylko i wyłącznie z 5700xt i to dwóch egzemplarzach były anomalie w postaci czarnego ekranu ale jak wiadomo po jakimś czasie to naprawili  w każdym bądz razie do naprawy przez amd nie doczekałem i chyba wylądował wtedy rtx 2070 nie zmienia to faktu że z serią 6xxx nie miałem nawet najmniejszych problemów ,powiedzmy grajkiem nie jestem  ale co jakiś czas coś tam się odpali z gier i do tej pory problemów nie było a 6600xt mam od premiery

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, unadarek napisał:

Rzecz do sprawdzenia, zainstaluj same sterowniki bez bez tego panelu amd ,czyli czyścimy ddu restart i  instalacja samego sterownika  bez panelu amd.Dziwna sprawa ale tak jak wcześniej pisał bodajże krzysiak też trochę tych radków miałem w swojej karierze i tylko i wyłącznie z 5700xt i to dwóch egzemplarzach były anomalie w postaci czarnego ekranu ale jak wiadomo po jakimś czasie to naprawili  w każdym bądz razie do naprawy przez amd nie doczekałem i chyba wylądował wtedy rtx 2070 nie zmienia to faktu że z serią 6xxx nie miałem nawet najmniejszych problemów ,powiedzmy grajkiem nie jestem  ale co jakiś czas coś tam się odpali z gier i do tej pory problemów nie było a 6600xt mam od premiery

Już próbowałem wersję tą pro, same stery wszystko z ddu. Jutro odsyłam kartę mam serdecznie dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Frantically napisał:

Już próbowałem wersję tą pro, same stery wszystko z ddu. Jutro odsyłam kartę mam serdecznie dość.

No jak mus to mus :E  i coś nie bangla to zwracać ;) krótka piła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Frantically napisał:

Jutro odsyłam kartę mam serdecznie dość.

To teraz musisz nam dac znac(zwolennikom AMD( jak bedzie na nowej karcie z RTX/GTX :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, spec90 napisał:

To teraz musisz nam dac znac(zwolennikom AMD( jak bedzie na nowej karcie z RTX/GTX :D 

Spoko, trochę poczekacie bo już sie nie będę rozdrabniał, tylko może w tym roku jeszcze całą jednostkę wymienię pewnie z 7 koła na to przeznaczę, ale specjalnie dla Was mogę wtedy do tego kompa co mam włożyć 3060Ti i dam znać :P

Edytowane przez Frantically
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat skręcił w jakieś offtopowe dyskusje... Problem jest tu oczywisty. i5 2500k to tylko PCIE 2.0, a rx6600 ma tylko 8 linii.
Na dodatek, gdy procesor jest ograniczeniem to trzeba ograniczyć klatkaż, sporo poniżej maksymalnego fps.
Od dawną krążą legendy o sterownikach amd, które bardziej obciążają procesor. Temat jest całkowicie nieistotny przy obecnych 6-rdzeniowcach, ale na starych i5 robi to różnicę...
Nie rx6600 jest tu problemem, lecz niedopasowanie karty do sprzętu. Absolutnym maksem był tu gtx1660. Jeśli chce się mieć powyżej 60 klatek to procesor lepiej było zmienić, niż gtx1060. Ryzen 3100 jest szybszy lub równy podkręconej  i7 ~4.5ghz, nie pamiętam tylko czy był to 3770k czy inny.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, musichunter1x napisał:

Temat skręcił w jakieś offtopowe dyskusje... Problem jest tu oczywisty. i5 2500k to tylko PCIE 2.0, a rx6600 ma tylko 8 linii.
Na dodatek, gdy procesor jest ograniczeniem to trzeba ograniczyć klatkaż, sporo poniżej maksymalnego fps.
Od dawną krążą legendy o sterownikach amd, które bardziej obciążają procesor. Temat jest całkowicie nieistotny przy obecnych 6-rdzeniowcach, ale na starych i5 robi to różnicę...
Nie rx6600 jest tu problemem, lecz niedopasowanie karty do sprzętu. Absolutnym maksem był tu gtx1660. Jeśli chce się mieć powyżej 60 klatek to procesor lepiej było zmienić, niż gtx1060. Ryzen 3100 jest szybszy lub równy niż podkręconej  i7 ~4.5ghz, nie pamiętam tylko czy był to 3770k czy inny.

Masz rację, tylko że mam i5 8600K. 2500K to była moja pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Frantically napisał:

Masz rację, tylko że mam i5 8600K. 2500K to była moja pomyłka.

To pozostaje sprawdzić, czy wsadziłeś kartę w odpowiednie, główne gniazdo. Tak to masz po prostu "pecha" z amd i możesz co najwyżej szperać po tematach i ustawieniach :E 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero reinstal windowsa w trybie offline + instalacja sterowników GPU w trybie offline przyniosła odpowiedni efekt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem ponad tydzień temu przesiadkę na czerwonych z zielonych, podzielę się swoimi przemyśleniami:

Przy zmianie: najpierw odinstalowałem stery od chipsetu, potem ddu w trybie awaryjnym i odistalowanie sterów zielonych, reset + instalacja sterów chipsetu, restet + instalacja sterów gpu z wyłączonym netem (pobrałem najnowsze 22.11.2)

Pech w zeszłą sobotę chciał, że przy próbie odpalenia reBAR w biosie wywaliło mi system a raczej sektor rozruchowy - finalnie skończyłem na czystej instalacji + krokach powyżej. Nie miałem żadnych różnic na +/- między tymi wariantami.

Spróbuj w adrenalin wejść do:wydajność>dostrajanie + odblokować dostrajanie gpu + sterowanie zaawansowane - ustawisz minimalne taktowanie w aplikacjach 3d (przeklikaj sobie jakie ma 6600) - u mnie to pomogło pod kątem niskiego użycia % gpu

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...