Skocz do zawartości
Frantically

Wymiana gtx 1060 na Radeona rx 6600

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Reddzik napisał:

Dobra uwaga, pamięci masz 2133mhz zamiast 2666mhz, ustaw XMP w biosie.

Tak zrobię, powiedz mi bo jednak najbardziej pomocny jesteś i szybko złapałeś, że głupotę palnąłem z tym prockiem. Jakbym wziął zamiast tej karty nową? To lepiej brać Rtx 2070 czy 3060? I czy musiałbym nowy zasilacz też kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, zamiast robić kolejne zakupy najpierw zapanuj nad tym co masz. Szansa, że to karta jest uwalona jest znacznie mniejsza niż to, że masz jakiś cyrk w kompie. Strach pomyśleć w jakim stanie jest system, skoro nawet nie miałeś świadomości jaki hardware właściwie posiadasz. Jedno jest pewne - przy 8600k nie powinno być problemów z kartą klasy rx6600. Powinno śmigać znacznie lepiej jak na gtx1060.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kelam napisał:

Chłopie, zamiast robić kolejne zakupy najpierw zapanuj nad tym co masz. Szansa, że to karta jest uwalona jest znacznie mniejsza niż to, że masz jakiś cyrk w kompie. Strach pomyśleć w jakim stanie jest system, skoro nawet nie miałeś świadomości jaki hardware właściwie posiadasz. Jedno jest pewne - przy 8600k nie powinno być problemów z kartą klasy rx6600. Powinno śmigać znacznie lepiej jak na gtx1060.

System raczej nie jest w złym stanie, bo stawiany był jakieś pół roku temu. Świadomość a pomyłka, to jest zupełnie co innego, ale nie będę się kłócił. Żadnego problemu z systemem nie miałem, z kartą też, jakim cudem nagle po instalacji nowej karty system ma być problemem i pytam poważnie nie z przekąsem.

 

Zaraz się wezmę za format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, spec90 napisał:

@Frantically Daj znac po formacie jak poszło, jestem ciekawy :)

Po formacie wstępnie jest dobrze, nie ma takich spadków klatek. Dzisiaj będę jeszcze dłużej grać to dam znać dokładniej. Na razie ograłem trochę OW2 i Horizon. Mam nadzieję że tak się utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, nie ma już spadków klatek, po dłuższej grze w OW2 widać delikatny przeskakiwanie obrazu mimo wysokiego FPS najgorzej jest bo dłuższej grze jak przejdę do MENU wtedy po kursorze strasznie widać brak płynności, grałem też dłuższą chwilę w Horizon i nie wiem czy to możliwe, ustawienia są takie jakie były wcześniej, na starej karcie miałem wrażenie, że jakby większa ilość terenu ma więcej detali a tutaj czym dalej tym gorzej, wiem, że tak w grach się robi, ale wcześniej nie było to aż tak blisko. Bo wejściu na nowy teren też ścinki delikatne no i najgorzej co znów mnie dziwi, jak wejdę na mapkę i ją przesuwam wtedy też widać jak obraz tnie. Jakieś pomysły? I wrócę do starego swojego pytania, myślicie że RTX2070 czy RTX3060 plus jakieś nowe kości RAM i można jeszcze pograć na tym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jest po formacie to się poddaję. JEdyne co Ci mogę poradzić jeszcze to spróbować wgrać sterownik 22.5.1 (starszy stabilny) najlepiej driver only po DDU. I czy cos sie zmieni.

Ja osobiście zmieniałem GTX 1060 6GB na 5600XT 3 lata temu I nie miałem takich problemów. Jak masz się meczyc to moze lepiej zwrocic faktycznie - byłem pewny ze po formacie powinno się to poprawic.

Natomiast jak wpiszesz Overwatch stuttering Jest sporo tematów w internecie gdzie to wystepuje i na AMD i na Nvidia - moze byl update jakis?

Plus pisałeś ze podlaczyles karte tak samo jak starą. Google mowi ze GTX 1060 ma 6PIN a RX 6600 ma 8 PIN - wiec jak to jest?

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez spec90
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, spec90 napisał:

Skoro tak jest po formacie to się poddaję. JEdyne co Ci mogę poradzić jeszcze to spróbować wgrać sterownik 22.5.1 (starszy stabilny) najlepiej driver only po DDU. I czy cos sie zmieni.

Ja osobiście zmieniałem GTX 1060 6GB na 5600XT 3 lata temu I nie miałem takich problemów. Jak masz się meczyc to moze lepiej zwrocic faktycznie - byłem pewny ze po formacie powinno się to poprawic.

Natomiast jak wpiszesz Overwatch stuttering Jest sporo tematów w internecie gdzie to wystepuje i na AMD i na Nvidia - moze byl update jakis?

Plus pisałeś ze podlaczyles karte tak samo jak starą. Google mowi ze GTX 1060 ma 6PIN a RX 6600 ma 8 PIN - wiec jak to jest?

Pozdrawiam

 

 

No na 1060 nigdy żadnego stutteringu. Co jest też śmieszne 1060 może i było w takim OW2 120FPS ale spadały do 100, a teraz niby jest 180 a potrafi spaść poniżej 100 też dziwne. No wiadomo podłączyłem 8. Także tutaj wychodzi na to, że raczej okej. W ogóle jestem zawiedziony, bo myślałem że jak po 6 latach wymienię kartę, wydam te 1300zl, to będzie ona dużo lepsza, tak bardzo zauważalnie, chyba jednak poczekam z rok i całą jednostkę wymienię dobrego 3060Ti i pewnie zmiana będzie bardziej wyczuwalna. Dzięki za pomoc wszystkim. Rx6600 wraca do sprzedawcy a 1060 wraca do skrzynki. 

Miłego!

Edit. Teraz zauważyłem, że stuttering jest też na YT jak coś oglądam i zjeżdzam na dół na komentarze to też ścina.

Edytowane przez Frantically

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, spec90 napisał:

Spróbowales zmienic sterowniki na te starsze troche?

Nieee, jutro spróbuję. Ale kurde jak to wina sterowników AMD to chyba serio wolę dopłacić do NVIDIA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pamiętam miałem ten error - to samo co Ty (cięło mi mi myszke i chrome). Cofnalem sterowniki  albo zupdatowalem do nowszych (nie pamietam) i pomoglo. Wpis sobie AMD driver Chromium based browser stuttering (miało być juz fixed) @Frantically

Zeby nie bylo na GTX 1060 tez kiedys mialem errory w CSGO, co mnie wywalalo do pulpitu, takie rzeczy czasem sie zdarzaja niestety

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, spec90 napisał:

Tak, pamiętam miałem ten error - to samo co Ty (cięło mi mi myszke i chrome). Cofnalem sterowniki  albo zupdatowalem do nowszych (nie pamietam) i pomoglo. Wpis sobie AMD driver Chromium based browser stuttering (miało być juz fixed) @Frantically

Zeby nie bylo na GTX 1060 tez kiedys mialem errory w CSGO, co mnie wywalalo do pulpitu, takie rzeczy czasem sie zdarzaja niestety

Posprawdzam, ale mega mnie zniechęciła ta zabawa ze wszystkim.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon Zero Dawn w wersji 1.11.2 ?

Jak masz starszą wersję, to pobierz odpowiednie łatki i zoptymalizuj grę.

W wersji 1.11.2 u mnie na 3060ti gram w 4K z wszystkim na max i jest miód malina :)

W życiu nie widziałem tak doskonale zoptymalizowanej gry, która przed wprowadzeniem łatek była praktycznie niegrywalna.

https://www.purepc.pl/horizon-zero-dawn-z-nowa-aktualizacja-na-pc-dodajaca-wsparcie-dla-technik-nvidia-dlss-oraz-amd-fsr

Jak dalej będziesz mieć problemy, oddaj ten wynalazek i przejdź na RTX3060 np. taki: https://www.x-kom.pl/p/633465-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-3060-ghost-12gb-gddr6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, leven napisał:

Horizon Zero Dawn w wersji 1.11.2 ?

Jak masz starszą wersję, to pobierz odpowiednie łatki i zoptymalizuj grę.

W wersji 1.11.2 u mnie na 3060ti gram w 4K z wszystkim na max i jest miód malina :)

W życiu nie widziałem tak doskonale zoptymalizowanej gry, która przed wprowadzeniem łatek była praktycznie niegrywalna.

https://www.purepc.pl/horizon-zero-dawn-z-nowa-aktualizacja-na-pc-dodajaca-wsparcie-dla-technik-nvidia-dlss-oraz-amd-fsr

Jak dalej będziesz mieć problemy, oddaj ten wynalazek i przejdź na RTX3060 np. taki: https://www.x-kom.pl/p/633465-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-3060-ghost-12gb-gddr6.html

Wiesz co no gra na 1060 śmigała elegancko, nie wiem jaka wersja, ale to nie pirat więc chyba najnowsza. Jak już będę nową brał to będę brał raczej 3060 Ti i całego kompa wymieniał, już chyba czas po jakoś 6 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 00:44, Frantically napisał:

Sprawa wygląda tak, nie ma już spadków klatek, po dłuższej grze w OW2 widać delikatny przeskakiwanie obrazu mimo wysokiego FPS

Przypomnij jaki masz monitor, czy ma zmienne odświeżanie, czy stałe, jeśłi stałe to jakie, jaki to jest ten FPS (podaj minimalny najlepiej)

W dniu 22.01.2023 o 00:44, Frantically napisał:

ustawienia są takie jakie były wcześniej, na starej karcie miałem wrażenie, że jakby większa ilość terenu ma więcej detali a tutaj czym dalej tym gorzej,

To się ustawia w grze (w detalach) i w sterownikach można też ustawić wyższą jakość filtrowania tekstur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kyle_PL napisał:

Przypomnij jaki masz monitor, czy ma zmienne odświeżanie, czy stałe, jeśłi stałe to jakie, jaki to jest ten FPS (podaj minimalny najlepiej)

To się ustawia w grze (w detalach) i w sterownikach można też ustawić wyższą jakość filtrowania tekstur.

Tak wiem, że to ustawia się w grze, ale ustawienia są takie same, może już mi na łeb siada od tego patrzenia. FPS do 60 schodzi. Monitor Dell 27 Gaming-Monitor – G2722HS

Przypominam że zmieniałem tylko kartę, monitor i wszystko jest to samo z ustawienia również.

Edytowane przez Frantically

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh jakie wspaniałe te AMD, serio chce wam się męczyć dniami tylko po to żeby zaoszczędzić parę stów względem nvidii? Ja właśnie przez takie cyrki zupełnie nie patrzę na radeony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz włączone FreeSync? Ustaw limit FPS nie wyżej niż na 165 (zalecają różni ludzie minimalnie niżej niż max odświeżanie, np. na 163fps dla ekranu którego max jest 165Hz)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Czy masz włączone FreeSync? Ustaw limit FPS nie wyżej niż na 165 (zalecają różni ludzie minimalnie niżej niż max odświeżanie, np. na 163fps dla ekranu którego max jest 165Hz)

Nie ważne czy włączone, czy wyłączone problem dalej taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukibossss napisał:

Ahh jakie wspaniałe te AMD, serio chce wam się męczyć dniami tylko po to żeby zaoszczędzić parę stów względem nvidii? Ja właśnie przez takie cyrki zupełnie nie patrzę na radeony.

Albo miałem zawsze szczęście do radków, albo sam nie wiem...bo nie miałem z nimi nigdy żadnych problemów, a było ich trochę w moim posiadaniu na przestrzeni lat (obecnie w drugim kompie siedzi 6600XT) :E W gruncie rzeczy z geforcami też nie miałem poza GTX470 i słynnymi fochami fermi...krórego dopiero naprawił mi sideband zmodyfikowanym biosem (asus rozkładał ręce) :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, spec90 napisał:

Tak, pamiętam miałem ten error - to samo co Ty (cięło mi mi myszke i chrome). Cofnalem sterowniki  albo zupdatowalem do nowszych (nie pamietam) i pomoglo. Wpis sobie AMD driver Chromium based browser stuttering (miało być juz fixed) @Frantically

Zeby nie bylo na GTX 1060 tez kiedys mialem errory w CSGO, co mnie wywalalo do pulpitu, takie rzeczy czasem sie zdarzaja niestety

Nie jest do końca naprawione w wersji 22.11.2 (poprawili na przeglądarki firefox, gdy aktywna jest akceleracja sprzętowa), na 22.5.1 tych problemów nie ma. U mnie pojawia się też na tych nowszych przycinanie się wideo, gdy włączę drugi ekran, który ma niższe odświeżanie (reset przeglądarki pomaga i już to zgłosiłem). 
image.thumb.png.d214dc75a73e043c98bec32ea6a3c724.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mastero100g napisał:

Nie jest do końca naprawione w wersji 22.11.2 (poprawili na przeglądarki firefox, gdy aktywna jest akceleracja sprzętowa), na 22.5.1 tych problemów nie ma. U mnie pojawia się też na tych nowszych przycinanie się wideo, gdy włączę drugi ekran, który ma niższe odświeżanie (reset przeglądarki pomaga i już to zgłosiłem). 
image.thumb.png.d214dc75a73e043c98bec32ea6a3c724.png

Zajebista sprawa w ogóle w 2023 karta graficzna ma problem z przeglądarką xD Dobre te AMD nie ma co...

Edytowane przez Frantically

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukibossss napisał:

Ahh jakie wspaniałe te AMD, serio chce wam się męczyć dniami tylko po to żeby zaoszczędzić parę stów względem nvidii? Ja właśnie przez takie cyrki zupełnie nie patrzę na radeony.

No właśnie też mi to niezbyt pasuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak tak dalej pójdzie karty AMD znikną z rynku i w końcu będziemy mogli płacić za niezawodną Nvidię po 20k zł za serię xx80. ;) 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...