Skocz do zawartości
samy1122

Monitor 32" zakrzywiony za około 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zamierzam w najbliższym czasie zmienić mojego 12 letniego już asusa na coś nowszego.Monitor z przeznaczeniem głównie do pracy ale również do gier(starsze gry z przed 5-6lat i starsze),oglądania meczów itd.Wymyśliłem że chciałbym spróbować opcji zakrzywionej,rozmiar 32 cale(aktualnie mam 24). Budżet to około 1500zł aczkolwiek elastyczny i jak będzie warto dołożyć np 300-400 zł to nie ma problemu.

Szukałem trochę i zainteresował mnie między innymi Gigabyte G32QC tylko że jest też wersja z oznaczeniem G32QC-A czym dokładnie one się różnią?który jest lepszy?

Inne opcje które też biorę pod uwagę to:

Monitor Acer 32' ED322QUP

Acer NITRO EI322QUR

Oraz Samsung Odyssey G5 tylko że jego wersji jest bardzo dużo...,poniżej wersje które udało mi się znaleźć:

S32AG500PUX
C32G55TQWRX
C32G55TQBUX
C32G55TQBU
LS32AG550E
LS32AG550EUXEN
LC32G55TQWRXEN
S32AG550EUX
C32G55TQWR

Prosiłbym o wytłumaczenie czym one się różnią i na co powinienem zwracać uwagę.

Na koniec najważniejsze czyli sprzęt który posiadam :

procesor i5 2500K

płyta główna asus p8z68-v

karta graficzna asus gtx 970

pamięć ram corsair 8gb ddr3 1866mhz

zasilacz corsair tx850W

Czy ten sprzęt da radę z takim monitorem?

Chętnie wysłucham również innych propozycji monitorów.

Pozdrawiam Wszystkich

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 cale chyba będzie za dużo dla mnie,a te modele G32QC i G32QC-A czym one się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ma Freesync drugi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2023 o 10:02, samy1122 napisał:

Gigabyte G32QC

Mam ten monitor i niby ok, w testach wypadał świetnie...ale niestety trafił mi się z mocno nierównomiernym podświetleniem czerni, generalnie na czarnym tle zwłaszcza u góry są jaśniejsze plamy, co mocno drażni. Choć po 1.5 roku już przywykłem :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C32G55TQWR - C32G55TQBU - C32G55TQWRX - C32G55TQWRXEN - VA 144hz  Starszy model, różnicy na papierze brak więc obstawiam różnice rok/oprogramowanie/rynek

LS32AG550EUXEN - VA 165hz Odświeżony model
 
LS32AG500PUXEN - IPS 165Hz 350 jasność
S32AG52                  - IPS 165Hz 400 jasność - wygląda na odświeżona wersja tego wyżej.
Co do wyboru, nie pomogę, polecam wziąć 2 monitory na testy i sprawdzić IPS vs VA. Dla mnie czerń i ips glow jest nie akceptowalny wolę smużące i wolne va.
W  żądnym z wymienionych nie masz lokalnego wygaszania więc podświetlenie nie będzie idealne, zależne od konkretnej sztuki. 
Przy takich monitorach trzeba wybrać odpowiedni kompromis, zdecydować jakie cechy są dla Ciebie ważniejsze i podjąć decyzje.
Cyknąłem szybkie foto z iso 800 telefonem więc jakość słaba ale zobaczysz różnice IPS vs VA kontrast, ips glow, podświetlanie krawędziowe, na żywo w tv aż tak źle nie wygląda ale strasznie ta mgła irytuje...
Xiaomi 34 VA
a75d8eb14aca7cca.jpg
Samsung 24 CFG70 VA
610bfed10e499ea1.jpg
Sony XG8596 IPS
c547086575fe808e.jpg
Edytowane przez Kelero
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kelero dziękuje bardzo za te zdjęcia,widać naprawdę dużą różnicę pomiędzy matrycami.Czy to smużenie jest bardzo widoczne podczas normalnego użytkowania,grania w gry czy trzeba się z bliska dokładnie przyjrzeć żeby to w ogóle zauważyć?To jest właściwie jedyna moja wątpliwość co do matrycy VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, każdy inaczej odbiera wyświetlany obraz bądź jego wady, e sport czy dynamiczne gry liczy się szybka matryca więc wybrał bym szybkie ips, tn.

Gry single mniej dynamiczne, filmy wybrał bym zdecydowanie va.

Wchodzą teraz nowe monitory oled i miniled z duża ilością stref wygaszania, jakościowo jest petarda ale cena już nie zachęca, widziałem że ludzie biorą małe tv oled 42 cale LG znacznie korzystniej to wychodzi ale na biurku to już konkretna locha.

 

Edytowane przez Kelero
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram zawodowo więc teoretycznie nie powinno mi to przeszkadzać.Lubie zagrać w różne gry np GTA.COD,Starcraft 2,NFS.42 " cale to już zdecydowanie za dużo,czasami się zastanawiam czy 32" nie będzie przesadą.Masz może jakieś doświadczenia jeśli chodzi o stopień zakrzywienia? samsungi są bardziej zakrzywione od np gigabyte i pod tym względem też muszę podjąć decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, samy1122 napisał:

Nie gram zawodowo więc teoretycznie nie powinno mi to przeszkadzać.Lubie zagrać w różne gry np GTA.COD,Starcraft 2,NFS.42 " cale to już zdecydowanie za dużo,czasami się zastanawiam czy 32" nie będzie przesadą.Masz może jakieś doświadczenia jeśli chodzi o stopień zakrzywienia? samsungi są bardziej zakrzywione od np gigabyte i pod tym względem też muszę podjąć decyzje.

Oddałem ostatnio dwa monitory: Iiyama G-master GB3266QSU i XIAOMI Mi BHR4269GL 34 więc mogę co nie co napisać. Oddałem te monitory z uwagi na nieostrą czcionkę (jak dla mnie) w pracy. Natomiast do gier to XIAOMI Mi BHR4269GL 34 wymiata. Czerń jest mega dobra. Piękne kolory. Jakbym tylko miał miejsce na kompa do pracy i do gier to XIAOMI Mi BHR4269GL 34 by zostało. Za bardzo małe pieniądze ma się bardzo dobry monitor do gier... Ale raczej tylko do gier...

Zakrzywienie mi kompletnie nie przeszkadzało... Może być, może nie być - dla mnie bez różnicy.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywienie to kwestia indywidualna, albo pokochasz albo znienawidzisz, mi odpowiada, nie pracuje z tekstem, nie jestem grafikiem, używam typowo rozrywkowo.

Mój samsung 24 ma 1800r i prawie w ogóle tego nie czuć, przy xiaomi 34 jest 1500r jest już mocno zakrzywiony trzeba to zobaczyć bo może już nie każdemu odpowiadać, generalnie matryce va mają słabe kąty widzenia więc zakrzywienie trochę niweluje tą wadę i praktycznie większość >27 jest krzywa.

Polecam ten test do sprawdzenia matryc:

https://www.eizo.be/monitor-test/

Test uwidoczni wady matryc tylko trzeba brać pod uwagę że mogą one w codziennym użytkowaniu w ogóle nie przeszkadzać.

Edytowane przez Kelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Gigabyte to chyba jest jeszcze M32QC, to mniej więcej to samo, co G32QC tylko dodatkowo ma KVM. Sam się nad nim teraz mocno zastanawiam, bo w MediaExpert w promocji 50 za 500 wychodzi za 1399zł.

Tylko to mityczne(?) smużenie - nie wiem czy się tym przejmować skoro jeśli gram to tylko w symulatory i FPSy, nic mega dynamicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MarcinIKS napisał:

Tylko to mityczne(?) smużenie - nie wiem czy się tym przejmować skoro jeśli gram to tylko w symulatory i FPSy, nic mega dynamicznego

Nie dajmy się zwariować, jak na siłę będziesz testować w warunkach gdzie występuję to na pewno zobaczysz. Va ma gorsze czasy szary do szarego więc zobaczysz smugę na jasnym tle za ciemnym kolorem w ruchu i obraz nie będzie ostry jak żyleta.

Jak chcesz mieć tip top to tylko oled, miniled, tańsza opcja to już kompromisy.

Tutaj na przykładzie samsung ips vs va o co chodzi.

dd713ad55b036d98.png

Edytowane przez Kelero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MarcinIKS napisał:

Z Gigabyte to chyba jest jeszcze M32QC, to mniej więcej to samo, co G32QC tylko dodatkowo ma KVM. Sam się nad nim teraz mocno zastanawiam, bo w MediaExpert w promocji 50 za 500 wychodzi za 1399zł.

Tylko to mityczne(?) smużenie - nie wiem czy się tym przejmować skoro jeśli gram to tylko w symulatory i FPSy, nic mega dynamicznego.

Wydaje mi się że nie ma co przesadzać z tym smużeniem,gdyby było tak z tym źle to te monitory VA by się nie sprzedawały.Ja na 99% już się zdecydowałem na matrycę VA.Ten model M32QC wydaję się też ciekawą propozycją i póki co to mój faworyt do zakupu.Zastanawiam się też nad Asus VG32VQ,ewentualnie nad Nad Samsungami ale one są jeszcze mocniej zakrzywione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. jeszcze mocno rozmyślam nad płaskim HP X32 na IPS. Tyle, że dla mnie ma jedną podstawową wadę, tylko dwa wejścia sygnałowe. Ale to w sumie można rozwiązać przełącznikiem HDMI za kilkadziesiąt złotych. 
A jak się używa tak dużego monitora ustawionego na klasycznym biurku? Nie za duży jest do takiej odległości od ekranu rzędu tych 70-80cm?

U mnie ten monitor będzie służył tez do pracy, czyli 8 godzin gapienia się na maila, worda itp. 
Cały czas się waham, czy do tego nie będzie lepsza 27’ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na tego gigabyte M32QC,zobaczymy jakie będą wrażenia jak do mnie dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor podłączony,przetestowany i wrażenia pozytywne.Nie jest za duży jak dla mnie,zakrzywienie w sam raz,samsung byłby chyba za bardzo zakrzywiony.Smużenia nie ma,przynajmniej ja go nie widzę.Wygodny joystick do ustawień.Tylko teraz pytanie jakie opcje powłączać,jak go ustawić żeby maksymalnie wykorzystać możliwości tego monitora?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...