Skocz do zawartości
dinhkertal

Dwa dyski nvme z pcie 3.0 i pcie 4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czołem forumowicze,

Zmieniłem sobie ostatnio nieco kompa i na nowym mobo mam 3 sloty m2 w tym jeden pcie 5.0 i dwa 4.0. Sprawa się komplikuje bo mam dwa dyski na pcie 3.0 i chce dokupić trzeci na 4.0 (dopóki 5.0 nie będą kosztować normalnie). Moje pytanie brzmi - czy przy 3 dyskach na 2 różnych prędkościach PCI-E będzie wpływało to na wydajnosc grafiki i cpu? Zależy mi żeby sobie bez sensu nie zrobić wąskiego gardła. Mobo to Gigabyte Aorus Elite B650. Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez dinhkertal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma 8 dedykowanych linii PCIe 5.0 dla NVMe, więc bez problemów obsłuży dwa dyski NVMe bez spowalniania niczego. Trzecie złącze M.2 idzie przez chipset, który ma połączenie z procesorem 4 liniami PCIe 4.0, więc dobrze by było do tego slotu wrzucić najwolniejszy i najmniej używany dysk, chociaż pewnie nawet przy dysku 4.0 różnica była by widoczna tylko w benchmarkach.

Sam mam jeden dysk PCIe 4.0 i drugi 3.0 podpięte do złącz M.2 obsługiwanych przez CPU na płycie B650 Gaming X AX i karta graficzna nadal chodzi w trybie x16.

Masz diagram:

SoC_26.png

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne! Już wszystko wiem, system postawiony i działa good :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chciało ci się wstać rano i wejść na forum, żeby to napisać?
    • @blajo07  Ty nadajesz z Petersburga czy wjechałeś do naszego kraju na lewych papierach ?
    • Zamieszczam ostateczne podsumowanie. Budżet zmienił się z 3k aż do prawie 5k ale myślę że warto było dołożyć. Składam dziś zamówienie tych komponentów jak wrócę z roboty koło 18/19 jak by ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to można pisać co ewentualnie do zmiany.   karta graficzna : PowerColor Radeon RX 6800 XT Red Dragon OC 16GB GDDR6 dysk: Dysk Lexar SSD NM620 1TB M.2 PCIe NVMe Gen3 LNM620X001T-RNNNG procesor: AMD Ryzen 5 5600 Chłodzenie CPU :  Arctic Freezer 7X (ACFRE00077A) płyta główna: Gigabyte B450M Gaming - jest jedyną częścią z poprzedniego pc zasilacz: Zasilacz Seasonic CORE GM-650 Gold 650W (SSR-650LM) RAM : Pamięć Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 PVS416G360C7K obudowa: ZENPC Z1 Mesh Glass Black 4x P12 PWM PST 120mm    
    • Odwiedź dobrego specjalistę, potrzebujesz pomocy.  Nic nie musi oddawać, Ukraińcy sami sobie odbiorą. 
    • @TheMr. @Camis @jagular @gruzin don Leonides @wii @florian985029    Ukraina powinna wziąć przykład z Finlandii z lat 1939-1945. Finowie też skutecznie bronili się przed Sowietami zimą 1939/1940, ale wiedzieli, kiedy spasować i poprosić o pokój. Finlandia zadała ZSRR ciężkie straty, ale straciła jakieś 10% swego terytorium. Obroniła przy tym jednak swoją pełną suwerenność i de facto nigdy potem jej nie straciła. W 1945 r. też udało się Finom dogadać z Sowietami i definitywnie porzucili marzenia o odzyskaniu Karelii, utraconej po pierwszej wojnie z ZSRR. Zgodziła się też na reparacje dla ZSRR, wydzierżawienie radzieckiej marynarce wojennej port wojenny w Porkalla i na zachowanie neutralności w polityce zagranicznej. Do 1991 r. Finlandia była zależna od ZSRR jedynie w polityce zagranicznej. Nie mogła myśleć o wstąpieniu do NATO i UE. Mogła za to integrować się z krajami skandynawskimi na polu gospodarczym, a także eksportować swe produkty i usługi, gdzie chce i ile chce. Ta polityka stworzona przez Mannerheima i Kekkonena nosi do dziś nazwę Finlandyzacji. Finlandia miała też w miarę swobody dostęp do rynków zbytu RWPG. Ale w polityce wewnętrznej miała pełną suwerenność. Jedynie na polu międzynarodowym trzymała zawsze stronę ZSRR i de facto musiała być w przyjaznych relacjach z ZSRR aż do 1991 r. Finlandia bardzo gospodarczo na tym zyskała i rozwinęła swoje państwo socjalne. W efekcie w 1991 r. Finlandia była gospodarczo na poziomie średnim dla Europy Zachodniej, wyprzedzając wszystkie kraje RWPG i to o dekady. Jedynie kilka pierwszych lat po 1991 r. było dla Finlandii trudne, bo spadł wyraźnie eksport na rynki dawnego RWPG, zwłaszcza na chłonny rynek dawnego ZSRR. Ale potem znów gospodarka dobrze prosperowała. Finlandia nigdy po 1945 roku nie upominała się o zwrot Karelii i nie tęskni za utraconymi po II wojnie światowej terenami. Ukraina z kolei naprawdę myśli, że jest w stanie tę wojnę wygrać na każdym polu i jeszcze powrócić do granic sprzed EuroMajdanu hehe. To nierealne. Rosjanie nigdy nie oddadzą im Donbasu i Krymu. Nawet tamtejsza ludność popiera Rosję, a nie Ukrainę i nie chce być ponownie częścią państwa ukraińskiego. Nawet powrót do granicy sprzed 2022 r. wydaje się być nierealny. Ukraina powinna prosić o pokój i zgodzić się na pewne ustępstwa terytorialne wzg
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...