Skocz do zawartości
arturo99

Pomoc w wyborze RTX 4070TI.High-end vs najańsze wersje.Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Potrzebuję pomocy w wyborze wersji RTX 4070ti, i zastanawiam się czy będzie jakaś różnica w głośności i jakości chłodzenia.Znalazłem 3 karty  które kosztują prawie tyle samo.

1.GAINWARD GeForce RTX 4070 Ti Phantom Reunion Golden Sample

2.GIGABYTE GV-N407TAORUS M-12GD AORUS Master, GeForce RTX 4070 Ti

3.PNY GeForce RTX 4070 Ti XLR8 Gaming VERTO Triple Fan

CZy może kupić najtańszy model dostępny jak 

1.GIGABYTE GV-N407TEAGLE-12GD Eagle, GeForce RTX 4070 Ti

2.PNY GeForce RTX 4070 Ti VERTO LED Triple Fan

CZy warto dopłacać do hihg-endowych wersji?Myślę ,że raczej jedynym kryterium jest żeby karta była w miarę cicha i by nie było jej słychać z obudowym pod obciążeniem.Jaką wersję byście wybrali/polecili?Karta zostanie ze mną na kilka dobrych lat więc wolę nie żałować zakupu.Dziękuję za wszelkie sugestie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz  cicha i chlodna karte bez zabaw to musisz celowac w hig-end ale te modele co podales to raczej sredniaki. Najlepsze chlodzenia to Gaming X Trio, Suprim, Strix itp  Najtansze modele jak Eagle moga byc dosc glosne pod obciazeniem. Tym bardziej ze w serii Rtx40xx podobno ciezko jest zrobic dobre UV bez straty wydajnosci. Zobacz sobie w necie jakies porownania temperatur i glosnosci rtx4070ti i cos wybierz w swoim budzecie. Ew moze ktos kto ma sie jeszcze wypowie

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4070ti szkoda kasy na Strixy i Suprim, za wersje OC pozostałych też nie warto dopłacać, najlepsza opłacalność MSI trio i Asus TUF, nie OC. Z dolnej półki unikać najtańszego Inno, MSI Ventus i Zotac Trio.

Z tanich kart Palit niezłe chłodzenie ale tandetna estetyka, GB Eagle też ok chłodzenie, Gainward brak testów więc trudno powiedzieć.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, np taki strix potrfi być 1300zł droższy od np gainwarda phantom :E to już przegięcie jest, robisz UV i własną krzywą i wszystko powinno być przyzwoite przy chłodzeniach z 3 wentylatorami, 4070ti nie żre wcale tak dużo prądu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zastanawiam nad Gigabytem i PNY.Czy Aorus jest warty swojej ceny?PNY zebrało dobrą recenzje na techpowerup.I podobno aplikacja od Gigabyte do sterowania karta itp to jedno wielkie gówno i często nie działa.Czy to prawda?

Edytowane przez arturo99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2023 o 09:04, arturo99 napisał:

CZy warto dopłacać do hihg-endowych wersji?

Moim zdaniem nigdy nie warto iść w high-endowe wersje. Przeważnie cenami nie odbiegają one mocno od wyższego modelu karty.

Taki skrajny przykład z x-kom: 400pln dopłaty i zamiast 4070Ti masz 4080 w "bieda" wersji.

H4GapcQ.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arturo99 napisał:

podobno aplikacja od Gigabyte do sterowania karta itp to jedno wielkie

Mi tam działa w sumie poprawnie.

W dniu 25.01.2023 o 09:04, arturo99 napisał:

CZy warto dopłacać do hihg-endowych wersji?

Jak chcesz wysokiej kultury pracy, przy niskich temperaturach, wysokiej niezawodności, to wszystko po wyjęciu z pudełka, bez grzebania, drutowania itp. to warto. Oczywiście, zawsze ktoś powie "ale możesz zrobić UV, własną krzywą, wymienić pastę i" - także zależy czego oczekujesz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dopłacać do topki to warto w... topce. Tam pobór prądu jest spory i nie zawsze UV ratuje sytuację.

W kartach średniego segmentu aż takiego problemu nie ma,. no chyba że ktoś ma dwie lewe ręce i nie chce grzebac, wtedy nie ma co gdybać, musi płacić.

Z drugiej strony chłodzenie na 4080/4090 podobno jest przerośnięte i też dramatu nie ma :D 

Edytowane przez galakty
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arturo99 napisał:

Teraz się zastanawiam nad Gigabytem i PNY.Czy Aorus jest warty swojej ceny?

Równie nie wart co strix i suprim, a przedłużona gwarancja gb jest też na tańszym gb gaming.

Edytowane przez nalevathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam osobiście Gainwarda Phantom Reunion 4070ti (bez oc). Zapłaciłem za niego 4099 zł i nie widzę kompletnie sensu dopłacać do innej wersji 4070-tki. Stockowo karta boostuje do 2820/2850 mhz, max temp jakie zanotowałem przy max obciążeniu to 64 stopnie, hotspot max 80 stopni. Warto zanotować, że mam go wpakowanego w nzxt h7 flow, więc niskie temp tutaj nie dziwią. Minus to grające cewki, ale nie jest z nimi aż tak źle, słychać je wyraźniej powyżej 100 fps, ale zaznaczam, że mam dedykowany kabel z nowym złączen pod rtxy 40xx od corsaira wpiety w rm850x, więc może też dlatego aż tak nie szaleją (albo tak się w to nie wsłuchuje bo kompa nie mam przy uchu postawionego).

Wydajnościowo też wydaje mi się ok. Po małym OC przez MSI Afterburner uzyskałem 2920-2950 (+100mhz) core i 11250 (+750mhz) na pamięciach i wychodzi to stabilnie. Pobiera po takim lekkim OC 10-15W więcej. 

W timespy przed OC wynik 21400, po OC 22075 (i5-13600k ddr4 3600 cl16), wynik samej karty 23700 po OC.

Kupiłem ją z myślą o UWQHD (assetto corsa competizione) w 144fps/hz i sprawdza się w tej gierce bardzo dobrze mając jeszcze zapas na ustawieniach ultra.

Fifa 23 na oledzie 4k120 ultra bangla zablokowana na synchronizacji elegancko pobierając od 180 do 220W w zależności od warunków meczowych/pogodowych/stadionów. Po zdjęciu blokady od 150 do 175 fps’ów, a to wyniki sprzed OC.

Miałem wcześniej kupować 3080 12gb za podobne pieniadze, więc nie żałuje, że chwilke poczekałem, bo karta bardziej energooszczędna, cichsza i chłodniejsza. Jeśli dopłacać to tylko do 4080, ale te około 20-22 % większej wydajności za prawie 2 k więcej kasy obecnie według mnie nie ma racji bytu.

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w testach straszne rozbieżności jeśli chodzi o wyniki temperaturowe. Na https://www.tweaktown.com/ znów mają jakieś absurdalnie niskie temperatury w stresie i niskie rpm. No i jak w techpowerup pny wypada zdecydowanie najlepiej, to na tej stronie jest zupełnie na odwrót... no i komu tu wierzyć.

Inno3D GeForce RTX 4070 Ti i ktoś ma 65 stopni przy zazwyczaj 1000 rpm i czasem tylko 1200 dobije, a na x-kom w jakiejś ich recenzji 68 stopni i 1800 rpm :E

Rozwalają mnie te rozjazdy w testach i różnych ludzi/testerów.

Edytowane przez DyndaS
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te testy pewnie jak zwyke są robione bez obudowy w chłodnym pomieszczeniu więc nawet mnie to nie dziwi, pozniej ktoś kupuje kartę i ma 7-10c więcej, z resztą sam pare lat temu zakładałem tematy czemu mam cieplej niż tam w testach było :P ?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Send1N napisał:

Te testy pewnie jak zwyke są robione bez obudowy w chłodnym pomieszczeniu więc nawet mnie to nie dziwi, pozniej ktoś kupuje kartę i ma 7-10c więcej, z resztą sam pare lat temu zakładałem tematy czemu mam cieplej niż tam w testach było :P ?

Tweaktown to na bank, bo oni mają zawsze jakieś absurdalnie niskie temperatury wszystkiego, ale przy gpu, to w ogóle jakby jeszcze jakiś dodatkowy nawiew na te karty mieli.

Jednak mnie strasznie dziwią te rozjazdy temperatur gdzie PNY w jednym portalu jest najlepszą kartą, a w innym najgorszą pod względem temperatur, ale prędzej uwierzę techpowerup niż tweaktown.

Jednak Inno3D na x-kom 68 stopni i 1800 rpm, a komuś, aż zacytuję opinię:

Cytat

Karta wykonana solidnie, do tej kwestii nie mogę się przyczepić. Wkurzający ten przewód do podpięcia LED w karcie a co do samych ledow mogą być, chociaż sam wyglad karty średnio mi się podoba, napis GeForce RTX tez mógłby być podświetlony. Zegary w grach dobijają mi bez manualnego OC co dziwne do 2925 na rdzeniu, pamięci standardowo 10500. Cewki piszczą pod większym obciążeniem karty, ale przy zamkniętej obudowie nie są one bardzo uciążliwe. Podpórki dołączonej do zestawu nie używam gdyż karta sama w sobie jest sztywna i nie opada. W 1440p karta spisuje się bardzo dobrze. W cyberpunku na ustawieniach ultra RT z włączonym DLSS quality mam od 70 do 90 klatek średnio, temperatury nie przekraczają 65 stopni a wentylatory są bardzo cichutkie, chodzą zazwyczaj na 1000rpm, rzadko kiedy podpalacza do 1200, ale i tak ich praktycznie nie słychać. Cena jak cena, za wysoka ale cóż poradzić w tych czasach.

 

Po prostu straszne rozjazdy u każdego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest też w jaki sposób robione są testy. Jak karta nie będzie smigała na max obciążeniu to wyniki też będą przekłamane.

Kitguru chociaż testuje w 2160p i Metro Exodus.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Istotne jest też w jaki sposób robione są testy. Jak karta nie będzie smigała na max obciążeniu to wyniki też będą przekłamane.

Kitguru chociaż testuje w 2160p i Metro Exodus.

Inno 3D 4070 Ti

Kit guru 63 stopnie przy 1180 rpm co zgadza się z opinią tamtego gościa.

tweaktown 55 stopni przy 1000 rpm

jakaś podstrona x-kom 68 stopni przy 1800 rpm

 

Ogólnie jak się przegląda recenzje, to można zgłupieć. Każdemu wychodzi co innego. Kij jakby gdzieś hierarchia została zachowana, a tu totalny rozjazd.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też PNY 4070 Ti

Kitgutu przy 40dB Gigabyte 58,2 vs 59,3 PNY - 40dB odpowiada 1800 rpm na gigabyte.

techpowerup przy 35dB PNY 60,3 vs 66,6 Gigabyte. Bazując na danych, to pewnie gdzieś odpowiada 1650-1700 rpm na gigabyte.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, DyndaS napisał:

eż PNY 4070 Ti

Kitgutu przy 40dB Gigabyte 58,2 vs 59,3 PNY - 40dB odpowiada 1800 rpm na gigabyte.

techpowerup przy 35dB PNY 60,3 vs 66,6 Gigabyte. Bazując na danych, to pewnie gdzieś odpowiada 1650-1700 rpm na gigabyte.

Patrz w opisach platformy czy testy w obudowie czy na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ju-rek napisał:

Patrz w opisach platformy czy testy w obudowie czy na nie.

Oczywiście, że sprawdzałem i w obu przypadkach obudowy. To co podałem, to zresztą tylko pojedyncze przykłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ju-rek napisał:

Patrz w opisach platformy czy testy w obudowie czy na nie.

A co jak obudowę za okno wystawili? Dalej testy w obudowie przecież :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

A co jak obudowę za okno wystawili? Dalej testy w obudowie przecież :E

Różnice temperaturowe za wiele nie zmieniają w kwestii tego co napisałem, bo w jednym serwisie gigabyte minimalnie wygrywa z PNY przy tych samych dB, a w innym gigabyte grubo przegrywa z PNY.

Problem w tym, że takich dziwnych rozjazdów jest od groma. Patrząc na testy nie da się jednoznacznie stwierdzić, które karty mają najlepsze chłodzenia, a które najgorsze poza pewnymi bardziej oczywistymi wyjątkami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest... Za dużo tych testerów i nie wiadomo już komu ufać. Ja większość patrzę na Techpowerup, ale też niektóre mi się nie zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe jak masz jakieś małe rozbieżności, a nie takie kosmiczne rozjazdy. Tak jak w jednym serwisie dany model wypada zdecydowanie najlepiej, a w innym zdecydowanie najgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że to zmiana tematu z mojej strony,ale gdyby można było kupić w podobnej cenie 4070ti lub rx 7900xt to co by było lepszym wyborem?Czy to prawda ,że amd ma słabe sterowniki w porównaniu do nvidii?Siedzę na tym swoim gtx 1070,chciałbym wkońcu zmienić i co jedna recenzja lub jakiś test waham się to między rtx 4070ti,to między 7900xt,a także jaki model itp.Sick.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4070 Ti bez dwóch zdań.

Masz RT, DLSS, mniejszy pobór prądu. RDNA3 nie wyszło AMD, sterowniki to już inna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

4070 Ti bez dwóch zdań.

Masz RT, DLSS, mniejszy pobór prądu. RDNA3 nie wyszło AMD, sterowniki to już inna sprawa. 

Kurcze,wiem że karty obecnej generacji są bardzo zawyżone cenowo,a szkoda.Czekałem na premierę kart tej generacji,po 6 latach używania swojej karty i się zawiodłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...