Skocz do zawartości
arturo99

Pomoc w wyborze RTX 4070TI.High-end vs najańsze wersje.Co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie wiem.Po sprawdzaniu codziennie cen kart graficznych,na różnych stronach i krajach,zauważyłem że ceny 4070ti ciągle rosną.Za przyzwoitą wersję trzeba dać okolo 900€.Wczoraj trafiłem na okazję na niemieckim Amazonie i kupiłem ASUS TUF Gaming AMD Radeon RX 7900 XT OC Edition 20GB GDDR6 Gaming Grafikkarte za 905€,myślę że cena bardzo dobra jak za ten model.W następnym tygodniu będę ją miał to zobaczę czy dobrze wybrałem czy też nie,u mnie ta sama karta kosztuje 1150€.Myślę że nawet jeśli nie spodoba mi się AMD to i tak nie będę miał problemu z odsprzedaniem jej w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, arturo99 napisał:

Myślę że nawet jeśli nie spodoba mi się AMD to i tak nie będę miał problemu z odsprzedaniem jej w tej cenie.

Z odsprzedażą kartą AMD zawsze jest problem bo nikt tego nie chce kupić za przyzwoite pieniadze, pamiętam jak się bujałem z 5700 XT ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrKetiw napisał:

Z odsprzedażą kartą AMD zawsze jest problem bo nikt tego nie chce kupić za przyzwoite pieniadze, pamiętam jak się bujałem z 5700 XT ?‍♂️

A ja z 6900XT w najlepszej wersji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MrKetiw napisał:

Z odsprzedażą kartą AMD zawsze jest problem bo nikt tego nie chce kupić za przyzwoite pieniadze, pamiętam jak się bujałem z 5700 XT ?‍♂️

5700XT to się sprzedawało na górce krypto. Kartę po roku użytkowania w jeden dzień sprzedałem ponad 2 razy drożej niż dałem w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę czy dobrze zrobiłem czy też nie.Za RTX 4070ti też trzeba dać 900€,rtx 4080 to już 1250-1400€,z chęcią bym kupił Rz 7900xtx ale to za słaba wersję trzeba zapłacić 1150€ a lepsze pod 1300€ dochodzą.Ze dwa tygodnie się zastanawiałem co lepsze w tej cenie.Gdy wczoraj zobaczyłem tego Asusa postanowiłem że kupie i sam się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, KamcioGF napisał:

5700XT to się sprzedawało na górce krypto. Kartę po roku użytkowania w jeden dzień sprzedałem ponad 2 razy drożej niż dałem w sklepie.

Pisze o normalnych czasach a nie krypto boomie, spróbuj teraz sprzedać coś od AMD, ludzie będą pisać ale każdy będzie jęczał. 

NVidia się sprzedaje tego samego dnia po zawyzonych cenach i to jest fakt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2023 o 13:44, MrKetiw napisał:

Pisze o normalnych czasach a nie krypto boomie, spróbuj teraz sprzedać coś od AMD, ludzie będą pisać ale każdy będzie jęczał. 

NVidia się sprzedaje tego samego dnia po zawyzonych cenach i to jest fakt. 

E tam się sprzedaje od razu. Próbowałem 3060ti tuf w listopadzie sprzedać cena najniższa na olx i allegro używana pól roku. Albo przychodzili marudy a że oni to sklepu co kupiłem nie znają (kupiona w proshopie) albo że oni to by chcieli ale taką to kupioną w xkomie albo proponują cenę o połowę niższa niż wystawiona. Po 2 tygodniach odpowiadania w kółko na te same pytania zrezygnowałem ze sprzedaży stwierdziłem że mam trochę cześci coś dokupiłem i złożyłem budżetowego kompa do salonu. Wiele różnych rzeczy sprzedawałem ale tak irytujących ludzi jak co pisali w sprawie grafiki nie spotkałem do tej pory. 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła już do mnie rx7900xt od asusa,jestem w trakcie testowania.Obecnie nie mam żadnych zastrzeżeń ani problemów z kartą Temperatury są spoko.Nic nie piszczy.Na weekendzie spróbuję jakieś oc +uw zrobić.Wczoraj pobrałem nowego Pottera to dzisiaj przetestuję wydajność z aktualnej grze AAA.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się troche kartą i wyszedł mi taki wybnik,około 10% wydajności po oc + uw.Teraz troche testów w grach czy będzie to stabilne na codzień.

stock vs oc1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, arturo99 napisał:

Pobawiłem się troche kartą i wyszedł mi taki wybnik,około 10% wydajności po oc + uw.Teraz troche testów w grach czy będzie to stabilne na codzień.

stock vs oc1.jpg

Ładny przyrost, aż strach pytać z ilu do ilu skoczył pobór energii całej karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przy 20 loopie time spy,karta boostuje do 2.9/3GHZ przy uw na 980mv z 1100.Prędkość wentylatorów ustawiona na max 55%.Temperatura GPU 56'C ,temp hot spot 74'C. VRam oc na @2750 MHz.Średnie zużycie około 370W.Limit energii +15%.Wszystko stabilne.Spróbuje zejść jeszcze niżej z uw,ale ogólnie myślę ,że trafiła mi się dobra sztuka.Nigdy nie miałem gpu od amd ani ze stajni asusa.

SPYSTRESS2222.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56c przy 370w to wygląda aż za dobrze na powietrzu ;) , "UV" panie!

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie stabilności na benchmarkach jest uja warte. Mi też wydawało się stabilnie a w grach się wysypywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2023 o 23:29, Send1N napisał:

56c przy 370w to wygląda aż za dobrze na powietrzu ;) , "UV" panie!

Te dane to jakas sciema, przy palicie gdzie limit byl 330W nie dalo sie osiagnac w smarku nawet 300W przy lepszym zegarze.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Phoenix. napisał:

Te dane to jakas sciema, przy palicie gdzie limit byl 330W nie dalo sie osiagnac w smarku nawet 300W przy lepszym zegarze.

Hej może cię zmylił tytuł tematu o zakupie 4070ti,jednak że ceny u mnie sięgają okolo 900€ za lepsze modele,statecznie kupilem rx7900xt.I te wyniki benchmarku są właśnie z tej karty.

14 godzin temu, lucasonek napisał:

Sprawdzanie stabilności na benchmarkach jest uja warte. Mi też wydawało się stabilnie a w grach się wysypywało.

Grałem w sobotę i niedzielę w  Hogwarts Legacy ,musiałem podnieść mV o 10  bo wywalało sterownik.na 990mv działało dobrze beż wysypywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...