Skocz do zawartości
agata.aga

Drukarka HP z kontem , mity czy fakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ponownie. Zainteresowałam się budżetową drukarką  HP M110w. Bardzo proszę o wyjaśnienie , sprostowanie  lub nie, tego co wyczytałam.

Otóż gość twierdził, że bez konta na serwerze HP, nie da się na w/w drukarce nic wydrukować. Każdy plik do drukowania przechodzi przez serwer HP. ( co jak ktoś nie ma internetu)

Jakoś nie bardzo mu uwierzyłam. Proszę napiszcie coś więcej.

Odnośnie samej drukarki, to jakie są koszty eksploatacyjne, czy można używać zamienników, czy są jakieś zabezpieczenia chipowe?

Czy można drukować ze smartfona, konkretnie  z Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o takim kabarecie, by nie dało się drukować bez konta HP.

Co do zabezpieczeń chipowych - tak, to popularne i chyba każda drukarka współczesna coś takiego ma. Jak są do takich drukarek zamienniki, to po prostu mają one chip (lub można kupić toner + chip). Wyjątek to oczywiście drukarki z wsypywanym tonerem/lanym tuszem.

Co do kosztów - tanie drukarki na oryginalnych materiałach są drogie/bardzo drogie w użytkowaniu (koszt wydruku pojedynczej strony jest wysoki). Jak dorwiesz zamiennik to będzie tanio, ale z mojego doświadczenia, jakość zamienników jest niska generalnie i znacznie skracają one żywotność drukarki.

Wolałbym już kupić HP Neverstop i używać na oryginałach.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie hp nie wiem czy to prawda ale wcale bym się nie zdziwił jak by coś takiego wprowadzili. Jaki masz budżet? Potrzebujesz samej drukarki czy ze skanerem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez skanera, prosta do domu, chodzi mi o HP ponieważ mój brat używa drukarkę pod linuxem , a wiem  że nie wszystkie drukarki mają pod linuxa stery.

HP ma do każdej drukarki sterownik pod linuxa, nawet do tych starych. Obecnie mamy LaserJet 1200, ale to zabytek i myślałam żeby zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drożej ale masz bdb urządzenie Brother HL-B2080DW  ma dupleks, wifi, są dostępne sterowniki na linuxa. Dobre zamienniki (actis, asarto) po 40 zł na 2000 stron, oryginały po 90 zł na 2000 stron. Po rejestracji na stronie masz 3 lata gwarancji. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Windowsowy napisał:

oryginały po 90 zł na 2000 stron.

Przyznaję, że to jest całkiem spoko cena (szczególnie jak ktoś nie drukuje bardzo dużo). Widzę, że jesteś obeznany w Brother. Możesz polecić jakąś tanią laserówkę kolorową z duplex (to znaczy, nie za kilka tys. PLN ;) ), też z tak tanimi tonerami oryginalnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby skanowane lub drukowane dokumenty gdzie mogą to być poufne dane trafiają na serwery HP, jeśli tak by było to już dawno zrobiła by się afera, a firma raczej straciła by poważnych klientów, faktem jest to że niektóre urządzenia przechowywują takie dane w swojej pamięci skąd są do odzyskania, z tego powodu niektóre firmy nie sprzedają drukarek tylko wymontowują elektronikę i używają do nich tych samych niszczarek co do dysków jak np ta Akcesoria Biurowe | Urządzenia biurowe | Niszczarki Niszczarka Kobra HDD - niszczarka dysków i urządzeń elektronicznych BiuroMaszyny.pl Na serwery jednak mogą trafiać informacje o użytkowaniu urządzeń w celu polepszania jakości usług, coraz częściej tymi danymi karmi się sztuczne sieci neuronowe wykorzystywane do autonomicznej optymalizacji oprogramowania czy ulepszania jakości wydruku przy pomocy AI. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Waleforandromalius napisał:

Na serwery jednak mogą trafiać informacje o użytkowaniu urządzeń w celu polepszania jakości usług,

... ale można kliknąć przy instalacji sterowników, że nie chcesz tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Windowsowy napisał:

Trochę drożej ale masz bdb urządzenie Brother HL-B2080DW  ma dupleks, wifi, są dostępne sterowniki na linuxa. Dobre zamienniki (actis, asarto) po 40 zł na 2000 stron, oryginały po 90 zł na 2000 stron. Po rejestracji na stronie masz 3 lata gwarancji. 

Czy masz jakieś doświadczenie , czy tylko gdzieś czytałeś o tych sterach po linuxa? 

Czy w Brotherach toner wymienia się razem z bębnem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, agata.aga napisał:

Czy w Brotherach toner wymienia się razem z bębnem?

Jak tak oglądałem tą drukarkę co polecił, z tonerem za 89zł na 2000 wydruków (jak za oryginał to spoko), to bęben jest osobno (na 12 000 za 189 zł jakoś)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Przyznaję, że to jest całkiem spoko cena (szczególnie jak ktoś nie drukuje bardzo dużo). Widzę, że jesteś obeznany w Brother. Możesz polecić jakąś tanią laserówkę kolorową z duplex (to znaczy, nie za kilka tys. PLN ;) ), też z tak tanimi tonerami oryginalnymi?

Nie ma takiego czegoś niestety. Najtańsza sensowna minilota koło 6-8k kosztuje, i komplet tonerów oryginalnych z 1200 zł na 9000 stron. Jak kolor to tylko atrament w warunkach domowych ale trzeba regularnie drukować.

5 godzin temu, agata.aga napisał:

Czy masz jakieś doświadczenie , czy tylko gdzieś czytałeś o tych sterach po linuxa? 

Czy w Brotherach toner wymienia się razem z bębnem?

Są dostępne na stronie brothera do pobrania. Oddzielnie.

2 godziny temu, agata.aga napisał:

no to koszty bardzo duże

Bez przesady toner za 40 zł na 2000 stron i bęben za 200 zł na 12000 stron to nie jest dużo, tym bardziej w tak taniej drukarce. Jak zamierzasz więcej drukować to trzeba coś wziąć z wyższej półki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, dużo masz w tych kosztach racji. Z tymi sterami nie sprawdzałam ale na pewno teraz się zainteresuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Windowsowy napisał:

Jak kolor to tylko atrament w warunkach domowych ale trzeba regularnie drukować.

Drukuję rzadko i nieregularnie, więc atramentowa definitywnie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nieco większa cena drukarki i atrament cię nie zniechęca, to polecam Brother DCP-T525W w cenie około 1100zł. 4 lata temu kupiłem wcześniejszą wersję T500W jeszcze za 700zł i do tej pory na fabrycznych tuszach pracuje (za dużo co prawda nie drukuję). Drukarka raz dziennie z automatu czyści dysze jeśli jest podłączona do prądu, więc nic nie zasycha i się nie psuje, są też wifi i skaner, Linux w pełni wspierany (sprawdzone na codzień na moim Linux Mint). Drukowanie ze smartfona z Androidem też ładnie działa po zainstalowaniu sterowników od Brothera - są do pobrania w sklepie google play (nie wiem jak z telefonami Apple). Zestaw oryginalnych tuszy (czarny + kolory) to koszt mniej więcej 130zł i reklamują go jako starczający na 5000 stron. Nie ma co się wiązać z HP, które już nie raz pokazało że klient to dla nich przede wszystkim otwarty portfel, a co do innych marek to wsparcie Linuxa nie jest niestety zbyt dobre z tego co mi wiadomo.

Moim skromnym zdaniem wystarczy sobie tylko policzyć ile się stron planuje wydrukować i wychodzi że atramentowa jednak jest w czołówce jeśli chodzi o ekonomię. Natomiast jeśli nie ma ktoś zamiaru drukować więcej niż te 2000 stron, to wtedy nie ma co się oglądać na wyższe koszty eksploatacji tego laserowego Brothera.

Jedynie do czego mogę się przyczepić to jest to, że drukarka jest dość wybredna jeśli chodzi o sieć wifi - jeśli się ma jakiś router noname, to jest spora szansa, że połączenie będzie zrywało. Testowałem z Netgear oraz Mikrotik zanim wszystko ładnie zadziałało na Ubiquiti (ale może to był tylko problem mojego wczesnego modelu).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Mistral85 napisał:

Drukarka raz dziennie z automatu czyści dysze jeśli jest podłączona do prądu, więc nic nie zasycha i się nie psuje,

... tylko, żeby ten tusz wypluwany do pojemnika z gąbką, na zużyty atrament, się doprowadził do zapaskudzenia wewnątrz, a może nawet na zewnątrz drukarki. Moim zdaniem atramentówka ma sens tylko jak ktoś regularnie drukuje (wówczas ten pojemnik nie powinien się tak napełniać, bo atrament zamiast w znacznym stopniu do niego, to będzie trafiał na papier).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lasera już ok 6 lat i nie chcę już drukarki atramentowej. Drukujemy sporadycznie w domu i nieregularnie, laser to rozwiązanie bardzo dobre.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2023 o 11:49, agata.aga napisał:

Otóż gość twierdził, że bez konta na serwerze HP, nie da się na w/w drukarce nic wydrukować. Każdy plik do drukowania przechodzi przez serwer HP.

Ta drukarka korzysta z HP Web Services. Dodatkowo można w niej włączyć toner na abonament, czyli jak drukarka wykryje, że toner się kończy, to automatycznie zostanie przysłany nowy do domu. Tak, trzeba to wcześniej ustawić i podać odpowiednie dane, automagicznie po jakimś GPSie czy geolokacji IP nas nie szukają ;)

Dodatkowo umożliwia to korzystanie z funkcji HP Print Anywhere, czyli nawet będąc na 2 końcu miasta wyciągamy telefon, otwieramy PDFa załączonego do maila i drukujemy sobie w domu. Nie trzeba przekierowywać portów i innych takich kombinacji robić. Na laptopach też to działa, więc ułatwione jest udostępnianie drukarki domownikom.

Standardowe drukowanie jednak też działa i w ogóle nie trzeba się rejestrować na stronie HP, żeby korzystać ze sprzętu. Będą to "podstawowe" funkcje co prawda, ale jak ktoś jest ogarnięty, to i sam sobie będzie w stanie ogarnąć drukowanie po sieci z laptopa przez VPN :P

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak gość coś wiedział, tylko nie do końca. Bardzo Ci dziękuję za ten wpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...