Skocz do zawartości
keith

Jakiego Windowsa 10 kupić i gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chcę kupić win 10 PRO 64-bit - to do nowego kompa, którego powoli będę kompletował niedługo. Dzisiaj zobaczyłem informację, że do ściągnięcia ze strony Microsoftu będzie tylko do końca stycznia, więc zależy mi na czasie.

Jak się wyszukuje licencji do kupienia online to rozstrzał cen jest absurdalny: od 15-20 zł do 500-600!

  • Czy każda licencja w cenie poniżej kilku stów to oferta zakupu z drugiej ręki?
  • Czy kupowanie takich licencji jest bezpieczne? Może są jakieś bardziej zaufane platformy albo sklepy, w których warto kupić taką wersję?
  • Czy cena 100-150 zł to rozsądny przedział za Windowsa? Czy myślicie, że kupując w takiej cenie jest mniejsza szansa na oszustwo niż w przypadku licencji za np 20-30 zł?

Czy są jakieś różnice w wersjach, typu że jeden będzie miał licencję wieczystą a inny jakieś ograniczenia? Na co zwracać uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, keith napisał:

Dzisiaj zobaczyłem informację, że do ściągnięcia ze strony Microsoftu będzie tylko do końca stycznia, więc zależy mi na czasie.

Jakieś bzdury, wątpię by zdjęli szybciej niż w 2030 roku (jedynie nie będzie można kupić, ale też nie szybko, bo Win 11 nie ruszy u wielu). Kupować zaś w normalnych sklepach: duże supermarkety czy też mocno licencjonowane jak Morele, X-kom czy Komputronik (bo są oszuści reklamowani na stronie Microsoft sprzedający piraty, chyba przejęli legalną upadłą firmę czy coś).

Możliwe jest dostanie wersji legalnej używanej zgodnej z prawem UE (prawo Microsoftu można olać), ale nigdy nie wiesz czy sprzedawca jest uczciwy, nawet chamscy oszuści na Allegro mają po 99% pozytywów. Tak więc nie wiesz czy licencję odpiął od używanego kompa biurowego. W większość to po prostu piraty sprzedawane setki razy i nie możesz tego udowodnić, dopiero gdy jakiś urząd się przyczepi będziesz musiał udowodnić swoją niewinność. Możesz też wpaść razem z oszustem z Allegro (ogromne większości takich ofert to firmy krzak o bardzo krótkim stażu np. 1-2 miesiące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mam od takiego "chamskiego oszusta", bo klucz z Allegro (z fakturą) za 50zł. Kupiłem w 2015r krótko po premierze Win10. Kluczyk ma się dobrze, dziś działa na nim Win11 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, keith napisał:

Dzisiaj zobaczyłem informację, że do ściągnięcia ze strony Microsoftu będzie tylko do końca stycznia, więc zależy mi na czasie.

Nie ściągnąć, a kupić. MS w swojej oficjalnej dystrybucji, czyli przez sklep MS i prawdopodobnie przez autoryzowanych dostawców zakończy sprzedaż nowych licencji widnows 10 z końcem stycznia 2023 . Pobrać pliki instalacyjne poprzez Media Creation Tool  będzie można dalej. Jakieś leżaki magazynowe, czy klucze które zalegają u dystrybutorów dalej będzie można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już w dwóch filmikach na youtube podawaną informację, że nie będzie możliwości ściągnięcia instalki ze strony Microsoftu. Czyli nawet jeśli kupię licencję i klucz online to nie będę miał skąd tego ściągnąć?

Oby to były jakieś niesprawdzone informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, keith napisał:

Widziałem już w dwóch filmikach na youtube podawaną informację, że nie będzie możliwości ściągnięcia instalki ze strony Microsoftu.

Bzdura totalna.

Chociaż nie bardzo wiem jak to interpretować

https://www.microsoft.com/pl-pl/d/windows-10-home/d76qx4bznwk4?activetab=pivot:omówienietab

Cytat

31 stycznia 2023 r. będzie ostatnim dniem możliwości pobrania Windows 10.

Bo to może wynikać z tłumaczenia. Takie kwiatki już bywały, że pod "pobranie" chodziło o zakup. ?

Byłoby to trochę niedorzeczne, bo win10 22h2 ma mieć wsparcie do 2024 roku

https://learn.microsoft.com/pl-pl/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro

 

Edit: wersja USA

https://www.microsoft.com/en-us/d/windows-10-home/d76qx4bznwk4?ranMID=24542&ranEAID=nOD/rLJHOac&ranSiteID=nOD_rLJHOac-cuIrFGlD0JVvPbOFTrx_mg&epi=nOD_rLJHOac-cuIrFGlD0JVvPbOFTrx_mg&irgwc=1&OCID=AID2200057_aff_7593_1243925&tduid=(ir__bx0sqzodqgkfbncls9lhmli6un2xcvyt9lgo0umo00)(7593)(1243925)(nOD_rLJHOac-cuIrFGlD0JVvPbOFTrx_mg)()&irclickid=_bx0sqzodqgkfbncls9lhmli6un2xcvyt9lgo0umo00&activetab=pivot:overviewtab

Cytat

January 31, 2023 will be the last day this Windows 10 download is offered for sale.

Moim zdaniem na polskiej stronie jest niewłaściwe tłumaczenie, bo chodzi o licencje elektroniczne oferowane przez MS, czyli określane u nas jako ESD, a nie o sam plik instalacyjny pobierany przez Media Creation Tool.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...