Skocz do zawartości
atbman

Artefakty w FORZA HORIZON 5? GTX1660Ti 6gb MSI GAMING

Rekomendowane odpowiedzi

ARTEFAKTY W FORZA HORIZON 5? nowy nabytek mój : GTX1660TI 6gb MSI GAMING - uzywany. Czy to można nazwac artefaktami ? Proszę przyjrzeć się dekielkowi alufelgi, ten na srodku.
Tutaj drugi filmik cos bardziej wyraźnego jesli chodzi o artefakty: Proszę przyjrzeć się w tło daleko jak cos sie pojawi w sekundzie drugiej na filmiku a potem jak dojezdzam do bramek zielonych w koncowce filmiku, te bramki z flagami zielonymi po bokach dziwnie mrugają, czy to nie artefakty?
No i trzeci filmik , prosze zobaczyc na piasek w sekundzie 6-do 9 sekundy jak robi sie ciemny i po chwili jasny, czy to nie artefakty ?
 
 
albo tutaj cos sie pojawia na ekranie tak w 7-8 sekundzie
 
Wgrane najnowsze sterowniki do karty graficznej, wyłączenie do forzy horizon 5 w eset antywirus i kilka innych rzeczy, które moglyby zlikwidowac te artefakty ale bez skutku.
WG. mnie to w 100% pokazuje ze karta ma artefakty no i lepiej ją zwrocic jesli mam taką mozliwość racja? Ja nie dam rady grac z artefaktami, to sie mija z celem.
Edytowane przez atbman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza to jeden wielki artefakt, w innych grach też tak masz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, atbman napisał:
ARTEFAKTY W FORZA HORIZON 5? nowy nabytek mój : GTX1660TI 6gb MSI GAMING - uzywany. Czy to można nazwac artefaktami ? Proszę przyjrzeć się dekielkowi alufelgi, ten na srodku.
Tutaj drugi filmik cos bardziej wyraźnego jesli chodzi o artefakty: Proszę przyjrzeć się w tło daleko jak cos sie pojawi w sekundzie drugiej na filmiku a potem jak dojezdzam do bramek zielonych w koncowce filmiku, te bramki z flagami zielonymi po bokach dziwnie mrugają, czy to nie artefakty?
No i trzeci filmik , prosze zobaczyc na piasek w sekundzie 6-do 9 sekundy jak robi sie ciemny i po chwili jasny, czy to nie artefakty ?
 
 
albo tutaj cos sie pojawia na ekranie tak w 7-8 sekundzie
 
Wgrane najnowsze sterowniki do karty graficznej, wyłączenie do forzy horizon 5 w eset antywirus i kilka innych rzeczy, które moglyby zlikwidowac te artefakty ale bez skutku.
WG. mnie to w 100% pokazuje ze karta ma artefakty no i lepiej ją zwrocic jesli mam taką mozliwość racja? Ja nie dam rady grac z artefaktami, to sie mija z celem.

Tak jak Kolega wyżej napisał, sprawdź inne gry, odpal 3d Marka i sprawdź w stress test (jeśli masz).

I na miłość bogów, jeśli chcesz, żeby ktoś filmik sprawdził, to stwórz fake konto na youtube i tam wrzuć, po czym daj tutaj link. - to bardzo ułatwi życie osobom które chcą Ci pomóc :)

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Stona napisał:

jeśli chcesz, żeby ktoś filmik sprawdził, to stwórz fake konto na youtube i tam wrzuć, po czym daj tutaj link. - to bardzo ułatwi życie osobom które chcą Ci pomóc

dokładnie, nigdy nie pobieram plików jak wrzuca ktoś świeżo zarejestrowany, podziwiam za odwagę tych co to pobierają i rozpakowują u siebie...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Forza miałem artefakty na jakiejś konkretnej wersji sterowników. Po aktualizacji zniknęły. U mnie świrowały kolory na dalekich obiektach. 

Zmień sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3060ti Strix 8gb i też mam artefakty. Nie aktualizowałem sterowników tylko zmniejszyłem jakośc tekstur. Jest to ponoć problem z samą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na innej grze niby tego nie mam, BATTELFIELD 5 nie zauwazylem artefaktów, ale dziwne jest jak wczesniej mialem karte graficzna gtx 980ti 6gb ox strix i na tej grafie nie zauwazylem bym mial artefakty, moim zdaniem winna jest karta grafiki, jestem w trakcie zmiany na inną. 

 

Co do odpowiedzi uzytkownika "mimuszek"

Przeciez na megaupload widać co się pobiera, w jakim rozszerzeniu plik, te które dodałem wszystkie są mp4 więc wiadomo że to filmiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co chłopaki powiecie na to:

Mam inną używaną karte graficzna jest nią GTX1660Ti 6gb EVGA ULTRA GAMING XC , jeszcze na gwarancji kilka miesiecy, plomby na karcie nieruszane, nie była naprawiana nigdy - takie informacje mam od sprzedającego, faktycznie karta wygląda wyśmienicie , PODCZAS pracy w windows wiatraki stoją i jest cichutko. Podczas Forza Horizon 5 jest fajna niska temperatura 60 stopni . ale już widzę żę jest artefakt jak na poprzedniej karcie MSI, którą zwróciłem.

Co o tym sądzicie ? CO jaki czas pojawia się na ekranie coś takiego jak na MSI

albo tutaj cos sie pojawia na ekranie tak w 7-8 sekundzie
 
O co w koncu chodzi ? ,KOLEJNA karta z artefaktami? czy może ten Forza Horizon 5 takie artefakty już ma po prostu, ale nie przypominam sobie bym miał coś takiego na mojej GTX980Ti 6gb, naprawde nie przypominam sobie.
 
Jeśli to nie karta to co ? Czy ta gra po prostu tak ma? sterowniki raczej odpadają, bo na poprzedniej karcie mialem to samo  i probowalem najnowszych sterow i starych i to samo. Wiec tu chyba nie ma sensu kombinowac.
To co ?
plyta glowna? procesor?, dysk twardy ssd? zasilacz? monitor odpada kompletnie, bo zmienilem monitor akurat też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2023 o 13:48, atbman napisał:

No na innej grze niby tego nie mam, BATTELFIELD 5 nie zauwazylem artefaktów, ale dziwne jest jak wczesniej mialem karte graficzna gtx 980ti 6gb ox strix i na tej grafie nie zauwazylem bym mial artefakty, moim zdaniem winna jest karta grafiki, jestem w trakcie zmiany na inną. 

A używałeś tych samych ustawień w grze (jakość tekstur, filtrowanie itp)?

Nie ma filmiku na tubie, więc nie wiem co to za artefakty.

Sprawdź kilka gier (jak nie masz żadnych gier, to wykup sobie na miesiąc Xbox Pass w promocji albo sprawdź jakieś darmowe, ale wymagające graficznie gry. 

Jeśli nie będzie artefaktów, to winna będzie Forza/Nvidia.

Ja szczerze mówiąc nie przypominam sobie artefaktów w tej grze, ale grałem w nią już dawno temu, więc możliwe, że pojawiły się wraz z jakąś aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze BATTLEFIELD 5 , chyba wymagająca gra ? więc ją sprawdzić?

nie uzywalem jakosci tekstur w grze i filtrowania, wsio mam ustawione na ULTRA, ale haczykiem z góry ULTRA, niektore rzeczy są na WYSOKIE z automatu. No mnie tez dziwi że na GTX980ti 6gb nie mialem artefaktów, ale zmienialem tez na plyte glowną msi z97-g43 , lecz na taką samą plyte glowną, mozliwe ze cos z plyta glowna czy wykluczasz? z rzeczy jakie jeszcze zmienialem to dysk ssd, z którym jest obecnie windows 10, na którym jestem.

Edytowane przez atbman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich akcjach szkoda czasu na "dochodzenia" co się dzieje.
Stawiasz system na nowo, jak na świeżym systemie będą podobne kwiatki to coś jest nie tak ze sprzętem.
Ewentualnie można próbować starszych strowonikow ale wątpię ze to ich wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos jest na rzeczy z tymi artefaktami, cos sprzętowo ukiszone chyba, wykluczam system operacyjny, wrzucilem dysk sata ze starego kompa z WIN7 , tam odinstalowalem sterowniki od gtx460 i wgralem jakas wersja 471 chyba do win7 do grafy gtx1660ti i jest to samo, to nie windows, monitor tez wykluczam bp podmienialem, pozostaje, plyta glowna, proc lub zasilacz albo pamiec ram. kuzwa no , a czy mozliwe ze np. niedocisniety, niedokrecony procesor do plyty albo za mocno i powoduje takie artefakty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem swego czasu na z170 radeona HD7850. Zaczął walić artefaktami, myślę sobie karta uwalona. Tyle że artefakty były wszędzie, nie tylko w jednej grze..

Ale miałem na tej płycie podkręcony ram, wróciłem do XMP i artefakty zniknęły. karta działa do dzisiaj w innym kompie..

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1660Ti 6gb EVGA ULTRA GAMING XC

Windows 10- artefakty , Windows odpalany z dysku ssd 128gb, lecz gra z ssd 500gb

 

, na innym komputerze sprawdzana, lecz z tego samego dysku, na którym jest zainstalowany BF5 czyli ssd 500gb , wykluczam sterowniki do grafiki. na starych i najnowszych to samo. 

inny Windows sprawdzany, był to WIN7 z dysku sata 320gb  , lecz gra jest wciąż z jednego dysku odpalana ssd 500gb - to sam problem.

 

Czy może być przyczyną konfilkt z zainstalowaną samą grą, która była kilkukrotnie odpalana z innego systemu Windows z innym dyskiem i gra była odpalana jako Weryfikacja plikow gry z pod ORIGIN , nie było nowej instalacji gry. czy to nie wpływu, czy może jednak spróbować nowej instalacji ?

 

Czy jednak grafika uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na tym filmie to nie są błędy od strony karty, tylko gry, nie załadowało jakichś tekstur, bug..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na te filmiki w BATTEFIELD 5:

1 filmik popatrzcie na ścianę i jak ten bluszcz na ścianie zmienia kolor na ciemny/jasny.

 

Tutaj popatrzcie też na ścianę:

 

a tutaj na żółte pole:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...