Skocz do zawartości
BenTen10

Dobra drukarka do grafiki wektorowej; budżet ok. 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Poszukuję drukarki do wydruków grafiki wektorowej. Coś w podobnie do kart do gry. Jakaś prosta grafika wektorowa pośrodku i zadrukowane w jednym kolorze tło (zależałoby mi aby było ono zadrukowane w jednolitym kolorze, bez przebarwień i innych historii).

W grę nie wchodzą jakieś wielkie nakłady, myślę, że ok. 50 takich stron na miesiąc, plus codzienne drukowanie (faktury, dokumenty) do ok. 150 stron miesięcznie.

Zamierzam drukować na papierze ok. 300g. Do tej pory miałem laserową kserokopiarkę, ale niestety nie radziła sobie za dobrze z taką gramaturą papieru a jest to dla mnie dość istotne. Druk A3 byłby mile widziany. Papier kredowy lub satyna.

Budżet jaki mam to ok. 2500zł, jeśli udałoby się zaoszczędzić to nic by się nie stało, ale jeśli znalazłoby się coś do czego warto dołożyć to też nie widzę przeszkód.

Z dotychczasowych poszukiwań mocno wyróżnia się Epson L8180 (ok. 3200/3300zł), ale nie jestem w 100% przekonany co do stosunku cena/jakość, może jest coś o podobnych możliwościach, ale nieco tańszego.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odpowiednim papierze (kluczowa sprawa), przeznaczonym do atramentówek, to z każdej atramentowej powinna być bardzo-dobra jakość druku (przy oryginalnych atramentach - czyli najtaniej wyjdą te napełniane, np. model który wybrałeś). Tańsze oglądałem, to obsługują gramaturę do okolic 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BenTen10 napisał:

Cześć wszystkim!

Poszukuję drukarki do wydruków grafiki wektorowej. Coś w podobnie do kart do gry. Jakaś prosta grafika wektorowa pośrodku i zadrukowane w jednym kolorze tło (zależałoby mi aby było ono zadrukowane w jednolitym kolorze, bez przebarwień i innych historii).

W grę nie wchodzą jakieś wielkie nakłady, myślę, że ok. 50 takich stron na miesiąc, plus codzienne drukowanie (faktury, dokumenty) do ok. 150 stron miesięcznie.

Zamierzam drukować na papierze ok. 300g. Do tej pory miałem laserową kserokopiarkę, ale niestety nie radziła sobie za dobrze z taką gramaturą papieru a jest to dla mnie dość istotne. Druk A3 byłby mile widziany. Papier kredowy lub satyna.

Budżet jaki mam to ok. 2500zł, jeśli udałoby się zaoszczędzić to nic by się nie stało, ale jeśli znalazłoby się coś do czego warto dołożyć to też nie widzę przeszkód.

Z dotychczasowych poszukiwań mocno wyróżnia się Epson L8180 (ok. 3200/3300zł), ale nie jestem w 100% przekonany co do stosunku cena/jakość, może jest coś o podobnych możliwościach, ale nieco tańszego.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

Tak jak sam zauważyłeś drukarki laserowe nie nadają się do drukowania zdjeć. 

Jeżeli ci zależy na idealnej jakości i idealnych kolorach to weź sobie tego Epson Ec  fakt kosztuje 3299 jednak jest to już typowa drukarka do zdjęć o idealnej jakości.

Jeżeli możesz zejść troszkę z jakości to wystarczy Epson EcoTa   która oferuje również bdb jakość i będzie tańsza w eksploatacji. 

Te grafiki i tła  w jakich będą kolorach? Jakiś podstawowych czy wymyślnych?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Windowsowy napisał:

Tak jak sam zauważyłeś drukarki laserowe nie nadają się do drukowania zdjeć. 

Nie do końca są to zdjęcia, ale grafiki. Nie wiem czy ma tu nazewnictwo jakiekolwiek znaczenie :)

Jeżeli możesz zejść troszkę z jakości to wystarczy Epson EcoTa   która oferuje również bdb jakość i będzie tańsza w eksploatacji. 

Zaraz ją sprawdzę, dziękuję za sugestię :)

 

14 minut temu, Windowsowy napisał:

Te grafiki i tła  w jakich będą kolorach? Jakiś podstawowych czy wymyślnych?

Grafiki to wiadomo kolory różne, ale nic wymyślnego. Tła w odcieniach zieleni (takie kody: 42A898 i B1D9D3)
 

 

47 minut temu, Kyle_PL napisał:

Na odpowiednim papierze (kluczowa sprawa), przeznaczonym do atramentówek, to z każdej atramentowej powinna być bardzo-dobra jakość druku (przy oryginalnych atramentach - czyli najtaniej wyjdą te napełniane, np. model który wybrałeś). Tańsze oglądałem, to obsługują gramaturę do okolic 250.

Słyszałem, że szczególnie ta drukarka (ta L8180) jest na papier bardzo wrażliwa. Mam spory zapas papieru Mondi, czy znasz się może bardziej ode mnie i podpowiesz czy ta firma faktycznie robi dobre papiery? 

Rozmawiałem z kimś kto ma tę drukarkę i mówił, że ona nawet weźmie papier 400g z tego tylnego podajnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżeli budżet i droższa eksploatacja nie jest problemem to poszedłbym jednak w tego droższego epsona, który ma dodatowy kolor. Nie ma co ukrywać, że jakość będzie dużo lepsza, zwłaszcza  że to typowa drukarka fotograficzna.  Jednak jak dla mnie ta tańsza też powinna podołać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, BenTen10 napisał:

Mam spory zapas papieru Mondi, czy znasz się może bardziej ode mnie i podpowiesz czy ta firma faktycznie robi dobre papiery?

Tu nie chodzi o firmę, tylko o specyfikację konkretnego modelu papieru. Przykładowo Mondi zapewne tak jak PolSpeed robi kilka różnych modeli papierów (nie mylić z gramaturą) - chodzi o przeznaczenie. Wspominam o PolSpeed, bo moja drukarka też jest wybredna na papier i na zwykłym PolSpeed drukuje do bani (nie pokrywa idealnie jednolitych powierzchni), a na specjalnym PolSpeed Pol Color Laser, do kolorowych laserówek (bo taką mam drukarkę) wydruk jest rewelacyjny (... a producent papieru ten sam!). Ty na ten przykład potrzebujesz modelu papieru co prawda 300g/m ale specjalnie przeznaczonego do druku atramentówką kolorową obrazów (nie tylko tekstu), może nawet jakiś a'la foto, a nie zwykły 300g/m.

8 minut temu, Windowsowy napisał:

Ogólnie jeżeli budżet i droższa eksploatacja nie jest problemem to poszedłbym jednak w tego droższego epsona, który ma dodatowy kolor.

Lepsze odcienie na drukarkach robi się albo zwielokrotniając ilość kolorów składowych/bazowych, albo ładując wyższą rozdzielczość. Także można mieć takie same rezultaty na zwykłej 4-ro kolorowej o wysokiej rozdzielczości, co na np. 6-cio kolorowej, ale niższej rozdzielczości.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie drukarki (L8180 i L4260) maja w specyfikacji jakość druku po 5760x1440 dpi. Za L8180 przemawiają ewentualnie dodatkowe kolory. Jeśli jest warto to jestem skłonny pójść w L8180, spora różnica w cenie i w eksploatacji też z tego co czytam, ale jakość jest dla mnie dość ważna. 

Przychodzą wam jeszcze jakieś fajne modele drukarek w tych pieniądzach? Albo może moglibyście się pochwalić swoimi? Chętnie poczytam o nich i skonfrontuje je z L8180 (chyba już podświadomie się zdecydowałem na nią, ale wolę dopytać/doczytać - jednak 3300 to jednak jest jakiś tam wydatek) 

No to mój zapas Mondi się nie przyda, jest do druku laserowego - taką miałem poprzednią drukarkę.

W tej L8180 też podoba mi się możliwość podawania papieru na płasko (bez zaginania) przez tylną kasetę - to się może dobrze sprawdzać przy większych gramaturach. 

Wrzucę jeszcze poglądowe foto mniej więcej co ma być drukowane. 

proba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, BenTen10 napisał:

Obie drukarki (L8180 i L4260) maja w specyfikacji jakość druku po 5760x1440 dpi. Za L8180 przemawiają ewentualnie dodatkowe kolory. Jeśli jest warto to jestem skłonny pójść w L8180, spora różnica w cenie i w eksploatacji też z tego co czytam, ale jakość jest dla mnie dość ważna. 

Przychodzą wam jeszcze jakieś fajne modele drukarek w tych pieniądzach? Albo może moglibyście się pochwalić swoimi? Chętnie poczytam o nich i skonfrontuje je z L8180 (chyba już podświadomie się zdecydowałem na nią, ale wolę dopytać/doczytać - jednak 3300 to jednak jest jakiś tam wydatek) 

No to mój zapas Mondi się nie przyda, jest do druku laserowego - taką miałem poprzednią drukarkę.

W tej L8180 też podoba mi się możliwość podawania papieru na płasko (bez zaginania) przez tylną kasetę - to się może dobrze sprawdzać przy większych gramaturach. 

Wrzucę jeszcze poglądowe foto mniej więcej co ma być drukowane. 

proba.jpg

Do druku zdjęć nic lepszego niż ten L8180 nie znajdziesz, ale jak dla ciebie jakość jest bardzo ważna to najlepszy wybór. Ogólnie Epsony do takich zastosowań są najlepsze. Ten podajnik jest właśnie do typowo takich grubych papierów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, BenTen10 napisał:

Obie drukarki (L8180 i L4260)

Do takich obrazów to obie dadzą świetną jakość w trybie foto, na odpowiednim papierze (np. foto, do atramentówek) do tego przeznaczonym. Tylko, że ta tańsza jest A4, więc dla Ciebie raczej odpada.

... tylko taki papier foto A3 300g/m2, do atramentówek, to kosztuje. Przykład:

https://www.centrumpapieru.pl/produkt,canon-pro-platinum-photo-pt101-300-2768b017,4881.html

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Kyle_PL napisał:

... tylko taki papier foto A3 300g/m2, do atramentówek, to kosztuje.

Prawie z krzesła spadłem :) ale rozumiem, że inne papiery niż fotograficzne też ta drukarka ogarnie, prawda? Oczywiście tak jak wspominałem o odpowiedniej specyfikacji/zastosowaniu. Np. taki: https://allegro.pl/oferta/papier-satynowy-do-drukarki-poleffect-300g-125-ark-10870918769

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, BenTen10 napisał:

 Oczywiście tak jak wspominałem o odpowiedniej specyfikacji/zastosowaniu. Np. taki: https://allegro.pl/oferta/papier-satynowy-do-drukarki-poleffect-300g-125-ark-10870918769

Musisz przetestować sobie ten papier z tą konkretną drukarką, na konkretnych (foto) ustawieniach, jak będzie się zachowywał z grafiką (czy nie będzie się "zlewać"=rozmywać). Sednem tego co chciałem napisać jest tylko to, że rodzaj papieru, jego typ (nie mylić z gramaturą) ma znaczenie. Tego papieru co podlinkowałeś nie testowałem. Z tej firmy tylko mam doświadczenie ze zwykłym PolSpeed i PolSpeed POL Color Laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...