Skocz do zawartości
grzesiu_6

Laptop HP nie może zainstalować sterowników.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa HP DV6748us, zainstalowany jest Win7 pro 64b. Przy próbie instalacji sterowników do grafiki i audio wyskakuje błąd typu brak urządzenia. W menadżerze urządzeń nie ma żadnych urządzeń, które wymagają instalacji. Ściągałem już kilka sterowników i cały czas ten sam problem. Co mogę zrobić w tej sytuacji ? Może grafika i audio jest uszkodzone i dlatego system ich nie widzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw postaw sterowniki do chipsetu. Oba urządzenia są na szynie pcie i bez sterowników chisetu nie musza być w ogóle widoczne w systemie, jako urządzenia nieznane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej, próbuj szukać różne wersje sterów chipsetu, raz miałem przypadek ze laptop nie widział urządzenia dzwiękowego ani karty wi-fi wcale w menedżerze aby tam dograć nawet ręcznie sterowniki a to byl mega dziwny twór noname i po godzinach walki znalazłem na jakiejś chińskiej stronie odpowiednią wersję sterow chipsetu i nagle urządzenia zaczęły być widoczne aby do nich dograć sterowniki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć sterowniki do audio, dźwięk wrócił. Potem znalazłem sterownik od grafiki i sukces zainstalował się. Ale restarcie gdy sterowniki od grafiki się zainstalowały to dźwięku nie ma, brak urządzenia. A już była chwilowa radość. Co teraz mam zrobić ? Szukać dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak urządzenia w menedżerze urządzeń czy tylko sterownika? pokaż screena co tam masz w zakładce kontrolery dźwięku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam od dźwięku i on działał, jak zainstalowałem sterowniki od grafiki to przestał działać. W menadżerze urządzeń nie ma zakładki Kontrolery dźwięku, a była. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób wgrałeś te stery? przez ich instalator czy przez menedżer urządzeń? skoro nie ma w menedżerze zakładki kontrolery dzwięku to co zrobiłeś że była bo samymi sterownikami do dźwięku jak i do grafiki byś tego nie przywrócił, taki sterownik musi mieć sprzęt widoczny aby się zainstalował, jak klikniesz skanuj w poszukiwaniu sprzętu prawym to nic się nie zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki instalowałem przez instalator. Po instalacji Win7 nie było dźwięku (głośnik na pasku miał X), potem kilka sterowników które instalowałem nie chciały działać aż w końcu jakiś znalazłem i dźwięk był. Wszystko się pochrzaniło po zainstalowaniu sterowników grafiki. Gdy zainstalowałem system to w menażerze było kilka nieznanych urządzeń. 

Po kliknięciu skanuj nic się nie zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...