Skocz do zawartości
Eneek

Komputer do gier ~3tys. zł - bez karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zakupiłem właśnie kartę graficzną POWERCOLOR Radeon 6800XT Red Dragon 16GB w promocji media expert za 3150zł, chciałbym złożyć do tego resztę podzespołów (z opcją montażu w sklepie, oczywiście kartę dołożę w domu).

Rozdzielczość monitora: 2560x1080 60hz, w przyszłości chciałbym zmienić na jakieś 3440x1440 w 144hz.

Ze starego komputera mam 2 dyski (3,5") hdd z danymi, które chciałbym móc dołożyć do nowego kompa, wiec fajnie jakby obudowa miała sloty na te hdd + płyta główna miała odpowiednią ilość złącz sata.

Wstępnie wiadomo, że to będzie coś z 13400f, ale czy jest możliwość złożenia w tej cenie 13500? Niby dodatkowe rdzenie, ale pytanie czy się opłaca dopłacać. Ewentualnie w xkomie jest 12600k za 1000. Może bardziej się opłaca tam złożyć całą skrzynkę z tym prockiem.

Na razie kupiłem tą 6800xt, ale pewnie w niedalekiej przyszłości wyjdzie 4060ti, pytanie w jakiej cenie i czy będzie lepsza/bardziej opłacalna niż taka 6800xt. Zawsze jest opcja zwrotu tej 6800xt.

Edytowane przez Eneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/9a12c215

 

Te dodatkowe rdzeniki nic nie dają 12400f ma taką samą wydajność w grach jak i5 13400f, jeśli uda ci się zestaw zrobić z i5 12600kf to będzie dobrze. W tej cenie to właśnie i5 12600kf albo z ryzen 7 5700x zestaw w tej cenie będzie najlepszy

 

Rx 6800 xt jest dobrą kartą wątpie żeby tutaj jakaś rewolucja wydajnościowa nastąpiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a co gdyby spróbować wziąć ten i5 z xkomu: https://www.x-kom.pl/p/1106083-procesory-intel-core-i5-intel-core-i5-12600kf-oem.html#Specyfikacja wersja oem, więc dodatkowy koszt chłodzenia, a reszta podzespołów zostaje, ewentualnie do zmiany płyta, ale tutaj koszt podobny do płyty do amd.

Wydajność i5 patrząc na porównania na + względem ryzena.

Do ryzena też wolałbym jakieś dodatkowe chłodzenie, chyba że się nie opłaca bo boxowe jest równie wydajne co budżetowe chłodzenia. (jeśli oczywiście nie uda się złożyć nic z tą i5 12600kf)

Myślałem też o obudowie typu: https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-argb-ey2a006-p8115915  pytanie czy wszystko byłoby ze sobą kompatybilne.

 

Pytanie też czy w xkomie jest opcja darmowego złożenia, nie ukrywam że sam nie chce się w to bawić w obawie że coś zepsuje (źle podobne zasilacz, ale pokrzywie piny w procesorze)

Edytowane przez Eneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ten i5 12600KF spoko opcja, chłodzenie i tak by trzeba dokupić bo te z zestawu nadają się tylko na śmietnik. Wystarczy Fortis 5.

Coś takiego:

https://www.x-kom.pl/lista/k28vwtrdh

Montaż niestety jest płatny, 169 zł kosztuje.

 

Wymiana RX 6800 XT na RTX 4060 Ti raczej nie będzie miała żadnego sensu, jak już to na 4070 Ti.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Popatrzyłem trochę na testy i 13500 wypada praktycznie identycznie jak 12600kf, a w xkomie część komponentów jest sporo droższa + złożenie płatne, więc chyba lepiej kupić w tym proline.

Co powiecie na ten zestaw?

https://proline.pl/koszyk/9f9d5fab

Dodałem świecącą obudowę i chłodzenie z argb, pytanie czy wszystko ze sobą dobrze współgra i czy jest ok z tą kartą którą kupiłem. A może inna obudowa z argb w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak z aktualizacją biosu pod i5 13500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz brać z montażem (z kodem PROPRO o 149 zł taniej), to i tak ten bios muszą zaktualizować żeby w ogóle uruchomić kompa po montażu.

Jak bez montażu, to masz na tej płycie Q-Flash - wkładasz przygotowanego penka w odpowiedni port z tyłu, bez instalowania CPU czy nawet pamięci, podłączasz tylko PSU, wciskasz guzik na płycie i bios Ci się zaktualizuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, biorę z montażem w takim razie zaktualizują, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, znowu jest pytanie, zamówiłem, jednak okazało się że i5 13500 jest niedostępny, sklep proponuje w zamian 13400, ale chyba się go nie opłaca wziąć, tylko jeśli już to i5 13400f nie? Albo może jednak pójść w opcje z r7 5700x

No i jeszcze temat obudowy, też jest niedostępna, jest jakaś sensowną opcja w kwocie do 400zl z podświetleniem argb?

Edytowane przez Eneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ok, jakoś je przeoczyłem. Raczej brałbym Bitfenixa, bo do Phanteksa trzeba dokupić wentylator na tył a do tego z przodu nie masz filtra przeciwkurzowego (ta przednia siatka za niego służy), więc trzeba będzie często sprzątać w środku.

Z drugiej strony w Phanteksie na plus jest sporo więcej miejsca na kartę graficzną gdybyś w przyszłości chciał ładować jakiegoś kolosa.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że karty raczej nie będę wymieniał więc to miejsce nie jest jakimś wielkim problemem. Obecny komp jest już ze mną chyba z 6 lat.

Zależy mi na temperaturach i możliwej ciszy, więc pytanie co tutaj wypada lepiej.

Spróbuję wytargować jakąś może obniżkę, to wtedy wziąłbym be quiet! Pure Base 500DX czarna TG ARGB. Taka już 520zł, więc tyle nie chcę zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciszą raczej nie będzie jakichś większych różnic, temperatury też w jednej i drugiej budzie będą ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2023 o 10:51, Dirian napisał:

Wymiana RX 6800 XT na RTX 4060 Ti raczej nie będzie miała żadnego sensu, jak już to na 4070 Ti.

Zwłaszcza, że 4060ti się zapowiada na kartę o wydajności ~3070, czyli będzie raczej zauważalnie słabsza od 6800XT :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, krzysiak napisał:

Zwłaszcza, że 4060ti się zapowiada na kartę o wydajności ~3070, czyli będzie raczej zauważalnie słabsza od 6800XT :)

Aż tak źle to chyba nie będzie, no ale mimo wszystko to nie będzie warto robić takiego upgarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z przecieków różnych spekulowana wydajność to właśnie okolice 3070, także nie spodziewałbym się że będzie zdecydowanie wyżej...specyfikacja nie nastraja na to.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, krzysiak napisał:

No z przecieków różnych spekulowana wydajność to właśnie okolice 3070, także nie spodziewałbym się że będzie zdecydowanie wyżej...specyfikacja nie nastraja na to.

Tak widziałem przecieki, jeśli tak to będzie klops totalny biorąc pod uwagę, że 3070 lata w okolicach 2600 zł, a tutaj pewnie poniżej 3k cena nie zejdzie. Mimo wszystko po cichu liczę na wyższą wydajność, bo inaczej będzie kosmiczna dziura między 4060 Ti a 4070 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze ma być 4070 między nimi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4070 ma mieć wydajność pi razy drzwi w porywach 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...