Skocz do zawartości
kotkameleon

TP-Link TLWN881ND, da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Na wstępie, opcja z kablem odpada.

Chcę kupić kartę do komputera którego jeszcze nie mam. Nie gram w gry przez internet (nie licząc tych na przeglądarki), zasadniczo niczego nie ściągam z netu, czasem oglądam jakieś filmy albo Youtube.

Zamierzam korzystać z 2,4 GHz. Problem stanowi odległość i przeszkody. Odległość to jakieś 15 metrów, jedna betonowa ściana ze zbrojeniem plus drewno. Innych "obcych" sieci w zasadzie nie ma.  Teraz korzystam z przestarzałego laptopa, Windows 10 pokazuje 80% siły sygnału, przy 802.11g. Czy taka karta jak podana w tytule podoła wyzwaniu? Czytałem opinie, jedni zadowoleni a drudzy wręcz przeciwnie. Aczkolwiek masa negatywnych opinii pochodzi od osób, które nie mają "potwierdzonego zakupu". Nie ukrywam, że mocno tnę po kosztach, stąd taki wybór. Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kotkameleon napisał:

Zamierzam korzystać z 2,4 GHz. Problem stanowi odległość i przeszkody. Odległość to jakieś 15 metrów, jedna betonowa ściana ze zbrojeniem plus drewno. Innych "obcych" sieci w zasadzie nie ma.  Teraz korzystam z przestarzałego laptopa, Windows 10 pokazuje 80% siły sygnału, przy 802.11g. Czy taka karta jak podana w tytule podoła wyzwaniu?

Problem z TL‑WN881ND jest taki że anteny będziesz miał za metalową obudową komputera. A to może przysporzyć problemów z połączeniem jak komputer będzie stał na podłodze pod biurkiem, tyłem do ściany. W laptopie masz anteny w obudowie ekranu, więc ich pozycja jest lepsza. Poszukaj karty z zespołem antenowym podłączanym kablem, coś na wzór GC-WB1733D-I.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Qwinto napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Zakładam, że miejsce komputera mogę zmienić, obrócić, etc. Czy do takiej karty, w razie problemów z zasięgiem,  można ewentualnie dokupić antenę dookólną na kablu aby zwiększyć zasięg?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kotkameleon napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Zakładam, że miejsce komputera mogę zmienić, obrócić, etc. Czy do takiej karty, w razie problemów z zasięgiem,  można ewentualnie dokupić antenę dookólną na kablu aby zwiększyć zasięg?

Teoretycznie tak, ale zauważ że karta ma dwie anteny i jak chcesz wymienić to obie na raz.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Qwinto napisał:

Rozumiem. Skoro mówisz o teorii, znaczy się w praktyce niewiele może to zmienić? Czy korzystając z programów do pomiaru siły sygnału, jestem w stanie jakoś to przyrównać do konkretnych parametrów karty?

I prawdą jest, gdzieś ktoś tam napisał, że firma TP już nie produkuje dobrego sprzętu? Czy warto szukać używanych kart? Taka karta może być jakoś "zużyta" w wyniku pracy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kotkameleon napisał:

Rozumiem. Skoro mówisz o teorii, znaczy się w praktyce niewiele może to zmienić? Czy korzystając z programów do pomiaru siły sygnału, jestem w stanie jakoś to przyrównać do konkretnych parametrów karty?

I prawdą jest, gdzieś ktoś tam napisał, że firma TP już nie produkuje dobrego sprzętu? Czy warto szukać używanych kart? Taka karta może być jakoś "zużyta" w wyniku pracy?

Mówiąc o teorii mam na myśli to, że anteny dobrał producent który może sprawdzić efektywność takiego układu "karta WiFi + anteny" (na który ma homologację).
Jakie parametry karty chcesz sprawdzać? Siłę odbieranego sygnału? Przecież to zależy od samego AP jak i odległości.

TP-Link produkuje dobre urządzenia, ale jeśli chodzi o karty WiFi to problem pojawia się ze sterownikami. Windows wymusza swoje i pojawiają się problemy.
Czy karta może się zużywać? Tak, np. jak ktoś podpina inne anteny niż te dostarczone razem kartą ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...