Skocz do zawartości
wojtzuch

Pierwsza gra dla dziewczyny: fantasy bez zabijania zwierząt i ludzi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś niezbyt skomplikowanego dla czterdziestolatki, która nigdy nie grała (i nie chciała) i którą zasadniczo odrzucają różne:

- cyberpunki

- postapo

- horrory

- twarde science fiction

- zabijanie zwierząt i ludzi,

natomiast przyciągają baśniowe klimaty. Czyli odpadają choćby Gothic, Wiedźmin i Skyrim. Do potworów pewnie mogłaby postrzelać, byleby nie straszyło, czyli chyba kwadratura koła. Jakieś pomysły? (Uwaga: komp ogólnie mocny, ale karta to zaledwie GTX 750 Ti). Prawie nie śledzę rynku i od kilkunastu lat prawie nie gram. Harry Potter (nie czytałem, nie oglądałem)? Władca pierścieni? Coś z Narni? Podkreślam: żadnego zabijania ludzi, wilków i tym podobnych, co najwyżej orki, gobliny i inne takie.

[Dopisek] I na pewno nic zbyt zręcznościowego, bo już próby sterowania wyłącznie ruchem postaci wypadły dość żałośnie. Wiadomo, kwestia wprawy, ale talentu nie widzę. Czyli zostają chyba tylko turówki i przygodowe.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vanishing of Ethan Carter

Trine

Life is Strange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trine. Są 4 części więc powinna się dać ponieść. Podobnie Rayman Origins, Legends. Lepszych kandydatów nie wymyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okami. NieR Replicant jeszcze podchodzi mocno pod baśniowość, do tego przez niemal całą grę nie ma walki z humanoidami.

Edytowane przez SirHawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, SirHawk napisał:

Okami. NieR Replicant jeszcze podchodzi mocno pod baśniowość, do tego przez niemal całą grę nie ma walki z humanoidami.

Akurat Replicanta zdecydowanie nie poleciłbym jako "pierwszej niezbyt skomplikowanej gry" ;) 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, bleidd napisał:

Trine

Life is Strange

Polecam szczególnie Trine 2 i 4. Możecie pograć w coopie nawet do 3 osób. ;) Ale LiS nie jest chyba fantasy, dzieją się tam nadprzyrodzone rzeczy i to w sumie tyle. 

18 minut temu, Element Wojny napisał:

Akurat Replicanta zdecydowanie nie poleciłbym jako "pierwszej niezbyt skomplikowanej gry" ;) 

I poza tym zabija się tam "ludzi". 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Element Wojny napisał:

Akurat Replicanta zdecydowanie nie poleciłbym jako "pierwszej niezbyt skomplikowanej gry" ;) 

Ty no, jeśli Automatę luzem można przejść bez ulepszeń, czipów i używając tylko podstawowego lasera to RepliCant chyba tym bardziej jest nieskomplikowany :v. Historia też nie jest zagmatwana, ino stać przy małży i pilnować, by po endingu A ogarnęła B i kolejne :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stardew Valley, moja w to nabiła setki godzin, zresztą ja też. Można grać w 2 osoby. Na necie masa poradników.
Jak nie zna angielskiego to jest też spolszczenie, ale jak działa to nie mam pojęcia bo nigdy nie testowałem.

Budowa farmy, hodowanie zwierzątek, sadzenie roślinek, RPG, nawiązywania znajomości, są potworki, ale raczej śmieszne pixelowe w dungeonach.
Ogólnie bardzo rozbudowana, gra, ale wszystko powoli i etapami. Do tego jak pisałem na necie tony poradników. Sama budowa i ulepszanie farmy to masa frajdy.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SirHawk napisał:

Historia też nie jest zagmatwana, ino stać przy małży i pilnować, by po endingu A ogarnęła B i kolejne :D 

Aha, powiedz to tym wszystkim ludziom którzy po ukończeniu Replicanta pytali się "ale co się tutaj stało ?".

Poza tym system ścieżek to nie jest coś co można polecić nowemu graczowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W baśniowych klimatach bym polecił jeszcze:

Tylko obniżył poziom trudności, bo bossowie nie są tacy łatwi i na GTX 750 Ti to raczej na low. 

Najlepiej jak byś wcześniej sprawdził jakieś benchmarki jak to działa. 

https://www.youtube.com/watch?v=qpblHvTM5tk&t=131s

 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AER Memories of Old siostrze (lvl39) bardzo się podobała. Zagrała za moją radą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech wszyscy zapomnieliście o 

Stray 

ja wiem że to cyberpunk ale podejrzewam że urok kota wygra.

@Jaycob Kena no nie wiem jest zwodnicza, chyba że chcemy aby szybko ją nerwy trafiły przy którymś bossie i foch na tydzień :E 

 

Edytowane przez frog67
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, aby obniżyła poziom. Ale w baśniowe klimaty idealnie. Kena wygląda jak bajka Disneya i Roty są urocze. :P  Problemem może być "tylko" GPU OP. 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal obstaję przy AER;). Spełnia wszystkie wymagania ten indyczek. Do tego ma niezwykły klimat dzięki sountrackowi. No i słaby komp sobie z nią poradzi, bo 750ti to bardzo skromne na dziś gpu. Kena czy Stray raczej dość słabo będą chodzić na tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno mi się przypomniało, no jak mogliśmy zapomnieć 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Kelam napisał:

AER Memories of Old siostrze (lvl39) bardzo się podobała. Zagrała za moją radą.

W sumie wygląda ciekawie, nie grałem. Przypomina mi RiME

1 minutę temu, frog67 napisał:

I jeszcze jedno mi się przypomniało, no jak mogliśmy zapomnieć 

Nie tego autor chyba oczekuje, ale fakt mega fajna gra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam grałem i mnie gierka zaciekawiła. Nie do końca mój gust pod względem gempleju, ale doceniam. Klimacik ma niepowtarzalny, a do tego prosta rozgrywka. Siorka bardzo mało gra - a jak już to w kurczaki (kurka wodna:szczerbaty:) czy na phonie jakieś gówna. Ale z AER była bardzo zadowolona. Dwa razy ograła hehe.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam serie gier Ori (Ori and the Blind Forest, Ori and the will of the Wisps). Tam były chyba w większości abstrakcyjne potwory xD.

Zawsze można spróbować Mario :).

Nie chce grać w simsy? ;)

Edytowane przez KaBaSZo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak Ori, obie części są cudowne.   Uczta dla oczu i uszu.  Tylko jest dość zręcznościowa, niektóre etapy sam po kilka razy powtarzałem (te szybkie ucieczki). 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To AER, Rime, stylowo jest podobne do ABZU:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Jaycob napisał:

Oj tak Ori, obie części są cudowne.   Uczta dla oczu i uszu.  Tylko jest dość zręcznościowa, niektóre etapy sam po kilka razy powtarzałem (te szybkie ucieczki). 

Tak coś tam było ale porażki to tez część gry. Ori raczej miało mało takich momentów. 
Jeszcze prostsze beda gry Unravel aczkolwiek nie grałem w to zbyt długo.

Jest tez gra Child of Light która może być takim wstepniakiem do większości platformówek bo tutaj walki sa turowe a poza walkami można nauczyć się poruszania ;]

Edytowane przez KaBaSZo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że  Shadow of the Collossus nie ma na PC  

tenor.gif?itemid=5139928&f=1&nofb=1&ipt=

działo by się :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...