Skocz do zawartości
wojtzuch

Pierwsza gra dla dziewczyny: fantasy bez zabijania zwierząt i ludzi

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam propozycje i coś mi nie pasuję, patrzę jeszcze raz, a to 40-latka, a nie 4-latka :E 
Journey, Trine. Bastion, Portal 1 i 2 , gdy już nabierze wprawy w sterowaniu. Poleciłbym Hollow Knight, ale to inny poziom.
Coś dobrego słyszałem, ale nie grałem: Scarf, Stray Ender Lilies, jeśli zna angielski - Lost Words: Beyond the Page, Spiritfarer, Okami, choć w tym trzecim chyba i tak nie ma praktycznie dialogów? 

Zdecydowanie sięgnąłby po co najmniej Journey i Okami.
Jeśli ogarnie sterowanie i przeprosi się z Sci-fi to Portal 1, aby móc zagrać w Portal 2.

42 minuty temu, frog67 napisał:

Szkoda że  Shadow of the Collossus nie ma na PC  

Hej,ho, hej ho, po emulator by się szło. Eh, nie wiem dlaczego wzięło mnie na parafrazę łucznika z Polanie 2 :E 
Rzeczywiście wszystkie gry Team Ico wpisują sie tu jak ulał.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Nie wiem jak mogliscie zapomniec o najbardziej babskiej grze jaka powstala.

(3) The Sims 4 -- Gameplay (PS4) - YouTube

Wspomniałem o simsach ;p.
 

11 minut temu, musichunter1x napisał:

Czytam propozycje i coś mi nie pasuję, patrzę jeszcze raz, a to 40-latka, a nie 4-latka :E 

4 latkowie to grają w cs go :D.

Jeszcze jedna gra mi się nasunęła: Night in the Woods.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrajcie sobie w It Takes Two.

Jak proste i w ogóle, to Raymany wszystkie w zasadzie. Unravel, Journey czy wspomniane Ori.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, musichunter1x napisał:

Hej,ho, hej ho, po emulator by się szło. Eh, nie wiem dlaczego wzięło mnie na parafrazę łucznika z Polanie 2 :E 
Rzeczywiście wszystkie gry Team Ico wpisują sie tu jak ulał.

Tylko, że nie ma na PC. To jeszcze od tych samych twórców The Last Guardian 

Godzinę temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Nie wiem jak mogliscie zapomniec o najbardziej babskiej grze jaka powstala.

(3) The Sims 4 -- Gameplay (PS4) - YouTube

Bo trzeba czytać pierwszy post. Są wytyczne to się trzymamy - mniej więcej. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaycob napisał:

Tylko, że nie ma na PC. To jeszcze od tych samych twórców The Last Guardian 

Bo trzeba czytać pierwszy post. Są wytyczne to się trzymamy - mniej więcej. :P 

Przypomniało mi się ICO 

I ukryty miecz który rósł i co sporo gdy chwyciliśmy Yordę za rękę.

 

Zaraz by było " a ty jaki masz miecz" :E  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, musichunter1x napisał:

Czytam propozycje i coś mi nie pasuję, patrzę jeszcze raz, a to 40-latka, a nie 4-latka :E 

LOL, też myślałem, że 4-latka (tylko tak jakoś za wcześnie mimo wszystko, ale myślę sobie: "no dobra"). W takim razie może "Flame In The Flood" i "Inside": (to nie jest "Fantasy" ... ale serio chce się ograniczać tylko do "Fantasy"?)

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tacy gracze, a zapomnieliście o jednej z najbardziej babskich gier ostatnich miesięcy: Disney Dreamlight Valley

Żona teraz siedzi więcej przy Xboxie niż ja :P 

 

Edytowane przez Dudzio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kena, Ori, Stray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vampire Survivors nawet dobre gram w to na telefonie.:szczerbaty:

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, przyjrzę się propozycjom. (Jakby co, to jeszcze tu będę zaglądał).

15 godzin temu, KaBaSZo napisał:

Nie chce grać w simsy? ;)

Nie wiem, w co chce grać. Wiem, że zasadniczo nie chce grać (i nigdy nie grała), wiem, co lubi poza grami, i wiem, czego nie lubi. Przede wszystkim lubi się "odrealnić" (Fantastyczne zwierzęta, Czarodziejka, trzy razy w kinie Avatar i Tylko kochankowie przeżyją), lubi kino artystyczne i o uczuciach (łącznie z Better Call Saul), za to nie trawi horrorów, atmosfery osaczenia i w ogóle przygnębiających klimatów (o dziwo, chętnie czyta Houellebecqua, chociaż woli Huellego), a nawet latających statków.

A ponieważ przede wszystkim ma potrzebę odrealniania, pomyślałem, że przynajmniej powinna spróbować czegoś bardziej interaktywnego, a ona nie mówi nie.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym Xbox Game Pass, sporo gier tutaj wymienionych jest w tej usłudze: Rime, Ori obie części, Abzu, Stardew Valley, Inside czy HiFi Rush.  Także wybór jest i jak się nie spodoba jakiś tytuł to zmiana na inną grę, bardzo małym kosztem. 

https://tanigamepass.pl

 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Okami to idealny strzał :D. NieR Replicant jest ze strony fabuły mocno przygnębiający, więc niestety odpada, mimo że ogółem to świetna gra i historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, wojtzuch napisał:

 lubi kino artystyczne

Ciekawe jak by zareagowała na gierkę Death Stranding ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Fable? Nie wiem czy spełnia wszystkie wymagania, ale jest całkiem fajna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ori to jeszcze Hollow Knight ale na niskim poziomie trudności.

Może Its Take Two ale to gra do co opa. Może przygodówki, jak Seasons After Fall? Smerfy Misja Złoliść? Kangurek Kao? Pac Man World re pac? Cat Quest, Cat Quest II, Drake Hollow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HK chyba nie ma poziomu trudności do wyboru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Ori. Jedyny minus dla niej to poziom trudności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori? ? Dla osoby, która nigdy nie grała w gry i ledwo ogarnia kontroler? ? Panowie, to, że coś ma fenomenalny magiczny klimat tutaj nic nie znaczy. Ta gra potrafi zmęczyć, być frustrująca, i ZDECYDOWANIE nie nadaje się dla kogoś na start. Chyba, że chcemy go zniechęcić do grania.

Ja bym zaczął od wspomnianego Stardew Valley. Bardzo rozbudowana, ale w pozytywny, nie przytłaczający sposób. Można grać we dwoje. I wciąga jak bagno.

Worms WMD raczej głównie do grania we dwoje. Kanapowy koop to już na start punkty do miło spędzonego czasu. Jesteś pod ręką aby uczyć i prowadzić.

Anno 1404 może być też dobrym pomysłem. Nie jest takim molochem jak ostatnie (świetne) Anno 1800, a przy odpowiednim ustawieniu sandboxa nie ma presji czasu, czy klasycznych wyzwań, tylko radosne kombinowanie i przyglądanie jak nasze włości się rozrastają.

Każdy z tych tytułów ma umowny poziom przemocy "dla małego dziecka". Niski próg wejścia. Niskie wymagania sprzętowe. Niską cenę. Brak specjalnych wymagań jeśli chodzi o zdolności manualne. Nie ma presji czasu.

I coś bardziej ryzykownego, ale ogólnie spełniającego wymienione zalety z powyżej:

W dniu 1.02.2023 o 13:04, wojtzuch napisał:

(...)  lubi się "odrealnić" (...) za to nie trawi horrorów, atmosfery osaczenia i w ogóle przygnębiających klimatów (...)

Tutaj mi się przypomniało stareńkie Dear Esther. Symulator chodzenia to dosyć specyficzny gatunek. Ten ma fenomenalny dla mnie, oniryczny klimat. Długością można to "skończyć" w czasie przypominającym klasyczny seans filmowy (a nawet krócej) i jest to w tym przypadku czas w sam raz. Jest smutno, ale w taki nostalgiczno-refleksyjny sposób i chociaż to kwestia indywidualnego odbioru, nie o dołowanie tutaj chodzi, a już na pewno nie o straszenie. Tytuł nie dla każdego i nie na każdy moment. To dobra pozycja na jesienno-zimowy wieczór, gdy wyciszeni mamy ochotę pobyć z własnymi myślami. Podróż po wyspie nie zawiera raczej miejsc, gdzie możemy się zaklinować. Tutaj po prostu wędrujemy i słuchamy głosu zza kadru, który swoimi enigmatycznymi wypowiedziami zaczyna snuć swoją opowieść. To dojrzała historia, której zrozumienie w dużej mierze zależy od naszych obserwacji tego co widzimy, bo dzięki temu łatwiej interpretować to co słyszymy. Dear Esther nie podaje się na tacy. To, że teoretycznie polega tylko na chodzeniu (nie, nie ma żadnych interakcji), nie oznacza, że niczego nie wymaga od "gracza".

To jeden z tytułów, który na przestrzeni lat naprawdę wrył mi się w pamięć. Wersja Landmark Edition zawiera komentarze twórców (różnica między "zwykłym" Dear Esther). Tym niemniej warto pamiętać, że ten tytuł to nie jest mainstream cyfrowej rozrywki.

P.S. W razie bariery językowej, zarówno Dear Esther, jak i Stardew Valley posiadają fanowskie (działające) spolszczenia. Dear Esther w wersji Landmark chyba bez spolszczonych komentarzy)

Edytowane przez ChrisBgnr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje: nie-hardkorowe city buildery, fantastyczna i kolorowa seria strategiczno-taktyczna King`s Bounty.

Na Humble Bundle masz obecnie sprzedawany zestaw Sim-ple Life, z przyjemnym, prostym city builderem Townscaper, albo symulatorem budowy i zarządzania sklepem z eliksirami Winkeltje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie poleciłbym Faery - Legends of Avalon. Stareńka gierka, więc 750Ti spokojnie ją uciągnie. Turowa walka, więc nie ma problemu z ogarnięciem. Fabularnie całkiem znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...