Skocz do zawartości
Kozlowskyy

Przejściówka na końcówkę od zasilacza czy kabel zamiennik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej grupowicze jakoże postanowiłem przeprowadzić się do wielkiej Brytanii postanowiłem zabrać swojego pcta ze sobą, i pytanie jest następujące, przywożąc go tutaj lepiej będzie kupić przejściówkę z oryginalnego kabla na wtyczkę jaką tutaj mają czy lepiej bedzie jeśli wezmę sobie zamiennik kabla power, zasilacz to Krux generator 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, narmiak napisał:

Kup dokładnie to samo.

Nie dostanę nigdzie kabla musiałbym kupić zasilacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kozlowskyy napisał:

Nie dostanę nigdzie kabla musiałbym kupić zasilacz 

Na zdjęciach które znalazłem na szybko do monitora wchodzi standardowa końcówka C13. Jeżeli masz coś innego to zrób zdjęcie. Jeżeli zasilacz jest osobno, to prawdopodobnie odpina się od niego przewód który idzie "w ścianę" i tylko jego trzeba będzie wymienić.
Jeżeli jednak jakimś cudem masz zasilacz, gdzie wszystkie kable są zintegrowane z kostką, to po prostu kup dowolną przejściówkę EU -> UK i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko niektóre maja ograniczony przepływ prądu, dlatego wydajność byłaby mniejsza, a ze nie znam się to chciałbym zeby ktoś mi pomógł dobrać dobra kostkę zeby mi w dłoni nie wybuchła xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK z tego co czytam na sieci we wtyczkach montuje się bezpieczniki od 3A (690W) do 13A (2990W). Ten z linków wyżej ma 7A bezpiecznik. Nawet jeżeli to jakiś gamingowy PC który w szczycie będzie pobierał te 800W, to musiałbyś kupić najcieńszy dostępny na rynku kabel, żeby bezpiecznik stwarzał problem. Monitory to już w ogóle prawie nic teraz nie pobierają w porównaniu z PC (mój 24W jak pracuje na DP i ok 30 W jak pracuje na HDMI):
  

image.png.6a4f8cb2df816bdffba448fd5c5661dc.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 14:51, narmiak napisał:

W UK z tego co czytam na sieci we wtyczkach montuje się bezpieczniki od 3A (690W) do 13A (2990W). Ten z linków wyżej ma 7A bezpiecznik. Nawet jeżeli to jakiś gamingowy PC który w szczycie będzie pobierał te 800W, to musiałbyś kupić najcieńszy dostępny na rynku kabel, żeby bezpiecznik stwarzał problem. Monitory to już w ogóle prawie nic teraz nie pobierają w porównaniu z PC (mój 24W jak pracuje na DP i ok 30 W jak pracuje na HDMI):
  

image.png.6a4f8cb2df816bdffba448fd5c5661dc.png

 

 

Czyli kabel 7A będzie w zupełności wystarczający? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

230V * 7A = 1610W
Jak masz zasilacz 1700W to faktycznie trzeba się martwić. Ale jakoś w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...