Skocz do zawartości
Warson

Wymiana podzespołów pod Granie i Streaming oraz Wycena.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, wodzę się z myślami o wymianie podzespołów w moim PC, gdyż chce wrócić do Streamingu. Na wstępie proszę o wycenę obecnych podzespołów ile mniej więcej w sprzedaży mogę za nie otrzymać:

CPU: AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB

CPU Cooler: CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Mobo: MSI X470 GAMING PLUS MAX

GPU: Palit GeForce RTX 2060 SUPER Dual 8GB GDDR6 (NIE DO SPRZEDAŻY)

RAM: Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15

i Te podzespoły oprócz karty graficznej chcę wymienić na inne i raczej preferuję jakiegoś intela (INTEL Core i5-13600KF), Słyszałem podobno iż są lepsze do streamingu. Na obecnych parametrach niby wszystko działa ale niestety są pewne zwiechy, lagi itp. Nie jest to komfortowy streaming z graniem.

Co do budżetu to zależny jest od tego jaką wartość ma obecny sprzęt wymieniony wyżej. Czy mogę prosić o pomoc w złożeniu czegoś ciekawego? interesuje mnie również takie podstawowe chłodzenie wodne.

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update biosu płyty głównej i kolego wymień procesor na ryzen 7 5800x3d albo ryzen 9 5900x. W sumie jedyne co tu się nadaje do wymiany to procesor, ewentualnie ramy ustawić na 3600 jeśli pamięci pozwolą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pszemek233 napisał:

Update biosu płyty głównej i kolego wymień procesor na ryzen 7 5800x3d albo ryzen 9 5900x. W sumie jedyne co tu się nadaje do wymiany to procesor, ewentualnie ramy ustawić na 3600 jeśli pamięci pozwolą

No tak ale jak mam możliwość wymiany na coś lepsze i dołożyć na dużo bardziej wydajnego procka to czemu mam iśc w tego ryzena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to by miało najwięcej sensu. Masz kartę nVidii więc stream i tak powinien iść przez NVENC, procesor się nudzi (tzn jest obciążony grą, nie streamowaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko prosze o poradę z jakimś intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-13700K, Gigabyte Z790 Aorus Elite, Kingston Renegade 2x16GB 6000CL32, Navis F360. Będziesz miał podobny efekt jak przy przerzuceniu streama na NVENC na obecnym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kalderon napisał:

i7-13700K, Gigabyte Z790 Aorus Elite, Kingston Renegade 2x16GB 6000CL32, Navis F360. Będziesz miał podobny efekt jak przy przerzuceniu streama na NVENC na obecnym zestawie.

naprawde 16 rdzeni porównujesz do 6ciu? to dam ci piekny przykład miojego ziomka który ma Raz jeszcze gorszą grafikę odkąd zakupił i5, to żadnych problemów ze streamingiem działaniem płynnym itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Warson napisał:

naprawde 16 rdzeni porównujesz do 6ciu? to dam ci piekny przykład miojego ziomka który ma Raz jeszcze gorszą grafikę odkąd zakupił i5, to żadnych problemów ze streamingiem działaniem płynnym itp. 

Nie rozumiem tego zdania :E.

Włączasz enkoder NVENC i koniec problemów z CPU i stream bardzo dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Warson napisał:

to dam ci piekny przykład miojego ziomka który ma Raz jeszcze gorszą grafikę odkąd zakupił i5, to żadnych problemów ze streamingiem działaniem płynnym itp. 

Czyli obaj nie wiecie co robicie bo streamujecie po procku, a nie po karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kalderon napisał:

Czyli obaj nie wiecie co robicie bo streamujecie po procku, a nie po karcie.

Ale fifa jest na tyle "Dziwną" grą że zużywa więcej procesora jak grafiki i dlatego cały komp ma wtedy obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - fifę pociągnie kalkulator.

Po drugie - potwierdzasz co napisaliśmy. Streamujesz po procku obciążając go a karta leży odłogiem. W OBSie zmień encoder na "hardware (NVENC)".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kalderon napisał:

Po pierwsze - fifę pociągnie kalkulator.

Po drugie - potwierdzasz co napisaliśmy. Streamujesz po procku obciążając go a karta leży odłogiem. W OBSie zmień encoder na "hardware (NVENC)".

od dawien dawna mam nvenc tak ustawione, i są spadki FPS, szarpie ekranem, Lagi... mimo internetu swiatłowodowego, w momencie jak tylko wyłącze straming wszystko działa bez zarzutu. Kolega wymienił właśnie na tego i5 i smiga mu wszystko jak samolot...

Dopytam jeszcze czy znajdę jakąś ciekawą przede wszystkim cichą kartę graficzną do 2 lub 2,5tyś. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kalderon napisał:

Po pierwsze - fifę pociągnie kalkulator.

Od FIFA 23 wymagania gwałtownie wzrosły i już na byle czym nie pograsz.

39 minut temu, Warson napisał:

Dopytam jeszcze czy znajdę jakąś ciekawą przede wszystkim cichą kartę graficzną do 2 lub 2,5tyś. ?

https://www.x-kom.pl/p/1091156-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-rtx-3060-ti-x3-oc-8gb-gddr6x.html

3060 Ti z wydajnym i cichym chłodzeniem na szybszych pamięciach GDDR6X.

 

A jak budżet pozwala to do rozważenia RTX 3070:

https://www.krsystem.pl/palit_geforce_rtx_3070_gamingpro_8gb-item-64937.html

 

Przy czym jeśli chcesz przesiadać się z RTX 2060 Super, to raczej celowałbym minimum w 3070.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dirian napisał:

Od FIFA 23 wymagania gwałtownie wzrosły i już na byle czym nie pograsz.

https://www.x-kom.pl/p/1091156-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-rtx-3060-ti-x3-oc-8gb-gddr6x.html

3060 Ti z wydajnym i cichym chłodzeniem na szybszych pamięciach GDDR6X.

 

A jak budżet pozwala to do rozważenia RTX 3070:

https://www.krsystem.pl/palit_geforce_rtx_3070_gamingpro_8gb-item-64937.html

i to są odpowiedzi na jakie oczekiwałem, dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 super jest ciut wolniejsza od rtx 3060 12gb a wy mu polecacie zmianę karty ?

 

Poproszę zdjęcie z programu cpu-z zakładka memory i cpu, drugi program to hwmonitor i najbardziej interesuje nas temperatura procesora pod obciążeniem. W tym celu możesz puścić benchmarka w cpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pszemek233 napisał:

2060 super jest ciut wolniejsza od rtx 3060 12gb a wy mu polecacie zmianę karty ?

 

Poproszę zdjęcie z programu cpu-z zakładka memory i cpu, drugi program to hwmonitor i najbardziej interesuje nas temperatura procesora pod obciążeniem. W tym celu możesz puścić benchmarka w cpu-z

ja nie powiedziałęm że muszę ja zmienić, zapytałem czy jest sens, za obecną dają mi tysiąc złotych wiec czy jest sens dokładać.

skoro już przemo tak się znasz to zapytam ciebie, czy przejście z 16Gb ramu na 32gb ma sens? czy różnicy żadnej i nie odczuję tej zmiany? zawsze kwotę różnicy w cenie mogę sobie dołożyć do lepszego lub większego dysku ssd czy też potrzebnej kamerki :)

Edytowane przez Warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać i kupić rtx 3070 to tak będzie różnica. Zwłaszcza za około 2600 zł

 

Te ścinki o których mówisz to mi wygląda na źle ustawiony ram albo problem z temperaturami, ja swego czasu zmieniłem ryzena 5 3600 na ryzen 5 5600 i w grach wykorzystujących jeden wątek. LOL, CSGO, Valorant, eu4, hoi4 itd to mówimy o dużych przyrostach fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Warson napisał:

ja nie powiedziałęm że muszę ja zmienić, zapytałem czy jest sens, za obecną dają mi tysiąc złotych wiec czy jest sens dokładać.

Najbardziej opłacałoby się poszukać używanej RTX 3070, wtedy przesiadka wyjdzie 7-8 stówek więc niewiele, a wydajnościowo będzie sporo na plus. Ta nówka za 2600 zł też nie jest złą ofertą, no ale dopłacić trzeba więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się to gdzie masz brak. Jeśli podczas obciążenia masz zużycie RAMu na poziomie np. 10-12GB to dołożenie do 32GB nic nie zmieni. Tak samo wymiana procesora jeśli wąskim gardłem jest karta i vice versa. Zacznij od ustalenia czego ci brakuje, co ma 100% zużycia podczas pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pszemek233 napisał:

Sprzedać i kupić rtx 3070 to tak będzie różnica. Zwłaszcza za około 2600 zł

 

Te ścinki o których mówisz to mi wygląda na źle ustawiony ram albo problem z temperaturami, ja swego czasu zmieniłem ryzena 5 3600 na ryzen 5 5600 i w grach wykorzystujących jeden wątek. LOL, CSGO, Valorant, eu4, hoi4 itd to mówimy o dużych przyrostach fps.

Temperatury akurat wydaje mi się że są ok.

 

Godzinę temu, Dirian napisał:

Najbardziej opłacałoby się poszukać używanej RTX 3070, wtedy przesiadka wyjdzie 7-8 stówek więc niewiele, a wydajnościowo będzie sporo na plus. Ta nówka za 2600 zł też nie jest złą ofertą, no ale dopłacić trzeba więcej.

niestety dokładam część gotówki a reszta idzie jak to w Polsce bywa na ratki :)

Godzinę temu, kalderon napisał:

Zmienia się to gdzie masz brak. Jeśli podczas obciążenia masz zużycie RAMu na poziomie np. 10-12GB to dołożenie do 32GB nic nie zmieni. Tak samo wymiana procesora jeśli wąskim gardłem jest karta i vice versa. Zacznij od ustalenia czego ci brakuje, co ma 100% zużycia podczas pracy.

a więc naprowadź mnie jakim programem mam sprawdzić te obciążenia, odpalę dziś tą fifę i stream i wyślę wyniki i może bedziecie wiedzieć coś więcej i doradzicie wspólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pszemek233 napisał:

Zrobiłem wszystko według filmiku i u mnie jest jakiś dziwny problem, gdy odpalam gre kompletnie nie wyświetlają się na ekranie Wyniki. Nie wiem co jest nie tak. ehh.. Jest jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...