Skocz do zawartości
brodaczow

Wyginające się procesory na Socketach 1700, problem nadal istnieje?

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, brodaczow napisał:

Jeszcze jak oglądam filmiki w necie to widzę, że ludzie jednym palcem zamykają procesor

Też zapinałem swój na LGA1700 jednym palcem. ... z tego powodu nie kupowałem ramek/podkładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fikołek napisał:

Jakie problemy generowała ramka? 

Jak ktoś nie potrafi lekko dokręcania c tylko dowalą w opór, to nawet ram może przestać banglać. Identycznie jak z oryginalnym zapięciem. 

U mnie ramka najlepiej się sprawdza przy jak najlżejszym dokręceniu. A przynajmniej tak było jak poprzedni setup testowalem. 

Nowy proc i nową płytę od razu na ramkę zapiąłem. Nie kreci mnie wyginanie proca, płyty i jej backplate. Andrzej zastanawianie się czy może jednak się uda czy nie uda z oryginalnym zapięciem na najgorszej, najtańszej konstrukcji jaka się dało zaimplementować. Proc fizycznie rośnie a zapinka gówniana naj do o połowę mniejszego cepa.

 

Ramka kosztuje mniej niż dobra pasta. Więc to szczypanie się z wydatkiem dla mnie jest śmieszne. 

A jakby nie patrzeć jest przyszłościowa. Jeszcze ze dwie generacje obleci XD

Edytowane przez Minciu
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SirHawk napisał:

Gościu. Czy Ty oczekujesz, że ktoś przyjedzie i ci zrobi wykład albo wręcz samemu złoży kompa, że non-stop piszesz to samo i zadajesz w kółko to samo pytanie? Po co jest ramka masz opisane, dlaczego sr...ie się o siłę docisku jest bez sensu masz opisane, dlaczego podkładki na dłuższą metę są bez sensu masz opisane, do tego to, że dźwignia po czasie się luzuje od, a potem i tak się sr...sz, że "łolaboga, prześladują nooba". Co mam niby dalej pisać?

Mam 12700k wygięty pośrodku dłuższego boku od strony zacisku tak, że środek jest +-0.2mm niżej od rogów i to się wydarzyło pomimo podkładek używanych przez 6 miesięcy, na fabrycznym ILM. I co? I nic, takie samo nic zresztą jak przy wyginaniu się procesorów 6xxx, od pewnego czasu mam ramkę i temat u mnie nie istnieje. Tyle, że ja nie zakładałem ramki, bo "ojej, głupi producenci świadomie niszczą płyty główne i procesory", tylko bo ostatecznie skaszaniła mi się obsługa RAMu, do tego mój IHS był po prostu bananowy, więc przed zeszlifowaniem go na płasko Liquid Freezer II tak trochę do dupy przylegał. Żeby założyć poprawnie ramkę to trzeba mieć wyczucie oraz porównanie, jak się tyle modlisz o litość bożą z powodu skretyniałego ILM to po prostu odradzam jakiekolwiek uprzednie modyfikacje i po czasie ewentualnie kupić ramkę, bo z góry zakładam (w wyniku tego, jak się temat tu rozwija), że powstaną kolejne posty dotyczące tego, że coś Ci nie działa a potem kopać się z koniem, że masz śruby do poprawy.

Płyta ma wyj...ne na wygięcie.

No i w końcu napisałeś jakieś konkrety XD Ja tam skorzystam z podkładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz torxa zwyklym imbusem odkręcić. A torxa dokupić to chyba nawet teraz można w Castoramie czy Bricomarche. Sobota dzisiaj aj nie niedziela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Zawsze możesz torxa zwyklym imbusem odkręcić. A torxa dokupić to chyba nawet teraz można w Castoramie czy Bricomarche. Sobota dzisiaj aj nie niedziela.

Dzięki, za rade, ale po paru wizytach dzisiaj w sklepach, w końcu udało mi się kupić jakiś rozsądny zestaw Torxów. Procek założony, Fortis 5 Dual Fan skręcony... i teraz muszę czekać do poniedziałku, bo sklep w którym zamawiałem podzespoły, pomylił się przy ramach i dostałem jedną kość zamiast dwóch, więc ramów nie przyjąłem, czekam na zestaw :/ W poniedziałek będę testował maszynę.

Co do samych podkładek, to po ich założeniu pod śruby, procesor zamknął się z mniejszą siłą nadal jednak coś tej siły trzeba było użyć. Nic się nie rusza, wszystko wygląda stabilnie póki co.

Edytowane przez brodaczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SirHawk napisał:

Przy nierównym skręceniu masz niedocisk chłodzenia na obszar IHSu, więc gorsze termiki, w ten sposób szybko dowiesz się, kto jest ofermą techniczną :E. Inną kwestią jest niedopasowanie momentu skręcającego śrub, przez co możesz mieć za słaby lub za mocny docisk padów na piny w sockecie, psuje to wtedy ogarnianie RAMu, dlatego najlepiej najpierw ogarniać dokręcenie z kompem położonym horyzontalnie i bez dokręcania chłodzenia (ot, żeby grawitacja dociskała) dopiero jak wszystko będzie śmigać to dokańczać montaż.

Ramkę thermalright po prostu dokręciłem do końca i tyle...bez żadnych czarów z ilościami obrotów, momentów dokręcania i innych :E Nawet chyba w filmiku któregoś YT "guru" właśnie "mój" sposób wyszedł najlepiej w przypadku tej konkretnej ramki.

 

Sama ramka nie zmieniła nic na lepsze, bo i płyta nie zamykała mocno CPU na fabrycznym mocowaniu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiał się ktoś lub jest gdzieś informacja, dlaczego np Thermalright na swojej stronie i ramkach LGA1700-BCF pozostawił opis tylko dot. 12gen?  Wiem, że ramka jest pod LGA 1700 ale ciekawi mnie sam fakt dlaczego nie zmienili napisu na ramce. np opisać samym LGA1700 ...Czyżby nie było aż tylu potwierdzeń, że na 13gen z chipsetem Z790 płyty mają.. lub nie w ILM prawidłowo zrobiony docisk?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, postman1976 napisał:

Zastanawiał się ktoś lub jest gdzieś informacja, dlaczego np Thermalright na swojej stronie i ramkach LGA1700-BCF pozostawił opis tylko dot. 12gen?  Wiem, że ramka jest pod LGA 1700 ale ciekawi mnie sam fakt dlaczego nie zmienili napisu na ramce. np opisać samym LGA1700 ...Czyżby nie było aż tylu potwierdzeń, że na 13gen z chipsetem Z790 płyty mają.. lub nie w ILM prawidłowo zrobiony docisk?

 

Arctic Liquid Freezer 2 ma zestaw poprawiający kompatybilność z z690. Nie ma listy z z790. Czy to znaczy, że na z790 wejdzie bez problemu? Kompatybilność sama się poprawiła? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Minciu napisał:

Arctic Liquid Freezer 2 ma zestaw poprawiający kompatybilność z z690. Nie ma listy z z790. Czy to znaczy, że na z790 wejdzie bez problemu? Kompatybilność sama się poprawiła? 

Sama wiadomo, że się nie poprawiła ale "może oznaczać", że ILM pod płyty gen13 są lepiej zrobione i przechodzą lepszą kontrolę jakości.  Tego nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie oznaczyli mimo wszystko, że na z790 dalej nie wchodzi. 

5 godzin temu, postman1976 napisał:

Sama wiadomo, że się nie poprawiła ale "może oznaczać", że ILM pod płyty gen13 są lepiej zrobione i przechodzą lepszą kontrolę jakości.  Tego nie wiem.

 

Jedzie mi tu i strzela. Nic się nie zmieniło. Losowanko dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, postman1976 napisał:

Wiem, że ramka jest pod LGA 1700 ale ciekawi mnie sam fakt dlaczego nie zmienili napisu na ramce. np opisać samym LGA1700 ...

 

Zmienili to malowanie na ramce i właśnie teraz tak wygląda(LGA 1700). Egzemplarze wyprodukowane pod koniec roku(data produkcji jest na pudełku) mają już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z790 Nie gwarantuje, że docisk będzie odpowiedni. 

Dziś składałem 13gen na z790, i niestety, ale docisk według mnie był sporo za duży, płyta z790 ud ax d5, przyszła akurat dziś ramka z Chin, thermalright niby, ostatecznie wyszło że to finalcool :). Ale siadła bez problemu. Jutro będzie zasilacz to odpalę.  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal bez zmian - wszystko zależy od egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie można brać za pewnik, ze jak ma się z790 to jest Oki. Rok temu miałem z690 gaming x d4, i zapinka według mnie chodziła o połowę lżej.  Mogę się ciut mylić, bo rok minął, ale jednak jednym palcem nie dałbym rady dziś zapiąć 13gen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...