Skocz do zawartości
power1

Rx7900xt xfx fioletowe krawędzie , artefakty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 tygodni mam rx7900xt xfx , zadowolony jestem z wydajności , ale i tu pojawia sie problem w dead space remake , czasem sa widoczne fioletowe odbicia na krawedziach badz obiektach , po restarcie gry znikaja , problem wystepuje w różnych miejscach.

Mam sie czy martwić , może coś w sterownikach. Dodam ze grałem pare godzin w god of war i spidermena i tam problemu nie bylo , poodpalałem pare gier na pare minut innych i tez nic niewidziałem złego w grafice.

Komp ryzen 7 5800x , msi b450 gaming max , 32gb ddr4 zasilać corsair rm850x.

Poprzednio miałem rx5700 i nigdy niewidziałem żadnych artefaktów , jeśli można to nazwać artefaktami. 

 

Edytowane przez power1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury rx7900xt jak gram to od 60 do 65 stopni , karta w 3dmark spisuje sie bez problemu , max temp 70stopni.

Dead space remake z ea app play pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko w dead space który jest świeżym tytułem a w każdej innej grze,benchmarku nic nie ma to bym sobie głowy nie zaprzątał ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kwestia świeżych sterowników, jakby karta była uszkodzona to miałbyś artefakty w większości gier. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione miałem dead space w windowsie na wysoka wydajniśc i zobaczyłem ze zegary leciały na 2700mhz i to grubo ponad , skasowałem ten profil w windowsie bo karta powinna boostować do 2535 MHz.

Ustawilem ten profil bo grajac w dead speca strasznie szarpalo przez pierwsze 10min ale okazało sie ze ta gra tak ma.

Skasowałem profil i zobaczę dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem wszystko domyślnie i zegary nadal w dead space id 2600mhz do 2750mhz latają to jest normalne ?

W 3d marku zegary lataja w okolicy 2500mhz

Edytowane przez power1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark bardzo mocno dociska kartę, więc zegar schodzi w dół, natomiast w grach, a nie w benchmarkach, karta może boostować wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to AMD, to normalne. Jeszcze nie jedną taką ciekawostkę znajdziesz.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś zwalone w grze - są doniesienia o jakiś purpurowych artefaktach (ale z tego co widzę w formie szachownicy), ale wiadomo - dla niektórych radeony są winne całemu złu na świecie. Jakby się przewrócili na skórce od banana, to też radek byłby winny.

Edytowane przez Kelam
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kelam napisał:

Pewnie coś zwalone w grze - są doniesienia o jakiś purpurowych artefaktach (ale z tego co widzę w formie szachownicy), ale wiadomo - dla niektórych radeony są winne całemu złu na świecie. Jakby się przewrócili na skórce od banana, to też radek byłby winny.

W takich Kerbalach tylko na AMD mrugały mi tekstury ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo i amd robi więcej problemów niekiedy i można to brać pod uwagę (chyba każdy to wie, że takie ryzyko może być. Co nie oznacza, że problemy są u każdego czy nawet większości - bo nie są), ale czym innym jest podejście, że jakikolwiek problem z kompem czy grą = radeon śmieć winny, leć zmień na nvidie;).

e:

Zwłaszcza w grach trzeba uważać z takim stygmatyzowaniem, bo mamy czasy wydawania niedopracowanych crapów, które są łatane miesiącami po premierze. No, ale nie - radeon winny 24/7:szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

W takich Kerbalach tylko na AMD mrugały mi tekstury ;) 

 

Tak jakby na nVidii nie było baboli z teksturami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wkamil73 napisał:

Tak jakby na nVidii nie było baboli z teksturami ;)

Nigdy nie miałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rx5700 i bylo bez problemu , tzn na premiere karte kupiłem i też coś sie działo nie pamietam już co ale wiem ze po wgraniu nowych sterów problem ustał.

Poczytałem o dead space i są cyrki z gra , ktoś miał tosamo w dead space'ie na rx7900xt i podrekcił vram o 100mhz i problemy ustały, sprawdze u siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, power1 napisał:

Ustawione miałem dead space w windowsie na wysoka wydajniśc i zobaczyłem ze zegary leciały na 2700mhz i to grubo ponad , skasowałem ten profil w windowsie bo karta powinna boostować do 2535 MHz.

zupełnie normalne .Masz gwarantowany zegar 3d ,game clock oraz bost clock.

Widocznie łapiesz sie na boost clock z parametrami pracy karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, galakty napisał:

Nigdy nie miałem :E

No to jesteś szczęśliwcem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, wkamil73 napisał:

3dmark bardzo mocno dociska kartę, więc zegar schodzi w dół, natomiast w grach, a nie w benchmarkach, karta może boostować wyżej.

w grach które naprawdę ciśną kartę bedzie niższy bost niż w 3dmarku natomias jeżeli w mało wymagającej zalicza ktoś "overboosta" to znaczy że producent jednak nie usawił stabilnych taktowań na stock :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...