Skocz do zawartości
toxicrain0912

RTX2060 vs RTX2060 super vs RTX3050 / wybralem RX580 bo AMD>NVIDIA.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakupic uzywana karte rtx. Rozdzielczosc glownie FHD do gry. Przejrzalem troche oferty i jakies tam recenzje na yt.

 

Ceny 2060 zaczynaja sie gdzies od 800, 2060 super od 900, 3050 od 1k.

Wydajnosciowo, configowo, rozne testy roznie pokazuja i rozne wnioski. Prosze o porade co wybrac i dlaczego i na co zwrocic uwage kupujac uzywane GPU.



Dziekuje za pomoc

Edytowane przez toxicrain0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, toxicrain0912 napisał:

Witam,
 

Napisz jaki masz procek, zasilacz i ile maksymalnie chcesz wydać :)

Do wyboru masz tylko te 3 wymienione karty? Czy cokolwiek, co zmieści się w budżecie?

Edytowane przez Stona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Stona napisał:

Napisz jaki masz procek, zasilacz i ile maksymalnie chcesz wydać :)

Do wyboru masz tylko te 3 wymienione karty? Czy cokolwiek, co zmieści się w budżecie?

Tak, te 3 wymienione, bo sa to 3 najtansze uzywane karty ktore obsluguja DLSS. Karta ta bedzie tymczasowa az wymienie caly swoj config na jakas 4xxx z topowym cpu. Aktualnie uzywam i5 3570k 4.5ghz - do tego bedzie powyzsze gpu. Zasilacz ogarnie 650w. Nie wiem ktora z tych 3 kart na dzien dzisiejszy jest najbardziej oplacalna/najlepsza pod wzgledem cena/wydajnosc. Nie wiem czy ten 3050 ma jakies nowsze tensory, technologie, czy warto doplacac czy nie, czy lepiej 60 czy 60 super. Nie wiem rowniez czym sie kierowac kupujac taka uzywana karte na allegro/olx itp, w opisie wszystkie sa idealne i piekne i nie kopaly.

Dziekuje za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, toxicrain0912 napisał:

Nie wiem czy ten 3050 ma jakies nowsze tensory, technologie, czy warto doplacac czy nie, czy lepiej 60 czy 60 super. Nie wiem rowniez czym sie kierowac kupujac taka uzywana karte na allegro/olx itp, w opisie wszystkie sa idealne i piekne i nie kopaly.

Podobno DLSS na kartach serii 3xxx wygląda lepiej niż 2xxx. Nie wiem, nie mam doświadczenia. Faktem jest, że na 3050 po włączeniu DLSS ja na 24 calowym monitorze FHD nie jestem w stanie dojrzeć różnicy względem rozdzielczości natywnej. Może mam coś z oczami.
Jedynie różnicę widzę na 3 monitorach w ACC tylko, że mam dziwny konfig bo centralny monitor mam jak wspomniałem FHD 24 cale 16:9 a boczne mam 22 cale 16:10 1680:1050. Do tego trzeba rozciągnąć ekrany w nvidia surround. Przy takiej dziwacznej konfiguracji DLSS faktycznie wygląda na bardziej rozmyty.

IMO zaletą 3050 jest małe zużycie energii. Karta max co bierze w ACC przy 3 monitorach bez uV to coś ok 120W. Po uV na jednym monitorze potrafi się mieścić w  80-90 watach. Mówię o moim egzemplarzu.

Jeśli chodzi o fps to RTX2060 będzie odrobinę bardziej wydajny ale na pewno bardziej prądożerny.

Jeśli chciałbyś używkę 3050 z pewnego źródła to odezwij się na PW. Może rozważę sprzedaż swojej. Siedzi w kompie rok, kupiona jako nowa, ma jeszcze 4 lata rozszerzonej gwarancji zotaca.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2060 może pobierają więcej prądu, ale za to są wydajniejsze od 3050 więc tu nie można mówić o zysku energetycznym. Lepiej wziąć wersję 2060super lub w dobrym stanie 2070 (jeszcze trochę lepsza, ale za to nie tak nowa jak świeże sztuki 2060 super).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pablonas napisał:

Podobno DLSS na kartach serii 3xxx wygląda lepiej niż 2xxx.

To nieprawda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, toxicrain0912 napisał:

Tak, te 3 wymienione

RTX 2060 Super.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie RTX 2060 SUPER. RTX 2060 Super potrafi być nawet wydajniejszy niekiedy od 3060,  a co dopiero 3050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2023 o 14:40, toxicrain0912 napisał:

Witam,

Planuje zakupic uzywana karte rtx. Rozdzielczosc glownie FHD do gry. Przejrzalem troche oferty i jakies tam recenzje na yt.

 

Ceny 2060 zaczynaja sie gdzies od 800, 2060 super od 900, 3050 od 1k.

Wydajnosciowo, configowo, rozne testy roznie pokazuja i rozne wnioski. Prosze o porade co wybrac i dlaczego i na co zwrocic uwage kupujac uzywane GPU.



Dziekuje za pomoc

Wszystko bez gwarancji
3050 to gniot jakich mało
Może coś od zielonych?
Używki RX6600 z gwarancją są za ok.920zł.
RX6600Xt ponad 1K i ciężko coś sensownego znaleźć

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez gwarancji. 2060 i 2060 super  to często nowe karty wydane poraz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bitrate napisał:

Jak bez gwarancji. 2060 i 2060 super  to często nowe karty wydane poraz kolejny.

???
Autor tematu pyta o używki
Polecam czytać post a potem się wypowiadać
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam poczytać. Cały czas piszemy o używanych kartach z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bitrate napisał:

Również polecam poczytać. Cały czas piszemy o używanych kartach z gwarancją.

Autor podał w 1 poście widełki cenowe ale nijak się mają one do rzeczywistości
Kartę z gwarancją ciężko upolować w dobrej cenie ale kto powiedział ze będzie łatwo...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc, analize. Rozmyslalem dzis bardzo dlugo podczas treningu i poslucham sie porad i nie bede ladowal wiecej kasy w tego trupa.

Chcialbym kupic jakiegos rxa 570 (na allegro sa po 300zl) daje podobny fps co 1060. Nie wiem czy jest jakas alternatywa w tej polce cenowej dla takiej karty?

Nie ma sensu kupowac 2060 super skoro to tez mega slaba karta. Zakupie teraz jakiegos taniego crapa do tego slabego cpu, a nastepnie za pare miechow jak bede skladal nowego pc-ta to juz bedzie mam nadzieje nowy amd 3d i rtx 4080+. Rtx 2060 super jest duzo slabszy od rtxa 4080+ wiec bez sensu ladowac kase w cos takiego mysle skoro moje cpu nie ogarnie tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany Rx570 jest mega ryzykowny. Poszukaj na allegro nowego z gwarancją RX580  2048 sp. Jest teraz wysyp tych kart bo widać że te chipy były robione pod koparki ale się nie sprzedały.

Rx580 2048 8gb to tak naprawdę 570 8gb. Ma niemal identyczna specyfikacje i osiągi. 

Najtańsze NOWE w wersji mining na allegro kosztują między 300 a 400 PLN tylko one są zazwyczaj z biosem do kopania. Po zakupie musisz zmienić bios na normalny i będzie fajna karta za śmieszne pieniądze. Wydajność w najnowszych ciężkich grach będzie taka sobie ale pograć się da we wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie 2060 Super. 3050 to najgorszy z nich shit, 2060 kosztuje zaledwie 100zł mniej wersja Super, która ma 8 gb ram zamiast 6 i znacznie wyższe taktowanie, więcej jednostek TMU, shaderów i rdzeni Tensor. Wybór oczywisty.

3 godziny temu, Killer85 napisał:

???
Autor tematu pyta o używki
Polecam czytać post a potem się wypowiadać
 

A ja proponuję nówki z tego segmentu wybić autorowi z głowy, bo może zapłacić tyle co używka ... RTX 3060 Ti, który deklasuje je wszystkie daleko daleko i jeszcze trochę

3 godziny temu, Killer85 napisał:

Od jakiejś pseudo firemki?
Daj spokój

100% taniej niż w sklepie. Jesteś pewien swoich słów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, HDR'o napisał:

 

100% taniej niż w sklepie. Jesteś pewien swoich słów ?

Ty tak na poważnie?
Nie polecam zakupów w takich przybytkach a leven powinien się wstydzić że coś takiego linkuje

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

Ty tak na poważnie?
Nie polecam zakupów w takich przybytkach

Ponownie zapytam - 100% taniej i tylko dlatego, że to używka od kogoś nieznanego wolisz zapłacić 2K zamiast tysiaka ? Słuchaj: rozumiem, jakby różnica wynosiła nie wiem...200, 300zł ? Ale nie drugie tyle. Bądźmy poważni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, HDR'o napisał:

Ponownie zapytam - 100% taniej i tylko dlatego, że to używka od kogoś nieznanego wolisz zapłacić 2K zamiast tysiaka ? Słuchaj: rozumiem, jakby różnica wynosiła nie wiem...200, 300zł ? Ale nie drugie tyle. Bądźmy poważni.

Wpadasz i nie wiadomo o co Ci chodzi?

Jakie 2K i za co?
Nie było mowy o nowych kartach
Mi chodziło że nie opłaca się czegoś takiego kupować w tej cenie
Tyle
Robisz offtop
Sobota była wczoraj więc zrozumiałbym a tak..

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pablonas napisał:

Używany Rx570 jest mega ryzykowny. Poszukaj na allegro nowego z gwarancją RX580  2048 sp. Jest teraz wysyp tych kart bo widać że te chipy były robione pod koparki ale się nie sprzedały.

Rx580 2048 8gb to tak naprawdę 570 8gb. Ma niemal identyczna specyfikacje i osiągi. 

Najtańsze NOWE w wersji mining na allegro kosztują między 300 a 400 PLN tylko one są zazwyczaj z biosem do kopania. Po zakupie musisz zmienić bios na normalny i będzie fajna karta za śmieszne pieniądze. Wydajność w najnowszych ciężkich grach będzie taka sobie ale pograć się da we wszystko.

Dziekuje za podpowiedz. Czy dalbys rade podlinkowac jakakolwiek aukcje z tym mining rx580 8gb. Nie chcialbym szukac blednej karty. Dodatkowo, trudno sie wgrywa nowego biosa na takie GPU? Nigdy biosa do gpu nie zmienialem, jedynie do mobo, ale to zwykle install.exe z desktopa bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Killer85 napisał:

Wpadasz i nie wiadomo o co Ci chodzi?

Jakie 2K i za co?
Nie było mowy o nowych kartach
Mi chodziło że nie opłaca się czegoś takiego kupować w tej cenie
Tyle
Robisz offtop
Sobota była wczoraj więc zrozumiałbym a tak..

Zobacz sobie, po ile chodzą te karty w sklepach.... ale .... kluczowe jest inne zdanie Nie było mowy o nowych kartach. Tylko to zmienia postać rzeczy. Używkę w tej cenie też ciężko kupić, aczkolwiek lepiej kupić od jakiejś firmy niż od nieznanego usera z OLX :)

5 minut temu, toxicrain0912 napisał:

Dziekuje za podpowiedz. Czy dalbys rade podlinkowac jakakolwiek aukcje z tym mining rx580 8gb. Nie chcialbym szukac blednej karty. Dodatkowo, trudno sie wgrywa nowego biosa na takie GPU? Nigdy biosa do gpu nie zmienialem, jedynie do mobo, ale to zwykle install.exe z desktopa bylo.

Chcesz w dzisiejszych czasach pakować się w takeigo rzęcha, który ledwo sobie poradzi w HD Ready w tych najbardziej wymagających grach ? O braku RT nawet nie wspomnę. Owszem, może PC jest "starym trupem", ale kupno takiej karty mija się z celem, a kiedyś jakby nie patrzeć zmienisz cały PC na lepszy i przynajmniej już masz lepszą kartę :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, HDR'o napisał:

Zobacz sobie, po ile chodzą te karty w sklepach.... ale .... kluczowe jest inne zdanie Nie było mowy o nowych kartach. Tylko to zmienia postać rzeczy. Używkę w tej cenie też ciężko kupić, aczkolwiek lepiej kupić od jakiejś firmy niż od nieznanego usera z OLX :)

Można kupować od nieznanego usera jeśli jest dowód zakupu z pewnych sklepów a nie od takich pseudofiremek

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, HDR'o napisał:

Zobacz sobie, po ile chodzą te karty w sklepach.... ale .... kluczowe jest inne zdanie Nie było mowy o nowych kartach. Tylko to zmienia postać rzeczy. Używkę w tej cenie też ciężko kupić, aczkolwiek lepiej kupić od jakiejś firmy niż od nieznanego usera z OLX :)

Chcesz w dzisiejszych czasach pakować się w takeigo rzęcha, który ledwo sobie poradzi w HD Ready w tych najbardziej wymagających grach ? O braku RT nawet nie wspomnę.

No chce, nie wiem czy przeczytales, ale moje cpu to dno. Karta za pare stowek pociagnie normalnie gry w FHD. Wedlug yt, rx 570 jest troche slabszy od 1060. Tanszej karty juz chyba nie ma na rynku zeby gry dzialaly. Zeby kupowac mocna karte, potrzebuje zmieniac caly config a nie bede teraz tego robil, tyllko za pare miesiecy. Na integrze 4000 od intela nie da sie grac w PoE, probowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...