Skocz do zawartości
Ravenik

Wypróbowanie laptopa z Windowsem 11 bez aktywacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić laptopa bez systemu, trochę na wypróbowanie i zainstalować Windows 11 i wypróbować bez aktywowania (bez wprowadzania klucza). Jeśli laptop mi się spodoba, to go zatrzymam i skombinuję klucz Windows 11 Pro (kupię lub wezmę z poprzedniego laptopa) i aktywuję Windowsa.

Pytanie czy będę mógł w pełni korzystać z Windows 11 przed aktywowaniem przez jakiś czas (około tygodnia) potrzebny do wypróbowania laptopa? Czy Windows będzie blokował jakieś funkcje przed aktywacją (chcę dokładnie przetestować laptopa) lub będzie mnie nachalnie upominał o wprowadzenie klucza/aktywowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znajomy przyniósł mi kiedyś lapka z win 10 i info na pulpicie że nie jest aktywowany abym coś tam sprawdził i nie były dostępne niektóre opcje personalizacji np. czy coś więcej tego nie sprawdzałem ale dziwne by było jak się używa jakiegoś programu w wersji że tak powiem demo aby były wszystkie funkcje dostępne. Pewnie w win 11 jest podobnie.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam że właśnie jak kolega wyżej wspomniał, może nie działać personalizacja, chyba nie można konfigurować taskbaru, możliwe że będzie ci wyskakiwać powiadomienie o aktywacji, no i ten brzydki watermark który można wyłaczyć przez regedita. A no i jeszcze bodajże jakieś tam update'y nie będą przychodzić żeby zaaktualizować, i tak to chyba nic więcej.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. Liczyłem że będzie 30 dni na wypróbowanie tego Windowsa, ale jak mają być utrudnienia, to się zaopatrzę w W11 boxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na nieaktywowanym systemie nie działają personalizacje wizualne w stylu tapeta, kolorystyka itp. Nie masz dostępu do aktualizacji, aktualizacji programu insider, na pulpicie cały  czas wyświetla się znak wodny "aktywuj system" czy jakoś tak no i system będzie wyświetlał komunikat na pełnym ekranie przypominający o aktywacji systemu, który trzeba będzie zamykać.

Czasem ograniczenia wchodzą po 30 dniach, przez pierwsze 30 dni system normalnie działa, a czasem są od razu, nie wiem od czego to zależy.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiało możesz tak zrobić.   Nie będzie żadnych utrudnień poza tapetą i kontrastem. Swoja drogą  Microsoft jest zabawny poniżej ekran  W11 uruchomiony w wirtualizacji gdzie hostem jest  przepotężny terminal HP T630 (Tak to pasywnie chłodzone Brown Falcon z 2013roku z dwoma modułami).  Dobre sobie te Microsoftowe świru świru TPM

windows-111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 8 lat używam nieaktywowanego Windowsa 10 i jest ok.

Nie mogę zmienić tapety,jest ten znak wodny ale normalnie gram w gry ze Steama,przeglądam internet.

Regularnie aktualizuje system.

W Windowsie 11 tak się nie da?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz spróbować dołączyć do programu Windows Insider https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/dołącz-do-niejawnego-programu-testów-systemu-windows-i-zarządzaj-ustawieniami-niejawnego-programu-testów-ef20bb3d-40f4-20cc-ba3c-a72c844b563c

Gadka z ChatGPT

Cytat

Tak, dołączając do programu Windows Insider, można uzyskać dostęp do wersji testowych systemu Windows 11 za darmo. Program Windows Insider umożliwia użytkownikom testowanie nowych funkcji i aktualizacji przed ich oficjalnym wydaniem. Aby skorzystać z tej możliwości, należy:

1. **Zarejestrować się w programie Windows Insider**:
   - Przejdź na stronę [Windows Insider Program](https://insider.windows.com/) i zarejestruj się za pomocą konta Microsoft.

2. **Dołączyć do programu Windows Insider na swoim urządzeniu**:
   - Otwórz ustawienia (Settings) w systemie Windows.
   - Przejdź do sekcji „Aktualizacja i zabezpieczenia” (Update & Security).
   - Wybierz „Program Windows Insider” (Windows Insider Program) i kliknij „Rozpocznij” (Get started).
   - Wybierz swoje konto Microsoft i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wybrać kanał aktualizacji (Dev, Beta lub Release Preview).

3. **Pobrać i zainstalować wersję testową Windows 11**:
   - Po dołączeniu do programu i wybraniu odpowiedniego kanału, komputer automatycznie pobierze i zainstaluje najnowszą wersję testową systemu Windows 11.

Należy jednak pamiętać, że wersje testowe mogą zawierać błędy i mogą być mniej stabilne niż oficjalne wydania. Program Windows Insider jest przeznaczony głównie dla entuzjastów technologii, deweloperów i osób, które chcą mieć wczesny dostęp do nowych funkcji i pomóc w ich testowaniu.

Cytat

i to jest limitowane czasowo czy nie?

Cytat

Korzystanie z programu Windows Insider nie jest limitowane czasowo, co oznacza, że możesz pozostać w programie tak długo, jak chcesz. Jednakże warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

1. **Dostępność Wersji Testowych**:
   - Zawsze będziesz otrzymywać wersje testowe systemu Windows, co oznacza, że Twój system będzie regularnie aktualizowany do najnowszych buildów Insider Preview.

2. **Stabilność Systemu**:
   - Wersje testowe mogą być niestabilne i zawierać błędy. Jeśli zależy Ci na stabilnym i niezawodnym systemie, powinieneś rozważyć przejście na oficjalne wersje po ich wydaniu.

3. **Przechodzenie między Wersjami**:
   - Jeśli zdecydujesz się opuścić program Windows Insider i powrócić do oficjalnych wydań, konieczne może być wykonanie czystej instalacji oficjalnej wersji systemu Windows 11. W przeciwnym razie będziesz kontynuował otrzymywanie wersji testowych.

4. **Licencja na System Windows**:
   - Udział w programie Windows Insider nie daje ci trwałej licencji na pełną wersję Windows 11. Po opuszczeniu programu będziesz musiał mieć odpowiednią licencję na Windows 10 lub Windows 11, aby korzystać z pełnej wersji systemu operacyjnego.

Podsumowując, dołączenie do programu Windows Insider pozwala na długotrwałe testowanie nowych funkcji systemu Windows 11, ale wiąże się to z ryzykiem używania mniej stabilnych wersji systemu operacyjnego. Jeśli zdecydujesz się pozostać w programie, możesz to robić bez ograniczeń czasowych, ale powinieneś być świadomy potencjalnych problemów z wydajnością i stabilnością systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, AdrianC4 napisał:

Od 8 lat używam nieaktywowanego Windowsa 10 i jest ok.

Nie mogę zmienić tapety,jest ten znak wodny ale normalnie gram w gry ze Steama,przeglądam internet.

Regularnie aktualizuje system.

W Windowsie 11 tak się nie da?

da się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi