Skocz do zawartości
nameless_one

Monitor 27' 1440p do gier i pracy do ~1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie posiadam monitor MSI MAG274R2, który jest bardzo dobry, ale jestem świeżo po upgradzie PC i chcę coś do 1440p. Robiąc wstępny research znalazłem LG UltraGear 27GP850 27" 2560x1440px IPS 165Hz 1 ms Monitor - niskie ceny i opinie w Media Expert. Ponoć bardzo dobry, ale ludzie narzekają na czernie i backlight bleeding. Nie wiem jak to wygląda na tle mojego MSI MAG274R2, ale nie przeszkadza mi to w obecnym. 

Jakieś inne propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm podpinam się lecz troszkę myślałem nad coś lekko tańszym lecz nie koniecznie.

Czy noga od tego monitora jest teleskopowa? Tz na zdjęciu jest ona bardzo długa i wygląda to że monitor jest około 20-25cm od stołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie niestety nie polecam tego monitora. Użytkowałem go przez 6 miesięcy co do samej matrycy była okay nawet nie było zbyt dużego IPS Glow widać więc dobra sztuka w miarę mi się trafiła. Co do samej podstawki to z tym miałem największy kłopot tzw. była ogromna i siedziałem bardzo blisko monitora co mi trochę doskwierało na dodatek monitor jak dla mnie ma beznadziejny zakres możliwości regulacji go w pionie (góra-dół) co sprawia że nie da się zbytnio go obniżyć względem biurka oraz wystarczy lekko trącić monitor i już leci do góry (coś jak teleskopy w bagażniku samochodowym). Co do jakości wykonania plastików to też słabo musiałem wymieniać swój na drugą sztukę bo cała obudowa z tyłu miała chyba ze dwa zatrzaski ułamane albo słabej jakości (wrażenie, że zaraz cała konstrukcja tylna się ułamie i zwali mi się to na biurko) co najlepsze jak pojechałem do sklepu wymienić na inna sztukę to drugi wyjęty przez sprzedawce z pudełka nowiutkiego miał to samo :D

Po 6 miesiącach go sprzedałem ze stratą 200zł bo w tym czasie podrożał a mi się udało kupić za 1499zł. Teraz postawiłem na DELL Dell S2721DGFA nanoIPS HDR i jest przecudowny :)

Edytowane przez Snicers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem osiągów i samej matrycy jest to zdecydowanie najlepszy wybór w tym przedziale cenowym. 

Tu masz szczegółową recenzje: https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gp850-b

No i rzeczywiście, stojak to zdecydowanie największy mankament tego monitora. Samo wykonanie z plastiku, ale sam materiał jest okej. 

Ja bym brał i dokupił uchwyt mocowany do biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największą minusem tego monitora jest mizerny kontrast nawet w porównaniu do innych ips ( 800:1 ), ips glow wiadomo, krawędziowe podświetlenie w tej cenie to standard więc do minusów nie mogę zaliczyć. Mam w domu jeden ekran na ips ( Sony xg8596 ), i uważam że o jeden za dużo, hdr na ips + krawędziowe podświetlenie to jest rozpacz... żeby zniwelować ips glow i brak kontrastu mam ustawione jasność na 0, a hdr podbija na max i tylko oczy krwawią. Ekran dobry do użytku za dnia w nocy robi się koszmar. Dla mnie sprzęt tylko pod e sport, bądź tylko i wyłącznie za dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dołóżcie 100zł jeszcze do 1700zł i bierzcie tego DELLa w tej cenie chyba nic lepszego nie znajdziecie.

Ewentualnie jeszcze można tego zobaczyć prezentuje się dosyć ciekawe, ale nie wypowiadam się bo nie miałem.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-led-iiyama-27-gb2770qsu-b1?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=377555&utm_campaign=2023-02&utm_term=Monitory&ceneo_spo=true&ceneo_cid=d45a53c1-9dd4-f757-569f-fd2533c2797c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na LG na podstawie recenzji z RTINGS i innych, trafiła się nowa sztuka za 1500zł. Jeżeli chodzi o porównanie z Dellem, to różnica wg. Rtings sprowadza się właściwie do nieco lepszego wykonania Della oraz ficzera podświetlenia stroboskopowego, które posiada LG. Zobaczymy. Dziękuję za pomoc.

Cytat

The Dell S2721DGF and the LG 27GP850-B are very similar, each with strengths and weaknesses. The LG has an optional black frame insertion feature, which can help reduce the amount of persistence blur seen on-screen. The Dell has a more versatile stand, as it can swivel and switch to portrait orientation on either side, and it feels a bit better built than the LG.

 

Edytowane przez nameless_one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DGFA ma jedną przewagę nad GP850,  3 lata gwarancji vs 2 od lg

reszta jest kwestią gustu, aktualnej ceny. Matryca ta sama

Sam mam GP bo wtedy DGFA był ok 400zł droższy, gdyby nie to , byłby dell

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor przyszedł i jest do zwrotu/reklamacji. Po podłączeniu odpalił, ale nie reagował na jostick na spodzie, a po zainstalowaniu sterowników i oprogramowania OSD nie można było zmienić niczego poza screen split. Odłączyłem monitor od zasilania, podłączyłem z powrotem i teraz jedyne co mam to czarny podświetlony ekran :)Reinstalacja sterowników grafiki, żonglerka kablami, DP, HDMI, oryginalne, od innego monitora, różne porty na karcie, podłączenie do laptopa - wszędzie to samo. Także ciekawie się zaczyna przygoda z 1440p :P

Ktoś poradzi jak to najlepiej ugryźć? Reklamować z tytułu rękojmi? Po prostu zwracać? 

Po tym jak był odłączony od zasilania przez jakiś czas, po podłączeniu nagle wyświetlił ekran. Ale nadal nie dało się wejść w menu OSD, a ekran mrugał. Odłączyłem od zasilania, podłączyłem i znów czarny ekran z podświetleniem. Dziwny egzemplarz.

Edytowane przez nameless_one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...