Skocz do zawartości
domine21

Jaki zasilacz do i5-13600kf i rtx 4070 Ti do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki zasilacz dobrać do do i5-13600kf I rtx 4070 ti do 500 zł? W zestawach polecanych był wymieniony FSP/Fortron HYDRO M PRO 800W 80 Plus Bronze:

https://www.x-kom.pl/p/708136-zasilacz-do-komputera-fsp-fortron-hydro-m-pro-800w-80-plus-bronze.html

ale nigdy nie słyszałem o tej firmie i wydaje się być za tani jak na 800w. (Ok 360zł) 

Czy zasilacz 650w dawałby radę do tego zestawu pod dużym obciążeniem w grach? (Bez podkręcania itp) 

Np. taki:

https://www.x-kom.pl/p/1042931-zasilacz-do-komputera-krux-generator-650w-80-plus-gold.html#Opinie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz topowy config z 4070Ti i 13600kf na pokładzie i chcesz do niego wsadzać Kruxa 650W/jakiś inny budżetowy zasilacz..

Do 500zł brałbym ten: https://www.x-kom.pl/p/1078938-zasilacz-do-komputera-endorfy-supremo-fm5-750w-80-plus-gold.html

Japońskie kondensatory, fajny wentylator (Fluctus) i fajnie wypada w testach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, frosti- napisał:

Bierzesz topowy config z 4070Ti i 13600kf na pokładzie i chcesz do niego wsadzać Kruxa 650W/jakiś inny budżetowy zasilacz..

Do 500zł brałbym ten: https://www.x-kom.pl/p/1078938-zasilacz-do-komputera-endorfy-supremo-fm5-750w-80-plus-gold.html

Japońskie kondensatory, fajny wentylator (Fluctus) i fajnie wypada w testach.

 

Kompletnie nie znam się na zasilaczach, a pierwszy zasilacz był polecany w topowym zestawie na pclab, a drugi w topowym zestawie techliptona xd, dlatego chcę się upewnić że to nie jest jakiś szajs bo nie słyszałem o tych firmach. Chce mieć pewność że mi nic w pc nie wybuchnie i że kultura pracy będzie ok. W sumie to mogę do 700 zł wydać, to się zmieszczę na równo w 10k. Czy w  takiej cenie to każdy zasilacz np. be quiet czy cooler master będzie dobry, czy te firmy też mają np. trefne modele? Fajnie jakby zasilacz też był w miarę cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, domine21 napisał:

Kompletnie nie znam się na zasilaczach, a pierwszy zasilacz był polecany w topowym zestawie na pclab, a drugi w topowym zestawie techliptona xd, dlatego chcę się upewnić że to nie jest jakiś szajs bo nie słyszałem o tych firmach. Chce mieć pewność że mi nic w pc nie wybuchnie i że kultura pracy będzie ok. W sumie to mogę do 700 zł wydać, to się zmieszczę na równo w 10k. Czy w  takiej cenie to każdy zasilacz np. be quiet czy cooler master będzie dobry, czy te firmy też mają np. trefne modele? Fajnie jakby zasilacz też był w miarę cichy.

Oczywiście są lepsze i gorsze zasilacze. Wentylatory, praca pół-pasywna, kondensatory, sprawność przy danym obciążeniu..

Jak chcesz coś pewnego, cichego i na lata to od lat korzystam z serii RMx od Corsair i jest to chyba najlepszy wybór do takich pc'tów. 

Pierw miałem RM650x, teraz RM850x i złego słowa nie powiem.

Tu wersja 750W: https://www.x-kom.pl/p/646663-zasilacz-do-komputera-corsair-rm750x-750w-80-plus-gold.html

Chcesz wydać max budżet 700zł to bierz RM750x. Chcesz troche zaoszczędzić to bierz tego Endorfy. Do takiego setupu nie warto oszczędzać. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, frosti- napisał:

Bierzesz topowy config z 4070Ti i 13600kf na pokładzie i chcesz do niego wsadzać Kruxa 650W/jakiś inny budżetowy zasilacz..

Do 500zł brałbym ten: https://www.x-kom.pl/p/1078938-zasilacz-do-komputera-endorfy-supremo-fm5-750w-80-plus-gold.html

Japońskie kondensatory, fajny wentylator (Fluctus) i fajnie wypada w testach.

 

Supremo FM5 i Krux Generator to ta sama liga budżetowych Goldów :) Krux korzysta z platformy od CWT i przecież też posiada japońskie kondensatory i cichy wentylator. 

Godzinę temu, domine21 napisał:

ale nigdy nie słyszałem o tej firmie i wydaje się być za tani jak na 800w. (Ok 360zł) 

Czy zasilacz 650w dawałby radę do tego zestawu pod dużym obciążeniem w grach? (Bez podkręcania itp) 

Krux i Endorfy (dawne SPC) mają tego samego właściciela, to po prostu dwie marki skierowane w trochę inne strony. Generator to pierwszy zasilacz Kruxa, ale jest na poziomie serii Supremo, a osobiście byłbym skłonny go postawić nawet ciut wyżej, bo przynajmniej korzysta z renomowanego OEMa, a nie chińczyka jak Supremo. 

Odnośnie drugiego pytania, zestaw z 4070 Ti pobierze w grach ok. 450W, więc zasilacz 650W bez problemu to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krux nie jest zły, ale fakt, supremo lepszy, chociaż dalej to "tylko" 5 lat gwarancji.

Dwie topowe marki zasilaczy to SeaSonic oraz SuperFlower. Reszta topowych konstrukcji to i tak ich OEMy. Oczywiście nie oznacza to, ze OEMy od CWT, jak np. w przypadku Corsair RM850x, są słabe, czy coś. SuperFlower słabo dostępny w Polsce i ma krótszą gwarancje. 

Dlatego brałbym coś z 10 lat gwary i sprawdzonego

Do 700 zł masz Seasonic Focus 750 gx lub corsair rm750x, lub, trochę taniej, Fortron HYDRO G PRO 750W/850W.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, domine21 napisał:

Czy w  takiej cenie to każdy zasilacz np. be quiet czy cooler master będzie dobry, czy te firmy też mają np. trefne modele? Fajnie jakby zasilacz też był w miarę cichy.

W każdej cenie zasilacze o tym samym zapasie mocy będą mniej więcej porównywalne. Na upartego i jak ze wszystkim za daną kwotę jest kozak, dwa, które "rządzą" o włos, więc je się kupuje, a reszta to w jakimś stopniu mniej atrakcyjne alternatywy. Dla uproszczenia zwracałbym uwagę głównie na właśnie kulturę pracy czy kwestie gwarancyjne (długość i procedura), bo one będą czy mogą być odczuwalne w użytkowaniu.

Obecnie nie kupowałbym zasilacza bez przewodu 12VHPWR (pasującego do gniazda w twojej karcie). Przejściówki nie są do końca bezpieczne, z przewodami niepochodzącymi od producenta zasilacza też może być różnie, a nie każdy producent je sprzedaje. Przy twoim budżecie poczekałbym do pojutrze na premierę Pure Powera 12 i wtedy na niego zapolował :D Można przypuszczać, że będzie z cichszych opcji, a dziesięć lat gwary i serwis w Warszawie też fajna sprawa. Wentylatory zasilaczy bq! zwykle zaczynają mocno przyspieszać powyżej 60-70% obciążenia, więc 750W powinno być w temacie kultury pracy sensowny zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

W każdej cenie zasilacze o tym samym zapasie mocy będą mniej więcej porównywalne. Na upartego i jak ze wszystkim za daną kwotę jest kozak, dwa, które "rządzą" o włos, więc je się kupuje, a reszta to w jakimś stopniu mniej atrakcyjne alternatywy. Dla uproszczenia zwracałbym uwagę głównie na właśnie kulturę pracy czy kwestie gwarancyjne (długość i procedura), bo one będą czy mogą być odczuwalne w użytkowaniu.

Obecnie nie kupowałbym zasilacza bez przewodu 12VHPWR (pasującego do gniazda w twojej karcie). Przejściówki nie są do końca bezpieczne, z przewodami niepochodzącymi od producenta zasilacza też może być różnie, a nie każdy producent je sprzedaje. Przy twoim budżecie poczekałbym do pojutrze na premierę Pure Powera 12 i wtedy na niego zapolował :D Można przypuszczać, że będzie z cichszych opcji, a dziesięć lat gwary i serwis w Warszawie też fajna sprawa. Wentylatory zasilaczy bq! zwykle zaczynają mocno przyspieszać powyżej 60-70% obciążenia, więc 750W powinno być w temacie kultury pracy sensowny zapasem.

Pure Power 12 już miał premierę. 699 zł za 850W Gold w Proline. 

https://proline.pl/zasilacz-be-quiet-pure-power-12-m-850w-p8116837

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiery nie miał, ale dobrze wiedzieć, że od biedy już można go kupić. Od biedy, bo dziady z Proline zwyczajowo doliczają sobie premium od nowości, ale cóż :D

https://ithardware.pl/aktualnosci/be_quiet_prezentuje_zasilacze_pure_power_12_m_w_sam_raz_dla_nowych_kart_graficznych_nvidii-25542.html
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/be-quiet-pure-power-12-m-premiera-zasilaczy-pod-nowe-karty.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe kupować przed premierą, a testy od wczoraj wlatują do sieci, w tym całkiem zaawansowany test Sieranta na ithardware. Szkoda jedynie, że do Cybenetics ich nie wysłali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi liniami 12V? lepsza jest jedna mocna pojedyncza, czy dwie?

Bo ten ma chyba dwie linie, jak mój stary BeQuiet, a większość nowych zasilaczy ma jedną.

Jedni mówią, że dwie bezpieczniejsze, a inni, że jedna mocna lepsza do mocnych kart graficznych.

W dniu 5.02.2023 o 15:19, frosti- napisał:

Bierzesz topowy config z 4070Ti i 13600kf na pokładzie i chcesz do niego wsadzać Kruxa 650W/jakiś inny budżetowy zasilacz..

Do 500zł brałbym ten: https://www.x-kom.pl/p/1078938-zasilacz-do-komputera-endorfy-supremo-fm5-750w-80-plus-gold.html

Japońskie kondensatory, fajny wentylator (Fluctus) i fajnie wypada w testach.

 

Krux to nie jest budżetowe badziewie. Nie wiem czy nie jest lepszy niż seria Suppemo od Endorfy.

Fortron Hydro też nie są złe. Choć mimo wszystko zgadzam się, karta graficzna za 5 tys, to bym też porządny zasilacz kupił.

Edytowane przez grzesiek811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, grzesiek811 napisał:

Krux to nie jest budżetowe badziewie. Nie wiem czy nie jest lepszy niż seria Suppemo od Endorfy.

Fortron Hydro też nie są złe. Choć mimo wszystko zgadzam się, karta graficzna za 5 tys, to bym też porządny zasilacz kupił.

Ja nie uważam, że ten Krux Generator to budżetowe badziewie..

Nie jestem poprostu fanem ładowania 10k w pcta, by na koniec wsadzić do niego zasilacz za 300zł. Ale to tylko moje zdanie.

Ja z takim setupem bez zastanowienia brałbym RM750x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzesiek811 napisał:

A jak to jest z tymi liniami 12V? lepsza jest jedna mocna pojedyncza, czy dwie?

A różnie. Kiedyś z tymi liniami był kawał marketingu, gdzie strona multi rail krzyczała o bezpieczeństwie, kiedy single rail o możliwościach oc, stabilności itp. Jeśli mnie pamięć nie myli, prawdą ukrytą pod tym marketingiem było to, że zasilacze z jedną linią były tańsze w produkcji. Przy obecnym poziomie zasilaczy, zwłaszcza dobrych, temat jest raczej bez znaczenia, ale tak co do zasady kartom z wyjątkowo wysokimi skokami poboru mocy zwykle łatwiej załączyć zabezpieczenie i wyłączyć zasilacz multi rail. Jednak w przypadku zasilaczy ATX 3.0 nie powinno być tu różnicy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...