Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dawno nie śledziłem rynku dysków, lecz od dawna miałem w głowie myśl, że jak pojawią spadki cen do np. 600-700 zł, to chętnie bym był zakupił 980 Pro lub SN850 o pojemności 2TB

Obecnie pojawiła się promocja w x-kom na 980 Pro 2TB za 779 zł i złożyłem wstępnie zamówienie, lecz pojawił się jednak dylemat.

Pytaniem jest czy na dziś 980 Pro 2TB to faktycznie taki dobry wybór, czy może np. lepiej dołożyć do SN850X bądź czekać na promocje na ten model?

Dysk będzie dyskiem systemowym + gry i ewentualnie jakiś magazyn w razie czego.

Obecnie mam 2 dyski:

- Samsung 970 Evo 1TB 

- PNY CS3030 1TB bodajże w tej starszej lepszej specyfikacji.

Aczkolwiek czasem te 2TB to jednak jest dla mnie za mało i muszę pozbywać się rzeczy, których niekoniecznie bym chciał.

 

Jeśli zakupię dysk, to na pewno "utknę" z nim na wiele lat. 

 

Dajcie znać co myślicie i co sami byście zrobili bądź zakupili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam 980 pro 2 TB z fabrycznym radiatorem oraz posiadam KC3000 1 TB.

Oba dyski są bardzo szybkie ale KC3000 jest chłodniejszy.

W MM jest 990 Pro 2 TB za 859 zł ale na chwilę obecną mają problemy :)

Jak już brać to warto przyjrzeć się na 980 pro vs KC3000 o pojemności 2 TB.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ketrab666

Jest informacja, że może być z ekspozycji cokolwiek to znaczy u nich w przypadku dysku, ale faktycznie kwota niska.

Też nie widzę w ogóle u nich płatności z góry, a jedynie za pobraniem. Nie ogarniam o co kaman :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem i za pobraniem albo w sklepie odbiór. Wybrać sklepu nie mogę.

Poczytaj o problemach z 990 pro. 

Dysk kusi ale jego szybka utrata żywotności mówi aby się wstrzymać przed zakupem :)

980 pro vs KC3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ketrab666

Złożyłem wstępnie zamówienie w MM z odbiorem osobistym. Chyba można odbierać osobiście jedynie tam gdzie jest dostępny lokalnie.

Jeszcze poczytam, ale wstępnie jak patrzę, to raczej nie kwestia żywotności, a jakby firmware błędnie naliczał zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zamówiłem z odbiorem w sklepie.

Zawsze będzie można zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ketrab666 napisał:

Tez zamówiłem z odbiorem w sklepie.

Zawsze będzie można zrezygnować.

No i jak tam? Odbierasz swój?

MM tylko 2 dni ma na odbiór. Zresztą tanio MM ma ten dysk. Inne sklepy mają sporo drożej.

Zresztą... nawet jakby coś się działo, to zawsze jest gwarancją oraz rękojmia.

Co do tej ekspozycji, to jak się dowiedziałem, to mówi to tyle co nic. Na pewno nie to, że coś jest rozpakowane czy ma uszkodzone opakowanie.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ketrab666 napisał:

Odebrany w markecie. Fabrycznie zapakowany.

Jak już potestujesz, to daj znać. Mój sobie przedłużyłem odbiór do połowy przyszłego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał jakieś porównanie KC3000 vs 980 Pro vs 990 Pro.

Na Z790 E gaming obecnie posiadam trzy dyski: 1TB KC3000, 2TB 980 Pro Heatsink oraz MLC MP500 240GB. Teraz dojdzie 990 Pro 2TB.

980 Pro ma 34 stopnie.

Edytowane przez ketrab666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketrab666 napisał:

Będę miał jakieś porównanie KC3000 vs 980 Pro vs 990 Pro.

Na Z790 E gaming obecnie posiadam trzy dyski: 1TB KC3000, 2TB 980 Pro Heatsink oraz MLC MP500 240GB. Teraz dojdzie 990 Pro 2TB.

980 Pro ma 34 stopnie.

Bardziej mnie w sumie ciekawi, czy pojawi się problem z tym zużyciem dysku. Też jak inne miejsce, to dysk może mieć inne temperatury.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DyndaS napisał:

Bardziej mnie w sumie ciekawi, czy pojawi się problem z tym zużyciem dysku. Też jak inne miejsce, to dysk może mieć inne temperatury.

 

Jutro wrzucę jakieś zdjęcia i coś o osiągach będzie.

Dzisiaj już demontować GPU raczej nie będę aby dobrać się do MOBO :)

Edytowane przez ketrab666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ketrab666 napisał:

Jutro wrzucę jakieś zdjęcia i coś o osiągach będzie.

Dzisiaj już demontować GPU raczej nie będę aby dobrać się do MOBO :)

Zamówiłem wreszcie z dostawą, bo nie chce mi się specjalnie gnać, a dostawa te 5 zł za pobranie samo.

Chociaż sam nie wiem kiedy przetestuję, bo muszę znaleźć wenę na ogarnięcie tego co obecnie mam i przeinstalowanie nowego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DyndaS napisał:

Zamówiłem wreszcie z dostawą, bo nie chce mi się specjalnie gnać, a dostawa te 5 zł za pobranie samo.

Chociaż sam nie wiem kiedy przetestuję, bo muszę znaleźć wenę na ogarnięcie tego co obecnie mam i przeinstalowanie nowego systemu.

Będziesz montował w jakiś radiator czy pod fabryczny od MOBO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ketrab666 napisał:

Będziesz montował w jakiś radiator czy pod fabryczny od MOBO ?

On jest chyba jednostronny, a więc chyba dam najzwyczajniej ten od mobo, bo jest spory. Zresztą na 970 evo, który też się mocno grzeje tak mam obecnie.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda.

 

8V9KAbq.jpg

7oId3tx.jpg

ComzgCj.jpg

Dodam tu porównanie 1TB KC3000 vs 2TB 980 Pro Heatsink vs 2TB 990 Pro w CrystalDiskMark.

CnTGcdZ.jpg

Edytowane przez ketrab666
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ketrab666

Daj znać czy żywotność dysku nie spada przy użytkowaniu :E

Jednak czytałem dziś, że właśnie samsung ma niedługo nowy firmware wypuścić, który to naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DyndaS napisał:

@ketrab666

Daj znać czy żywotność dysku nie spada przy użytkowaniu :E

Jednak czytałem dziś, że właśnie samsung ma niedługo nowy firmware wypuścić, który to naprawi.

Samsung przyznał że jest z tym modelem problem i będzie aktualizacja.

Więc czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, ketrab666 napisał:

Samsung przyznał że jest z tym modelem problem i będzie aktualizacja.

Więc czekam :)

Tylko pytanie czy problem typowo po stronie firmware, że źle wskazuje, czy dyski się sypią :E

Mój chyba jutro przyjdzie, ale może sporo minąć czasu zanim go zainstaluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby to pierwsze.

Dla 980 Pro wydali aktualizacje ale moja sztuka nie wymagała aktualizowania.

Mnie zastanawia gdzie te 7450 w 990 Pro. Kilka testów zrobione i daleko do tych transferów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ketrab666 napisał:

Aby to pierwsze.

Dla 980 Pro wydali aktualizacje ale moja sztuka nie wymagała aktualizowania.

Mnie zastanawia gdzie te 7450 w 990 Pro. Kilka testów zrobione i daleko do tych transferów :)

Mój dziś przyszedł. Prosiłem o lepsze zabezpieczenie aby pudło dotarło w idelanym stanie, a ci tylko dosłownie kawałek małej foli dali i do koperty papierowej. No i pudełko minimalnie odkształcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ketrab666

Dysk jeszcze żyje :E ?

MM ma ten dysk teraz normalnie w sprzedaży ze zwykłą wysyłką i płatnością z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk żyje i ma się obecnie bardzo dobrze. Jest 100% w diskinfo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ketrab666 napisał:

Dysk żyje i ma się obecnie bardzo dobrze. Jest 100% w diskinfo :)

Ile na nim przemieliłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo mało. To jest dysk obecnie dodatkowy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W działach "chłodzenie" i "procesory" powinna wisieć dupna informacja w oczo..ych kolorach: zanim zmienisz chłodzenie, zrób UV procesora !! Niestety duża większość nie wie nic na temat UV
    • Mam takie same zdanie, AM5 już będzie w miarę dojrzałe to będzie można na luzie zmienić jak wydajności zabraknie, mogę jeszcze u siebie wpakować 5700X3D jak cena spadnie odpowiednio, na razie 5600 mi do wszystkiego wystarczy, ten w lapku 5600H jest tylko troszkę gorszy, ale też wszystko ogarnia w 1080p jak trzeba.
    • @SherrySherryLady  Czyli mam rozumieć, że w praktyce SW4 140mm BL096 będzie miała lepszy przepływ  lub podobny do Dynamic X2 GP-14 przy tym samym RPM? Patrzyłem na tych stronach co podałeś, ale ciężko o konkretne porównanie danych modeli. Będę kupował wersje PWM, ale gdybym się rozmyślił to chciałbym móc też potestować przez kontroler Fractala a tam szerokość wtyczki większa jak 3piny nie wejdzie, trzeba by wycinać plastik we wtyczce. @Send1N  Młockarnie to nie,  po prostu nie chce mieć gorszego przepływu przy tym samym RPM niż miałem dotychczas, stąd pytanie o CFM bo patrzeć na specyfikacje na papierze to wywnioskowałem, że czym ciszej tym gorsze CFM, ale to chyba tak, nie działa? 😀 Venturi HF-14 wyższy RPM tylko 200 więcej, ale zgadza ma duży CFM bardziej porównywałem Dynamic X2 GP-14 tylko wersja 1000RPM jest bez PWM.   Który czujnik CPU jest używany w biosie do kontroli wentylatora? żeby wybrać ten poprawny w Fan Control.     Czasami zastanawiałem się na który czujnik temp CPU w HWinfo należy patrzeć:  Temperatury rdzeni, Tdie - odczyt z czujnika modułu, CPU (Tctl/Tdie) odczyt z najgorętszego miejsca w CPU, czyli Hot Spot i to chyba ten ostatni ?  To jaki wentylator ogólnie (cisza/dobre temp) waszym zdaniem wypada najlepiej? Silent Wings4 140mm PWM, Light Wings 140mm PWM, Fractal Dynamic X2 GP-14, Pure Wings 3 140mm PWM, NF-A14 PWM, NF-A14 PWM Chromax Black Swap    
    • Zależy, jakie masz obecnie temperatury oraz kulturę pracy karty. Jak jest przyzwoicie, to bym tego nie dotykał, bo po co. Ale jak zaczynasz się zastanawiać nad demontażem chłodzenia, a widzę, że tak to nie widzę przeciwskazań. Jedynie utrata gwarancji boli, jeżeli takowa jest
    • A niech wprowadzają im więcej zakazów tym więcej kasy dla czarnego rynku. https://www.o2.pl/biznes/koniec-z-alkoholem-na-stacjach-benzynowych-tego-chce-minister-zdrowia-7018236356721600a
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...