Skocz do zawartości
Everyman

Siedzenie zbyt długo w toalecie a hemoroidy

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, EvilKillaruna napisał:

 zbyt długie przesiadywanie na ubikacji może prowadzić do problemów z hemoroidami. 

Że JAK?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Everyman napisał:

Że JAK?!

To prawda. Raz w życiu miałem hemoroida a było to spowodowane tym że w robocie co godzinę szedłem się poopierdzielać i posiedzieć na kiblu z telefonem w łapie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Trepcia napisał:

Polecam jesc duzo blonnika - siemienie lniane, owsianka etc. Kupa bedzie regularna i szybka niczym pendolino.

Czytałem o takiej kuracji. Podobno jak się przesadzi, to kupa jest tak szybka, że czasem ciężko jest zdążyć ze zdjęciem spodni. Nie wspominając już nawet o majtkach

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Trepcia napisał:

 Przychodzi godzina (co do minuty), pora isc tam gdzie krol chadzal piechota.

I tu przypomina mi się pewien miglanc, który twierdził, że jeśli tak się wyreguluje swój zegar biologiczny, żeby zamiast przed wyjściem do pracy, to robić dwójkę niedługo potem, jak się do niej przyjdzie, to wtedy ma się około 42 roboczogodzin rocznie płatnego .. robienia kupy. Cały tydzień płatnego s.....  Nie tak jak te leszcze, co wypróżniają się w domu za darmo.

To był mądry człowiek, mówię Wam ..

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Trepcia napisał:

Polecam jesc duzo blonnika - siemienie lniane, owsianka etc. Kupa bedzie regularna i szybka niczym pendolino.

Przy dużej ilości błonnika robi się nawet kilka razy dziennie, od czego może być krwawienie (za dużo podcierania), pieczenie i słynny ból d... Powoduje też podrażnienie jelit i może wywołać biegunkę. Istnieją również choroby, w których zbyt duże spożycie błonnika jest niewskazane, np. zapalenie żołądka lub wrzód żołądka, zapalenie trzustki, dróg żółciowych, jelit czy niedokrwistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hemoroidy powodują też nie tylko zaparcia ale też biegunki, jak kogoś czyści po byle czym, nie wie że ma jakieś uczulenia na potrawy to wystarczy parę latek i się skurczybyki robią. Tu podobnie jak i po zatwardzeniu wysiłek jaki się wkłada w wypróżnienie może je powodować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 15:06, BladyPL napisał:

Czytałem o takiej kuracji. Podobno jak się przesadzi, to kupa jest tak szybka, że czasem ciężko jest zdążyć ze zdjęciem spodni. Nie wspominając już nawet o majtkach

 

Trzeba nosić stringi, wyjdzie po bokach.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś artykuł, że u Arabów problem jest marginalny, ponieważ tam nie używa się papieru toaletowego, a korzysta się z bidetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sądziłem, że ktoś z hemoroidami tu wyskoczy. Hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 14:31, Trepcia napisał:

Polecam jesc duzo blonnika - siemienie lniane, owsianka etc. Kupa bedzie regularna i szybka niczym pendolino.

 

W dniu 7.02.2023 o 19:54, Áltair napisał:

Przy dużej ilości błonnika robi się nawet kilka razy dziennie, od czego może być krwawienie (za dużo podcierania), pieczenie i słynny ból d... Powoduje też podrażnienie jelit i może wywołać biegunkę. Istnieją również choroby, w których zbyt duże spożycie błonnika jest niewskazane, np. zapalenie żołądka lub wrzód żołądka, zapalenie trzustki, dróg żółciowych, jelit czy niedokrwistość.

Ja mam problem z wyproznianiem sie, poniewaz robie to 2x w tygodniu. Codziennie pije siemie lniane (rano + wieczor) pije duzo wody z cytryna i tak czys jak nie pomaga, nie wiem co jest nie tak. Do tego kazde wyproznienie jest dla mnie stresujace, poniewaz czuje bol podczas wyprozniania niby nie czuje zadnego hemoroida, ale ewidentnie cos nie tak. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw iść i porozmawiać z gastrologiem.

Jak chce się mieć jednorazową sraczkę, to można popić ogórki kiszone mlekiem i zjeść czekoladę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę temat z pupy że tak powiem ale jak najbardziej poważny. Właśnie w czwartek pod koniec 2 zmiany w pracy pękł mi ów żylak (dużo dźwigałem). Ledwo dotarłem do domu z tym okresem i na izbę przyjęć bo nie mogłem zatamować krwawienia, trzeba było coś tam naciąć podwiązać i zszyć przy okazji się dowiedziałem że przez takie coś można się wykrwawić. Tak że uważajcie bo to dalekie od siedzenia na kibelku z telefonem zwłaszcza jak ktoś nie wie że może coś takiego mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.. mam Leśniewskiego - Crohna, wyciętą zastawkę Bauhina z powodu martwicy, mógłbym Wam wiele ciekawych rzeczy opowiedzieć o biegunkach, zaparciach, hemoroidach, oraz czasie spędzonym w toalecie, ale trochę gówniany temat, żeby o tym opowiadać na forum pc :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2023 o 13:42, MirexPL napisał:

Nigdy nie sądziłem, że ktoś z hemoroidami tu wyskoczy. Hehe

Na forum komputerowym? Pewnie 90% ma hemoroidy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...