Skocz do zawartości
bartkovsky11

Laptop Aorus SE4 [Problem z ustawieniami USB?]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od niedawna jestem posiadaczem laptopa Aorus SE4.

Mój problem jest następujący: posiadam bezprzewodową myszkę steelseries rival 3. Kiedy podłączę ją przez USB i zamknę komputer to myszka nie reaguje - muszę odpiąć USB i podłączyć jeszcze raz żeby myszka zaczęła działać. Problem nie występuje kiedy uruchamiam ponownie komputer - czyli tylko i wyłącznie problem występuje po zamknięciu systemu. 

Generalnie nie jest to jakiś wielki problem ale trochę irytujący bo po każdym włączeniu lapka muszę wyjąć i włożyć USB jeszcze raz. Zakładam że mam coś nie tak w ustawieniach.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz w panel sterowania > wszystkie elementy panelu sterowania > opcje zasilania, kliknij przy swoim planie który masz ustawiony - zmień ustawienia planu > zmień zaawansowane ustawienia planu > ustawienia usb > wstrzymywanie selektywne usb i zmień na wyłączone - daj zastosuj i sprawdz czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Send1N napisał:

wejdz w panel sterowania > wszystkie elementy panelu sterowania > opcje zasilania, kliknij przy swoim planie który masz ustawiony - zmień ustawienia planu > zmień zaawansowane ustawienia planu > ustawienia usb > wstrzymywanie selektywne usb i zmień na wyłączone - daj zastosuj i sprawdz czy coś się zmieni.

Dzięki, niestety  nic to nie dało, masz jeszcze jakiś pomysł ?

Zrzut ekranu 2023-02-06 170449.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień plan na wysoką wydajność (windowsowy) zamiast jakiegoś autorskiego od gigabyte, w biosie zobacz czy masz jakieś ustawienia związane z zasilaniem usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

zmień plan na wysoką wydajność (windowsowy) zamiast jakiegoś autorskiego od gigabyte, w biosie zobacz czy masz jakieś ustawienia związane z zasilaniem usb

Odinstalowałem całkowicie ten GCC, w tym okienku ustawiłem tryb zrównoważony (nie mam innego do ustawienia), a na baterii ustawiłem najwyższą wydajność.

Próbowałem również odznaczyć "zezwalaj na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzenia energii" w menedżerze zadań.

W BIOSie w USB mam tylko opcje Legacy USB support  i mam ją enable.

Spróbowałem jeszcze dać enable na thunderbolt 5v power switch.

Niestety problem dalej występuje :(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasilacz masz cały czas podłączony i efekt jest taki sam jak na samej baterii? inne urządzenia usb nie mają tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Send1N napisał:

a zasilacz masz cały czas podłączony i efekt jest taki sam jak na samej baterii? inne urządzenia usb nie mają tego problemu?

Właśnie spróbowałem podłączyć inną myszkę (też bezprzewodową) przez USB i normalnie działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz czyli mniej nerwów teraz jak wiesz że to wina myszy :] SS engine nie wykrył aktualizacji firmware dla rivala czasem? chyba że już masz najnowszy, jeszcze co możesz sprawdzić to wejść w menedżer urządzeń > urządzenia interfejsu hid kliknąć 2 razy na steelseries rival > zarządzanie energią i odznaczyć zezwól na oszczędzanie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówisz, niestety dalej lipa :/ Nie pokazuje mi żadnych aktualizacji w ss engine :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie myszka działa normalnie bez odpinania i wpinania po wyłączaniu i włączeniu lapka?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

w biosie myszka działa normalnie bez odpinania i wpinania po zamknięciu?

Ja w biosie nie mogę używać myszki, tylko klawiatura.

Zastanawiają mnie te komunikaty może to jest jakiś trop:

image.png.ebfd5653f465f047fc53a8211f793b60.png

image.png.cc62f79f433a3af608a3a6af150cad92.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstaluj całkowicie SS engine bo jak to przejmuje kontrolę nad urządzeniem gdy działa w systemie to pasuje to sprawdzić, znajomemu np ciągle się słuchawki SS nova 7 wireless rozłączały przez wi-fi a po kablu problemu nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem występował już zanim ściągnałem ss engine, właśnie myślałem że może instalacja pomozę. Mam Arctisy 7P+ i po podpięciu działają bez zarzutu :/

Edytowane przez bartkovsky11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic ten sposób też nie działa, nie pozostaje mi nic innego jak napisać do supportu co też zrobiłem. Mimo wszystko dzięki za próbę pomocy :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj tą myszkę i kup coś innego jeżeli to że musisz wpiąć za każdym razem jest uciążliwe ;) bo to problem z ss tylko jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki update - być może że ktoś kiedyś będzie miał podobny problem. Wszystkie sposoby na naprawienie tego problemu nie działały.

Zauważyłem że 16.02 windows update zainstalował sterownik steelseries extension 1.0.7.0 i od tego czasu myszka zaczęła działać prawidłowo.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem zgłoszony był na innym forum tak jak pisałem wyżej a kij wie ile razy ktoś z tym samym pisał do samego supportu ss więc pewnie w końcu zrobili łatkę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...