Skocz do zawartości
noah

Dodatkowy dysk M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk SSD MX 500 jest tam zainstalowany  system, plus dwa dyski HDD po 1 TB moja płyta to Fatal1ty B450 Gaming K4 Series.

Naszło mnie aby dokupić dysk Kioxia Exceria (G2) M.2 Pci-e NVMe 1TB lub Kingston 1TB M.2 Gen4 PCIe NVMe NV2

Może nie są to jakieś super dyski ale mi wystarczą.Mam pytanie czy moja płyta obsłuży te dyski mam dwa wejścia jedno ultra M.2 drugie zwykłe.

Drugie pytanie gdzieś czytałeś ,że podłączenie dysku M.2 może wyłączyć któryś z dysków już działających ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko jeden dysk pod M2 podłączony to nie powinno dysków odłączyć, przy dwóch na b450 raczej by ci 2 sloty ostatnie sata odłączyło, sam to przechodziłem na b550, dopiero x570 ma więcej linii. Z tego co widzę to masz pcie gen 3 czyli kingston będzie obsłuzony pcie 3, a nie 4, on i tak nie przekracza prędkości gen 3 także różnicy to nie robi.

Edytowane przez Lifusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD MX 500 jest podłączony tradycyjnie ten nowy byłby podłączony pod M2.( w wejście  ultra) Tak patrzę ,że ten kigston ma szybszy ale ma 3 lata gwarancji a kioxia 5 lat. Kupiłem Kigstona ale w domu nie mam śrubki aby wkręcić dysk.Jutro pójdę do sklepu i coś znajdę.Zamontowany wszystko gra :)

Edytowane przez noah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...