Skocz do zawartości
RazorGaban

PC spadki fps w grach i lagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie mam otóż taki problem mam spadki fpsów w grach jak i lagi w niektórych momentach tak jakby fps spadały do 1 (taki freez przez sekundę) . Zdaje mi się że powinno być ich więcej dlatego piszę na tym forum o jakieś porady jak i zapytanie o to czy taki sprzęt może mieć takie słabe fps. O ile wcześniej miałem więcej fps to teraz mam ich mniej. W Far Cry 5 na początku mam ok. 60 fps po czasie grania spada do 50 a w momentach w których dużo się dzieje spada do 32 są to ustawienia ultra jak i niskie. Na tych samych ustawieniach mam te same fps nic się nie zmienia no może o te 2 fps lub 3. W Battlefield 5 na niskich jest 60 ale spada do 32 na niskich. Na wysokich to samo w Battlefield 5 taka sama ilość fps 
Sprzęt:
Procesor: intel xeon e5-1607 v3

Grafika: GTX 1650 super 

Ram: 16 GB ddr3 2133 Mhz

Dyski: 1TB HDD samsung 

Płyta główna: Jakaś serwerowa ale szczerze to nwm 
Zasilacz: No name 700W 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, raven92 napisał:

Karta do tych tytulow jakos da rade ale procek pewnie sie poci na 100% nonstop :E 

czyli procek do upgrade ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RazorGaban napisał:

czyli procek do upgrade ? 

Płyta i procek do wymiany na teraz, wolny ram, do tego HDD (kto jeszcze go używa w 2023r ?), zasilacz no name nie brzmi zbyt dobrze. Powinieneś zastanowić się nad zakupem nowego komputera, bo raczej nie warto tracić kasy w rozwijanie tego zestawu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

Płyta i procek do wymiany na teraz, wolny ram, do tego HDD (kto jeszcze go używa w 2023r ?), zasilacz no name nie brzmi zbyt dobrze. Powinieneś zastanowić się nad zakupem nowego komputera, bo raczej nie warto tracić kasy w rozwijanie tego zestawu. 

Ja nadal mam podpięty HDD 1 TB robi u mnie jako storage i nie narzekam. Co do reszty się zgadzam @RazorGaban lepiej będzie pomyśleć o nowym sprzęcie niż wymieniać coś w tym co już masz.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt że komputer już leciwy ale o ile dobrze rozumiem wcześniej miał tych fps więcej i nie miał takich problemów jak freezy itp. Kolejna dziwna sprawa to to że wydajność nie zmienia się zależnie od ustawień graficznych. @RazorGaban czy przed tymi problemami zmieniałeś cokolwiek w samym kompie albo systemie? Np jakas aktualizacja windowsa, sterowników grafiki? Instalowałeś jakieś programy? Np oprogramowania producenckie od myszki , klawiatury czy słuchawek potrafią robić niezly bajzel. Sprawdź też np w msi afterburner temperatury i taktowania karty i procka w czasie gry . Zobacz co sie dzieje z praca gpu i cpu w momencie jak fps spada w dół. Ew przeskanuj kompa antywirem i jakims antimalware. Ostatecznie też nie zaszkodzi format i postawienie od nowa windowsa i wgranie tylko niezbednych sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Element Wojny napisał:

Płyta i procek do wymiany na teraz, wolny ram, do tego HDD (kto jeszcze go używa w 2023r ?), zasilacz no name nie brzmi zbyt dobrze. Powinieneś zastanowić się nad zakupem nowego komputera, bo raczej nie warto tracić kasy w rozwijanie tego zestawu. 

Ale czytaj dokładnie, on ma problem nagle i nie jest związany z wydajnością, bo brakuje. W Far Cry 5 dało się jeszcze grać na Intel Xeon e5-1607 v3 i HDD w 2018 roku bez problemu. Napisał, że wcześniej było ok i problem jest teraz, więc nie zrzucajmy problemu od razu na wymianę sprzętu, która oczywiście jest nieunikniona, ale nie w tamtej grze. Sam pisałeś, że to forum upada, bo skupia się na technikaliach, nie na samej grze ;-)

Owszem kolega będzie musiał zmienić sprzęt, ale tutaj problem jest w czymś innym.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, skunRace napisał:

Sam pisałeś, że to forum upada

Nigdzie nie napisałem że forum upada, tylko że nie idzie już prawie z nikim porozmawiać stricte o grze - 98% postów to RT, DLSS, fps, lagi, ustawienia i inne pierdy. A co do opisanego tutaj problemu to wpierw bym sprawdził czy w tym samym czasie kiedy gry zaczęły mu się nagle walić nie dokonał zmiany jakichkolwiek ustawień w kompie, nie zainstalował jakichś dodatkowych aplikacji, nie zmienił czegoś w ustawieniach gier itd. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Nigdzie nie napisałem że forum upada, tylko że nie idzie już prawie z nikim porozmawiać stricte o grze - 98% postów to RT, DLSS, fps, lagi, ustawienia i inne pierdy. 

Pisałeś tak w temacie o Wiedźminie 3, tylko bierz pod uwagę, że temat ma 10 lat, 1223 strony i wszystko o tej grze zostało już tam napisane. Naprawdę nie dziwiłbym się, że rozmowa o prawie 8 letniej grze dotyczy w tym wątku, tylko technikalii, ze względu na wprowadzenie w niej, po 8 latach DLSS, RT, DX12 itd. Dobrze wiesz o co mi chodzi ;-) Wszystko co miało być o Wiedźminie 3 napisane, moim zdaniem zostało napisane i nie dziw się, że ktoś po tylu latach, nie będzie znowu opisywał , fabuły i mechaniki gry. Patch był z wiadomych powodów, ale też rozumiem o co Ci chodzi, proponuje się przyzwyczaić, bo taki jest i był  urok PcLaba, nawet w nowych tytułach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, skunRace napisał:

Pisałeś tak w temacie o Wiedźminie 3, tylko bierz pod uwagę, że temat ma 10 lat, 1223 strony i wszystko o tej grze zostało już tam napisane. Naprawdę nie dziwiłbym się, że rozmowa o prawie 8 letniej grze dotyczy w tym wątku, tylko technikalii, ze względu na wprowadzenie w niej, po 8 latach DLSS, RT, DX12 itd. Dobrze wiesz o co mi chodzi ;-) Wszystko co miało być o Wiedźminie 3 napisane, moim zdaniem zostało napisane i nie dziw się, że ktoś po tylu latach, nie będzie znowu opisywał , fabuły i mechaniki gry. Patch był z wiadomych powodów, ale też rozumiem o co Ci chodzi, proponuje się przyzwyczaić, bo taki jest i był  urok PcLaba, nawet w nowych tytułach ;-)

W Wiedźminie jest to zrozumiałe bo to stara gra i ciężko coś nowego napisać, ale w Hogwarcie jest wysyp postów i tak przerzucając 20 stron znalazłem raptem 4-5 postów które zawierały jakieś sensowne informacje o samej grze, a nie o tym kto ile ma fps'ów. Takie forum, a człowiek musi szukać info na jakimś PPE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, jeszcze się tą grą nie interesowałem, choć jak finalnie okaże się dobra to zagram. Tak, czy inaczej przyzwyczajaj się, bo taki jest "urok" tego działu. Ja tym czasem, dosłownie w tym momencie, zaczynam ponownie W3, ale bez NG, tylko mody ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Bo najwyraźniej bardziej interesujące jest pałowanie się światopoglądowymi bzdurami niż rozmowa o samej grze. Wygląda to powoli na celowe działania destrukcyjne i prężnie działającą zorganizowaną grupę trolli.

A nom. Już chciałem zacząć wyzywać w temacie o Hogwarcie ale dałem sobie spokój. Panie Moderatorze czy mógłby Pan poprosić o nie spamowanie bezsensownymi screenami, narzekaniem na lgbt i inne takie w temacie o Hogwarcie? Nie proszem o sprzętanie bo to za dużo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że komp nie jest pierwszej świeżości, ale nie powinien nagle zacząć chodzić gorzej. Jakie są temperatury podzespołów gdy występują te spadki? Co ma wtedy max zużycia? Jakiś monitoring i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...